Pożar kamienicy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Pożar kamienicy

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 wrz 2008, o 21:12

Pamięta ktoś pożar kamienicy na Górnośląskiej???Oto kilka zdjęć mojego autorstwa.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 8 wrz 2008, o 21:37

Już komuś przeszkadza !! Najlepiej podpalić tak jak koszary Godebskiego. Eh ......
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 wrz 2008, o 21:44

Zadałem pytanie ale twoja odpowiedż nic nie wyjaśnia.Ale jeżeli chodzi o ten pożar to niestety spowodował go jeden z mieszkańców kamienicy i co najważniejsze pod wpływem alkoholu.Wiem o tym bo niestety byłem naocznym świadkiem i słyszałem wstępny protokół po oględzinach straży,i zeznania lokatorów tejże kamienicy.Ten pożar to nic innego jak przypadek a jak kto woli głupota.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 11 wrz 2008, o 14:17

I teraz budynek będzie straszył swoim wyglądem.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 wrz 2008, o 14:37

Z tego co Mi wiadomo budynek ten jest zabytkiem i konserwator nie zgadza się na rozbiórke,tylko teraz pytanie skąd kasa na remont i kiedy??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 9 maja 2009, o 22:46

Ul.Górnośląska 71, to pewnie strefa C? W RZ chyba nie występuje. Jeśli masz lepsze wieści , to podaj please. . To jest prywatna posesja, lecz nie orientuję się do kogo należy/ła.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 10 maja 2009, o 00:33

Ręce opadają. :(

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 maja 2009, o 20:13

Kamienica jest rzeczywiście piękna i winna być juz dawno w RZ. Ona witała wszystkich ludzi wizytujących Kalisz. To była jego wizytówka na ,,wejściu'' do Kalisza, bo dalej do Rogatki były ogrody , pola i tartaki czy kamieniarstwa przy brukowanym trakcie. Wystarczy na focie ,wykryć'' bloki i będzie widać, gdzie były ogrody.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 10 maja 2009, o 22:04

sobieray-3 pisze:Kamienica jest rzeczywiście piękna i winna być juz dawno w RZ. Ona witała wszystkich ludzi wizytujących Kalisz. To była jego wizytówka na ,,wejściu'' do Kalisza, bo dalej do Rogatki były ogrody , pola i tartaki czy kamieniarstwa przy brukowanym trakcie. Wystarczy na focie ,wykryć'' bloki i będzie widać, gdzie były ogrody.
Jako że mam już troszkę latek to pamiętam wspomniany przez ciebie tartak, który znajdował się w miejscu gdzie obecnie jest Hotel Prosna, ale pamiętam też kamienice, które stały przy ulicy Asnyka gdzie obecnie stoją wieżowce w jednym z domów znajdowała się firma napełniająca "syfony" wodą mineralną, sprzedawali tam też wodę mineralną na szklanki sam wielokrotnie chodziłem tam żeby napić się wody po zaciętym meczu na boisku szkolnym.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 10 maja 2009, o 22:23

A zniszczenie starych Czaszek, znakomicie zaprojektowanej dzielnicy i upstrzenie jej blokowiskiem, to rodzaj (chyba zamierzonej) deklasacji miasta.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 10 maja 2009, o 23:19

ja nawet nie wiedzialem ze to sie palilo - dawno mnie tam nie bylo - w czas

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 maja 2009, o 23:46

Ja pijałem ,,gruzliczankę'' przy Przychodni na Rogatce,albo k.Ratusza. Lemoniadę kupowałem ,,U Jurgi'' zwanego Łapką przy Kościuszki, syfon szklany nabijałem na Harcerskiej. Póznij były metalowe z DDR i od Madziarów , ale potrzebne były naboje.Tartak był napewno jeszcze 35 lat temu, bo Prosna to lata 70-te.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 maja 2009, o 23:48

sobieray-3 pisze:Tartak był napewno jeszcze 35 lat temu, bo Prosna to lata 70-te.
Sobieray jesteś może w posiadaniu jakiś fotografii jak ten tartak wyglądał???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 maja 2009, o 23:51

ww pisze:A zniszczenie starych Czaszek, znakomicie zaprojektowanej dzielnicy i upstrzenie jej blokowiskiem, to rodzaj (chyba zamierzonej) deklasacji miasta.
Masz rację. Zaczęto chyba od budowyn takich niskich bloczków - 3 kondygnacyjnych ,tak jak bloki PGR-owskie na przedłuzeniu ul. Przemysłowej,potem socrealki i pogotowie na Gorze Żydowskiej i cmentarzu, a potem to już żywioł.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Inismona
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2019, o 11:52

Re:

Nieprzeczytany post autor: Inismona » 12 mar 2019, o 12:02

ww pisze:
10 maja 2009, o 22:23
A zniszczenie starych Czaszek, znakomicie zaprojektowanej dzielnicy i upstrzenie jej blokowiskiem, to rodzaj (chyba zamierzonej) deklasacji miasta.
Nie powiedzialabym, że zamierzonej, to po prostu kolejny przyklad na dziki i niekontrolowany przez nikogo rozrost tkanki miejskiej.
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak być piękna? Odwiedź https://portalkosmetologiczny.pl/

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re:

Nieprzeczytany post autor: ww » 16 maja 2020, o 00:50

ww pisze:
10 maja 2009, o 22:23
A zniszczenie starych Czaszek, znakomicie zaprojektowanej dzielnicy i upstrzenie jej blokowiskiem, to rodzaj (chyba zamierzonej) deklasacji miasta.
Odszczekuję, że Czaszki były znakomicie zaprojektowane. Po 11 latach i 6 dniach, ale odszczekuję. :D
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

ODPOWIEDZ