Lodowisko w Kaliszu

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 gru 2010, o 16:52

Śliski sezon
16 grudnia, 2010 - 16:13 — [email protected]


Ruszył sezon na kaliskim lodowisku. Zainteresowanie miejską ślizgawką jest na podobnym poziomie co rok temu.

"Najwięcej chętnych mamy oczywiście w weekendy, dlatego zmieniliśmy nieco zasady funkcjonowania obiektu w tygodniu" - powiedział Janusz Krygier, szef spółki Aquapark, która zarządza obiektem: "Różnica jest taka, że lodowisko dla osób indywidualnych jest otwarte w tygodniu od godz. 13-tej do 22-ej, a w soboty i święta od 10-tej do 22-ej. Zrezygnowaliśmy z tych porannych godzin, gdyż frekwencja w tym czasie była stosunkowo mała i utrzymywanie kasjera u nas nie miało sensu. Natomiast godziny te dostępne są dla uczniów ze szkół, po wcześniejszym uzgodnieniu."

Cennik nie uległ zmianie. Rozszerzono jedynie ulgi, z których będą mogły korzystać nie tylko dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, ale też gimnazjaliści i młodzież szkół średnich. W ubiegłym sezonie lodowisko wypracowało zyski, co niestety nie można powiedzieć o zastępującym go póżniej rolkowisku.

"Ta działalność wygenerowała straty" - dodaje Krygier: "Przez całe sezon funkcjonowania rolkowiska skorzystało niewiele ponad 2 000 osób. To jest naprawdę niewiele. Rolkowisko było raczej w kategorii użyteczności publicznej, a nie jakiegoś interesu, na którym można zarobić. Wiadomo, że wiążą się z tym określone koszty, związane z podatkami, dzierżawą, kasjerem czy monitoringiem. Tak więc te koszty są spore i na określonym poziomie."

Przez najbliższe miesiące zarząd spółki będzie zastanawiać się, co zrobić z obiektem lodowiska po sezonie zimowym. Zamknąć go całkowicie czy zorganizować tam inną działalność, która nie przyniesie strat.
g13k

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 16 gru 2010, o 17:40

Ja proponuje go wynajmować Chińczykom. Będzie kolejne centrum :-)

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Lodowisko

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 23 gru 2010, o 13:10

A ja uwielbiam to miejsce,dzeciaki mają uciechę a to info dotyczące świąt http://www.calisia.pl/articles/9134-swieta-na-lodowisku
JP - WRÓĆ !!!!!!

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 23 gru 2010, o 13:56

Ja specjalnie zapakowałem łyżwy do torby i wybieram się kilka razy w okresie pomiędzy świętami a sylwestrem :)

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 23 gru 2010, o 19:19

Też już byłem i jeżdziłem. Bardzo fajnie, tylko w wypożyczalni jest jakaś porażka - strasznie długo się czeka na wypożyczenie i oddanie. Trzeba będzie kupić sobie własny sprzęt. Piekarz dzięki za info, przydałaby się jakaś oficjalna strona lodowiska bo ciężko znależć takie informacje.

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 25 gru 2010, o 11:06

Strona z aktualnymi doniesieniami, może nie cudo ale jest:

http://www.park-wodny.kalisz.pl/
Michal

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 27 gru 2010, o 16:01

wypożyczalnia to porazka, ludzie nie potrafia sie zoorganizowac w kolejke i pchaja sie jeden przez drugiego, po drugie wypozyczenie lyzew liczy sie oddzielnie czas i kupno biletu tez oddzielnie, czesto sie zdarza ze traci sie 15 minut

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 27 gru 2010, o 16:51

najlepiej mieć swój sprzęt, ten do wypożyczenia bywa z felerami przez co 10 minut straciłem na samo założenie łyżew, trzeba też uwaznie śledzić czas przebywania na lodzie żeby póżniej nie było dopłaty w kasie przy oddawaniu przywieszki, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne
Obrazek

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 27 gru 2010, o 20:17

Z tego co kojarzę, to czas liczy się dopiero od przejścia przez bramkę (a przynajmniej zazwyczaj tak bywa, gdy obowiązuje taki system), więc najpierw można spokojnie kupić bilet, a potem wypożyczyć łyżwy.
Też byłem na naszym lodowisku i oprócz tego, że lód wyglądał na kompletnie niewyczyszczony (a byłem zaraz po przerwie technicznej), to wrażenia również pozytywne. Nie ma tłoku, więc można sobie spokojnie pojeżdzić :).
Z takich drobnych rzeczy, to nagłośnienie brzmi kiepsko, a do tego brak jakiegoś czytelnego sygnału o zmianie kierunku jazdy (podejrzewam, że gdy muzyka zwiększa głośność na chwilę powinna nastąpić zmiana, ale nikt za bardzo na to nie reaguje).
Na pewno wybiorę się jeszcze w tygodniu :)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 27 gru 2010, o 22:39

A ile ta przyjemność kosztuje, Panowie?
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 27 gru 2010, o 23:21

Tutaj cennik, regulamin i godziny otwarcia:
http://park-wodny.kalisz.pl/index.php?news&nid=4
W każdym razie za bilet normalny w niedzielę płaciłem 8,5zł, w tygodniu 2zł mniej. Łyżwy mam swoje, więc nawet nie wiem ile kosztuje wypożyczenie :)

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 28 gru 2010, o 22:06

8,50 zł za tragiczny stan tafli, to zdecydowanie za wiele
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

lodowisko

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 29 gru 2010, o 10:44

Zaraz tam tragiczny , na panczenach się nie ścigamy.
JP - WRÓĆ !!!!!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 gru 2010, o 11:36

Czy bieŻĄce dywagacje na temat takich czy innych niedogodności lodowiska , cenników, stanu tafli to temat ,,inwestycyjny''? To jest jeden wielki OFF TOP i o tym moZna pisać w oddzielnym temacie zalozonym na tym Forum, albo na PW czy GG. Co Admin na to? Przestańcie paplać, please.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 29 gru 2010, o 12:43

To może przenieśmy po prostu temat do innego działu? Albo wydzielmy część postów i te przenieśmy ;).
Skoro lodowisko zostało zrealizowane, to nic dziwnego chyba, że śledzimy jak radzi sobie ta inwestycja ;)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 gru 2010, o 13:21

Po co tworzyc nowy temat. Ten jest dobry. Przecież brzmi "Lodowisko w Kaliszu", a nie "budowa lodowiska". Tak, że rozmowy na temat jak wygląda tafla, wypożyczanie sprzętu, czy też ile to kosztuje, uważam za normalne.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 gru 2010, o 13:27

Of top można by było utworzyć jak by pisali o KLA, Pęcherzu czy innym ... niedokończe.

I chyba taki OF TOP zaczołeś ty sobieray-3, bo "zszedłeś" z tematu, i to ty zaczołeś pisać o nie lodowisku. Dlatego planuje zakoczyć tą głupią dyskusje i wrócić do rozmowy o biletach na lodowisko bo bardziej pasuje :D
g13k

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 29 sty 2011, o 15:33

Michal

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 15 lut 2011, o 16:41

toom- te ceny co podałeś dla lodowiska w Bełchatowie są z tamtego roku.Tu poniżej masz aktualne:http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... JDiio-oHpw

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 20 lut 2011, o 20:22

To ogólnie czcze gadanie, nie rozumiem. Nie było lodowiska żle, jest żle. Jak zawsze problem, mentalność.
To za tanio to za drogo.
To zła tafla, to za ślizgo, to nierówno to zbyt gładko,
to za mało przerw technicznych, to za dużo przerw technicznych,
to Bełchatów to Kalisz itp.
Normalnie brak słów!
Panie Piotrze K. od Bełchatowa jeżdż sobie gdzie Pan chcesz, ale nie narzekaj!
Michal

ODPOWIEDZ