Galeria Bursztynowa - inwestycja przy Tesco

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 20 sie 2009, o 23:53

z wizualkami jest zazwyczaj tak że pokazują jak dany budynek lub inwestycja nie będzie wyglądać

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 11 wrz 2009, o 02:50

Ostatnio rozmawiałem z właścicielem sklepów z ekskluzywną odzieżą dla pań działającym w różnych miastach naszego kraju, posiadającym sklep u nas w Kaliszu i chcącym otworzyć 2 w jednej z galerii. Wg jego zdania właśnie Galeria Bursztynowa miałaby się najszybciej pobudować. Co ważne co tydzień prowadzi on rozmowy z deweloperem tej galerii. Posiada jakieś plany i wizualizacje niestety nie widziałem. Podobno wstrzymują się z budową dopóki nie zapełnią większości powierzchni najmu.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 25 wrz 2009, o 11:53

Bursztynowa ma szanse na szybkie pobudowanie bo ma już pozwolenie na budowę i jest najmniej zaawansowana technicznie (parterowy budynek i zapewne stalowa konstrukcja).Tego typu obiekty powstają w mniej niż 12 miesięcy.
To inwestor firma Atrium wstrzymała nowe inwestycje w Polsce a patrząc na Lublin gdzie przerwano rozpoczętą już budowę i dokładając kolejne wieści o planowanych galeriach w naszym mieście nie wróży to nic dobrego.W Lublinie przestraszyli się sieci IKEA a u nas Echo;)

[ Dodano: Pią, 25.09.2009, 11:52 ]
Pojawiło sie światełko w tunelu;)

za www.galeriehandlowe:

Firma Atrium rusza z "zamrożonymi" inwestycjami w centra handlowe
Dziennik Wschodni
25-09-2009, 11:24
Z sierpniowych deklaracji zarządu Atrium European Real Estate wynika, że firma chce znów inwestować w polskie centra handlowe. Wszystkie projekty mają być dopięte do wiosny. Developer ma na to środki, sięgające miliarda euro.


- Nasza firma ma kilka projektów, których realizacja jest mocno zaawansowana. Ich dokończenie jest dla nas priorytetem - mówi Sylwia Wiszowata z polskiego oddziału AERE.

W marcu zapadła decyzja o wstrzymaniu budowy centrum handlowego Felicity przy al. Witosa w Lublinie. Podobny los spotkał inne inwestycje Atrium European Real Estate w naszym kraju. Teraz firma chce zakończyć rozpoczęte projekty w tym lubelskiego kompleksu.

- Czekamy na zielone światło z centrali w Amsterdamie - mówi Sylwia Wiszowata. - Przyszłoroczny budżet przygotowaliśmy z uwzględnieniem lubelskiej inwestycji. Jesteśmy przygotowani na roboty wykonawcze. Nie ma mowy o rezygnacji z projektu. W przyszłym roku powinna zapaść decyzja o terminie wznowienia budowy.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 27 wrz 2009, o 09:35

Tyle lat mówią o budowie tej galerii i nic, a czy kiedykolwiek ruszy ta budowa :?: :?: :?: :?:
Andrzej

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 29 wrz 2009, o 13:31

Ja wolałbym żeby szybciej powstała Calisia

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 4 paź 2009, o 15:30

Przy wjeżdzie na teren byłej fabryki usypano wielkie góry gruzu.Cos sie chyba tam zaczęło znowu dziać.Prawdopodobnie zostanie dokonczone porządkowanie terenu.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 4 paź 2009, o 17:54

Jeśli chodzi ci o hałdy w tym miejscu co na zdjęciu to są one tam już od dłuższego czasu.

Obrazek

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 4 paź 2009, o 22:22

Te hałdy zostały znacznie powiększone.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 lis 2009, o 23:15

tez tak uważam że hałdy gruzu się powiększyły muszą tam trwać prace porządkowe, albo trwa skuwanie starych fundamentów dawnej fabryki domów :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 9 lis 2009, o 02:43

Dzisiaj rozmawiałem z kilkoma znajomymi i znów mówią że nici z tej galerii. Stare Tesco będzie miało jedynie drobną przebudowę ale nie powali ona nikogo na kolana. Zmniejszy się ilość kas itp. Plany które mówiły o zabraniu części magazynowej Tesco są już nie realne.

Obstawiam że po wybudowaniu Tęczy i galerii Amber firma podejmie decyzję co dalej z tym terenem.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 11 lis 2009, o 13:58

A jednak tam na ternie prace trwają bo widziałem dżwig i dwie lub jedna koparkę i trwa pewnie przygotowywanie placu pod budowę w krótce pewnie wszystko się wyjaśni

Dlatego hałdy gruzu się powiększają :roll: :roll:
Andrzej

~Inedit
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 23 paź 2009, o 17:50
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: ~Inedit » 11 lis 2009, o 14:20

Może tylko prace porządkowe?
Pożyjemy - zobaczymy.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 lis 2009, o 14:59

Widać gdzieś w okolicy ktos będzie potrzebował dużooo gruzu : z tego obiektu , z młyna na Wrocławskiej i innych miejsc :-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 11 lis 2009, o 16:41

andrzej pisze:A jednak tam na ternie prace trwają bo widziałem dżwig i dwie lub jedna koparkę i trwa pewnie przygotowywanie placu pod budowę w krótce pewnie wszystko się wyjaśni

Dlatego hałdy gruzu się powiększają :roll: :roll:

tak to prawda dżwig i koparki tam pracują tylko nie wiadomo co robią a pogoda nie sprzyja temu żeby iść to sprawdzić.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 22 lis 2009, o 19:57

Słyszałem, i wydaje mi się ,że nie jest to plotka, ale Tesco na WP, ma być do końca, pewna osoba mi powiedziała, że pracownicy zostali przeniesieni do okolicznych marketów w Kaliszu i Ostrowie, a Tesco bo wybudowaniu galerii ma być pobudowane za wybudowaną galerią, nie wiem ile w tym prawdy ale wiem to od pracowników Tesco

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lis 2009, o 20:02

Muszę się podpytać, bo córka kierowniczki czegoś tam jest moją znajomoą to pozysyskam jakieś info

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 22 lis 2009, o 20:03

To jak to zrobisz, to napisz, zobaczymy czy to plotka, czy tak jest naprawdę, bo moja siostra kiedyś tam pracowała i ma znajomych i wszyscy potwierdzają

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 22 lis 2009, o 20:09

szymkalisz pisze: bo córka kierowniczki czegoś tam jest moją znajomoą
Może jestem upierdliwy,ale ostatnimi czasy forma i treść postów które są na forum pisane odbiega trochę od jakiegoś sensownego przyswajania tych wiadomości.
Prosty przykład powyżej.Jak Mam to zrozumieć??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lis 2009, o 20:12

kierowniczka w TESCO ds. nie wiem jakich ma córkę, która jest moją znajomą.
Po prostu nielogiczne skróty myślowe.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 22 lis 2009, o 20:25

Na terenie po byłej FD trwa sprzątanie ostatnie oficjalne wiadomości z TESCO na WP że nie będzie likwidacji i niczego innego tylko drobna przebudowa w środku np. usunięcie połowy kas bo i tak nie są nigdy otwarty. Dodatkowo nastąpić ma redukcja etatów co ma także miejsce w innych sklepach.

Także dowiadujcie się może będą także inne oficjalne info :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ