Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
mrczeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2017, o 15:27

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: mrczeslaw » 6 wrz 2022, o 11:14

Tutaj znajdują się dokładne warianty oraz ankieta
https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/s ... zew-poznan

Awatar użytkownika
Robert AB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2022, o 17:48

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: Robert AB » 6 wrz 2022, o 11:43

gawronik13kalisz pisze:
6 wrz 2022, o 10:30
Można zrobić protest przeciw protestom? 🤔
Silny głos poparcia dla kolei na konsultacjach w Kaliszu mocno pomoże.
Podobnie było w Łomży. Była tam grupa zwolenników KDP przez miasto.
www.skyscrapercity.com/threads/lk-29-36 ... -176187107
www.youtube.com/watch?v=v6ag8d9gY6Q

W Łomży władze miasta były przeciwko kolei przez miasto! A mimo wszystko CPK postawiło na przebieg przez miasto.
Środkowopolska = ziemia łęczycko-sieradzka (kraina historyczna położona w środkowej Polsce między Wielkopolską, Kujawami, Mazowszem, Małopolską i Śląskiem)

KDP w Polsce: www.skyscrapercity.com/threads/KDP.1193 ... -177787962

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 wrz 2022, o 11:52

A czy nasze władze wypowiedziały się już jednoznacznie na temat tego który wariant popierają?
Musimy być koniecznie razem, za tym niebieskim.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 wrz 2022, o 12:15

A czy kiedyś Prezydent już się nie wypowiadał? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba coś było, żeby jak najmniej ingerowano w miasto - czyli żeby szło najbardziej możliwie po starym śladzie.
Oczywiste jest to, że miasto zapewne poprze warianty niekorzystne...
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 wrz 2022, o 12:56

jasiek20 pisze:
6 wrz 2022, o 08:28
W innym poście pan napisał, że chcą zbierać podpisy, a potem ewentualnie protestować... więc zaczyna się.
Widzieli Panowie grupę? https://www.facebook.com/groups/758358005222031/

"Spotkanie mieszkańców osiedla Rypinek w sprawie wypracowania stanowiska odnośnie kolei na początku ulicy Zdrojowej czwartek 8.09 o 18. Petycja do podpisu."

I tu jakie bzdury:
Załączniki
bbb.png
bbb.png (40.76 KiB) Przejrzano 1034 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 wrz 2022, o 13:06

Ale bzdury wypisują... stacja pomiędzy Kaliszem a Ostrowem? Ja nawet nie czytam już komentarzy na fejsbukach i portalach bo ludzie są głupi po prostu i wyłapują jakieś info wyrwane z kontekstu albo mają niesprawdzone dane .... no i ortografia :D cytując ze zrzutu jaśka "SCANDAL!" :lol:
g13k

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 wrz 2022, o 13:23

Ja pier…. co za wsioki. :lol:
Jeżeli oni mają grupę to może ja tez założę?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 wrz 2022, o 13:39

Weźcie pod uwagę, że mogą być donośnym głosem, silnym lobby i przekonać prezydenta czy parlamentarzystów za swoimi racjami. Nie bagatelizowałbym tego.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 wrz 2022, o 13:57

No tak, ja nie bagatelizuję. Mimo, że to będzie niewielka grupa pajaców to jednak pewnie głośna. Dlatego pytałem czy zakładać grupę na fb popierającą interes miasta i całego regionu.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 wrz 2022, o 14:34

filip pisze:
6 wrz 2022, o 13:57
Dlatego pytałem czy zakładać grupę na fb popierającą interes miasta i całego regionu.
No baaa
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 wrz 2022, o 19:31

jasiek20 pisze:
6 wrz 2022, o 14:34
filip pisze:
6 wrz 2022, o 13:57
Dlatego pytałem czy zakładać grupę na fb popierającą interes miasta i całego regionu.
No baaa
Już mam grupę. TAK dla KDP w KALISZU!.
Swoją drogą tu jest ankieta konsultacji społecznych, polecam wypełnić https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... g/viewform

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: wollny » 8 wrz 2022, o 10:47

gawronik13kalisz pisze:
6 wrz 2022, o 12:15
A czy kiedyś Prezydent już się nie wypowiadał? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba coś było, żeby jak najmniej ingerowano w miasto - czyli żeby szło najbardziej możliwie po starym śladzie.
Oczywiste jest to, że miasto zapewne poprze warianty niekorzystne...
Wróbelki ćwierkają, że W1 jest nie do przyjęcia w UM.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: tomash » 8 wrz 2022, o 11:25

według mnie pójdą standardowo po najmniejszej linii oporu.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 8 wrz 2022, o 11:40

To by było takie kaliskie.
Czyli pewnie będzie wariant zielony.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jp » 8 wrz 2022, o 11:46

tomash pisze:
8 wrz 2022, o 11:25
według mnie pójdą standardowo po najmniejszej linii oporu.
Tylko która to linia stwarza najmniejszy opór? Wydaje mi się, że każda dotyka wywlaszczen w podobnej skali.
Chyba, że udałoby się nieco skorygować W1 w taki mniej więcej sposób, to wtedy niebieski wysuwa się na czoło jako najmniej kłopotliwy społecznie
Załączniki
IMG_20220907_100044.jpg
IMG_20220907_100044.jpg (446.09 KiB) Przejrzano 710 razy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 8 wrz 2022, o 19:37

wollny pisze:
8 wrz 2022, o 10:47
gawronik13kalisz pisze:
6 wrz 2022, o 12:15
A czy kiedyś Prezydent już się nie wypowiadał? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba coś było, żeby jak najmniej ingerowano w miasto - czyli żeby szło najbardziej możliwie po starym śladzie.
Oczywiste jest to, że miasto zapewne poprze warianty niekorzystne...
Wróbelki ćwierkają, że W1 jest nie do przyjęcia w UM.
Czyli kolei nie będzie, za to połowa południowej części miasta będzie poprzecinana i nie do zagospodarowania. Co za prowincja, na własne życzenie..
jp pisze:
8 wrz 2022, o 11:46
tomash pisze:
8 wrz 2022, o 11:25
według mnie pójdą standardowo po najmniejszej linii oporu.
Tylko która to linia stwarza najmniejszy opór? Wydaje mi się, że każda dotyka wywlaszczen w podobnej skali.
Chyba, że udałoby się nieco skorygować W1 w taki mniej więcej sposób, to wtedy niebieski wysuwa się na czoło jako najmniej kłopotliwy społecznie
Ale czy ten łuk nie jest zbyt duży pod KDP? Tzn. taki łuk już wymusza 100% zatrzymanie się pociągu w mieście, ale znacząco wydłuży przyśpieszanie.



Edit. czytam teraz te rypinkowe wypociny na tej grupie i czy oni serio podsyłają jakiś artykuł sugerujący, żeby trasę na Warszawę trasować przez Konin? Czy my mamy naprawdę za przeproszeniem takich idiotów w mieście?
W artykule tak co prawda napisane nie jest (dotyczy innego projektu), ale po nich można się spodziewać wszystkiego.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jp » 8 wrz 2022, o 20:04

filip pisze:
8 wrz 2022, o 19:37
Ale czy ten łuk nie jest zbyt duży pod KDP? Tzn. taki łuk już wymusza 100% zatrzymanie się pociągu w mieście, ale znacząco wydłuży przyśpieszanie.
Niekoniecznie wymusza zatrzymanie, ale oczywiste jest, że ten łuk jest nieodpowiedni dla dużych prędkości. Przez ten łuk i przez stację pociągi przejeżdżałyby z prędkością... no i tu właśnie mam problem, bo nie wiem do jakiej prędkości można ograniczyć przejazd przez ten krótki odcinek żeby koncepcja korekty niebieskiego wariantu była akceptowalna dla inwestora.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 8 wrz 2022, o 20:26

jp pisze:
8 wrz 2022, o 20:04
filip pisze:
8 wrz 2022, o 19:37
Ale czy ten łuk nie jest zbyt duży pod KDP? Tzn. taki łuk już wymusza 100% zatrzymanie się pociągu w mieście, ale znacząco wydłuży przyśpieszanie.
Niekoniecznie wymusza zatrzymanie, ale oczywiste jest, że ten łuk jest nieodpowiedni dla dużych prędkości. Przez ten łuk i przez stację pociągi przejeżdżałyby z prędkością... no i tu właśnie mam problem, bo nie wiem do jakiej prędkości można ograniczyć przejazd przez ten krótki odcinek żeby koncepcja korekty niebieskiego wariantu była akceptowalna dla inwestora.
To znaczy nie wymusza zatrzymania, ale będzie jechał na tyle wolno, że będzie i tak warto się zatrzymać na przystanku za każdym razem. Wątpię, że takie coś by przeszło, bo ta kolej potencjalnie będzie mogła jeździć do nawet 350km/h, a tu myślę że przy takich łukach musiałaby zwolnić do nawet poniżej 160km/h.
A może podejdźmy do tego inaczej, żeby kolej nie szkodziła miastu... w dzisiejszej dobie motoryzacji moglibyśmy te pare kilometrów dojechać to może poprowadzić tą kolej po granicach strefy "zurbanizowanej" (domów jednorodzinnych)? Da się to jakoś sensownie zrobić? Oczywiście zakładając jakieś drobne wyburzenia, bo inaczej raczej się nie da.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jp » 8 wrz 2022, o 20:47

filip pisze:
8 wrz 2022, o 20:26
... to może poprowadzić tą kolej po granicach strefy "zurbanizowanej" (domów jednorodzinnych)? Da się to jakoś sensownie zrobić? Oczywiście zakładając jakieś drobne wyburzenia, bo inaczej raczej się nie da.
Sensownie się nie da. Zabudowa wokół Kalisza jest tak beznadziejnie rozproszona, że wyburzenia nie byłyby drobne. Chyba, że kolej biegłaby bardzo daleko od miasta a i tak nie mam pewności czy obeszłoby się bez wyburzeń.
Filipie, trzymajmy się słusznych założeń. A jednym z najważniejszych słusznych założeń jest wprowadzanie kolei do miast, a nie odwrotnie. Przystanek w mieście nie oznacza automatycznie, że pociągi muszą pędzić z maksymalną prędkością przez środek miasta. W Łodzi pociągi też nie będą zasuwać 250, tylko 100-120 km/h. Postulujmy o to, by przez ten krótki kaliski odcinek też zwalniały, dostosowując prędkość do możliwości tego przedstacyjnego odcinka.
Jeśli takie ograniczenie nie będzie akceptowalne przez inwestora, czyli spółkę CPK, to pozostaną nam warianty 3 i 4 lub szukanie innych rozwiązań.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 8 wrz 2022, o 21:09

jp pisze:
8 wrz 2022, o 20:47
filip pisze:
8 wrz 2022, o 20:26
... to może poprowadzić tą kolej po granicach strefy "zurbanizowanej" (domów jednorodzinnych)? Da się to jakoś sensownie zrobić? Oczywiście zakładając jakieś drobne wyburzenia, bo inaczej raczej się nie da.
Sensownie się nie da. Zabudowa wokół Kalisza jest tak beznadziejnie rozproszona, że wyburzenia nie byłyby drobne. Chyba, że kolej biegłaby bardzo daleko od miasta a i tak nie mam pewności czy obeszłoby się bez wyburzeń. (...)
Nie chodziło mi o wyrzucenie kolei poza granice miejskie, a bardziej wyrzucenie jej na obrzeża zabudowy na Zagorzynku. Tylko wtedy robi się problem z stacją, bo dublowałyby się stację na niewielkich odległościach oraz dojazd tam samochodem, rowerem, zbiorkomem, czy dojście na nogach byłyby bardzo problematyczne.
jp pisze:
8 wrz 2022, o 20:47
(...) Filipie, trzymajmy się słusznych założeń. A jednym z najważniejszych słusznych założeń jest wprowadzanie kolei do miast, a nie odwrotnie. Przystanek w mieście nie oznacza automatycznie, że pociągi muszą pędzić z maksymalną prędkością przez środek miasta. W Łodzi pociągi też nie będą zasuwać 250, tylko 100-120 km/h. Postulujmy o to, by przez ten krótki kaliski odcinek też zwalniały, dostosowując prędkość do możliwości tego przedstacyjnego odcinka.
Jeśli takie ograniczenie nie będzie akceptowalne przez inwestora, czyli spółkę CPK, to pozostaną nam warianty 3 i 4 lub szukanie innych rozwiązań.
Ja bardzo chętnie bym chciał kolej w mieście (w centrum) i będę zawsze na tak, nawet bym tą linię przez miasto podciągnął trochę na północ jak było to w wariancie 1 - zielony w pierwotnych planach, ale skala wyburzeń byłaby porażająca jak na skalę Kalisza i protesty byłyby jeszcze większe.
Niestety mamy hordę, która cokolwiek by miało szansę pozytywnego zadziać się w tym mieście to będą na nie, bo nie albo będzie lekki hałas, albo inne tego typu "argumenty". Myślę, że nawet ten twój wariant mimo, że według mnie słuszny i kompromisowy też by się spotkał z wielkim oburzeniem i wymyślą jakieś inne pierdoły o hałasie albo że są przecież samochody itd..
Dlatego wyszedłem z tym pomysłem po obrzeżach strefy zurbanizowanej, bo W3/W4 są zupełnie nieakceptowalne i szkodzące interesom miasta i regionu.

ODPOWIEDZ