fotografie Parku Miejskiego w Kaliszu

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 lis 2008, o 20:26

Życie pokazuje że właściciele takich samochodów mają wysoko postawionych przyjaciół i kara może ich ominąć.Nie wiem jak można by zapobiec w przyszłości takim incydentom....Może Wy macie jakieś pomysły?
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 27 lis 2008, o 17:20

kiedyś widziałem takiego delikwenta który S klasą stawał sobie regularnie na chodniku na jednej z kaliskich ulic. stawał tak 2-3 razy w tygodniu w póżnym popołudniem. któregoś dnia zobaczyłem na szybkie kierowcy karteczkę z prostym napisem "jeszcze raz mi tu ku**a stań..." ... już nie stawał :)
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 29 lis 2008, o 19:14

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wydrukowania napisów na odpowiednim formacie i dyskretnego umieszczania za wycieraczką kierowcom zwłaszcza tym którzy wspaniale parkują na wprost wyjazdu np. z parkingu sklepu KAUFLAND i oczywiście w innych miejscach.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 gru 2008, o 23:05

Ja osobiście czekam aż ktoś z Was zrobi zdjęcia parku w zimowej szacie a szczególnie gdy będzie szadż,drzewa i krzewy wtedy szczególnie urokliwie wyglądają.Mam tutaj nadzieje że ANJ nie zawiedzie ze swoim lusterkiem
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 gru 2008, o 23:26

Ja mam fotki zimowego parku, ale z poprzedniej zimy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 gru 2008, o 23:27

No to wrzuć...
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 25 gru 2008, o 14:04

No napadało wczoraj trochę śniegu i dziś wybrałem się na szybki plener. Wprawdzie to jeszcze nie taki "zaśnieżony park" jaki bym chciał...ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia dla Gumisia ... za "mobilizację" :)
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 gru 2008, o 23:56

Piękne foty dzięki Anj,tutaj nie ma zimy,dzisiaj było plus 8
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 kwie 2009, o 18:51

Mamy tu fotki zimy, jesieni. Może troszkę wiosny:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 cze 2009, o 13:02

Ciepły słoneczny dzień w parku...
Obrazek

Obrazek
Spotkałem nawet wycieczkę z przewodnikiem....stanąłem obok i słuchałem...ciekawe,ciekawe....
Obrazek

Tutaj chyba pohamowali zapędy kierowców.
Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 2 cze 2009, o 13:36

To wygląda jak zapory przeciwczołgowe :wink:
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 cze 2009, o 15:21

Te ,,bolce'' są wkopane o 20m za głęboko, nie na granicy zabytkowego Parku Miejskiego.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 cze 2009, o 00:50

sobieray-3 pisze:Te ,,bolce'' są wkopane o 20m za głęboko, nie na granicy zabytkowego Parku Miejskiego.
Chyba za daleko bo na taką głębokość to chyba nie było potrzeby :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 3 cze 2009, o 09:53

Oczywiście ,, za głęboko w Park'' :) wkopujący poszli .
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 kwie 2010, o 20:15

Gumiś pisze:A jednak gazeta zrobiła użytek z moich zdjęć i e-maila.
Obrazek

Widzę,że w temacie nic się nie zmieniło.Albo wszyscy mają to w d...ie albo są bezsilni.

Kto może jeżdzić po parku?


Radna Jolanta Mancewicz niepokoi się faktem, że po alejkach Parku Miejskiego jeżdżą samochody. Prezydent zapowiada częstsze interwencje Straży Miejskiej

Park Miejski od 1964 r. wpisany jest do rejestru zabytków. Wynika z tego, że należałoby go chronić w całości. Kłopot w tym, że obok funkcji rekreacyjnej, pełni również inne. Na jego terenie funkcjonują takie instytucje, jak Niepubliczne Przedszkole „Bursztynowy Zamek”, Centrum Kultury i Sztuki, Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie i Restauracja KTW. Z przedszkola korzysta ok. 180 dzieci, a CKiS – niezależnie od swojej bieżącej działalności – organizuje imprezy, w których nierzadko uczestniczą setki osób. – Są to instytucje prowadzące działalność, która wymaga transportu żywności, napojów, instrumentów muzycznych, elementów wystroju wnętrz itp. Nie ma innej drogi transportu, jak przejazd przez alejki parkowe – zauważa prezydent Janusz Pęcherz. Dlatego też Miasto w uzasadnionych przypadkach wydaje identyfikatory uprawniające do wjazdu. W tym roku 18 takich identyfikatorów dostało CKiS, 11 – „Bursztynowy Zamek”, 6 – Restauracja KTW i 5 – KTW. Są jednak i inni, którzy jeżdżą po granitowych i gruntowych parkowych alejkach. Dotyczy to Policji, Straży Miejskiej i służb utrzymania zieleni. Prezydent o nich nie wspomina. Wspomina za to o samochodach prywatnych. – Dużym problemem są rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola, którzy wjeżdżają do parku od strony ul. Łaziennej bez stosownego zezwolenia. O sprawie tej została powiadomiona Straż Miejska i w miejscu tym dokonuje częstych kontroli. Mogę zapewnić, że zostanie zwiększona liczba kontroli osób wjeżdżających na teren parku, jednak całkowite wyeliminowanie ruchu pojazdów nie jest możliwe – dodaje prezydent.
(kord)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 kwie 2010, o 23:08

Nie rozumię jednego - odkąd Park MIejski wpisany jest do Rejestru Zabytków władzę nad nim i pieczę pełni Wojewodzki Wielkopolski Konserwator Zabytków i on może wyłącznie decydować komu mozna dać zezwolenie, a komu NIE! KZ powinien decydować, komu i kiedy dać przepustkę stałą i komu jednorazową Pan Prezydent i Rada Miejska mogą (powinni ) dawać tylko k a s ę na utrzymanie i ozdabianie Parku, bo służy on społeczności kaliskiej, zwłaszcza dzieciom oraz turystom. Jakim prawem p.Prezydent uzurpuje sobie prawa Konserwatora Zabytkow i ich go pozbawia. Ma zresztą niemalo swoich podstawowych obowiazkow. Potem wychodza takie ,,cyrki'' jak ze slynnym dołkiem. Samymi przepustkami na wjazd do Parku Miejskiego nie można szafować w takich ilosciach. KTW nie musi mieć przepustek do wozenia segregatorów czy albumów ze zdjęciami. Na transport mebli czy sprawy remontowe wystarczy przepustka jednorazowa. Dzierzawca gastronomii w PM wie dobrze,ze obejmował lokal w zabytkowym PM i albo sie dostosuje do wymogów WUOZ-u , albo KZ powinien wystąpic o wypowiedzenie umowy dzierżawy. Osobiscie dopuszczam dla gastronomii przepustki jednorazowe . Dla Przedszkola wystarczą 2 przepustki stałe dla dowozu żywnosci i odwiezieenia probek pokarmowych. Dla pozostalych użytkowników tez należy na nowo przeanalizować ilości. Patrole Policji i SM powinny zostać ,,spieszone'', a w razie konieczności intertwencji ,,kogut'' będzie przepustką. Poza tym Miasto zakupilo rowery dla SM, a wykorzystywane są do rajdow turystycznych pewnie?
Przekonany jestem, że nie opowiadam tutaj żadnych herezji.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 15 kwie 2010, o 00:31

nie można zwyczajnie zamontować takich metalowych barierek na kluczyk?? (chodzi mi o takie jakie są właśnie przed CKiS?? czerwono białe) może nie wygląda to najlepiej ale skuteczność 100% i oczywiscie dorobić 10kluczyków i wydzierżawić je osobą które potrzebują wjazdu do parku.
Oczywiście z podpisaniem regulaminu że w przypadku dorobienia klucza i udowodnienia tego czynu zostanie natychmiastowe rozwiązanie umowy z karą pieniężną (do tego oczywiście spisane nr samochodów które mogą wjeżdżać).

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 kwie 2010, o 09:33

Tomashu, nie bądż naiwny :). Przecież pod Przedszkole , czy KTW wjeżdża, kto tylko zechce. Niedługo samochody będą - omijając błocko przy ,,marszałkowskim'' obelisku - za moment jeżżdziły z jego drugiej strony. Lecz to nie jedyne newralgiczne miejsce w Parku. Podobnie jest w rejonie Domku Parkowego czy nawet w Parku Paderewskiego, czyli w tzw.Nowym Parku skomponowanym przez Fr.Szaniora, a potem ,,zdekomponowane'' przez ,,new deal''!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 16 kwie 2010, o 10:08

Cieszę się, że mogłem tu zobaczyć fajne fotki naszego parku. Pozwalam więc sobie zamieścić i moje, które robiłem w różnych porach roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 kwie 2010, o 10:22

Wczoraj znowu jakis ,,srebrzysty ptak'' jechal sobie od alei Walecznych. Minął mnie na wysokości Hydropatii. Po co jechać przez Miasto, jak można skrócić sobie drogę przez zabytkowy Park. Władza rozdaje tylko przepustki, a ich kontroli praktycznie nie ma !.

Kolejny ,,przedruk'' tym razem calisia.pl z 27 kwietnia br :
Nie wszyscy mogą jeżdzić po parku
Aga 27/04/2010 21:28

Częstsze kontrole Straży Miejskiej czekają osoby, które bez odpowiedniego zezwolenia wjeżdżają samochodami do Parku Miejskiego.


Aga
Jakiś czas temu radna Jolanta Mancewicz była zaniepokojona faktem, że po alejkach Parku Miejskiego, wpisanego nota bene do rejestru zabytków jeżdżą samochody.

Choć ze względu na funkcjonujące w Parku instytucje, całkowite wyeliminowanie ruchu pojazdów nie jest możliwe, prezydent Kalisza zapowiedział, że Straż Miejska przeprowadzać będzie częstsze kontrole. Osoby, które nie mają stosownego pozwolenia nie mogą wjeżdżać na teren Parku.

W Parku Miejskim funkcjonuje kilka instytucji takich jak Centrum Kultury i Sztuki, Niepubliczne Przedszkole „Bursztynowy Zamek”, Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie oraz restauracja KTW. Instytucje te dla swojej bieżącej działalności wymagają różnego rodzaju obsługi i zaopatrzenia. Z tego powodu, w uzasadnionych sytuacjach, miasto wydaje identyfikatory, które uprawniają do wjazdu na teren Parku. W 2010 roku 18 identyfikatorów trafiło do CKiS, 11 do „Bursztynowego Zamku”, 6 do Restauracji KTW i 5 do KTW.
Pozostali, nie mający upoważnienia do wjazdu na parkowe alejki mogą zostać ukarani za złamanie tego przepisu. Zakaz dotyczy np. rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, którzy wjeżdżają do Parku od strony ul. Łaziennej.
O problemie powiadomiono już Straż Miejską. Strażnicy mają przeprowadzać częstsze kontrole osób wjeżdżających do Parku.
W 2010 roku 18 identyfikatorów trafiło do CKiS, 11 do „Bursztynowego Zamku”, 6 do Restauracji KTW i 5 do KTW. RAZEM 40 PRZEPUSTEK - wystarczy zeby stratowac Park!!!
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, o 23:39 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ