Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6406
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: A gdzie Kalisz

Post autor: jasiek20 » 27 lip 2020, o 11:01

5-krotnie większy Poznań dostanie 11-krotnie więcej pieniędzy niż Kalisz

https://zyciekalisza.pl/artykul/5-krotn ... an/1030202
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3082
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Referendum ws. zmiany województwa?

Post autor: kaliszanin2 » 27 lip 2020, o 13:24

jasiek20 pisze:
27 lip 2020, o 11:01
5-krotnie większy Poznań dostanie 11-krotnie więcej pieniędzy niż Kalisz
https://zyciekalisza.pl/artykul/5-krotn ... an/1030202
Mam tego serdecznie dość, więc coraz bardziej przychylam się do wniosku, że należy wrócić do woj. łódzkiego, które mimo historycznej odrębności traktowało nas sprawiedliwie, za którego miała miejsce wspaniała odbudowa miasta po zniszczeniu. Natomiast od 82 lat, od 1938 r., czyli początku kolonialnego panowania postprusactwa nad Kaliszem (także okres gierkowskiego województwa to dominacja postprusactwa), następuje dramatyczna degrengolada naszego miasta, spadliśmy o 20 miejsc w hierarchii największych polskich miast! Wniosek stąd, że historyczna Wielkopolska już nie istnieje i nigdy się nie odrodzi, a tzw. woj. wielkopolskie to w rzeczywistości woj. postpruskie z kolonią na wschodzie. Dymają nas równo poznańscy marszałek i wojewoda, niezależnie od ich konotacji politycznych. Kaliskie struktury partyjne, niezależnie od partii, nic z tym nie zrobią - ich ludzie zawsze uszy po sobie położą przed wojewódzką wierchuszką partyjną, a jeżeli zajmą w tej strukturze kierownicze pozycje, to sami będą nas dymać na rzecz metropolii kolonialnej.

Demonstracją niezgody powinno więc być społeczne referendum (okazja także dla stowarzyszeń Kinastowskiego do wejścia na teren powiatu) z pytaniami odpowiednio w Kaliszu i powiecie:

- Czy jesteś za włączeniem miasta Kalisza do województwa łódzkiego?
- Czy jesteś za włączeniem powiatu kaliskiego do województwa łódzkiego?


Pozytywna odpowiedź na te pytania zobowiązałaby władze Kalisza i powiatu kaliskiego do wystąpienia z wnioskiem do Rady Ministrów.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020, o 13:26 przez kaliszanin2, łącznie zmieniany 2 razy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10263
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Post autor: K-man » 27 lip 2020, o 19:36

Kaliszanie nie będą walczyć o Kalisz. Oni wola stąd wyjechać.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Martius777
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 29 lip 2020, o 11:58

Re: A gdzie Kalisz

Post autor: Martius777 » 29 lip 2020, o 12:03

Patrząc na to jak województwo łódzkie dba o Sieradz (pociągi z Sieradza wręcz co godzinę, niektóre co pół godz, S-ka wywalczona aby nie omijała Sieradz) to chcę aby Kalisz był w łódzkim!

Gdyby Kalisz był w łódzkim to kolej regionalna byłaby wydłużona do nas i Łódź miałaby argument na łącznik S-Ki z Sieradza do Pleszewa. Łódź wspaniale pomogła podczas odbudowy miasta wydając odpowiednie dekrety i pomagając w konkursie na odbudowę po I wojnie światowej, mało kto wie o tym fakcie.

Można skrzyknąć się, zrobić ulotki, filmik i poinformować mieszkańców jak Kalisz jest traktowany przez Poznań! Mam dość degrengolady miasta i notorycznego pomijania go w ważnych projektach krajowych!

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3082
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Referendum ws. zmiany województwa?

Post autor: kaliszanin2 » 29 lip 2020, o 13:17

Martius777 pisze:
29 lip 2020, o 12:03
Można skrzyknąć się, zrobić ulotki, filmik i poinformować mieszkańców jak Kalisz jest traktowany przez Poznań! Mam dość degrengolady miasta i notorycznego pomijania go w ważnych projektach krajowych!
Można przycisnąć prezydenta Kinastowskiego. Niech przestanie udawać, że PiSowski wojewoda (ostrowiak) i PO-wski marszałek (kaliszanin zaprzaniec) w czymkolwiek mu pomagają. Przecież go okradają, dostaje mniej kasy niż jakieś Leszno! Kinastowski dysponuje w Kaliszu strukturami wystarczającymi do przeprowadzenia referendum w tej sprawie, a z rozszerzeniem ich działalności na powiat nie powinien mieć żadnego problemu. Z organizacji politycznych tylko jego stowarzyszenia nadają się do tego celu, natomiast lokalne organizacje partyjne działają pod dyktando wierchuszki poznańskiej (jak się akcja rozwinie, to ratując skórę może się wyzwolą i przyłączą, ale na pewno tego nie zainicjują).

Nie wiem czy prezydent Kinastowski nadal czyta to forum, ale przeprowadzenie Kalisza do woj. łódzkiego to na pewno jest dla niego wielka szansa na odebranie znacznej części elektoratu partiom. To może być pomysł na kampanię 2023 r. Jeżeli tej szansy nie wykorzysta, to ludzie, którzy w tej sprawie mogliby z nim współpracować, będą musieli założyć własne komitety referendalne (kaliski i powiatowy), a jego będą mieli za słabeusza. Panie Prezydencie, proszę się nie bać lokalnych organizacji partyjnych, dla których ich poznańscy szefowie to bóstwa! Jeśli ktoś będzie musiał Pana w tej roli wyręczyć, to być może wyręczy także i w obecnej funkcji.

82-letnie kolonialne panowanie Poznania nad Kaliszem (w tym okres województwa gierkowskiego z dominacją elementu ślepo propoznańskiego) to dla Kalisza dziejowa katastrofa, przedłużenie zniszczenia miasta przez Prusaków. Położenie temu kresu może być dla organizatora referendum kluczem do sprawowania w mieście rządów dużo lepszych od tych, jakie można zapewnić w warunkach permanentnej grabieży przez metropolię kolonialną.

Piszę to wszystko z bólem serca. Jestem naprawdę przywiązany do stołecznej wielkopolskiej historii Kalisza, ale straciłem wiarę w możliwość restytucji Wielkopolski. Pruska tresura sprawiła, że Wielkopolską nazwano spolszczone, ale wrogo do nas ustosunkowane Postprusy, które odmawiają nam racji istnienia. Nie można w takim bagnie tkwić.

Awatar użytkownika
Martius777
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 29 lip 2020, o 11:58

Re: A gdzie Kalisz

Post autor: Martius777 » 29 lip 2020, o 13:32

Zgadzam się z użytkownikiem kaliszaninem2. zamiast jęczeć, warto zrobić jakiś pierwszy krok. To jest nasze miejsce do życia, miejsce życia przyszłych naszych dzieci. Dużo moich znajomych wyjechało z Kalisza, moja siostra też bo nie znaleźli w nim miejsca. Tylko jeden kolega ze szkoły został ze mną w Kaliszu. W Kaliszu zero protestów, żadnego uczestnictwa mieszkańców w ważnych sprawach. Kalisz upadł? Niech leży.

Może pan kaliszanin 2 utworzy nowy wątek na temat przeniesienia Kalisza do województwa łódzkiego? To jest dobry pomysł i mocny sygnał dla rządzących z Poznania, że mogą stracić miasto.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3082
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: kaliszanin2 » 29 lip 2020, o 13:54

Martius777 pisze:
29 lip 2020, o 13:32
Może pan kaliszanin 2 utworzy nowy wątek na temat przeniesienia Kalisza do województwa łódzkiego?
Jesteśmy już we właściwym wątku, dzięki dla adminów. Prosiłbym jeszcze o przeniesienie z "A gdzie Kalisz?" wpisów z 27 lip 2020, o 13:24 oraz 27 lip 2020, o 19:36, rozpoczynających tę problematykę.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2020, o 14:03 przez kaliszanin2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Martius777
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 29 lip 2020, o 11:58

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: Martius777 » 29 lip 2020, o 14:03

Super!
- zbierzmy materiały ukazujące jak Poznań "dba" o Kalisz - zamieśmy tu wszelkie materiały aby potem mieć pod ręką.
- zbierzmy argumenty za przeniesieniem do łódzkiego i pokażmy co dobrego robi - zwłaszcza przypadek spekturalnego sukcesu Sieradza, Pabianic , Kutna gdzie istnieje wielka strefa ekonomiczna, im bycie w łódzkim opłaciło się.
- pomyślmy nad pismem do Kinastowskiego po zebraniu materiałów
- pomyślmy nad informacjami dla mediów
- pomysł plakatu informującego o tym pomyśle
- wniosek o referendum

Zróbmy bardzo mocny sygnał dla rządzących i uświadommy tych co nie orientują się w temacie aby zobaczyli w jakiej czarnej dziurze się znaleźliśmy. Za granicą ludzie potrafią brać sprawy we własne ręce, Kalisz też może!

Daję pierwszy przykład.

Korzyść bycia w łódzkim? Lepsza oferta kolei aglomeracyjnej.

https://lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy/

Proszę zobaczyć łódzką kolej aglomeracyjną, rozkłady dla Sieradza, Skierniewic, Kutna, Zgierza. Miasta mają bardzo bogate połączenia.

Zobaczcie ile mają tych pociągów. Doliczyć proszę też połączenia zwykłych krajowych pociągów oraz busy. Gdyby Kalisz znalazł się w łódzkim, linia zostałaby przedłużona do nas. Podróż do Łodzi koleją aglomeracyjną trwałaby półtorej godziny. Akurat Łódź ma fajną nazwę dworca - Łódź Kaliska ;)

Patrząc na rozkłady, każde duże miasto w łódzkim ma podobną ilość połączeń. Wyjątkiem są dwa miasta, gdzie niestety jest katastrofalny stan torów, zamiast pociągów mają busy.

Cennik jest dobry. Łatwy dojazd. Można w każdej chwili załatwić sprawę w wojewódzkim mieście i w każdej chwili wrócić. Załatwiałem kiedyś sprawę w PFRONie, który został zlikwidowany w Kaliszu i przeniesiony do Poznania, masakra z dojazdem i długie czekanie na powrót. Kalisz ma zlikwidowane urzędy, które zostały przeniesione do Poznania i NIE MA łatwego dostępu przez osoby niezmotoryzowane, osoby starsze, uczniów i tych co po prostu chcieliby przejechać się czytając książkę zamiast męczyć się jazdą. Teoretycznie można załatwiać sprawy z siedzibą w Poznaniu przez internet ale i tak wołają na osobiście bo np. trzeba dać podpisy. W Łódzkim problemu nie ma, szybki dojazd, załatwione i wracamy.

Minus dla Poznania, który zabrał ważne urzędy nie oferując dobrej oferty transportowej. Ile ludzi zniechęciło się fatalna ofertą transportową aby coś załatwić, ile projektów z PFRONu nie zostało wykorzystanych w Kaliszu? Nie mówię już o innych instytucjach, PFRON jest tylko przykładem.

Ile mamy połączeń do Poznania w ramach Kolei Wielkopolskich? Spójrzcie na rozkład Kolei Wielkopolskich dla Konina... Kalisz jest większy od Konina a jakie ma połączenia? Bardzo duża dysproporcja daje do myślenia. Przecież każdy biznes transportowy zaczyna od łączenia największych ośrodków aby mieć największy zysk.

https://koleje-wielkopolskie.com.pl/wp- ... zerwca.pdf

Drugi przykład.

Łódzka strefa ekonomiczna.

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Łódzkiej SSE, mogą skorzystać z pomocy publicznej przyznanej w formie zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych lub osób fizycznych. Decyzja o wsparciu wydawana jest na 10,12 lub 15 lat w zależności od lokalizacji projektu inwestycyjnego. Oferuje oferuje aż do 55% pomocy publicznej na otwarcie firmy/zakładu.

Wiecie, że te gigantyczne hale Comforty przy obwodnicy Skalmierzyc to właśnie łódzka strefa ekonomiczna? Kalisz ma jedną malutką - Meyer Tool. Kolejna najbliższa jest w Opatówku, zaś całe województwo łódzkie upstrzone jest tymi strefami - wystarczy zobaczyć mapę inwestycyjną, kopary opadają ile miejsc zainwestowanych i oczekujących w kolejce. Mit o zacofanej Łodzi upada.

Okazuje się, że Kalisz został "wcielony" do strefy przyszłego oddziaływania strefy SSE, nie żartuję - kolejny mocny argument - zalążek przyszłej gospodarczej współpracy. Poszukajcie i poczytajcie o sukcesie SSE w Kutnie, skala inwestycji poraża.

Mapa granic "wpływu stref"
https://www.paih.gov.pl/_img/_pictures/33329.png

Informacje o SSE, wklejam linki tak dla zapoznania się.

http://mapa.sse.lodz.pl/
https://www.paih.gov.pl/strefa_inwestora/sse/lodz

Kondzior1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:59

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: Kondzior1984 » 4 sty 2021, o 16:39

Zgadzam się w 100 procentach, Kalisz pod losrowsko poznańskim panowaniem padnie na pysk, czas wyzwolić się z kompleksów i odłączyć się od poznańskiego i tyle i zakończyć ten klincz zwany ako

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10263
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: K-man » 4 lut 2021, o 12:27

Zamienić Poznań na Łódź? Trzeba walczyć o swoje. Nawet jeśli to pieśń przyszłości.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kondzior1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:59

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: Kondzior1984 » 2 lip 2021, o 17:37

Według bisnes insider poznańska znana na cały świat pruska gospodarność sprawiła, że zarobki w wlkp są porównywalne do zarobków w Podlaskim, Łódzkie wysoko przed wlkp

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10263
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: K-man » 5 lip 2021, o 15:26

Jakiś odnośnik do tego info?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1600
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: ww » 21 gru 2021, o 01:28

K-man pisze:
5 lip 2021, o 15:26
Jakiś odnośnik do tego info?
Tutaj: https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... aj/t4gfmh1
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3082
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: kaliszanin2 » 21 gru 2021, o 10:54

Przeniesienie do woj. łódzkiego, w którym miasto spędziło czas imponującej odbudowy mogąc przy tym liczyć na życzliwą lojalność i wsparcie, od biedy mogłoby znaleźć pewne uzasadnienie historyczne. Można nawiązać do tradycji chorągwi kalisko-sieradzkiej i znowu wspólnie wystąpić przeciw Krzyżakom.

Pewien bardzo utytułowany uczony badał kiedyś cechy motoryczne muszki dochodząc do następujących konkluzji:

- Jak siem mózce oberwie zksydełko, to mózka gozy lato.
- Jak siem mózce oberwie drógie zksydełko, to mózka fcale nie lato, ale sypko hodzi.
- Jak siem potem mózce oberwie jednom nuskem, to mózka trohem gozy hodzi.
- Jak siem mózce oberwie kolejnom nuskem, to mózka jezcyk gozy hodzi.
- Im siem mózce oberwie wiency nuzek, tym mózka gozy hodzi.
- Jak siem mózce oberwie fsyzkie nuski, to mózka fcale nie hodzi.

Niestety nie dało się przeprowadzić tych badań w sposób w pełni wyczerpujący temat. Nie można było np. ocenić wpływu kolejności wyrywania nóżek na sprawność motoryczną muszki. Po prostu poznański uczony nie dysponował do badań drugim Kaliszem. W tej sytuacji poznańscy uczeni musieli się zająć tematami zastępczymi, np. zwalczaniem z wielkim zapałem mitu założycielskiego Kalisza (tego o Kalisii). Może by im zafundować stypendium na rzymską wilczycę? Mogliby się jeszcze bardziej popisać.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4771
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: Vocatont » 21 gru 2021, o 12:22

Dane z 2014r jednak w Łódzkim króluje Bełchatów w zarobkach
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 592
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: filip » 21 gru 2021, o 12:33

Do dziś tak jest, ale to pewnie ze względu na elektrownie itp.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4771
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Referendum ws. włączenia Kalisza do woj. łódzkiego?

Post autor: Vocatont » 21 gru 2021, o 13:30

filip pisze:
21 gru 2021, o 12:33
Do dziś tak jest, ale to pewnie ze względu na elektrownie itp.
Zgadza się przede wszystkim tam Kleszczów robi miazgę, miażdży każdą inną gminę nawet Warszafkę
Załączniki
logo.png
logo.png (16.23 KiB) Przejrzano 1331 razy
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ