Uniwersytet Kaliski

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 lis 2022, o 14:56

Widzę pana Pęcherza i już mi się odechciewa słuchania.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: ww » 20 lis 2022, o 21:59

O ile dobrze usłyszałem (22:30), rektor Wojtyła chce zatrudnić na kaliskim uniwersytecie in spe prof. Łazugę.
Waldemar Łazuga (ur. w 1952 w Świdwinie), na pół naturalizowana pyra, destylat UAM-owskiej „szkoły” historycznej, apologeta prusaczyzny.

(Link dostałem od kolegi, jak posłuchałem tego jednego, to innych filmików z prof. Łazugą już mi się po prostu słuchać odechciało. Ale tego posłuchajcie).

Pod koniec swego kuriozalnego spiczu pan profesor wywodzi z rozumowania swojej dziesięcioletniej siostrzenicy wniosek, że „tak powstaniec wyglądać nie może” (mówiąc o powstańcach tzw. wielkopolskich z 1918/19 noszących porządne pruskie mundury, bo żadnych innych przecież nie mieli, a pruskie im najwyraźniej nie przeszkadzały), zapewne w odróżnieniu od styczniowych łachmaniarzy z Kongresówy (choć pan profesor nie posunął się do tego, by powiedzieć w ten sposób o Królestwie Polskim). Zdaje się, że jak każdy destylat UAM-owskiej „szkoły” historycznej, pan profesor w życiu nie widział jak umundurowani byli powstańcy listopadowi, żołnierze Wojska Polskiego Królestwa Polskiego, w tym także kadeci Korpusu Kadetów w Kaliszu (jeśli już ma być mowa o Wielkopolsce). A umundurowani byli tak (rysował Bronisław Gembarzewski, autor monumentalnej monografii Wojsko Polskie. Królestwo Polskie 1815–1830, wydanej w 1903 w Warszawie): https://commons.wikimedia.org/wiki/File:1psp.PNG

Że panu profesorowi Wielkopolska kompulsywnie wręcz myli się z Poznańskiem to napominać chyba nie trzeba, bo ten rodzaj zaburzenia jest na UAM-ie powszechny, nie tylko na tamtejszym wydziale historycznym. I szereg innych aberracji, o których mi się pisać nie chce, bo po co.

Uważam, że bardzo, ale to bardzo źle się stało, że ludzie tego pokroju mają tworzyć wydział historyczny kaliskiego uniwersytetu, a co najgorsze, że ludzie tego pokroju mają także uczyć studentów, np. przyszłych nauczycieli, którzy z kolei będą uczyć nasze dzieci. (Naprawdę tak uważam i zupełnie poważnie to piszę).

Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 20 lis 2022, o 22:13

ww pisze:
20 lis 2022, o 21:59
(...) przyszłych nauczycieli, którzy z kolei będą uczyć nasze dzieci. (Naprawdę tak uważam i zupełnie poważnie to piszę).
W kaliskich liceach niektórzy nauczyciele (historii) już mają tendencję do wychwalania Poznania i jechania po tej okropnej Kongresówce. :wink:

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 25 lis 2022, o 19:40

Dziś JM Rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła odwiedził Ostrów Wielkopolski. Wizytę rozpoczął od spotkania i dyskusji ze Starostą Ostrowskim Paweł Rajski. Następnie w
IV Liceum Ogólnokształcącym Rektor spotkał się z dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Podczas tego spotkania nastąpiło podpisanie porozumień o współpracy Akademii Kaliskiej z ostrowskim szpitalem i IV Liceum Ogólnokształcącym. Podsumowaniem wizyty były odwiedziny w bardzo nowoczesnym Domu Pomocy Społecznej, w którym praktyki będą odbywali studenci naszej Uczelni. Rektorowi podczas wizyty towarzyszył dyrektor administracyjny Łukasz Mikołajczyk, który przedstawił licealistom prezentację dotyczącą Akademii Kaliskiej.

Akademia Kaliska/facebook

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 lis 2022, o 20:59

Pan Mikołajczyk chyba jest z Ostrowa?
g13k

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 28 lis 2022, o 20:51

Prof. Andrzej Wojtyła - rektor Akademii Kaliskiej - podczas Kongresu Aglomeracji Lokalnych

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: ww » 29 lis 2022, o 22:11

Niech ktoś wytłumaczy tej kucowatej dziuni, że do rektorów nie zagaduje się per „panie Andrzeju”.
No jpdl, co za wiocha. :roll:
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 30 lis 2022, o 11:49

Ona dopiero studiuje w Akademii Kaliskiej, może jeszcze nie miała do czynienia z Jego Magnificencją. Za to rektor wyrozumiale zachęcał ją do ukończenia studiów i pogłębienia ich w jednej z trzech szkół doktorskich, które właśnie zakłada.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 gru 2022, o 00:38

Wyjątkowe centrum symulacji medycznych uroczyście otwarte
https://akademia.kalisz.pl/wyjatkowe-ce ... pUgccV15yI

(...) "Okazało się, że przy odpowiednim podejściu jest możliwe osiąganie sukcesów, o czym, świadczy fakt, iż nasza uczelnia w naukach o zdrowiu uzyskała ocenę A+. To nie tylko potwierdza prawo do nadawania stopnia naukowego doktora, ale również stwarza możliwość nadawania habilitacji. A w konsekwencji, mamy prawo myśleć o kolejnych etapach rozwoju, a takim będzie Uniwersytet Kaliski – powiedział rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła. – Korzystając z okazji chciałbym podziękować dzisiejszemu gościowi, ministrowi zdrowia, dr. Adamowi Niedzielskiemu za wystawienie bardzo pozytywnej opinii jeśli chodzi o wydział lekarski. Plany utworzenia uniwersytetu, i to wszystko, co dzieje się dobrego wokół naszej uczelni sprawia, że stajemy się ważnym ośrodkiem akademickim."

"Proszę sobie wyobrazić, że sami naukowcy pochodzący z Kalisza i okolic zgłosili się z projektem tworzenia wydziału prawa! Te dwa nowe wydziały, które planujemy stworzyć – będą kształciły absolwentów, którzy z kolei zasilając rynek pracy, odpowiedzą na konkretne potrzeby."

(...) "Nie martwimy się o przyszłość, nie mamy kompleksów, ponieważ blisko współpracujemy z zagranicznymi uczelniami i instytutami naukowymi. Instytut Karolinska wybrała naszą uczelnię, żeby móc nadawać podwójne doktoraty. Właśnie w ramach tego instytutu funkcjonuje Europejskie Centrum Kontroli Chorób, które decyduje o przyznaniu nagrody Nobla z medycyny. I okazuje się, że ten renomowany i znany na całym świecie instytut, chce blisko współpracować z nami, ponieważ jego pracownicy chcą się od nas nauczyć, jak się zdobywa patenty. My na Wydziale Nauk o Zdrowiu mamy już trzy patenty. Mamy specjalny zespół, który patentuje nasze pomysły, żeby nikt ich nie przywłaszczył. Mamy już 7 zastrzeżonych znaków towarowych, 12 patentów z czego 3 na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Mamy instytuty naukowo badawcze, a jeśli chodzi o uczelnie – jesteśmy dziesiątce polskich uczelni, które maja kategorię A w naukach o zdrowiu."

"– Szanowni studenci – również jestem lekarzem i gdy patrzę na wasze laboratoria, na całą uczelnianą infrastrukturę, muszę przyznać, jest imponująca – powiedziała poseł Katarzyna Sójka. – Pamiętam swoje studia na Akademii Medycznej w Poznaniu i dzisiaj trochę wam zazdroszczę – ja takiego centrum symulacji nie miałam. Będąc członkiem sejmowej komisji zdrowia przysłuchiwałam się dyskusjom na temat możliwości tworzenia wydziałów lekarskich w mniejszych uczelniach. Ja nie mam wątpliwości – każda uczelnia i każdy lekarz będzie musiał się obronić – to będzie wyznacznik jakości kształcenia. Gwarantuję, że będziemy doglądać, by niczego nie brakowało studentom medycyny tutaj w Kaliszu. Jestem przekonana, że nasi studenci zostaną w naszych szpitalach i poprawią sytuację dostępności lekarzy. Pragnę jeszcze wyrazić serdeczne gratulacje dla rektora, liczę, że ta siła i potęga przełoży się na bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów."

"– Jest faktem, że od kilku lat prowadzimy intensywne rozmowy na poziomie uczelni, na poziomie ministerstw i na poziomie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby powstał rzetelny i dobry dokument, powołujący Uniwersytet Kaliski. Projekt ustawy jest złożony w Sejmie, ma odpowiednią liczbę podpisów i czeka na procedowanie. W trójkącie: Poznań, Łódź, Wrocław, tworzymy mocny ośrodek akademicki. Chcemy aby kaliska uczelnia była dobrym miejscem nie tylko do prowadzenia badań naukowych, ale też aby była miejscem kształcenia kadry lekarskiej. Życzę zatem, abyście rozwijali swoją działalność, kształcili coraz lepsze kadry położnych, pielęgniarek, a z nowym rokiem akademickim również doskonałych lekarzy – dodał poseł Jan Mosiński."

"Nowe centrum poświęcił ordynariusz diecezji kaliskiej, ks. biskup Damian Bryl. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, władze i pracownicy Akademii Kaliskiej, a także studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu."
Ale bez tego to by się nie obeszło. :lol:

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: ww » 6 gru 2022, o 03:26

Andrzej Wojtyła pisze:
6 gru 2022, o 00:38
(...) nasza uczelnia w naukach o zdrowiu uzyskała ocenę A+. To nie tylko potwierdza prawo do nadawania stopnia naukowego doktora, ale również stwarza możliwość nadawania habilitacji.
Habilitacje w Kaliszu... :shock:
No teraz to mnie przytkało, jak bum cyk cyk. :shock:
Marlena Maląg pisze:
6 gru 2022, o 00:38
Serce rośnie, że na ziemi kaliskiej rozwija się Akademia Kaliska.
Ale jak jej ta „ziemia kaliska” przez gardło przeszła, to ja nie wiem. 8)
Matko jedyna, tylko żeby ona od tego rośnięcia serca jakiego przerostu mięśnia sercowego nie dostała albo czego tam jeszcze gorszego. 8)

Oni tam w tym Ostrowie to teraz jakieś terapie genowe przechodzą, jakieś indukowane substytucje genu warunkującego sprusaczenie czy co? :roll:
A jak te terapie się powiodą, to co to będzie, to nie będzie już Południowej Wielkopolski ani nawet medalu „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”? :roll:

Poza tym uważam, że Ostrowiec należy zburzyć, ale nie zaszkodzi, jak się z tym trochę poczeka (na wyniki terapii).
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 gru 2022, o 14:24

Sam prof. Wojtyła mówi, ze prace nad powołaniem Uniwersytetu w Kaliszu trwają od lat. Czy nie można by już zacząć drążyć tematu szpitala uniwersyteckiego dla Kalisza? Pewnie małe szanse, ale kto jeszcze 4 lata temu pomyślał, ze mamy ogromną szansę na własny uniwersytet.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz


Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 11 gru 2022, o 19:00

K-man pisze:
11 gru 2022, o 14:24
Sam prof. Wojtyła mówi, ze prace nad powołaniem Uniwersytetu w Kaliszu trwają od lat. Czy nie można by już zacząć drążyć tematu szpitala uniwersyteckiego dla Kalisza? Pewnie małe szanse, ale kto jeszcze 4 lata temu pomyślał, ze mamy ogromną szansę na własny uniwersytet.
To zależy, czy p. Wojtyła planuję kolejne kierunki medyczne. Jeżeli tak to taki szpital będzie koniecznością. Tylko, że to bardzo droga inwestycja (nawet powyżej miliarda zł). W Krakowie kosztował 1,2 mld zł, a w Rzeszowie planują 2 mld zł (!).
Tutaj potrzebne byłoby bardzo silne lobby (bo w tym kraju wszystko jest polityczne). Szczerze nie wiem, czy regionalni politycy jakiegokolwiek ugrupowania politycznego byliby w stanie pozyskać takie pieniądze (KPO lub jakaś centralna dotacja).

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 gru 2022, o 19:25

Bez rozwoju ta uczelnia, ani Kalisz nie ma szans. Trzeba lobbować w Warszawie i Poznaniu, a dokładnie wszędzie gdzie trzeba. Skoro region kaliski ma tak mało lekarzy to trzeba zrobić wszystko, aby to zmienić.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: ww » 12 gru 2022, o 03:34

filip pisze:
11 gru 2022, o 19:00
K-man pisze:
11 gru 2022, o 14:24
Sam prof. Wojtyła mówi, ze prace nad powołaniem Uniwersytetu w Kaliszu trwają od lat. Czy nie można by już zacząć drążyć tematu szpitala uniwersyteckiego dla Kalisza? Pewnie małe szanse, ale kto jeszcze 4 lata temu pomyślał, ze mamy ogromną szansę na własny uniwersytet.
To zależy, czy p. Wojtyła planuję kolejne kierunki medyczne. Jeżeli tak to taki szpital będzie koniecznością. Tylko, że to bardzo droga inwestycja (nawet powyżej miliarda zł). W Krakowie kosztował 1,2 mld zł, a w Rzeszowie planują 2 mld zł (!).
Tutaj potrzebne byłoby bardzo silne lobby (bo w tym kraju wszystko jest polityczne). Szczerze nie wiem, czy regionalni politycy jakiegokolwiek ugrupowania politycznego byliby w stanie pozyskać takie pieniądze (KPO lub jakaś centralna dotacja).
Nie zależy.
Szpital w Kaliszu i tak już de facto jest szpitalem klinicznym; nie nazywa się szpitalem klinicznym, ale zespolonym, lecz niektóre oddziały pełnią już funkcję oddziałów klinicznych. W 2007 „Rzeczpospolita” w artykule Politechnika jak się patrzy pisała wprost o szpitalu w Kaliszu jako szpitalu klinicznym.
https://archiwum.rp.pl/artykul/677294-P ... atrzy.html

Filip, nie ma czegoś takiego jak „kolejne kierunki medyczne”, bo kierunek medyczny jest tylko jeden: medycyna (ze stomatologią). Co prawda w Poznaniu jest wydział lekarski i wydział medyczny (na którym jest właśnie stomatologia), ale to raczej jakiś taki lokalny dziwolążek (plus dwa dziwolążki na dwóch uniwersytetach katolickich, w Lublinie i w Warszawie). Szpital kliniczny to taki, w którym na oddziałach klinicznych leczy się ludzi, a oprócz tego głównie uczy się studentów medycyny przy łóżku chorego (stąd termin 'klinika') oraz prowadzi się i wdraża programy naukowo-badawcze.
A w szpitalu w Kaliszu uczy się studentów pielęgniarstwa i położnictwa i zapewne dlatego „Rzeczpospolita” pisała o nim jak o szpitalu klinicznym.

Szpital uniwersytecki w Kaliszu będzie nieodzowny i w bliższej czy dalszej perspektywie będzie musiał zostać zbudowany. Ja tu wcześniej już ze dwa razy pisałem o moich obawach, że jeśli minie zapotrzebowanie na lekarzy, to zlikwiduje się te małe wydziały lekarskie w byłych pewueszetach (pamiętajmy, że kiedy minęło zapotrzebowanie na nauczycieli języków obcych to zlikwidowano nauczycielskie kolegia języków obcych), ale to już sprawa tego, jak silnym ośrodkiem dydaktyczno-naukowym będzie wydział lekarski na kaliskim uniwersytecie i sam kaliski uniwersytet w ogóle.

Najbardziej obawiam się ludzi pokroju Grodzińskiego i Witczaka et consortes i ich poglądów na miejsce i rolę Kalisza w województwie i w kraju. Kiedy przypomnę sobie, co Grodziński bredził o stacji szybkiej kolei w Kaliszu na sesji rady miejskiej i pomyślę, że taki człowiek mógłby zostać radnym wojewódzkim czy nie daj borze tucholski posłem na Sejm, to mnie czarna rozpacz ogarnia, bo przypuszczam, że gdyby mu w Poznaniu wytłumaczyli, że medycyna w Kaliszu jest niepotrzebna, bo przecież jest już w Poznaniu, to on to wprowadzi w życie (dla dobra województwa, aglomeracji, ble ble ble...).
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 12 gru 2022, o 18:50

ww pisze:
12 gru 2022, o 03:34
Filip, nie ma czegoś takiego jak „kolejne kierunki medyczne”, bo kierunek medyczny jest tylko jeden: medycyna (ze stomatologią). Co prawda w Poznaniu jest wydział lekarski i wydział medyczny (na którym jest właśnie stomatologia), ale to raczej jakiś taki lokalny dziwolążek (plus dwa dziwolążki na dwóch uniwersytetach katolickich, w Lublinie i w Warszawie). Szpital kliniczny to taki, w którym na oddziałach klinicznych leczy się ludzi, a oprócz tego głównie uczy się studentów medycyny przy łóżku chorego (stąd termin 'klinika') oraz prowadzi się i wdraża programy naukowo-badawcze.
A w szpitalu w Kaliszu uczy się studentów pielęgniarstwa i położnictwa i zapewne dlatego „Rzeczpospolita” pisała o nim jak o szpitalu klinicznym.
Na medycynie (i sprawach kręcących się wokół tego) się zupełnie nie nie znam, ale dzięki za objaśnienie.
Przez napisanie "kolejne kierunki medyczne" miałem na myśli te związane z tymi sprawami (nie wiem jak to ubrać w słowa, myślę że wiesz o co chodzi).
ww pisze:
12 gru 2022, o 03:34
Szpital uniwersytecki w Kaliszu będzie nieodzowny i w bliższej czy dalszej perspektywie będzie musiał zostać zbudowany. Ja tu wcześniej już ze dwa razy pisałem o moich obawach, że jeśli minie zapotrzebowanie na lekarzy, to zlikwiduje się te małe wydziały lekarskie w byłych pewueszetach (pamiętajmy, że kiedy minęło zapotrzebowanie na nauczycieli języków obcych to zlikwidowano nauczycielskie kolegia języków obcych), ale to już sprawa tego, jak silnym ośrodkiem dydaktyczno-naukowym będzie wydział lekarski na kaliskim uniwersytecie i sam kaliski uniwersytet w ogóle.
Tylko, że zapotrzebowanie na lekarzy nie powinno nie minąć. Nie ma na to szans w tak szybko starzejącym się społeczeństwie i prowadzącym taki styl życia. No chyba, że będziemy ich hurtowo "produkować", ale to się nie ma prawa dobrze skończyć.
Co do drugiego oczywiście się zgadzam.
ww pisze:
12 gru 2022, o 03:34
Najbardziej obawiam się ludzi pokroju Grodzińskiego i Witczaka et consortes i ich poglądów na miejsce i rolę Kalisza w województwie i w kraju. Kiedy przypomnę sobie, co Grodziński bredził o stacji szybkiej kolei w Kaliszu na sesji rady miejskiej i pomyślę, że taki człowiek mógłby zostać radnym wojewódzkim czy nie daj borze tucholski posłem na Sejm, to mnie czarna rozpacz ogarnia, bo przypuszczam, że gdyby mu w Poznaniu wytłumaczyli, że medycyna w Kaliszu jest niepotrzebna, bo przecież jest już w Poznaniu, to on to wprowadzi w życie (dla dobra województwa, aglomeracji, ble ble ble...).
Raczej z resztą ugrupowań w Kaliszu nie mamy tego problemu. Nic nie zrobią dobrego, ale przynajmniej nic nie zepsują.
Bardziej, niż ich poglądy problemem jest to, że są zwykłymi aparatczykami. A wrócił D. Tusk, który od zawsze lubił beton partyjny (to taka różnica w porównaniu do Budki, czy Trzaskowskiego), więc te tumany mogą zdobyć swoje miejsce.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: ww » 12 gru 2022, o 21:37

filip pisze:
12 gru 2022, o 18:50
Na medycynie (...) się zupełnie nie nie znam (...).
(...) zapotrzebowanie na lekarzy nie powinno nie minąć.
Filip, a czy ty przypadkiem w tej szkole to nie pijesz ze dużo napojów energetyzujących? :wink:
filip pisze:
12 gru 2022, o 18:50
Przez napisanie "kolejne kierunki medyczne" miałem na myśli te związane z tymi sprawami (nie wiem jak to ubrać w słowa, myślę że wiesz o co chodzi).
Nie wiem, ale się domyślam, że ty się domyślasz, że ja się domyślam. :wink:
Ale o ile dobrze się domyślam, to z „tymi sprawami” związana jest nie tylko medycyna, bo także np. psychologia i socjologia. Dobrze się domyślam? :wink:
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 13 gru 2022, o 15:40

ww pisze:
12 gru 2022, o 21:37
Ale o ile dobrze się domyślam, to z „tymi sprawami” związana jest nie tylko medycyna, bo także np. psychologia i socjologia. Dobrze się domyślam? :wink:
Nie tym razem. :wink:
ww pisze:
12 gru 2022, o 21:37
Filip, a czy ty przypadkiem w tej szkole to nie pijesz ze dużo napojów energetyzujących? :wink:
Nie. :lol:

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 13 gru 2022, o 22:26

Fascynujące eksperymenty i angażujące doświadczenia czekają na uczestników pokazów szalonych naukowców
https://programy.nauka.gov.pl/fascynuja ... XEENO400qU

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Akademia Kaliska - Uniwersytet Kaliski

Nieprzeczytany post autor: filip » 16 gru 2022, o 19:08

Powstaną kolejne ,,klasy akademickie”
https://akademia.kalisz.pl/powstana-kol ... otMqD2pfRQ

ODPOWIEDZ