Szałe

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Szałe

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 sie 2008, o 15:47

Założyłem ten temat ponieważ nie można mieszać dwóch wątków.Piszcie co wam leży na sercu o tym rejonie.Ja osobiście chciałbym aby ten obszar powrócił pod władanie administracyjne Kalisza bo z tego co widziałem i czytałem to ze strony Opatówka nie można liczyć na rewitalizację tego rejonu.Pod rządami Kalisza ma chyba szanse,tak mi się wydaje bynajmniej.

[ Dodano: Czw, 21.08.2008, 15:52 ]
Obrazek

[ Dodano: Czw, 21.08.2008, 15:56 ]
Wygrzebałem to zdjęcie z ZK sorry że takie małe ale lepsze to niż nic.Zdjęcie to pokazuje postępującą dewastację,a najgorsze jest to że nikt nic z tym nie robi.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 sie 2008, o 00:16

Wątpie żeby Kalisz zrobił tam jakies wielkie inwestycje(brak pieniędzy),a co do czystości nasi włodarze maja juz sporo problemów w Kaliszu.Wystarczy przejechac się nad rzekę.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 22 sie 2008, o 00:26

Jak na razie nasze władze miasta nie mogą nic tam zrobić ponieważ teren administracyjnie należy do Opatówka.Ale mam nadzieje że powróci ponownie do strefy wpływów Kalisza.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 sie 2008, o 09:01

^^ Ja też na to liczę!

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 22 sie 2008, o 15:43

Skoro jest już temat to przenoszę tutaj mój post:

Niedawno odwiedziłem zbiornik w Szałe i przeżyłem szok. Takiego syfu już dawno nie widziałem. Molo zdewastowane. Przy brzegu pływają jakieś zardzewiałe beczki pełne niewiadomo czego z namalowanymi napisami... Gmina Opatówek (!). Ciekawi mnie, że żadna kontrola się tym nie zajmie. Opatówek tak bił się o ten zbiornik, a teraz robi z niego wysypisko śmieci i ściek. Zero inwestowania w renowację. Swoją drogą gdyby zalew należał do Kalisza możnaby postarać się o pieniądze na jego rewitalizację, stworzenie plaż czy oczyszczenie dna zbiornika (kiedyś były nawet takie plany aby spuścić większość wody i uporządkować cały zbiornik).
© Tomek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 sie 2008, o 02:22

Ja też byłem w tym roku w maju na szałe i to co widziałem to poprostu k...a woła o pomstę do nieba!!!!Takiego syfu to jeszcze nie widzałem od 25 lat,a muszę przyznać że pół mojego życia spędziłem na szałe,jako wędkarz,wczasowicz i dawno temu próbowałem swoich sił w kajakarstwie ale nic z tego nie wyszło.A czy ktoś z was pamięta te czasy jak szałe miało rangę zbiornika wodnego na którym corocznie odbywały się zawody kajakarskie???Były to zawody o znaczeniu międzynarodowym.Co prawda brały w nich udział państwa z dawnego bloku wschodniego ale były międzynarodowymi.A teraz dlaczego nic się nie robi w kierunku aby ożywić sporty wodne???Przecież to nic trudnego zaaranżować jakieś zawody kajakarskie,Poznań potrafi organizować takie zawody na Malcie,to dlaczego Kalisz by nie mógł???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 23 sie 2008, o 08:33

^^ W tej chwili powinno być: To dlaczego Opatówek by nie mógł??

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 23 sie 2008, o 09:51

Wiem, ze nie lubicie Ostrowa, ale zapraszam dla porownania nad zalew Piaski-Szczygliczka w jakis cieply, sloneczny dzien. Jesli jeszcze takie beda w tym roku.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 sie 2008, o 10:36

Sector ja nic nic nie mam do Ostrowa i smieszą mnie teksty typu bażanty-cebularze.Faktem natomiast jest że Piaski są bardziej zagospodarowane i doinwestowywane jak Szałe.Wystarczy poczytać w prasie o różnego rodzaju imprezach odbywających się na Piaskach,a na Szałe cisza!! Aha jeszcze dam Ci linka jaki obrazuje że Ostrów promuje swoje miasto

[ Dodano: Sob, 23.08.2008, 10:47 ]
http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=54&id=21135
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 23 sie 2008, o 12:45

^ A ponadto Ostrowskie Piaski administracyjnie należą do miasta, a nie leżą, w jakiejś wsi (z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca Polski)

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 23 sie 2008, o 13:23

Piaski-szczygliczka jest zbiornikiem rekreacyjnym. Zbiornik Pokrzywnica jest zbiornikiem retencyjnym (po części jakieś mniejsze zaniedbane funkcje rekreacyjne też pełni, lecz przede wszystkim jest to jednak retencja). Stąd odmienne ich przeznaczenie i właśnie ze względu na to zbiornik rekreacyjny może liczyć na dofinansowanie w celu poprawy np. jakości wody. P-S jest powierzchniowo dużo mniejszy niż ZP dlatego dbanie o czystość i wizerunek P-S jest znacznie łatwiejsze. Ponadto jeśli chodzi o wątek uporządkowania dna przez wstępne spuszczenie wody trzeba wziąć pod uwagę kubaturę zbiorników. P-S - 740,5 tys. m3, ZP - 4 500 000 m³. Nie ma najmniejszego porównania między tymi zbiornikami.

smirnov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2007, o 10:19
Lokalizacja: KALISZ

Nieprzeczytany post autor: smirnov » 23 sie 2008, o 14:13

Tomek pisze:Piaski-szczygliczka jest zbiornikiem rekreacyjnym. Zbiornik Pokrzywnica jest zbiornikiem retencyjnym (po części jakieś mniejsze zaniedbane funkcje rekreacyjne też pełni, lecz przede wszystkim jest to jednak retencja). Stąd odmienne ich przeznaczenie i właśnie ze względu na to zbiornik rekreacyjny może liczyć na dofinansowanie w celu poprawy np. jakości wody. P-S jest powierzchniowo dużo mniejszy niż ZP dlatego dbanie o czystość i wizerunek P-S jest znacznie łatwiejsze. Ponadto jeśli chodzi o wątek uporządkowania dna przez wstępne spuszczenie wody trzeba wziąć pod uwagę kubaturę zbiorników. P-S - 740,5 tys. m3, ZP - 4 500 000 m³. Nie ma najmniejszego porównania między tymi zbiornikami.
Dokładnie. To tak jak by porównywac Prosne z Ołobokiem :wink:

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 23 sie 2008, o 17:09

Tak jak myslalem, zamiast porownac zorganizowanie i pomyslowosc wladz miasta, to Wy jak zwykle wszystko sprowadzacie do tego kto ma wiekszego pe... zalew.

Tylko Gumis dostrzegl na czym problem polega.

ps. dodam, ze zawody Stong Man byly juz w Ostrowie pare lat temu (ale bez Pudziana) wlasnie na Piaskach.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2008, o 17:16 przez sector-ostrow, łącznie zmieniany 1 raz.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 23 sie 2008, o 17:15

^^ No ale to jest tak samo jakbyś powiedział, że w Wawie jest metro, więc w Kaliszu czy Ostrowie też może być, bo wszędzie można zrobić tunel.

smirnov
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 23 gru 2007, o 10:19
Lokalizacja: KALISZ

Nieprzeczytany post autor: smirnov » 23 sie 2008, o 18:05

sector-ostrow pisze:ps. dodam, ze zawody Stong Man byly juz w Ostrowie pare lat temu (ale bez Pudziana) wlasnie na Piaskach.
A ty myslisz ze na Szałe nie były ?
W 2003 był Pudzian , Dymek i reszta ekipy :wink:

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 23 sie 2008, o 18:11

Sector wielkość zbiornika jest jednak problemem gdybyś nie zauważył. Większa kubatura, linia brzegowa (w pewnych miejscach dość stroma) i powierzchnia, podwyższaja koszty doprowadzenia zbiornika do porządku w sensie czystości wody jak i otoczenia (plaże, mola, parkingi).
sector-ostrow pisze:to Wy jak zwykle wszystko sprowadzacie do tego kto ma wiekszego pe...
Rozumiemy jaki masz kompleks.
Napisałem jak sytuacja wygląda. Im większy zbiornik tym większe koszty, ale ty zawsze odbierasz takie porównania jako atak na Ostrów. Poza tym to nie ja co chwila dorzucam swoje 5 groszy odnośnie Ostrowa na forum inwestycji kaliskich, to już nie pierwszy taki temat.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 23 sie 2008, o 18:30

sector-ostrow pisze:Tak jak myslalem, zamiast porownac zorganizowanie i pomyslowosc wladz miasta, to Wy jak zwykle wszystko sprowadzacie do tego kto ma wiekszego pe... zalew.
Jak porównywac pomysłowosc władz miasta, skoro zalew do miasta nie nalezy? Poza tym Tomek doskonale wyjasnił na czym polegają róznice między zalewami.

Druga sprawa, zauwazylem nie raz, ze odnosząc się do wypowiedzi piszesz "Wy" :wink: Tak jakby wypowiedz konkretnej osoby była tazsama z opinią pozostałych uzytkowników forum :wink:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 sie 2008, o 19:51

Chłopaki dosyć kłótni na forum.To fakt że Piaski są kilkakrotnie mniejsze od Szałego i co z tego wynika???Nic porostu musi nastąpić nowy podział granic pomiędzy Kaliszem a Opatówkiem,wedłóg mnie powinno się ten zalew podzielić równo na pół, korzyścią oczywiście dla Kalisza,i wtedy może coś się ruszy.Aha jeszcze jedno co to za różnica czy zbiornik jest rekreacyjny czy retencyjny,dla mnie żadna kiedyś nikt nie myślał o tym jakiego rodzaju jest zbiornik w którym się kąpie,ważne dla wszystkich było że jest się gdzie pomoczyć pouprawiać jakieś sporty itp,itd.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 sie 2008, o 14:18

SZAŁE - BEZPAŃSKI ZALEW
Kończą sią wakacje, a nadal nie wiadomo kto i na jakich zasadach będzie zarządzać popularnym ośrodkiem rekreacji w podkaliskim Szałem

Zgodnie z decyzją sądu kąpielisko jest własnością gminy Opatówek, ale znajdujące się tam nieruchomości i urządzenia należą do Kalisza.
Do tej pory zalew na rzece Pokrzywnica służył przede wszystkim kaliszanom, którzy korzystali z łowisk wędkarskich oraz z dwóch kąpielisk. Sąd przyznał Opatówkowi teren, ale włodarze gminy zrazu sceptycznie ocenili pomysł wykupu od miasta infrastruktury.
– Przede wszystkim nie znamy wartości tego majątku i cały czas na taką czekamy – tłumaczy wójt Sebastian Wardęcki.

zrodlo ZK

Aż na ten teamt to mi sie niechce gadac bo juz szkoda słow na ten temat , a sa takie tam możliwosci tylko wiecej inwencji twórczej czy nie mozna stworzyć społki pomiedzy Kaliszem a Opatowkim chyba oby dwie strony były by zadowolone z zalewu szale, mozna zrobic czyste kapielisko i pobudowac nowe budynki czyli noclegownie jakieś restauracje fajne place zabaw moze jakis sztuczny basen kolo zalewu odkrtyty jest tyle mozliwosci tylko prawdziwgo gospodarza brak :roll: :? :evil:
Andrzej

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 28 sie 2008, o 15:32

^^ I dochody z tytułu prowadzenia dz. gosp.do gminy opat., to samo z podatkami itp. gdybym miał coś do powiedzenia na ten temat to mówiłbym: Szałe do Kalisza, jeżeli nie - miasto nie włoży w ten ośrodek ani grosza

ODPOWIEDZ