Parkometry zamiast kart postojowych

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 lip 2009, o 13:49

Ratusz sie wystraszył handlarzy z bud :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 lip 2009, o 13:58

Mogli tego elementu nie wpuszczać do samiutkiego centrum! Teraz to tylko ZAPOROWE opłaty dzierżawne (wzorem Warszawy) mogą tylko sprawę załatwić :).Handlarzom tam dobrze - bo tanio. Nie trzeba inwestować i nie trzeba ,,główkować''. Cenami mafia ,,zarządza'' a i tak jest drożej niż w sklepach tradycyjnych , gdzie kupcy mają wyższe czynsze. Żyć nie umierać!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2009, o 16:31

andrzej pisze:Bo o wybudowaniu kilku parkingów na obrzeżach płatnej strefy nie ma mowy.

andrzej pisze: – Być może w przyszłym roku uda nam się oddać do użytku jeden parking w pobliżu strefy – mówi wiceprezydent Kalisza Daniel Sztandera. – Muszę się spotkać z dyrekcją Zakładu Karnego w Kaliszu i porozmawiać na ten temat. Miasto ma przy ulicy Łódzkiej działkę, w części wykorzystywaną przez Zakład Karny.
Albo-albo,albo nic albo chociaż jeden.
andrzej pisze:Niestety, o utworzeniu kolejnych darmowych parkingów w strefie buforowej, kierowcy w Kaliszu raczej nie powinni marzyć, bo nie ma miejsc, gdzie można by je wybudować.
Haloooo panie prezydencie od siedmiu boleści proszę zajrzeć jeśli łaska na Nasze forum,to zobaczy pan ile jest miejsc blisko centrum gdzie mozna pobudować parkingi.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 lip 2009, o 17:45

Kilkaset miejsc parkingowych ma powstać obok aquaparku. Przerzucić małą kładkę dla pieszych nad rzeką i w kilka minut jest się w centrum.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, o 19:39 przez milo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 29 lip 2009, o 17:56

"Niestety, o utworzeniu kolejnych darmowych parkingów w strefie buforowej, kierowcy w Kaliszu raczej nie powinni marzyć, bo nie ma miejsc, gdzie można by je wybudować."

No tak, jeśli Miasto nie dysponuje odpowiednią działką, to najłatwiej powiedzieć nie ma miejsca, nie da się...
To samo z terenami inwestycyjnymi. Najłatwiej zwalić winę na zaniedbania poprzednich ekip i kazać mieszkancom pogodzić się z sytuacją. Panowie Prezydenci ! jesteście od tego, żeby takie problemy rozwiązywać. Nie bójcie się odwaznych decyzji, Miastu potrzeba wizjonerów, a nie administratorów.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 lip 2009, o 19:05

I jeszcze coś szykują na SKARPIE przed Żołnierską i za bariera , po lewej jadąc na Majków. Ponadto pan D.Sztandera negocjuje (podaję za ŻK ) z więzieniem w sprawie działki miejskiej! dotykającej do al.Walecznych. Tam także sypano gruz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 lut 2010, o 18:43

Karty parkingowe to biznes tylko dla Miasta

W czasach, gdy różnica między ceną hurtową a detaliczną towaru wstawianego do sklepu wynosi w handlu od 20 do 50 proc., sprzedając karty parkingowe Miasta Kalisza można zarobić na tym jedynie od 2 do 6 proc., a to wydaje się być zupełnie nieopłacalnym interesem

– Moja córka zakupiła wczoraj kartę parkingową półgodzinną za 1,50 zł. Zdziwiłem się bardzo, ale pomyślałem, że może Strefa Parkowania w Kaliszu podniosła cenę, a ja po prostu o tym nie wiem. Nazajutrz okazało się, że placówka handlowa naliczyła sobie taką marżę. Czy tak w ogóle można? – pytał Jacek Soliński z Kalisza.
Półgodzinny bilet postojowy kosztuje 1 zł, a godzinny 2 zł. Ich stałą cenę reguluje Uchwała nr XIII/173/ 2003 Rady Miejskiej Kalisza. Czy indywidualnym dystrybutorom opłaca się zatem ich sprzedaż? Okazuje się, że nie za bardzo. Mogą na nich zarobić jedynie grosze. Tak tłumaczy powód doliczania kilkudziesięciu groszy do sprzedaży kart właścicielka jednej z placówek handlowych* ...
– Traktowaliśmy je jako zwykły towar, nabyty od placówki PTTK w Kaliszu w celu odsprzedaży. Ponieważ moja pracownica zakupując karty otrzymała informację zarówno z punktu PTTK, jak i z Biura Strefy Płatnego Parkowania, że możemy traktować karty jak towar handlowy, za ich sprzedaż naliczaliśmy opłatę na kasę. Dlaczego? Ponieważ po pewnym czasie zauważyliśmy, że do interesu, jaki Miasto proponuje, trzeba dokładać więcej, niż się na nim zarabia. A przecież mamy podobno wolny rynek? Dlaczego Miasto, wymyślając dystrybucję kart parkingowych, nie pozwala na tym normalnie zarabiać placówkom handlowym? Moim zdaniem powinno zapewnić dystrybucję kart w taki sposób, aby opłacała się ona handlowcom. Jako przedsiębiorca nie mam przecież obowiązku służyć Miastu w sensie sprzedaży jego towaru ,,za darmo’’. Na papier do kasy fiskalnej wydaję więcej niż pozwala się nam zarobić na tej karcie, do tego pracownicy są odrywani od właściwej pracy. Jaką handlowcy mają motywację, żeby te karty sprzedawać? Żadnej. Dlatego mimo tego, że kierowcy poszukują kart u nas, już ich nie kupią. Nie widzimy w ich dystrybucji żadnego sensu ekonomicznego – twierdzi.
Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu
– Karta ta nie podlega sprzedaży w rozumieniu towaru handlowego. Jest to bilet, a opłata za niego ustalana jest na mocy Uchwały Rady Miasta, (przyp. red.: dot. ustalenia Strefy Płatnego Parkowania, wprowadzenia opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowania i sposobu ich pobierania), której podstawę prawną stanowią wyłącznie przepisy ustawy o drogach publicznych i ustawa o samorządzie. Dystrybucja kart SPP wśród kierowców może odbywać się za pośrednictwem umowy współpracy w tym zakresie. Osoby zainteresowane dystrybucją kart SPP na terenie miasta zgłaszają się do Zarządu Dróg Miejskich proponując warunki tej współpracy. Jest to działalność dobrowolna, za którą dystrybutorzy mogą otrzymywać indywidualną prowizję, kształtującą się w granicach od 6 do 8 proc. – w zależności od ilości sprzedawanych kart SPP. Mamy stałych dystrybutorów, którymi są takie duże placówki jak Ruch czy Społem. Z moich obserwacji wynika, że są z tej współpracy zadowoleni. Z drugiej strony, osobiście zdaję sobie sprawę, że dla mieszkańca miasta lub kierowców spoza Kalisza, znalezienie punktu handlowego prowadzącego dystrybucję kart postojowych, jest mało przyjemne. Życzyłbym sobie, aby rozwiązaniem dla tej sytuacji były parkomaty. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku sprawę rozpatrzą prezydenci Miasta. (mag)

Więcej w Życiu Kalisza

[ Dodano: Sro, 24.02.2010, 12:28 ]
Kosztowne parkowanie
Zdaniem czytelników ,,ŻK’’ policja była ostatnio wyjątkowo skrupulatna we wręczaniu mandatów za złe parkowanie

Kierowcy w Kaliszu mają pretensje do policji, że sypie mandatami za złe parkowanie. – A gdzie mamy zostawiać nasze samochody, skoro w centrum na parkingach zalegają hałdy śniegu? – pytają

Największe ,,żniwo’’ policja miała na ulicy Łaziennej, w okolicy Centrum Kultury i Sztuki. – Radiowóz przyjeżdżał tutaj ok. godz. 15 i policjanci hurtowo wypisywali mandaty, bo akurat w tym czasie rodzice przyjeżdżali po dzieci do przedszkola ,,Bursztynowy Zamek’’. Nie pomogły żadne tłumaczenia: że nie ma gdzie zostawić samochodu, że na parkingach leży śnieg, że nikomu nie zawadzamy wjeżdżając na kilka chwil do parku. Policjanci hurtowo wypisywali mandaty. I sytuacja powtarzała się. To zwyczajne polowanie na kierowców – opowiada jeden z rodziców, któremu funkcjonariusze wręczyli mandat za złe parkowanie. – Niektórzy kierowcy kłócili się, inni spokojnie tłumaczyli, że nikomu nie przeszkadza ich samochód, a parkowanie trwało najdłużej pięć minut, ale to nie przekonywało policjantów. Widocznie ostatnio nie mogli karać kierowców za nadmierną prędkość i w ten sposób postanowili wypełnić limit przyznawanych mandatów.
Ale wyjątkową skrupulatnością pracowali na poprawienie statystyk również policjanci w Ostrowie Wielkopolskim, którzy – dziwnym trafem – upatrzyli sobie kierowców z Kalisza, którzy w Ostrowie studiują.
– Zdziwiłem się po zajęciach, gdy za wycieraczką mojego auta znalazłem informację o mandacie – opowiada Piotr. – Kilka dni póżniej, w sumie w ekspresowym tempie, przyszło wezwanie do stawienia się w kaliskiej komendzie. Tutaj dostałem mandat za złe parkowanie w Ostrowie na ulicy Wrocławskiej. Pytałem kaliskich policjantów, czy nie mogliby mnie pouczyć i nakreśliłem trudną sytuację z miejscami parkingowymi. Ale usłyszałem, że nic w tej sprawie nie można zrobić, bo policja w Kaliszu wykonuje tylko czynności w imieniu ostrowskich kolegów. No i musiałem zapłacić 100 zł. Taki los spotkał nie tylko mnie, ale również wielu innych studentów z Kalisza. A pozostawiliśmy samochody nie na parkingu, bo ten był pokryty grubą warstwą śniegu, ale obok... (q)

Więcej w Życiu Kalisza
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 lip 2011, o 12:04

Tak pan Sztandera o nich trąbił, według jego wypowiedzi już powinno być tego dużo w Kaliszu, a jakoś ucichło.
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 lip 2012, o 09:32

Coś się dzieje w temacie,ale pytanie pozostaje czy są to tylko szumne zapowiedzi czy może coś się zmieni.

Rewolucja w kaliskim parkowaniu
2 lipca, 2012 - 08:27 — [email protected]

Strefa parkowania w Kaliszu przejdzie lifting organizacyjny. "System pobierania opłat za postój w ścisłym centrum miasta jest już anachroniczny i musimy się przygotować do jego zmiany. Musimy spowodować, aby klient nie szukał już punktu sprzedaży kart, ale by miał do dyspozycji nowoczesne i wygodne rozwiązania" - powiedział Radiu Centrum Daniel Sztandera, wiceprezydent Kalisza:

"Chcemy, aby pojawiły się parkomaty, aby można było płacić sms-ami przez telefony komórkowe. Najprawdopodobniej ogłosimy przetarg na wyłonienie zewnętrznego operatora strefy parkowania, który będzie zajmował się strefą, będzie instalował parkomaty, sprzątał strefę i pobierał opłaty. Jednocześnie chcę powiedzieć, że wszystkie dochody pozostaną dochodami miasta - operator otrzyma prowizję za wykonaną usługę."

Przy okazji samorządowcy wezmą pod lupę zapisy obowiązującej jeszcze uchwały w sprawie strefy płatnego parkowania, aby dostosować ją do aktualnych potrzeb. Za zmiany w strefie parkowania, miasto chce się zabrać jeszcze w tym roku.

http://rc.fm/node/89994
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 lip 2012, o 11:07

Takie szumne zapowiedzi, zdaje się, były już 2 lata temu.
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 lis 2012, o 16:28

Pojawiły się konkrety, zobaczymy czy wypali:
http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... f5882089e3" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 lut 2013, o 16:25

Być może już latem nie będzie trzeba biegać za kartami postojowymi:
http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... b464fb6098" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 kwie 2013, o 15:31

I znów ja w tym temacie:
http://rc.fm/polityczne/parkomaty-po-przetargu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 kwie 2013, o 15:26

Przyszłość niedaleka :)
http://www.calisia.pl/articles/18666-wygodne-parkowanie" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 maja 2013, o 16:13

Znamy wyłonioną firmę i datę do kiedy powinny parkomaty się pojawić:
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... do-8-lipca" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 cze 2013, o 12:07

Co raz bliżej do parkomatów. Przy okazji dowiadujemy się, że kontrolerzy po wprowadzeniu parkomatów będą uczęszczać na kontrole "solo", a rozważana jest również możliwość płacenia za postój sms'em :D

http://rc.fm//polityczne/kontrolerzy-solo.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 cze 2013, o 21:56

Pomału przygotowują ulice do postawienia parkomatów:
http://rc.fm/polityczne/montuja.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 lip 2013, o 10:10

Prawie że z ostatniej chwili:
http://www.rc.fm/polityczne/wrzuc-monete.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 lip 2013, o 11:32

No wreszcie. Trochę bardziej cywilizowany będzie Kalisz :D Dobrze, że na rc podali instrukcję obsługi, zawsze może się przydać.

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Re: Parkometry zamiast kart postojowych

Nieprzeczytany post autor: holek » 4 lip 2013, o 11:56

potwierdzam, na mieście w dniu wczorajszym ustawiono około 20 parkometrów :)

ODPOWIEDZ