Remonty dróg miejskich

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 30 sie 2014, o 17:39

Christof te fotki co zrobiles kolo kauflandu to wczoraj Latali ten kawalek :D gdzies byl temat odnosnie chodnikow z kostki i asfaltu wiem ze pojawila sie koncepcja plyt jednego z radnych naszych. Ja osoboscie jestem za asflatem a tutaj wrzuce wam przyklad z USA jak tam chodniki wygladaja. Jesli zly temat prosze o przeniesienie https://plus.google.com/photos/11298456 ... 1695110699" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 wrz 2014, o 22:39

Przebudowa kablowej linii oświetleniowej w ul. Podmiejskiej w Kaliszu
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa kablowej linii oświetleniowej w ul. Podmiejskiej Polskiego w Kaliszu na odcinku od ronda Westerplatte do ul. Wrocławskiej
Zakres rzeczowy obejmuje przebudowę istniejącej zalicznikowej instalacji oświetleniowej - wymiana istniejących latarni z oprawami oraz kabli zasilających, w tym:
1) montaż linii kablowej - 1185 m
2) montaż latarni ulicznych - 24 kpl
3) montaż opraw ulicznych LED - 36 kpl
http://www.przetargi.egospodarka.pl/228 ... 014_2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 wrz 2014, o 22:46

Cristof pisze:Spacerując ostatnio świeżo wyremontowaną Podmiejską natrafiłem na wysokości zakładu ZMER na ewidentną niedoróbkę drogowców.Brak asfaltu wzdłuż świeżo wymienionych krawężników. Jestem ciekaw czy inspektor nadzoru ma coś ze wzrokiem , czy był inaczej motywowany.
Obrazek

No i usunięto fuszerkę. Jestem ciekaw jak długo straszyło to partactwo gdybym nie posłał fotek w kilka miejsc.

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 wrz 2014, o 15:42

Polna ulica Północna będzie asfaltowa
Ulica Północna – dziś droga polna, łącząca ul. Korczak z ul. Poznańską – zostanie wyasfaltowana. Rozpoczęła się właśnie budowa pierwszego odcinka.
Ulica Północna to droga dojazdowa do pól, ale nierzadko korzystają z niej także kierowcy, którzy skracają sobie drogę do Dobrzeca lub z powrotem, albo omijają w ten sposób korki na ul. Stanczukowskiego. Miasto rozpoczęło kilka dni temu asfaltowanie pierwszego odcinka. – Na razie zrobimy 100 metrów, a w kolejnych latach następne fragmenty ulicy. Inwestycja realizowana jest dzięki pieniądzom z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych – mówi Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
http://www.faktykaliskie.pl/polna-ulica ... -asfaltowa" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba ich pogięło . Zanim skończą ostatni etap droga będzie do remontu. Można było ją poszerzyć i utwardzić przynajmniej w pierwszym etapie.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2014, o 20:05

Cristof pisze: Chyba ich pogięło. Można było ją poszerzyć i utwardzić przynajmniej w pierwszym etapie.
Tak zrobili z Gajową,poszerzyli i utwardzili zdartym asfaltem.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 10 wrz 2014, o 23:32

Cristof pisze:Polna ulica Północna będzie asfaltowa
[...]
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 wrz 2014, o 07:29

Już lepiej by zrobili gdyby zaczęli łączyć Wysoką z Stanczukowskiego na Os. Korczak :roll:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 wrz 2014, o 14:00

Przy ulicy Podmiejskiej powstaje nowe rondo. Skrzyżowanie bezkolizyjne ma ułatwić ruch przy Zespole Szkół nr 10 w Kaliszu. Oprócz tego, wokół placówki już stworzono kilkanaście nowych miejsc parkingowych.
Prace trwają. W pierwszym etapie zwiększono liczbę miejsc postojowych. Po stronie szkoły zlikwidowano chodnik, a na jego miejscu powstał parking umożliwiający ukośne parkowanie. Przebudowano też parking po drugiej stronie, a nowe miejsca postojowe powstały na terenie, który do tej pory był niezagospodarowany. Na końcu przebudowywanej drogi powstaje nieduże rondo.
http://www.faktykaliskie.pl/cms/doc/57566" onclick="window.open(this.href);return false;

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 11 wrz 2014, o 14:32

Z Północną to nie jest głupi pomysł.. Droga nabiera strategicznego znaczenia w okolicach święta Halloween, jednak co da 100m tej drogi, jak wytłumaczyć siędzącej na tylnym siedzeniu cioci chcącej ominać korki na komunalny, że ten piękny asfalt prowadzi tylko 100m?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 wrz 2014, o 15:05

Cristof pisze:Przy ulicy Podmiejskiej powstaje nowe rondo. Skrzyżowanie bezkolizyjne ma ułatwić ruch przy Zespole Szkół nr 10 w Kaliszu. Oprócz tego, wokół placówki już stworzono kilkanaście nowych miejsc parkingowych.
Prace trwają. W pierwszym etapie zwiększono liczbę miejsc postojowych. Po stronie szkoły zlikwidowano chodnik, a na jego miejscu powstał parking umożliwiający ukośne parkowanie. Przebudowano też parking po drugiej stronie, a nowe miejsca postojowe powstały na terenie, który do tej pory był niezagospodarowany. Na końcu przebudowywanej drogi powstaje nieduże rondo.
http://www.faktykaliskie.pl/cms/doc/57566" onclick="window.open(this.href);return false;
No i fajnie, dobry pomysł. Już od dłuższego czasu tam grzebali, ale nie spodziewałem się, że planują postawić rondo. Pamiętam jak jeszcze byłem mały i chodziłem do "10", że zawsze zastanawiałem się dlaczego tam po środku, gdzie teraz będzie rondo, stały betonowe kwietniki.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 11 wrz 2014, o 19:53

Ta nitka wyremontowanej Podmiejskiej od Ronda W. do Galerii idealna to nie jest.. Mineły z 2 m-ce od jej remontu, a na wysokości świateł z Kaufem oraz przed skrzyżowaniem Wrocł., a raczej łączenie nowego asfaltu ze starym, po prostu buja.. Podobnie na moście na Piłsudzkiego jadąc w strone Złotej. Czy za dużo oczekuje? :lol:

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 wrz 2014, o 20:10

Jacenty pisze:Ta nitka wyremontowanej Podmiejskiej od Ronda W. do Galerii idealna to nie jest.. Mineły z 2 m-ce od jej remontu, a na wysokości świateł z Kaufem oraz przed skrzyżowaniem Wrocł., a raczej łączenie nowego asfaltu ze starym, po prostu buja.. Podobnie na moście na Piłsudzkiego jadąc w strone Złotej. Czy za dużo oczekuje? :lol:
nie nic bardziej mylnego, bo gdy się robi drogę jak na Piłsudskiego o statusie drogi krajowej to powinna być prosta - gdy jedzie sie tam w korku 20km/h nie czuć, jednak w nocy kiedy można tam przyspieszyć a wiadomo dopuszczalnie widnieje 70 to juz to czuć, wydaje mi się że nie poprawią tego dopóki się coś nie wydarzy w stylu"pękniecie lub większe nierówności....
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 11 wrz 2014, o 23:43

Masz racje Damian. Widze, że też to odczułeś. Zastanawiałem się czy mi się wydaje i pamiętam, że odczuwałem to już gdy pierwsze przejechałem po wyremontowanej Piłsudzkiego i tylko na tym mostku. Te odbiory są pozbuju..

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 12 wrz 2014, o 17:56

A co myślicie jakby na Piłsudzkiego od Szpitala w kierunku Złotej wprowadzili doraźnie zakaz skrętu w lewo, kto będzie chciał skręcić, skręci robiąc kółko, a ruch powinien być płynniejszy. Ta krzyżówka to jakiś dramat w mieście, dziś jechałem ok 14 i stałem prawie pół godziny.. Ehh przynajmniej krzyżówki na AWP pod frezarką... :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 wrz 2014, o 19:52

Dramat to dziś na WP w rejonie Piskorzewskiej, która została zamknięta, tak samo jak skrzyżowanie WP ze Staszica. To dopiero była masakra dzisiaj, całe WP niemal stało.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 wrz 2014, o 20:36

<Przemek> pisze:Dramat to dziś na WP w rejonie Piskorzewskiej, która została zamknięta, tak samo jak skrzyżowanie WP ze Staszica. To dopiero była masakra dzisiaj, całe WP niemal stało.
Piskorzewia chyba :D Piskorzewska odchodzi od Głównego Rynku w stronę Plant ;)
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 wrz 2014, o 20:41

gawronik13kalisz pisze:
<Przemek> pisze:Dramat to dziś na WP w rejonie Piskorzewskiej, która została zamknięta, tak samo jak skrzyżowanie WP ze Staszica. To dopiero była masakra dzisiaj, całe WP niemal stało.
Piskorzewia chyba :D Piskorzewska odchodzi od Głównego Rynku w stronę Plant ;)
Ależ oczywiście gawronik, mój błąd. W każdym razie cyrk nieziemski, nie polecam tamtędy się przemieszczać w najbliższym czasie. :)

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 13 wrz 2014, o 11:12

Jak myślicie, które skrzyżowanie następne? Zauważyłem, że symptomem rozpoczęcia prac było zawsze na kilka dni wcześniej pozostawienie na poboczu paleciaków krawężników. Na pewno przy Mc Donaldzie, ul. Kościuszki bo tam krawężniki już są wyjęte.. A drugie pewnie z Poznańską bo w tym kierunku idą obie ekipy. No albo z Majkowską.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Michał » 13 wrz 2014, o 18:05

2 dni temu szedłem do Kauflanda na girach i musiałem przejść na światłach od osiedla XXV lecia. Jakież było moje zdziwienie gdy moim oczom ukazały się... koleiny wypełnione wodą, na świeżo wyremontowanym odcinku Podmiejskiej.

Daje jeszcze miesiąc i będą świetnie widoczne. W sam raz na wybory i pognanie tych partaczy i zgrai nieudaczników którzy nadzorują te fuszerki.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 13 wrz 2014, o 19:32

Michał to nie koleina, to najnowsza technologia z wykorzystaniem koryta ściągającego wodę :D

ODPOWIEDZ