War

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 4992
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :-)

Re: War

Post autor: milo » 16 maja 2022, o 11:56

wollny pisze:
16 maja 2022, o 08:06
ww pisze:
15 maja 2022, o 16:07
Jak już się ta wojna skończy, to za nadstawianie karku Ukraińcy (...)
Faktycznie, ale my tego karku nadstawiamy :roll:
He he, no też nie wiem o co chodzi z tym nadstawianiem karku.
Chyba, że ktoś ma na myśli dostawy broni idące przez Polskę.
Ale tutaj krótkie podsumowanie G. Brauna.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2727
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: War

Post autor: Cristof » 1 cze 2022, o 20:48

Francja, Niemcy, Włochy, a teraz także Hiszpania opowiadają się za negocjacjami z Putinem, przy jednoczesnym utrzymaniu antyrosyjskich sankcji. Hiszpańskie media komentują spór między krajami Unii Europejskiej o sposób zakończenia wojny.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... bacz_takze

Jak widać politycy mają krótką pamięć. To mi przypomina ustępstwa wobec Hitlera przed wybuchem II wojny światowej. Wypowiadają się kraje których rządy kolaborowały z Hitlerem. A tak chwalą się obecnie w swoim mniemaniu wysokimi standardami demokracji w swoich krajach.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1561
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: War

Post autor: ww » 13 cze 2022, o 16:29

„Rzeczpospolita”, wczoraj, Maciej Strzembosz: Rozwiane iluzje: https://www.rp.pl/publicystyka/art36499 ... ane-iluzje
Przytoczę fragmenty:

„Ale jest jeszcze trzeci powód, dla którego Niemcy i Francja nie życzą Ukrainie zwycięstwa na ukraińskich warunkach.

Odbudowana Ukraina będzie najbardziej proamerykańskim krajem w regionie. Wojna uświadomiła wszystkim, że Ukraina jako spichlerz świata i posiadacz 90 proc. światowych zasobów neonu, grający w ścisłym sojuszu z USA i Polską, dla Francji i Niemiec wcale nie jest pożądanym członkiem Unii Europejskiej. Zmieni bowiem proporcje, wzmocni frakcję proamerykańską i antyrosyjską, sprawi, że oś Berlin–Paryż nie będzie już jedyną możliwą osią Unii Europejskiej.

Macron i Scholz z pewnością umieją liczyć. I doskonale rozumieją konsekwencje listu 14 państw przeciw zmianom traktatu pod pretekstem konsultacji europejskich w innej sprawie. List zainicjowany przez Danię podpisała cała Skandynawia i Europa Środkowo-Wschodnia, co charakterystyczne – bez Węgier. Ta czternastka jest też w znakomitej większości antyrosyjska, bo doskonale rozumie zagrożenie putinowskim imperializmem. Wzmocnienie tego rysującego się coraz wyraźniej sojuszu odbudowaną, antyrosyjską i proamerykańską Ukrainą niweczy sny Berlina i Paryża o dominacji w Unii Europejskiej i roli języczka u wagi w starciu gigantów czyli USA, Chin i Rosji.

Dlatego – co dziś widać bardzo wyraźnie – Scholz i Macron zrobią wszystko, by Ukraina nie weszła ani do NATO, ani do UE i by nie pokonała Rosji przy wsparciu zjednoczonego Zachodu”.

Co prawda Maciej Strzembosz to scenarzysta, ale czytam go czasami i wydaje mi się, że facet trzeźwo ocenia bieg wydarzeń, że przygląda im się z punktu widzenia takiego obserwatora świata, jakim jest właśnie scenarzysta.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3035
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: War

Post autor: kaliszanin2 » 13 cze 2022, o 17:47

Jeżeli siłami części Zachodu Ukraina dostanie jednak pomoc wystarczającą, żeby wygrać, to trzeba będzie na niemiecki i francuski przełożyć tekst pieśni o przepióreczce, tej co to podarowana przez pana latała, skakała, aż się zesrała.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1561
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: War

Post autor: ww » 15 cze 2022, o 20:51

Podobno niedługo nie będziemy już w unii, będziemy w dwóch uniach. 8)
A może w jednej, tylko że nie w tej, co teraz? 8)

„Na czele modelu Wspólnoty Europejskiej, zaproponowanego przez brytyjskiego premiera, stoi Wielka Brytania, która niedawno opuściła Unię Europejską. Według gazety [dziennika „Corriere della Sera”], unia ma również obejmować Ukrainę, Polskę, Estonię, Łotwę i Litwę, a być może także Turcję na późniejszych etapach”.

(Zdanie idiotyczne, bo wynika z niego, że unia Wielkiej Brytanii ma również obejmować inne kraje, no ale w Polsce nie ma już poważnych gazet).

USA popierają utworzenie odrębnego sojuszu na wschodzie Europy: https://www.rp.pl/polityka/art36518271- ... zie-europy

(Tytuł idiotyczny, bo wynika z niego, że Wielka Brytania leży w Europie Wschodniej, no ale w Polsce nie ma już poważnych gazet).

Stanisław Cat-Mackiewicz ze sto razy pisał, że jakikolwiek sojusz z Wielką Brytanią to dla Polski „sojusz egzotyczny”, który się kończy tak, jak się skończył w 1945 (a zaczyna tak, jak się zaczął w 1939), ale w tym kraju ksiunżków mało kto czyta.

Anglia nie potrzebuje istnienia Polski, nigdy jej nie potrzebowała. Czasami leży w jej interesie pchnąć nas przeciwko Rosji – jak przed epoką Sejmu Wielkiego – czasami przeciwko Niemcom, czasami, jak w 1939, skierować na nas atak Hitlera, aby w ten sposób odwrócić uderzenie Hitlera od siebie, a zwrócić je na Rosję. Ale po daniu nam „gwarancji” w 1939 Anglia nie interesowała się naszymi zbrojeniami, nie pomagała nam ani groszem w przygotowaniach wojennych, a potem nie miała najmniejszego zamiaru nam pomóc w czasie inwazji Hitlera na Polskę, nie rzuciła w tym czasie ani jednej bomby na Niemcy. Przeciwnie, Anglia buduje swoją politykę zagraniczną na antagonizmach wielkich państw europejskich między sobą. Potrzebne są jej tarcia między Rosją i Niemcami. Istnienie wielkiej Polski osłabiałoby te tarcia. Toteż w interesie Anglii leży, aby Polski całkiem nie było, albo aby była możliwie najmniejsza. Stanisław Mackiewicz

[Anglia] podtrzymuje różne konflikty europejskie w celu uzyskania wpływów i większego znaczenia politycznego. Henryk Zins
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: War

Post autor: filip » 15 cze 2022, o 23:34

Przecież to jest anglosaski model prowadzenia wojny, cudzymi rękoma. Więc to nie tylko dotyczy Wielkiej Brytanii, ale także USA (obecnie możemy to obserwować na Ukrainie).

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 4992
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :-)

Re: War

Post autor: milo » 16 cze 2022, o 00:36

Hue hue...ja tam nie wiem co teraz uczom w szkolach, ale akurat USA prowadzą wojny własnymi rękoma, fakt że oszczędzając żołnierzy ( i słusznie, ale już nie sprzęt) i wchodząc do wojny na późniejszym etapie ( no ale jak się leży na innym kontynencie to raczej to też słuszne.).
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: War

Post autor: filip » 16 cze 2022, o 00:48

milo pisze:
16 cze 2022, o 00:36
Hue hue...ja tam nie wiem co teraz uczom w szkolach(...)
W szkołach to nic nie uczom, ale za niedługo zacznie się nauka. HiT wchodzi. Będziemy się uczyć o złych ideologiach: liberalizmie, socjalizmie, feminizmie i gender. :lol:

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3035
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: War

Post autor: kaliszanin2 » 16 cze 2022, o 15:29

Będzie też matura z tego patriotycznego potępiania zgnilizny moralnej - im większe wzmożenie duchowe, tym lepsza ocena. W ruskim mirze też coś takiego mają.

ODPOWIEDZ