Kaliska Kolej Dojazdowa

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 lis 2011, o 20:16

A co tu głosować? Masz kasę to jedziesz. Przy przejazdach specjalmych nie ma zniżek, bo obłożenie jest minimalne.

Masz za to moje fotki. Wagon osobowy rumun FAUR, ale przed malowaniem :

Obrazek

Tutaj z kolei lokomotywka spalinowa TGM40, zaraz po zakupie i oczywiście przed malowaniem. Stoi w Ostrowie Wlko.

Obrazek


Z kolei tu masz dawne klimaty - gdzieś w okolicy Mycielina, ale o tym można sobie pomarzyć :

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, o 23:26 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Nieprzeczytany post autor: foryza » 28 lis 2011, o 21:30

sobieray-3 pisze: Tutaj z kolei lokomotywka spalinowa TGM40 m zaraz po zakupye i oczywiście przed ,alowaniem. Stoj w Ostrowie Wlko.
Możesz kolego przetłumaczyć niestety nie znam twojego polskiego?

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 lis 2011, o 23:34

foryza pisze:
sobieray-3 pisze: Tutaj z kolei lokomotywka spalinowa TGM40 m zaraz po zakupye i oczywiście przed ,alowaniem. Stoj w Ostrowie Wlko.
Możesz kolego przetłumaczyć niestety nie znam twojego polskiego?
Mądrej głowie, dość po słowie :). Sorry, pisałem metodą bezwzrokową. Będę musiał wziąć ,,korki''.
To nie polski, tylko grube paluchy.

Tutaj z kolei lokomotywka spalinowa TGM40, zaraz po zakupie i oczywiście przed malowaniem. Stoi w Ostrowie Wlkp.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 28 gru 2011, o 10:43

Ciekawe, co zamierząją z tym póżniej zrobić?
Na finiszu jest nabycie przez powiat kaliski miejscowej wąskotorówki od Polskich Kolei Państwowych. Chodzi o grunty, budynki i urządzenia dotyczące linii wąskotorowej Kaliskiej Kolei Dojazdowej Opatówek -Turek, z odgałęzieniem na Żelazków -Russów. Radni na wtorkowej sesji podjęli uchwałę, wyrażającą zgodę na nieodpłatne nabycie takiego majątku.
"Cały ten proces trwa już wiele lat" - powiedział Radiu Centrum starosta kaliski Krzysztof Nosal.

"Niedługo minie 10 lat kiedy kolejka wąskotorowa PKP jest użytkowana przez powiat. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy doprowadzimy ten proces do końca. A końcem tego wszystkie będzie akt notarialny przeniesienia prawa własności i prawa użytkowania wieczystego z PKP na powiat kaliski. Nieruchomość zostanie nam przekazana nieodpłatnie. Kiedy wszystkie nieruchomości będą już naszą własnością, będziemy musieli uiszczać opłatę za wieczystą dzierżawę w obiektach, w których prowadzona będzie działalność gospodarcza. Opłata ta nie dotyczy majątku pod torami."

Władze powiatu chcą sfinalizować proces nabycia majątku PKP w pierwszej połowie 2012 roku. Nieruchomości zostały już wycenione i dokumenty trafiły do zarządu PKP w Warszawie, który musi teraz podjąć stosowną uchwałę o przekazaniu określonego majątku powiatowi. Po tej uchwale obie strony czeka już tylko podpisanie umowy, która w tym przypadku ma formę aktu notarialnego.
rc.fm

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 gru 2011, o 12:11

Może zamierzają ja ponownie uruchomić :D
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 sty 2012, o 16:12

Zaczyna nareszcie cos się dziać pozytywnego w temacie przejęcia przez Starostwo Powiatowe Kaliskiej Kolei Dojazdowej :
Powiat przejmuje wąskotorówkę /28 grudnia 2011 r

Na finiszu jest nabycie przez powiat kaliski miejscowej wąskotorówki od Polskich Kolei Państwowych. Chodzi o grunty, budynki i urządzenia dotyczące linii wąskotorowej Kaliskiej Kolei Dojazdowej Opatówek -Turek, z odgałęzieniem na Żelazków -Russów. Radni na wtorkowej sesji podjęli uchwałę, wyrażającą zgodę na nieodpłatne nabycie takiego majątku.
"Cały ten proces trwa już wiele lat" - powiedział Radiu Centrum starosta kaliski Krzysztof Nosal.

"Niedługo minie 10 lat kiedy kolejka wąskotorowa PKP jest użytkowana przez powiat. Mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy doprowadzimy ten proces do końca. A końcem tego wszystkie będzie akt notarialny przeniesienia prawa własności i prawa użytkowania wieczystego z PKP na powiat kaliski. Nieruchomość zostanie nam przekazana nieodpłatnie. Kiedy wszystkie nieruchomości będą już naszą własnością, będziemy musieli uiszczać opłatę za wieczystą dzierżawę w obiektach, w których prowadzona będzie działalność gospodarcza. Opłata ta nie dotyczy majątku pod torami."
Władze powiatu chcą sfinalizować proces nabycia majątku PKP w pierwszej połowie 2012 roku. Nieruchomości zostały już wycenione i dokumenty trafiły do zarządu PKP w Warszawie, który musi teraz podjąć stosowną uchwałę o przekazaniu określonego majątku powiatowi. Po tej uchwale obie strony czeka już tylko podpisanie umowy, która w tym przypadku ma formę aktu notarialnego.


http://rc.fm/polityczne/powiat-przejmuj ... rowke.html
Uważam, że obecnie powinno przeprowadzić się ogólnowowiatowe konsultacje społeczne zwiazane z dalszymi losami tej zabytkowej Kolei z udziałem Starostwa Powiatowego - miejskiego i ziemskiego , ich Rad i radnych, Wojewódzkiego Urzędu Konserwatorskiego, Muzeów i organizacji pozarzadowych zainteresowanych tą tematyką.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 23 kwie 2012, o 07:35

Turek
SKPL ma zamiar wprowadzić połączenia podmiejskie na linii Zbiersk - Turek na kolei KKD. Przeprowadzono już analizę ekonomiczną, przy minimalnym użyciu personelu (tylko jedna osoba prowadząca pojazd, brak personelu do kontroli biletów) kolej podmiejska pokona próg rentowności już przy czternastu ( !) pasażerach. Planuje się ruch cykliczny co 60 minut rano i popołudniem oraz dodanie nowych przystanków w Turku (m.in. przy dworcu PKS). Wykorzystane zostaną wagony motorowe.
Obrazek
http://www.zgrowery.most.org.pl/private/prod01.htm

Szkoda że to nie news
A wiecie coś o tym??
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 23 kwie 2012, o 10:32

... a czy tory jeszcze leżą na swoim miejscu?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 23 kwie 2012, o 13:36

na trasie Dzierzbin - Zbiersk na 99% leżą. Dawno juz tam nie przejezdzalem ale byly i to nawet w dobrym stanie

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 23 kwie 2012, o 15:46

kaczorkalisz pisze:na trasie Dzierzbin - Zbiersk na 99% leżą. Dawno juz tam nie przejezdzalem ale byly i to nawet w dobrym stanie
Z Dzierzbina do Turku , to it's a long way ... . Ostatni raz jechałem tą kolejką z Anglikami kilka lat temu.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 23 kwie 2012, o 19:40

Z tego co wiem to nie ma tylko kawałku Kalisz Wąsk.-Borków
Na linie Żelazków-Borków-Russów nie nic nie kursuje nawet towar :?
ale jeszcze raczej jest :roll:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 24 kwie 2012, o 11:53

Cieszę się. Ja już wystarczająco napsioczyłem na ex wójta Żelazkowa p.Sylwestra J. :)!. A może udało by się odtworzyć odcinek do d.stacji Kokanin + przystanek KLA. Kasa unijna czeka na stosowne działania.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliska Kolej Dojazdowa

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 6 mar 2013, o 14:51

Stawiszyn: Policjanci zatrzymali złodzieja metalowych elementów torów
55-letniego mężczyznę, który kradł metalowe elementy torów zatrzymali policjanci z komisariatu w Stawiszynie. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia.
Obrazek
Złodziej działał na trasie kolei wąskotorowej relacji Zbiersk-Opatówek. Jak informuje st. sierż. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, jego zatrzymanie było możliwe dzięki intensywnej pracy operacyjnej mundurowych.

Policjanci, którzy zajmowali się sprawą w poniedziałek przed południem pojechali na trasę linii kolejki wąskotorowej relacji Zbiersk-Opatówek. Po dokładnym sprawdzeniu kilkukilometrowego odcinka linii kolejowej, na torach znaleźli zapakowaną torbę z zawartością metalowych wkrętów i podkładek podszynowych.

- W pobliżu znajdowały się również przedmioty służące do popełnienia przestępstwa - metalowy klucz wykorzystywany do wykręcania śrub oraz łom i śrubokręt. Policjanci znaleźli również torbę z zawartością kawy i czekolady. I właśnie to ostatnie znalezisko poddało policjantom myśl, że sprawca wróci jeszcze na miejsce, ponieważ przygotował sobie posiłek „do pracy” – mówi rzeczniczka.

Policjanci nie musieli długo czekać. Już po chwili okazało się, że złodziej wrócił po swój łup. Zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. W trakcie wykonywanych przez policjantów z Zespołu Kryminalnego KP w Stawiszynie czynności ustalono, że 55-latek kradł metalowe elementy torowiska od października ubiegłego roku, a następnie sprzedawał je w okolicznych skupach złomu. Przez ten czas udało mu się wykręcić śruby na odcinku 600 metrów. Wkrótce odpowie za to przed sądem.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/17 ... 83c1,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliska Kolej Dojazdowa

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 cze 2013, o 15:00

Ilę bym dał że by się takim czymś przejechać :roll:
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliska Kolej Dojazdowa

Nieprzeczytany post autor: foryza » 30 cze 2013, o 07:02

Skąd masz to foto ?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliska Kolej Dojazdowa

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 30 cze 2013, o 07:10

To nie foto tylko Screen z filmiku.
A zapominałem dodać autora przepraszam :roll:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliska Kolej Dojazdowa

Nieprzeczytany post autor: foryza » 30 cze 2013, o 07:31

Możesz wstawić ten film.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliska Kolej Dojazdowa

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 30 cze 2013, o 08:46

http://www.youtube.com/watch?v=aNTsfD7DuEM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=2IBqDXqr4tc" onclick="window.open(this.href);return false;
Screen zrobiłem z 1 części a więc 1 linku

Wydawało mi się że kiedyś już to wstawiałem ale niema więc daje 8)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jMCpY9JnL3M[/youtube]

Co do składów specjalnych to na youtube na pewno znajdziesz jakieś z 2010r. i 2011r.
Z tego co pamiętam w tym roku na WOŚP był do licytacji przejazd na KKD ze Zbierska do Turku
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliska Kolej Dojazdowa

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 cze 2013, o 13:54

Już dosyć dawno widziałem ten filmik, całkiem ciekawy,pomijając fakt, że nakręcony został kalkulatorem. Ale fajnie, że są takie inicjatywy, takie kanały na YT. Tylko, że ten materiał został zrealizowany już kilka lat temu. Czy ma ktoś z was wiedzę na temat obecnego stanu KKD? Czy rzeczywiście nadal istnieją plany całkowitego wykupienia majątku od PKP? Czy może uda się naprawić tory, które w wielu miejscach wyglądają tragicznie... Ogółem, pytam o jakieś konkretne newsy, ponieważ gdzieś kiedyś znalazłem chyba jakieś forum o KKD, ale żadnych tych konkretnych informacji nie udało mi się znaleźć.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliska Kolej Dojazdowa

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 30 cze 2013, o 14:51

<Przemek> pisze:Już dosyć dawno widziałem ten filmik, całkiem ciekawy,pomijając fakt, że nakręcony został kalkulatorem. Ale fajnie, że są takie inicjatywy, takie kanały na YT. Tylko, że ten materiał został zrealizowany już kilka lat temu. Czy ma ktoś z was wiedzę na temat obecnego stanu KKD? Czy rzeczywiście nadal istnieją plany całkowitego wykupienia majątku od PKP? Czy może uda się naprawić tory, które w wielu miejscach wyglądają tragicznie... Ogółem, pytam o jakieś konkretne newsy, ponieważ gdzieś kiedyś znalazłem chyba jakieś forum o KKD, ale żadnych tych konkretnych informacji nie udało mi się znaleźć.
Przekazanie KKD przez PKP do Starosty Kaliskiego powiatu miało nastąpić na początku 2011r. znając życie nic z tego nie wyszło...

Przemek kocham kolej ale nie widzę sensu w naprawianiu torów jest tam tylko malutki ruch towarowy w dodatku tylko na odc. Opatówek - Zbiersk

Wszędzie słychać o reaktywacjach wąskotorówek ale nie w Kaliszu 3 dni temu doszły mnie słuchy nawet że planują reaktywacje w Krośniewicach 8)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ