Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Tereny niezagospodarowane.
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4177
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 lut 2026, o 15:12

Rejsiu pisze:
10 lut 2026, o 14:41
największy potencjał tkwi na rogu Wrocławska-Podmiejska
Plan powinien ustanowić ten teren jako mieszkaniowo-usługowy z dopuszczeniem nowej zabudowy do 20 pięter i zakazem poniżej 10 pięter. To sąsiedztwo przyszłego dworca KDP, powinno być odpowiednio okazałe choćby ze względów promocyjnych. Wykoka zabudowa tego rogu nikomu by nie przeszkadzała.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7702
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 lut 2026, o 15:24

kaliszanin2 pisze:
10 lut 2026, o 15:12
Wykoka zabudowa tego rogu nikomu by nie przeszkadzała.
he, he... jesteś pewny? :lol:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11608
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 lut 2026, o 15:44

jasiek20 pisze:
10 lut 2026, o 08:47
Cristof pisze:
10 lut 2026, o 08:20


Wyburzają duży zakład. Wiemy, co tam powstanie
Wstępnie właściciel planuje w tym miejscu budowę przestrzeni magazynowych na wynajem.
https://www.faktykaliskie.info/artykul/ ... -powstanie

Trochę to dziwne. Chyba taniej było by kupić pusty plac na peryferiach.
Kiepski pomysł. Zbyt dobra lokalizacja na magazyny, których zresztą w mieście nie brakuje.
A co z tym deweloperem, który chciał tam budować mieszkaniówkę. Chyba ze to była bajka pod publiczkę. Chciał tylko czysty teren. Magazyny nie przy tak ważnych ulicach.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4177
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 lut 2026, o 20:10

jasiek20 pisze:
10 lut 2026, o 15:24
kaliszanin2 pisze:
10 lut 2026, o 15:12
Wykoka zabudowa tego rogu nikomu by nie przeszkadzała.
he, he... jesteś pewny? :lol:
Chodziło mi o to, że nikomu normalnemu.

Rejsiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 16 sty 2026, o 09:50

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: Rejsiu » 11 lut 2026, o 12:01

Komu by przeszkadzało jak ta strefa jest oddzielona czteropasmówka z pasem zieleni i za nią są tylko sklepy i magazyny? Naprawdę ten róg jest wielkim potencjałem na porządną inwestycję jako "brama miasta" dla tych co przybywają do miasta autobusem lub koleją.

Nie czarujmy się - Rzeszów zniósł limity wysokościowe i ma efekty - inwestorzy walą drzwiami i oknami, między innymi ma powstać city z 8 wysokimi wieżowcami.

Obrazek

Zaś Kalisz dusząc limitami strzela sobie w kolano i dziwi się, że nie ma wielkomiejskich budynków. Plotka krąży po internecie, że byli inwestorzy co chcieli budować wysoko ale odeszli z kwitkiem bo limity. Jedna z najstarszych plotek dotyczy miejsca gdzie stoi były optyk przy rondzie Nowy Świat - Legionów.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7702
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 lut 2026, o 16:21

"Oferuję na sprzedaż budynek komercyjny wraz z parterowym budynkiem przynależnym, usytuowany w znakomitej lokalizacji przy Al. Wojska Polskiego 119-121, w Kaliszu, w sąsiedztwie marketu Lidl, nowo powstającej inwestycji Kamienice Calisia oraz Hotelu Hampton by Hilton.

Nieruchomości kupiona w celach inwestycyjnych z myślą o przekształceniu jej na gabinety, biura, kancelarie oraz lokale usługowe branży beauty."


Może ktoś to w końcu kupi.
otodom
Załączniki
s.png
s.png (666.24 KiB) Przejrzano 1634 razy
w1.png
w1.png (253.25 KiB) Przejrzano 1634 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4177
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 11 lut 2026, o 17:23

Rejsiu pisze:
11 lut 2026, o 12:01
Komu by przeszkadzało jak ta strefa jest oddzielona czteropasmówka z pasem zieleni i za nią są tylko sklepy i magazyny? Naprawdę ten róg jest wielkim potencjałem na porządną inwestycję jako "brama miasta" dla tych co przybywają do miasta autobusem lub koleją.
[...]
Kalisz dusząc limitami strzela sobie w kolano i dziwi się, że nie ma wielkomiejskich budynków.
Limity są potrzebne. Chronią np. historyczne śródmieście i jego bezpośrednie otoczenie. Zabudowywanie Kalisza domami ponad 20 pięter to byłby przerost formy nad treścią. Jednak w tak szczególnym miejscu jak ten róg powinien to być limit od do, 10-20 pięter. A na całej Wrocławskiej oraz pomiędzy Wrocławską a Wojska Polskiego powinien być tylko górny limit 20 pięter. Podobnie na pasach 300-metrowej szerokości po obu stronach Poznańskiej za Rondem Solidarności, południowej stronie Poligonowej do Korczaku, północnej stronie Stanczukowskiego oraz w niezabudowanej części Majkowa wokół stacji meteorologicznej.

Rejsiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 16 sty 2026, o 09:50

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: Rejsiu » 11 lut 2026, o 19:48

kaliszanin2

Zgadzam się z tym! Tylko wskazuję na absurd umiejscownienia limitu na całe miasto zamiast odblokować na peryferiach, w tych miejscach o których wspomniałeś w powyższym poście.

Jak najbardziej limity powinny być w centrum i śródmieściu. Tutaj podpisuję się wszystkimi kończynami!

Chore jets to, że nie można budować wysoko na ulicy Poznańskiej czy na Dobrzecu.

Elbląg - 15 pięter, w budowie.

Obrazek

Taki budynek fajnie by wyglądał na rogu Wrocławska-Podmiejska.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5311
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 15 lut 2026, o 13:50

"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5311
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 21 lut 2026, o 22:00

"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3588
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 25 lut 2026, o 16:48

Przechodząc dziś ul. Podwale zauważyłem że budynek starego młyna a właściwie jego dach jest w fatalnym stanie. Grozi to katastrofą budowlaną. Wystarczy duża wichura i dach leci. Jest to miejsce dość ruchliwe, zwłaszcza w dni targowe. Ciekawe co robią służby, odpowiedzialne za infrastrukturę budowlaną.
Załączniki
IMG_20260225_121524.jpg
IMG_20260225_121524.jpg (252.4 KiB) Przejrzano 1262 razy
IMG_20260225_115650.jpg
IMG_20260225_115650.jpg (166.76 KiB) Przejrzano 1262 razy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4177
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 25 lut 2026, o 22:15

Czyj jest ten budynek?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7702
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 lut 2026, o 23:30

kaliszanin2 pisze:
25 lut 2026, o 22:15
Czyj jest ten budynek?
Zanim wyszła na jaw afera z Osiedlem Dębowym, inwestor tego osiedla miał w tym miejscu budować budynek wielorodzinny. Więc kiedyś był jego. Czy nadal jest tego nie wiem.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3588
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 lut 2026, o 19:19

Pofabryczny budynek na SPRZEDAŻ. Miasto szuka chętnych
Mowa o obiekcie położonym przy ul. Kredytowej 1, przylegającej do ulicy Pułaskiego i Wału Staromiejskiego. To nieruchomość zabudowana rozkwaterowanym budynkiem pofabrycznym z częścią mieszkalną. ...
...Budynek jest w bardzo złym stanie technicznym. Został wyłączony z użytkowania i rozkwaterowany na mocy decyzji nr 28/11 z dnia 24.02.2011 r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, z której wynika zakaz użytkowania budynku ze względu na stan zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia.
Jest on wpisany do gminnej ewidencji zabytków Miasta Kalisza i znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Rewitalizacji Miasta Kalisza – czytamy w ogłoszeniu o przetargu. ...
https://www.faktykaliskie.info/artykul/ ... a-chetnych

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11608
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 lut 2026, o 19:24

Nie sądzę, aby byli chętni na taki zabytek. Tak samo z kompletem pofabrycznym na Fabrycznej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2435
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 22 mar 2026, o 19:28

Nadgryziony Calfrost -
Obrazek

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5311
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Opuszczone budynki do przebudowy lub wyburzenia

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 30 maja 2026, o 21:54

"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ