Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1941
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 maja 2023, o 22:34

Teraz same darmowe eventy organizuje zeby ludzi zbalamucic

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1697
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: filip » 17 lip 2023, o 19:33

Krystian Kinastowski na ogólnopolskiej konwencji. Wystartują do Sejmu?
https://latarnikkaliski.pl/krystian-kin ... SsY4BnDGbk

Nie no świetny pomysł, bezpłatna komunikacja regionalna i miejska. Szkoda, że kilkanaście milionów Polaków w ogóle nie ma do niej dostępu. No, a kolejnych kilka ma ja tylko i wyłącznie na alibi - 3/4 kursy dziennie i spierd...
Już zdecydowanie lepszym pomysłem je coś ala Deutschlandticket. Za 49 euro/miesiąc można poruszać się do woli po całych Niemczech regio, aglo (czyli głównie S-Bahn) i miejskimi. A i tam są spore problemy związane z bardzo dużym wzrostem pasażerów. Tylko, że gdzie jest niemiecki zbiorkom, a gdzie polski. Potrzebne byłyby wielomiliardowe inwestycje w odbudowę połączeń, stworzenie nowych i poprawę obecnych.

Ja tam jakimś wielkim zwolennikiem tzw. zrównoważonego budżetu i rygorystycznej polityki monetarnej nie jestem, ale ten zbiór postulatów to jeden wielki populizm. Likwidacja PIT (niby samorządowcy, a chcą dokopać jeszcze bardziej samorządom) i wszystko bezpłatne lub jakieś inne dopłaty. Chyba chcieli dorównać w populizmie kucykom.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3571
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 19 paź 2023, o 22:47

W kraju następuje radykalny zwrot polityczny. Ma on parę aspektów szczególnie ważnych dla naszego miasta, nawet o znaczeniu historycznym. To moment poważnego sprawdzianu dla umiejętności politycznych pana prezydenta Kinastowskiego i trudne wyzwanie dla jego zespołu. Trzeba działać bardzo roztropnie starając się uniknąć kosztownych błędów, o które w burzliwych czasach bardzo łatwo.

Prezydent, jak wiadomo, działa od kilku lat w nieformalnej koalicji z PiS. Pomijając jakość samego zarządzania (to kwestia ocenna) przyniosło to miastu mniejsze i większe korzyści bez szczególnych strat.

Zostawmy na boku różne korzyści finansowe, które pozwoliły nieco zmniejszyć typowe ostatnio wyrwy w budżecie samorządowym. W koalicyjnej współpracy prezydenta Kinastowskiego pojawiły się bowiem dwa osiągnięcia przełomowe, fundamentalne. Pierwsze to przesądzenie przebiegu linii KDP przez kaliski dworzec i w konsekwencji utworzenia w realnej perspektywie kaliskiego węzła kolejowego. Drugie to powołanie Uniwersytetu Kaliskiego, co mimo całej zręczności i politycznych koneksji rektora Wojtyły mogłoby się nie udać bez oportunistycznego, tworzącego przychylną atmosferę, podejścia prezydenta do współpracy z partią rządzącą. Utrzymanie tych kamieni węgielnych w rozwoju miasta to najważniejsze zadanie w nowych czasach.

W sprawie KDP prezydent stanął na wysokości zadania. Trzeba zwłaszcza docenić to, że potrafił zrezygnować z własnych koncepcji i przyjmując za swoje propozycje społeczne (m.in. zrodzone wśród uczestników naszego forum i przez nich zasygnalizowane specjalistom CPK) oraz współdziałając z radnymi PiS ułatwił ostateczną akceptację tych pomysłów przez CPK. To oczekiwana od prezydenta rola przywódcza. Przyjęcie postulatów społecznych za swoje to nie frazes, bo poszła za tym wielka praca koncepcyjna samorządu z szeregiem wniosków przyjętych w ostatecznej koncepcji trasy.

Główną zasługę utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego słusznie przypisuje się tytanicznej pracy prof. Wojtyły. Rektor mistrzowsko przy tym wykorzystał szerokie kontakty w środowisku lekarskim i prawniczym oraz swoje powiązania polityczne, a także, czego nie można nie doceniać, kaliski sentyment naszego krajana, ministra Czarnka. To ostatnie miało tym większe znaczenie, że w kaliskim układzie politycznym minister czuł się jak ryba w wodzie, chętnie odwiedzał nasze miasto i Uniwersytetowi Kaliskiemu bardzo sprzyjał. Prezydent jednak nie tylko robił atmosferę. Ważny jest jego udział w zorganizowaniu poparcia samorządów regionu dla utworzenia UK.

Opisane osiągnięcia są teraz w różnym stopniu zagrożone. O ile w sprawie KDP mimo protestów NIMBY padają deklaracje o utrzymaniu projektu "Y", o tyle pojawiły się bardzo groźne ataki środowisk korporacyjnych na kierunek lekarski UK, co może grozić niespełnieniem przezeń w terminie ustawowych wymagań.

W tej sytuacji powinnością prezydenta i jego ugrupowania jest podjęcie się ochrony tych najważniejszych dla Kalisza przedsięwzięć. Nie może to polegać na słownych deklaracjach, którymi nikt się nie przejmie, ale wymaga pilnych i radykalnych działań politycznych. Istnieją odpowiednie do tego narzędzia. Jak wiadomo, prezydent i jego współpracownicy zaangażowali się w ostatniej kampanii wyborczej w działalność partii Bezpartyjni Samorządowcy. W mojej opinii była to forma najzupełniej zrozumiałej odpłaty dotychczasowym sojusznikom politycznym. Po prostu wywiązali się ze zobowiązań. Sami działacze przedstawiali jednak BS jako ugrupowanie obrotowe powołując się na przykład woj. lubuskiego, gdzie współpracują z dotychczasową opozycją.

I oto mamy sytuację, kiedy interesy miasta (mam nadzieję nadrzędne wobec wszelkich układów) wydają się wręcz dyktować obrotowość. Uważam, że w Kaliszu potrzebna jest szybka reorientacja BS na koalicję z KO, TD i Lewicą. Oczywiście nie za darmo, ale pod istotnymi warunkami.

Pierwszy warunek to zachowanie zaplanowanego przebiegu KDP. W tym celu trzeba jak najszybciej nawiązać kontakty z takimi najbardziej fachowymi przedstawicielami nowej wiekszości parlamentarnej jak poseł Lasek i inni, którzy będą mieli wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia. W rozmowach od początku powinni uczestniczyć senator Pęcherz (dobry pośrednik wywodzący się ze środowiska prezydenta) i poseł Witczak, żeby uniknąć odtwarzania pomysłu stacji w Śliwnikach, co zrujnowałoby bardzo zaawansowany przecież projekt. Te rozmowy powinny prowadzić do pisemnych gwarancji zachowania "Y" w obecnie planowanym kształcie.

Drugi warunek to wsparcie UK, w tym ochrona kierunku lekarskiego przed atakami korporacyjnymi, zabezpieczenie regionu przez utworzenie w Kaliszu Regionalnej Izby Lekarskiej oraz zagwarantowanie pomocy państwa w przekształceniu WSZ w szpital kliniczny UK. Należałoby też ponownie otworzyć temat fuzji WPA z UK. To, oczywiście, nie może polegać na inkorporacji, bo to nonsens bez szans powodzenia (kto będąc wydziałem lepiej notowanego uniwersytetu chciałby stać się wydziałem gorzej notowanego?). Co innego jednak, gdyby środowisku WPA zaproponować nie wchłonięcie, tylko organizację przez nie wielowydziałowej/wielokolegialnej Szkoły Nauk Humanistycznych i Sztuki UK, na co musiałyby być przeznaczone środki o wiele większe niż obecny budżet WPA. Takie rozwiązanie usunęłoby też problem politycznych niechęci, które na pewno nie sprzyjały wcześniejszym próbom fuzji. Myślę, że polityczne meandry prof. Wojtyły świadczą o jego dużych zdolnościach adaptacyjnych, więc nie byłby on przeszkodą w pluralizacji uczelni, tym bardziej, że trzeba spełnić warunki ustawowe.

Dokonując takiej wolty prezydent Kinastowski powinien bardziej akcentować znaczenie naszego miasta. Jest ono ważniejsze, niż się większości kaliszan wydaje. Trzeba takie działania podjąć już. Warto też zauważyć, że taka forma przetargu politycznego w znacznym stopniu uwalnia drugą stronę umowy od presji poznańskiej, bo umowy musiałyby gwarantować jej przywództwa krajowe (efekt byłby wart ich zainteresowania). Prezydent ma wszelkie możliwości reelekcji i powinien zapewnić miastu mocną pozycję na przyszłą kadencję.

Jest jeszcze kwestia moralnej oceny tak skrajnego pragmatyzmu. Niełatwo jest usłyszeć od kolegów, z którymi kilka lat się współpracowało, "Murzyn zrobił swoje...". W takiej sytuacji warto powtórzyć słowa skierowane przez marszałka Piłsudskiego do żołnierzy atamana Petlury po Traktacie Ryskim, kiedy musiał tych sojuszników opuścić: ja was, Panowie, bardzo przepraszam.

Proszę wybaczyć tę przydługą epistołę. Nie wiem, co pan prezydent Kinastowski zrobi, ale ja na jego miejscu postąpiłbym w taki wyrachowany sposób. Taki jest interes miasta.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1697
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: filip » 19 paź 2023, o 23:57

Scenariusz ciekawy, czy realny to już nie mnie oceniać.

Tylko nie wiem, czy włączenie WP-A jest w ogóle możliwe. Wątpię, aby chcieli dołączyć do UK. Myślę, że pomysłem bardziej realnym, choć zapewne mocno odległym jest powołanie ASP na bazie WP-A. Byłby to mocny wyróżnik, w tej kategorii miast to już absolutny ewenement. Ale byłby to również sygnał lokalnych aspiracji i wyznaczenie kierunku rozwoju miasta (w miasto typowo akademickie). W Szczecinie, kilkanaście lat temu na bazie filii jednej z poznańskich uczelni powołano uczelnie o charakterze artystycznym. Pytanie tylko co zrobić z częścią pedagogiczną WP-A, bo do ASP to tak średnio by pasowała.

Jeszcze jedno - posłowie z Kalisza, ale też całego okręgu wyborczego powinni zacząć lobbować (przydałoby się też wsparcie AKO i samorządowców, we wsparcie wojewódzkie nie wierzę) za podniesieniem standardu drogi DK12 (oczywiście powinniśmy celować w drogę kategorii S) oraz budowy w jej ciągu obwodnicy Kalisza. Już, teraz, nie za kilka lat. PiS na tym polu dało mocno ciała, nie wiem nawet, czy cokolwiek w tym zakresie robili. Pod koniec rządów PO-PSL mimo wszystko udało się wpisać przebudowę DK25 do standardu bardzo bliskiego drodze S.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1335
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: wollny » 20 paź 2023, o 09:59

Widzę dwa zagrożenia:
1) animozje między KK a opozycją są na tyle duże, że trudno będzie zakopać topór wojenny. To już nie 2011 czy nawet 2015. Dzisiaj jesteśmy po 5 latach ostrej nawalanki i nie będzie łatwe rotowanie (swoją drogą popularne w kaliskim samorządzie ;) ).
2) "brak kasy". demokratyczna opozycja nawet jeszcze nie przejęła władzy, a już dudni że brakuje kasy. Więc jeśli ktoś tęskni za 2011 rokiem, to chociaż w tym względzie będzie mógł się poczuć jak wtedy. Bez podwyżek dla budżetówki, bez inwestycji w kolej, bez redystrybucji środków.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1697
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: filip » 20 paź 2023, o 10:28

Widzę to całkiem podobnie. Jednak wolałbym nie ferować w tym momencie wyroków. Poczekajmy jeszcze na podział resortów i umowę koalicyjną. Tutaj jest zadanie dla Lewicy, aby nie dopuścić do Ministerstwa Finansów pani nauczycielki polskiego, pana od stosunków międzynarodowych, czy pani od ciekawych liczb, którzy to zatrzymali się na etapie balceryzmu łupanego.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3571
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 20 paź 2023, o 11:04

Żeby wygrać, trzeba przejąć inicjatywę. Prezydent dobrze by zrobił przyjmując rolę tego, kto ma coś do zaoferowania (oczywiście za coś). Okopanie się na pozycji defensywnej i tylko popiskiwanie pod nieprzyjaznym naporem to pewna porażka. Kalisz to kąsek nie do pogardzenia, klucz do panowania w Wielkopolsce Wschodniej, co daje szansę na patronat nowej władzy nad ewentualną nową koalicją. Trzeba sobie zdawać sprawę z atutów. Nowy rząd będzie napotykał wiele przeszkód, więc każdy sukces będzie mu bardzo potrzebny. Są też poważne argumenty. Np. skoro Sejm był prawie w całości, ponad podziałami, za powołaniem UK, to nowa władza musi pomóc w doprowadzeniu go do pełnosprawności. To wymagałoby też nowego spojrzenia ze strony WPA i włączenia się w starania o zbudowanie humanistycznej nogi UK. Nikt mi nie wmówi, że gorzej być ważną, pełną uniwersytecką szkołą humanistyczno-artystyczną niż tylko wydziałem dobrego nawet uniwersytetu, ale tylko jednym i w dodatku peryferyjnym. To bardzo fajnie, że istnieje WPA, ale miasto potrzebuje czegoś dużo większego, czyli pełnowartościowego uniwersytetu. Jeżeli ten doświadczony ośrodek akademicki nie wniesie do tego swojego wkładu na miarę tego, co już wniósł prof. Wojtyła, to będzie to dla Kalisza i regionu wielki zawód. Teraz można coś zdobyć, później będzie o wiele większa konkurencja.
Jak widać, są różne możliwości. Prezydent nie powinien tylko za bardzo rozpamiętywać porażki BS (tę działalność trzeba traktować jako spłatę długu wdzięczności), bo nie to decyduje o jego sile, ale zajmowana pozycja i zdolność koalicyjna na każdą stronę.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10936
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 paź 2023, o 19:52

UAM w Kaliszu chyba nie jest zainteresowany rozwojem i samodzielnością. Tak chyba im pasuje. Choć nie widać żadnego rozwoju tej uczelni w Kaliszu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3238
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 lis 2023, o 10:38

Komunikat prezydenta Krystiana Kinastowskiego przy okazji piątej rocznicy zaprzysiężenia na urząd.

Spis treści

REWITALIZACJA 2.0
DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA W KALISZU
PRZYCIĄGANIE KALISKIE
OTWARTY RATUSZ
ZABIEGANIE O OBWODNICĘ
DODATKOWO

Moi drodzy! Mija pięć lat odkąd zostałem zaprzysiężony na Prezydenta Miasta Kalisza. To dobry moment na podsumowanie mojej dotychczasowej działalności. W kampanii wyborczej obiecywałem Wam cztery podstawowe obszary zmian w naszym mieście
REWITALIZACJA 2.0

- Główny Rynek – kończymy kompleksową rewitalizacją placu wokół ratusza, jest nowa nawierzchnia, więcej drzew i elementy nawiązujące do wielowiekowej historii Kalisza
- Zasypanie dziurelli – na szczęście to już tylko wspomnienie
- Nowy Rynek – w 2019 roku razem z Stowarzyszeniem Architektów Polskich wybraliśmy koncepcję zagospodarowania tego miejsca, niebawem siadamy do projektu i wszystkich niezbędnych ustaleń, a potem przebudowa
- Likwidacja kontrapasa – już dawno go nie ma, ulica Śródmiejska, ale też inne w centrum jak Zamkowa i Piskorzewska, zostały przebudowane na drogi przyjazne wszystkim uczestnikom ruchu
- Planty - zostały uporządkowane i uszlachetnione, odnowiliśmy aleje spacerowe i zwiększyliśmy powierzchnię biologicznie czynną, dosadzając kilkanaście tysięcy roślin
- Park Miejski – rozpoczęliśmy jego rewaloryzację, odnowiona jest aleja okalająca park od strony Kanały Bernardyńskiego i Prosny, a także fragment między Mostem Teatralny a Kazimierzowską; w przyszłym roku odnowimy plac zabaw, potem kolejne części parku
- Bulwary nad Prosną – ich pierwszy odcinek powstał przy okazji rewaloryzacji parku, pracujemy nad projektowaniem kolejnych
- Święto Rzeki Prosny – obchodzimy je co roku na koniec wakacji, świętując podczas koncertu na scenie pływającej po rzece i kibicując uczestnikom Calisia Triathlonu
- Rewitalizacja obszaru Podgórze-Jabłkowskiego – pierwsza kamienica już kompleksowo wyremontowana, niebawem kolejne
DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA W KALISZU

- Bezpłatne przejazdy - mogą z nich korzystać wszyscy mieszkańcy zameldowani w Kaliszu na pobyt stały lub czasowy i płacący tu podatki,
- Promocja Kalisza jako lidera we wprowadzaniu przyjaznych ludziom rozwiązań - Kalisz stał się największym polskim miastem z bezpłatną komunikacją miejską, a inni samorządowcy wzorują się na naszym mieście nie tylko w tej kwestii
- Budowa nowych ścieżek rowerowych - dotąd ponad czternaście kilometrów, kolejne już w przygotowaniu
PRZYCIĄGANIE KALISKIE

- Wspieranie szkolnictwa akademickiego - w 2018 roku mieliśmy w Kaliszu państwową wyższą szkołę zawodową i wydział zamiejscowy UAM-u, dzisiaj mamy nasz rodzimy Uniwersytet Kaliski z prawem i medycyną, Akademię Wymiaru Sprawiedliwości i oczywiście nadal Wydział Pedagogiczno-Artystyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
- Reaktywacja klubu studenckiego - nowy najemca zapowiada uruchomienie klubu Pod Muzami jeszcze w tym roku
- Fabryka Kultury - będzie nią nowa siedziba Filharmonii Kaliskiej, która stania się nie tylko nowoczesnym domem naszej znakomitej orkiestry, ale także przestrzenią do realizacji licznych projektów kulturalnych, już pracujemy nad projektem tego obiektu
- Nowe firmy - w strefie gospodarczej na Dobrzecu i nie tylko inwestują kolejni przedsiębiorcy, dający setki nowych miejsc pracy
- Prestiż miasta - Kalisz wszedł do pierwszej ligi polskich miast, co potwierdzają liczne rankingi klasyfikujące nas na czołowych miejscach oraz kolejne imprezy ogólnopolskie, które gościmy
OTWARTY RATUSZ

- Otwarte konkursy na stanowiska w urzędzie - wszystko jest jawne i transparentne, ogłoszenia o wszystkich konkursach znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej
- Łatwy kontakt z prezydentem - rozmawiamy, dyskutujemy, wymieniamy poglądy zarówno na licznych spotkaniach, jak i tutaj, za pośrednictwem mediów społecznościowych (dzięki, że tu jesteście!)
- Kontynuacja transmisji obrad Rady Miasta - każdą sesję możecie obejrzeć na żywo w Internecie
- Eksperckie rady doradców prezydenta - Rada Seniorów, Młodzieżowa Rada Miasta, Rada Sportu, Komitet Rewitalizacji, Rada Kobiet, Rada Działalności Pożytku Publicznego, Rady Osiedlowe i Sołeckie, Zespół wsparcia kaliskich przedsiębiorców podczas pandemii i inne liczne gremia
- Wymiana doświadczeń z innymi samorządami - my uczymy się od innych, inni przyjeżdżają do Kalisza, żeby uczyć się od nas, co procentuje w rozwoju miasta
ZABIEGANIE O OBWODNICĘ

Decyzje w jej sprawie zapadają na szczeblu rządowym, ale dzięki naszym działaniom mamy już wybrany ostateczny wariant jej przebiegu i zapewnione finansowanie. Teraz czekamy na decyzję środowiskową, która jest niezbędna do ogłoszenia przetargu i rozpoczęcia budowy. Oby jak najszybciej!
DODATKOWO

- Uruchomienie basenu Delfin - działa i chętnie z niego korzystacie
- Dbałość o jakość powietrza - ponad 2 tysiące zlikwidowanych palenisk węglowych, zarówno w budynkach MZBM-u, jak i w prywatnych, przy udziale miejskiej dotacji oraz miejski projekt montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii na kilkuset domach mieszkalnych
- Zmiany w Parku Przyjaźni - odnowienie alejek, dosadzenie roślin i budowa tak lubianej przez Was tężni
- Zazielenianie Kalisza - łącznie posadziliśmy 3,5 tysiąca drzew oraz kilkadziesiąt tysięcy roślin, a do tego doliczyć trzeba jeszcze te sadzone przez Was samych
- Przedłużenie Szlaku Bursztynowego – fragment do Żwirki i Wigury gotowy, budowę tego do Warszawskiej zaraz rozpoczniemy
- Remont ulic św. Michała i Dobrzeckiej – pozyskaliśmy na niego dotację, w przyszłym roku zaczynamy budowę
- Likwidacja linii wysokiego napięcia na Polach Marsowych – została skablowana i przebiega teraz pod ziemią, dzięki czemu bez przeszkód można już organizować na Dobrzecu liczne imprezy
- Usunęliśmy odpady ze Szczypiorna – były tykającą bombą i nierozwiązywalnym przez lata problemem miasta, teraz nie ma po nich śladu
- Wsparcie seniorów – programy profilaktyczne, bezpłatne badania, program Złota Rączka oraz Mycie Okien u Seniora, nowe placówki opieki jak Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, stworzenie w urzędzie referatu odpowiedzialnego za wsparcie osób starszym

Razem zmieniamy Kalisz! Wiele udało się już zrobić, a to przecież jeszcze nie koniec zmian, które wprowadzimy razem w naszym mieście.
Krystian Kinastowski
Prezydent Miasta Kalisza
Autor: Portal zyciekalisza.pl

https://zyciekalisza.pl/artykul/komunik ... ta/1500810

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1697
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: filip » 23 lis 2023, o 11:39

buahaha, chwalenie się likwidacją kontrapasa to szczyt prowincjonalności tego „prezydenta” i chyba miasta, bo ktoś go w końcu wybrał.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7094
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 lis 2023, o 11:49

filip pisze:
23 lis 2023, o 11:39
buahaha, chwalenie się likwidacją kontrapasa to szczyt prowincjonalności tego „prezydenta” i chyba miasta, bo ktoś go w końcu wybrał.
Zupełnie się nie zgadzam. Jest to po prostu zagranie pijarowe. Ludzie sami nagminnie narzekali na ten bubel i swego czasu był to jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów w mieście. Pan prezydent umiejętnie korzysta z różnego rodzaju kreacji wizerunkowych i często bazuje na takich tematach w swoich mediach społecznościowych.
Jestem przekonany, że kolejna kadencja jest jego. I to w pierwszej turze.
Dziś dobry PR i marketing to podstawa. Pan prezydent ma do tego sztab ludzi, którzy za nim stoją.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1837
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: tomash » 23 lis 2023, o 11:55

Przy tego typu wiadomościach mogliby napisać że jest to artykuł sponsorowany :wink:
Co do kolejnej kadencji Pana Kinastowskiego to również uważam że ma ją prawie w kieszeni.
5 miesięcy do wyborów a obecny Prezydent nie ma kontrkandyda, który realnie by mógł powalczyć.
Chyba że jest taki kandydat a o nim nie wiem?

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7094
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 lis 2023, o 12:00

tomash pisze:
23 lis 2023, o 11:55
Przy tego typu wiadomościach mogliby napisać że jest to artykuł sponsorowany :wink:
O ile taki jest. Patrząc na kaliskie portale większość artykułów jest kopiowanych albo ze strony miasta albo od siebie wzajemnie.

To co w Życiu Kalisza, jest wcześniej dodane na kalisz.pl. Mogli skopiować żeby wyrobić wierszówkę :lol:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3571
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 23 lis 2023, o 13:32

tomash pisze:
23 lis 2023, o 11:55
Co do kolejnej kadencji Pana Kinastowskiego to również uważam że ma ją prawie w kieszeni. 5 miesięcy do wyborów a obecny Prezydent nie ma kontrkandydata, który realnie by mógł powalczyć.
Poseł Witczak zapowiedział "odwojowanie" Kalisza, ale nie podał żadnych konkretów. Sam na pewno nie będzie kandydował, więc pewnie ma na myśli ponowne wystawienie znanej kandydatury dyrektora Grodzińskiego, co moim zdaniem nawet w połączeniu z intensywną agitacją gwarantuje brak sukcesu.

Partiom nowej większości jedyną szansę powodzenia dałoby zgodne postawienie na wybitną i raczej pozapartyjną osobistość o kaliskim rodowodzie i odpowiednim profilu społeczno-zawodowym i namówienie jej do repatriacji. Partie te nie dysponują bowiem dość silną miejscową kandydaturą, osobą, która dojrzewa politycznie przez dłuższy czas stopniowo wzmacniając swoją pozycję. Kandydatury, owszem, były, ale nie dojrzewały.

Ponieważ taka inicjatywa jest mało prawdopodobna (po prostu trudna do wykonania), to lepszym wyjściem dla nowej większości byłaby propozycja poparcia Kinastowskiego w zamian za zmianę kaliskiej koalicji jeszcze przed wyborami samorządowymi. To byłoby dla nich wykorzystanie momentu, bowiem prezydent, jeśli nie chce, żeby jego druga kadencja była całkiem jałowa, i tak musi koalicję zmienić, a z pewnością byłoby dla niego znacznie wygodniejsze i psychologicznie łatwiejsze, gdyby to nastąpiło nie z jego inicjatywy. Dla nowej większości to też opcja lepsza od bolesnej, upokarzającej porażki, skutkującej osłabieniem pozycji kaliskich struktur tych partii wobec ich władz wojewódzkich i central.

Rezygnacja z opozycyjnej kandydatury byłaby rozwiązaniem najkorzystniejszym dla Kalisza, bowiem przyspieszyłaby zmiany potrzebne miastu dla zabezpieczenia podstaw rozwoju, uzyskania gwarancji dla KDP i wsparcia dla UK, w tym dla kierunku lekarskiego i być może także uzyskania pieniędzy na wejście WPA do UK nie jako kwiatka do kożucha, tylko jako organizatora wielowydziałowej/wielokolegialnej Szkoły Nauk Humanistycznych i Sztuki pod rządami dedykowanego prorektora, zapewniającej spełnienie wymagań ustawy o UK. Wzmiankuję o warunkach ewentualnej umowy, żeby zilustrować możliwości. Ze strony prezydenta ustępstwem mogłaby być zgoda na skalmierzycki wariant obwodnicy wraz z wymianą niewielkich skrawków terytorium pozostawiającą tę obwodnicę poza granicami Kalisza.

Kaliska opozycja powinna się poważnie zastanowić nad przedstawionym naturalnym rozwiązaniem. Taki wariant oznacza bowiem efektowne wrąbanie się od zachodu do centrum kraju dzięki umocnieniu się w ważnym ośrodku, na co nowej większości nie powinno być żal funduszy. Natomiast prezydent Kinastowski, któremu dzięki faktycznej koalicji z PiS udało się to i owo uzyskać, jako przedstawiciel partii BS, jawnie prezentującej swoją obrotowość jako zaletę samorządową, nie powinien mieć żadnych skrupułów przed zmianą koalicji zgodną w obecnej sytuacji politycznej z interesem miasta i regionu, którym wyłącznie powinien się kierować pozostawiając po sobie opinię najskuteczniejszego z dotychczasowych prezydentów Kalisza.

To byłby wariant racjonalny. Obawiam się jednak, że kampania będzie się toczyć pod dyktando małych, osobistych ambicyjek, a o interesach miasta trochę pomyśli się (ewentualnie) po wyborach.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1697
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: filip » 24 lis 2023, o 17:01

jasiek20 pisze:
23 lis 2023, o 11:49
Zupełnie się nie zgadzam. Jest to po prostu zagranie pijarowe. Ludzie sami nagminnie narzekali na ten bubel i swego czasu był to jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów w mieście. Pan prezydent umiejętnie korzysta z różnego rodzaju kreacji wizerunkowych i często bazuje na takich tematach w swoich mediach społecznościowych.
Jestem przekonany, że kolejna kadencja jest jego. I to w pierwszej turze.
Dziś dobry PR i marketing to podstawa. Pan prezydent ma do tego sztab ludzi, którzy za nim stoją.
Nawet jeżeli jest to zagranie pod PR, a jest to całkiem możliwe to nie zmienia to faktu, że to prowincjonalny populizm.
Tak, dobrze pamiętam te wrzaski. Tylko, że te wrzaski nie dotyczyły tego, że sam kontrapas był bublem, a uderzał w św. Przepustowość. Oczywiście ci co narzekali na "potężne korki" musieli się pchać przez centrum zamiast pojechać jedną z ulic obok. Co do samego wykonania kontrapasa - był zrobiony jak najbardziej poprawnie. Jedynym mankamentem było to, że miejsca parkingowe tworzyły kolizję z kontrapasem. Jednak były zwrócone na przeciwko osób jadących na rowerach, więc raczej nic złego nie powinno się stać. No chyba, że krytykujemy to, że nie łączy się z niczym. To wtedy jest to słuszna krytyka, tylko że obecna "droga dla rowerów" też nie łączy się z niczym.
Ten jego PR i marketing to jest poziom J. Sutryka, może minimalnie lepiej.
tomash pisze:
23 lis 2023, o 11:55
Co do kolejnej kadencji Pana Kinastowskiego to również uważam że ma ją prawie w kieszeni.
5 miesięcy do wyborów a obecny Prezydent nie ma kontrkandyda, który realnie by mógł powalczyć.
Chyba że jest taki kandydat a o nim nie wiem?
Jest niemała szansa, że KO+TD+NL wystawią wspólnego kandydata. Ruch uważam za słuszny, ale musi być to świeża twarz z nowoczesnym postrzeganiem miasta i ciekawymi pomysłami. Byle nie Grodziński, bez najmniejszych szans. Z PiS ma być to Tadeusz Skarżyński, ale PiS nie ma żadnych szans na wygraną, nieważne kogo by wystawili. To chyba na tyle z kandydatów partyjnych i chyba póki co tyle wiadomo. Jestem ciekawy kto z komitetów niepartyjnych będzie startował.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3238
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 lis 2023, o 06:01

Prezydent Krystian Kinastowski chce znieść opłatę targową na miejskich targowiskach. Wpływy do budżetu miasta z tego tytułu i tak maleją, a brak opłat ma wpłynąć na „rozwój tradycyjnych form handlu”. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni na najbliższej sesji Rady Miasta Kalisza.
https://www.faktykaliskie.info/artykul/ ... orm-handlu

Następna kiełbasa wyborcza.
Moim zdaniem powinno być rozróżnienie w opłatach między powiedzmy zawodowymi kupcami co handlują codziennie wszelkiej maści produktami a a sprzedającymi okazjonalnie nadwyżki z własnych upraw.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10936
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 sty 2024, o 12:03

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1697
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: filip » 27 sty 2024, o 01:21

Zlecenia miasta na setki tysięcy złotych. Dla fundacji założonej przez prezydenta Kalisza

https://kalisz.wyborcza.pl/kalisz/7,181 ... zonej.html

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8975
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 sty 2024, o 10:18

Nie wiem czy ktoś obserwuje profil Krytyka Kaliska na Facebooku ale ostatnio sporo afer tam wyciągają. Myślę, że gdyby zgłębić tematy, to wybory byłyby dla prezydenta spalone na starcie. Niestety pokazuje to również jak słabych mamy dziennikarzy. Nikt jak widać nie podejmuje tematu. Oni są dobrzy tylko w powielaniu identycznych komunikatów i wiadomości o wypadkach...
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7094
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2018-2023 (Kinastowski)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sty 2024, o 10:43

Nie. Nie da się tego czytać. Sam hejt i ściek. Pan Borowiak kiedyś pisał, że jakiś Norbert to prowadzi.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ