Inwestycje w regionie

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 lut 2021, o 19:28

Kiedyś czytałem, że taka EA to kilka tysięcy miejsc pracy. Za Koninem przemawia to, że tam będę likwidowane kopalnie. A bez tego Konin nie istnieje. Nie wiem, czy od razu przegramy. Konin znów byłby opierałby się praktycznie znów na jednej gałęzi przemysłu. W przeciwieństwie do Kalisza. Gdzieś w komentarzach czytałem, że mają jak EA za mało wody. Ile w tym prawdy to nie wiem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

nayem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 21 cze 2018, o 11:13

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: nayem » 6 lut 2021, o 19:36

milo pisze:
6 lut 2021, o 19:18
https://calisia.pl/elektrownia-jadrowa- ... 40-r,49073

Oby do tego nie doszło, bo przegramy.
Budowa elektrowni atomowej to przegrana? Ciekawy punkt widzenia.
Pomijając fakt, że to kolejne zapowiedzi, puste slogany, a tymczasem spółka celowa do budowy EA istnieje od 10 lat utrzymywana z naszych podatków.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: milo » 6 lut 2021, o 20:25

nayem pisze:
6 lut 2021, o 19:36
milo pisze:
6 lut 2021, o 19:18
https://calisia.pl/elektrownia-jadrowa- ... 40-r,49073

Oby do tego nie doszło, bo przegramy.
Budowa elektrowni atomowej to przegrana? Ciekawy punkt widzenia.
W sensie my (Kalisz) przegramy. Niewątpliwie byłby to mocny prorozwojowy bodziec dla rozwoju Konina.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 lut 2021, o 21:45

Ale czy rozwój Konina musi oznaczać naszą stagnację? Jeśli w końcu porządna droga by nas połączyła. Bo kolei to tylko w marzeniach. Mogłoby pozytywnie wpłynąć na cały region.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kondzior1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:59

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: Kondzior1984 » 7 lut 2021, o 05:59

Ja uważam że elektrownia atomowa w Koninie to dla Kalisza coś pozytywnego choć osobiście bym wolal żeby powstała w Kaliszu ale u nas to niemożliwe bo protesty i aglomeracja. Myślę że po wybudowaniu takiej elkrtowni odżyła by koncepcja koleji między Kaliszem i Koninem. Wątpię żeby ta elektrownia powstała akurat w Koninie wiadomo że w woj wlkp rozwój jest możliwy tylko po odpowiedniej stronie granicy. Co do miejsc pracy, no cóż przy obecnej technologii tzw ea kieszonkowych nie wygląda to tak kolorowo w Niemczech dużo jest takich małych elektrowni zwłaszcza na północy kraju małe zaludnienie i małe zatrudnienie.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 lut 2021, o 11:09

K-man pisze:
6 lut 2021, o 21:45
Ale czy rozwój Konina musi oznaczać naszą stagnację?
Ale ja nigdzie nie twierdzę, że ma to oznaczać stagnację Kalisza. Po prostu Kalisz będzie się rozwijał swoim dotychczasowym tempem. Natomiast taka inwestycja to może być na tyle silny impuls rozwojowy dla Konina, że ten dorówna Kaliszowi.

Wg mnie nawet jak ta elektrownia powstanie to raczej na wybrzeżu a nie w Koninie, więc to kwestia tylko teoretyczna. 😄
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 7 lut 2021, o 11:27

Elektrownia jądrowa nie byłaby jakimś nadzwyczajnym bodźcem rozwojowym dla Konina, ale pozwoliłaby temu miastu uniknąć antybodźców związanych z nieuniknioną w średniej/dalszej perspektywie likwidacją elektrowni zasilanych węglem brunatnym. Gdyby była to elektrownia odpowiednio dużej mocy, to bardziej dobroczynny wpływ wywarłaby na region umożliwiając zahamowanie i odwrócenie katastrofalnego wysychania pobliskiego pojezierza (to naprawdę straszna klęska ekologiczna), a nawet jego powiększenie dzięki zalaniu wyrobisk. Przywróciłaby też tej turystycznej okolicy dobre powietrze.

Awatar użytkownika
Stig
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 19 lip 2008, o 18:05
Lokalizacja: Kalisz

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: Stig » 11 lut 2021, o 19:27

Budowa budynku produkcyjno-magazynowego z częścią socjalno-biurową oraz z całą infrastrukturą dla Zakładu Tapicerskiego meble PARA Aleksandria – Godziesze Wielkie Łączna powierzchnia – ponad 3 000 m²

https://kiksc.pl/aktualne-realizacje/#!

https://www.facebook.com/kikostrzeszow/ ... 9879878024

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 lut 2021, o 10:04

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kondzior1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:59

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: Kondzior1984 » 25 lut 2021, o 18:07

K man a co w takim razie z planowana obwodnica Pleszewa do Brzezia? Wątpię żeby w Pleszewie odpuścili i kierowcy jak będą mieli wybór jechać od Pleszewa obwodnica w kierunku Kalisza to wybiorą ta opcje zamiast jechać do Sobótki i tam odbijać na Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 25 lut 2021, o 19:15

Kondzior1984 pisze:
25 lut 2021, o 18:07
K man a co w takim razie z planowana obwodnica Pleszewa do Brzezia? Wątpię żeby w Pleszewie odpuścili i kierowcy jak będą mieli wybór jechać od Pleszewa obwodnica w kierunku Kalisza to wybiorą ta opcje zamiast jechać do Sobótki i tam odbijać na Kalisz
Jeden pies, odległość ta sama, ale droga przez Sobótkę to będzie dwupasmówka.

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 25 lut 2021, o 20:25

A ja bym proponował nie stawać na głowie by 12 biegła do Sobótki, tylko tawrdo usiąść na czterech literach i pilnować własnej dupy.
Od kiedy to Ostrów godzi się na utratę terenów rolniczych jak ma to miejsce przy planowaniu obwodnicy Kalisza.
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 lut 2021, o 20:43

Ja tylko wrzuciłem info :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 25 lut 2021, o 21:26

Moja dygresja dotyczy wypowiedzi pod artykułem RC
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

Kondzior1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:59

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: Kondzior1984 » 26 lut 2021, o 08:01

Stanis zgadzam się z tobą w 100 % ale u nas myśli się globalnie o ako a nie w interesie Kalisza, czemu przebieg s11 nie jest dyskutowany w ratuszu w Kaliszu? Przecież przy planowanej koleji ze stacja w Kaliszu władze Kalisza i powiatu są wzywane na dywanik do ostrowa?!??

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 lut 2021, o 08:58

Z kolei jeśli chodzi o nowe środki unijne, w których Wielkopolska została, delikatnie pisząc, pokrzywdzona. Radni Ostrowa lobbują do "premiera" pisząc jedynie o tym, że Ostrów zostanie skrzywdzony. W przypadku kaliskich radnych, gdyby oni lobbowali byłoby, że "aglomeracja kalisko-ostrowska" zostanie pokrzywdzona tym podziałem...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Kondzior1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:59

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: Kondzior1984 » 26 lut 2021, o 09:03

Dokładnie tak to wyglada ostatnio pan prezydent chwalił się że rozmawiał ze starosta kaliskim i wójtem Godziesz oczywiscie o rozwoju tak zgadliście aglomeracji Kalisko ostrowskiej to jest takie głupie za aż śmieszne.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 26 lut 2021, o 13:03

Stanis pisze:
25 lut 2021, o 20:25
A ja bym proponował nie stawać na głowie by 12 biegła do Sobótki, tylko tawrdo usiąść na czterech literach i pilnować własnej dupy.
A dlaczego ma nie biec do Sobótki, skoro przez Sobótkę ma być S-ka? Wybudujemy sobie dwupasmówkę do Pleszewa za własną kasę?

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 26 lut 2021, o 23:20

Dwupasmówkę od poznańskiej do Sobótki to Ostrów nam wybuduje? Już raz kombinowaliśmy z przebiegiem KDP przesuwając stacje w stronę Ostrowa i co z tego wynikło.
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Inwestycje w regionie

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 26 lut 2021, o 23:30

Stanis pisze:
26 lut 2021, o 23:20
Dwupasmówkę od poznańskiej do Sobótki to Ostrów nam wybuduje? Już raz kombinowaliśmy z przebiegiem KDP przesuwając stacje w stronę Ostrowa i co z tego wynikło.
Nie budować drogi do Sobótki, bo S11 idzie w pobliżu Ostrowa? O co Ci właściwie chodzi? Sprawa przebiegu DK25 to jedno (jej ostateczny przebieg to nie pomysł Ostrowa, tylko Sapińskiego, to jego "zasługa", że Ostrów, a właściwie Skalmierzyce mogą tą sprawą pogrywać), a ewentualna droga z Kalisza do Sobótki nic wspólnego z Ostrowem nie ma. Ostrów najwyżej mógłby chcieć i cichcem starać się, żeby jej nie było, bo tak jest gorzej dla Kalisza. Nie wiem, o co wojujesz. Odległość z Kalisza do Pleszewa przez Sobótkę i przez Gołuchów jest ta sama, z tym, że do Sobótki wystarczy wybudować 10 km dwupasmówki, a przez Kościelną Wieś i Gołuchów dwupasmówki nigdy nie będzie. Droga do Sobótki to nie jest żadne "wygięcie w stronę Ostrowa", wystarczy popatrzeć na mapę.

ODPOWIEDZ