Plan powinien ustanowić ten teren jako mieszkaniowo-usługowy z dopuszczeniem nowej zabudowy do 20 pięter i zakazem poniżej 10 pięter. To sąsiedztwo przyszłego dworca KDP, powinno być odpowiednio okazałe choćby ze względów promocyjnych. Wykoka zabudowa tego rogu nikomu by nie przeszkadzała.
Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
-
kaliszanin2
- Użytkownik

- Posty: 4177
- Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
- jasiek20
- Użytkownik

- Posty: 7702
- Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
- Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
he, he... jesteś pewny?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".
— Abraham Lincoln
— Abraham Lincoln
-
K-man
- Użytkownik

- Posty: 11608
- Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
- Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
A co z tym deweloperem, który chciał tam budować mieszkaniówkę. Chyba ze to była bajka pod publiczkę. Chciał tylko czysty teren. Magazyny nie przy tak ważnych ulicach.jasiek20 pisze: ↑10 lut 2026, o 08:47Kiepski pomysł. Zbyt dobra lokalizacja na magazyny, których zresztą w mieście nie brakuje.Cristof pisze: ↑10 lut 2026, o 08:20
Wyburzają duży zakład. Wiemy, co tam powstanie
Wstępnie właściciel planuje w tym miejscu budowę przestrzeni magazynowych na wynajem.
https://www.faktykaliskie.info/artykul/ ... -powstanie
Trochę to dziwne. Chyba taniej było by kupić pusty plac na peryferiach.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz
-
kaliszanin2
- Użytkownik

- Posty: 4177
- Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Komu by przeszkadzało jak ta strefa jest oddzielona czteropasmówka z pasem zieleni i za nią są tylko sklepy i magazyny? Naprawdę ten róg jest wielkim potencjałem na porządną inwestycję jako "brama miasta" dla tych co przybywają do miasta autobusem lub koleją.
Nie czarujmy się - Rzeszów zniósł limity wysokościowe i ma efekty - inwestorzy walą drzwiami i oknami, między innymi ma powstać city z 8 wysokimi wieżowcami.

Zaś Kalisz dusząc limitami strzela sobie w kolano i dziwi się, że nie ma wielkomiejskich budynków. Plotka krąży po internecie, że byli inwestorzy co chcieli budować wysoko ale odeszli z kwitkiem bo limity. Jedna z najstarszych plotek dotyczy miejsca gdzie stoi były optyk przy rondzie Nowy Świat - Legionów.
Nie czarujmy się - Rzeszów zniósł limity wysokościowe i ma efekty - inwestorzy walą drzwiami i oknami, między innymi ma powstać city z 8 wysokimi wieżowcami.

Zaś Kalisz dusząc limitami strzela sobie w kolano i dziwi się, że nie ma wielkomiejskich budynków. Plotka krąży po internecie, że byli inwestorzy co chcieli budować wysoko ale odeszli z kwitkiem bo limity. Jedna z najstarszych plotek dotyczy miejsca gdzie stoi były optyk przy rondzie Nowy Świat - Legionów.
- jasiek20
- Użytkownik

- Posty: 7702
- Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
- Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
"Oferuję na sprzedaż budynek komercyjny wraz z parterowym budynkiem przynależnym, usytuowany w znakomitej lokalizacji przy Al. Wojska Polskiego 119-121, w Kaliszu, w sąsiedztwie marketu Lidl, nowo powstającej inwestycji Kamienice Calisia oraz Hotelu Hampton by Hilton.
Nieruchomości kupiona w celach inwestycyjnych z myślą o przekształceniu jej na gabinety, biura, kancelarie oraz lokale usługowe branży beauty."
Może ktoś to w końcu kupi.
otodom
Nieruchomości kupiona w celach inwestycyjnych z myślą o przekształceniu jej na gabinety, biura, kancelarie oraz lokale usługowe branży beauty."
Może ktoś to w końcu kupi.
otodom
- Załączniki
-
- s.png (666.24 KiB) Przejrzano 1634 razy
-
- w1.png (253.25 KiB) Przejrzano 1634 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".
— Abraham Lincoln
— Abraham Lincoln
-
kaliszanin2
- Użytkownik

- Posty: 4177
- Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Limity są potrzebne. Chronią np. historyczne śródmieście i jego bezpośrednie otoczenie. Zabudowywanie Kalisza domami ponad 20 pięter to byłby przerost formy nad treścią. Jednak w tak szczególnym miejscu jak ten róg powinien to być limit od do, 10-20 pięter. A na całej Wrocławskiej oraz pomiędzy Wrocławską a Wojska Polskiego powinien być tylko górny limit 20 pięter. Podobnie na pasach 300-metrowej szerokości po obu stronach Poznańskiej za Rondem Solidarności, południowej stronie Poligonowej do Korczaku, północnej stronie Stanczukowskiego oraz w niezabudowanej części Majkowa wokół stacji meteorologicznej.Rejsiu pisze: ↑11 lut 2026, o 12:01Komu by przeszkadzało jak ta strefa jest oddzielona czteropasmówka z pasem zieleni i za nią są tylko sklepy i magazyny? Naprawdę ten róg jest wielkim potencjałem na porządną inwestycję jako "brama miasta" dla tych co przybywają do miasta autobusem lub koleją.
[...]
Kalisz dusząc limitami strzela sobie w kolano i dziwi się, że nie ma wielkomiejskich budynków.
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
kaliszanin2
Zgadzam się z tym! Tylko wskazuję na absurd umiejscownienia limitu na całe miasto zamiast odblokować na peryferiach, w tych miejscach o których wspomniałeś w powyższym poście.
Jak najbardziej limity powinny być w centrum i śródmieściu. Tutaj podpisuję się wszystkimi kończynami!
Chore jets to, że nie można budować wysoko na ulicy Poznańskiej czy na Dobrzecu.
Elbląg - 15 pięter, w budowie.

Taki budynek fajnie by wyglądał na rogu Wrocławska-Podmiejska.
Zgadzam się z tym! Tylko wskazuję na absurd umiejscownienia limitu na całe miasto zamiast odblokować na peryferiach, w tych miejscach o których wspomniałeś w powyższym poście.
Jak najbardziej limity powinny być w centrum i śródmieściu. Tutaj podpisuję się wszystkimi kończynami!
Chore jets to, że nie można budować wysoko na ulicy Poznańskiej czy na Dobrzecu.
Elbląg - 15 pięter, w budowie.

Taki budynek fajnie by wyglądał na rogu Wrocławska-Podmiejska.
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Przechodząc dziś ul. Podwale zauważyłem że budynek starego młyna a właściwie jego dach jest w fatalnym stanie. Grozi to katastrofą budowlaną. Wystarczy duża wichura i dach leci. Jest to miejsce dość ruchliwe, zwłaszcza w dni targowe. Ciekawe co robią służby, odpowiedzialne za infrastrukturę budowlaną.
- Załączniki
-
- IMG_20260225_121524.jpg (252.4 KiB) Przejrzano 1262 razy
-
- IMG_20260225_115650.jpg (166.76 KiB) Przejrzano 1262 razy
-
kaliszanin2
- Użytkownik

- Posty: 4177
- Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Czyj jest ten budynek?
- jasiek20
- Użytkownik

- Posty: 7702
- Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
- Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Zanim wyszła na jaw afera z Osiedlem Dębowym, inwestor tego osiedla miał w tym miejscu budować budynek wielorodzinny. Więc kiedyś był jego. Czy nadal jest tego nie wiem.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".
— Abraham Lincoln
— Abraham Lincoln
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Pofabryczny budynek na SPRZEDAŻ. Miasto szuka chętnych
Mowa o obiekcie położonym przy ul. Kredytowej 1, przylegającej do ulicy Pułaskiego i Wału Staromiejskiego. To nieruchomość zabudowana rozkwaterowanym budynkiem pofabrycznym z częścią mieszkalną. ...
...Budynek jest w bardzo złym stanie technicznym. Został wyłączony z użytkowania i rozkwaterowany na mocy decyzji nr 28/11 z dnia 24.02.2011 r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, z której wynika zakaz użytkowania budynku ze względu na stan zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia.
Jest on wpisany do gminnej ewidencji zabytków Miasta Kalisza i znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Rewitalizacji Miasta Kalisza – czytamy w ogłoszeniu o przetargu. ...
https://www.faktykaliskie.info/artykul/ ... a-chetnych
Mowa o obiekcie położonym przy ul. Kredytowej 1, przylegającej do ulicy Pułaskiego i Wału Staromiejskiego. To nieruchomość zabudowana rozkwaterowanym budynkiem pofabrycznym z częścią mieszkalną. ...
...Budynek jest w bardzo złym stanie technicznym. Został wyłączony z użytkowania i rozkwaterowany na mocy decyzji nr 28/11 z dnia 24.02.2011 r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, z której wynika zakaz użytkowania budynku ze względu na stan zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia.
Jest on wpisany do gminnej ewidencji zabytków Miasta Kalisza i znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Rewitalizacji Miasta Kalisza – czytamy w ogłoszeniu o przetargu. ...
https://www.faktykaliskie.info/artykul/ ... a-chetnych
-
K-man
- Użytkownik

- Posty: 11608
- Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
- Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Nie sądzę, aby byli chętni na taki zabytek. Tak samo z kompletem pofabrycznym na Fabrycznej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz
Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia
Nadgryziony Calfrost -






