,,Platforma Widokowa'' ul.Częstochowska 78

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

,,Platforma Widokowa'' ul.Częstochowska 78

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 11 mar 2009, o 21:20

Swojego czasu władze Miasta szumnie zapowiadały budowę platformy widokowej na terenie po dworku właścicieli rypinkowskiej cegielni - pp. Pedów. Dworku nie ma i nie ma platformy~Jest za to gruz i wysypisko śmieci. Któryś z deweloperów pozbył się tanio balastu, a widoku na Rezerwat Kaliskich Piastów NIE MA. A czy są może jakieś widoki na inaugurację tej inwestycji, ważnej dla turystów???
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, o 09:45 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 mar 2009, o 22:39

Na święte nigdy.To był zwykły przewał z wywozem gruzu i smieci.Nie wiem, kto w ratuszu odpowiada za ochronę środowiska w Kaliszu.Ale wiem, że do roboty się nie przykłada.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 11 mar 2009, o 23:16

Znaczy sie macie na mysli KOPIEC KALISKI ?? by moc ogladac cale miasto z gory

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 12 mar 2009, o 00:50

Z tego co pamiętam to z samym dworkiem też działy się różne ciekawe rzeczy. Ponoć został wpisany na listę zabytków, ale kilka dni po rozbiórce, jako zabytek już nieistniejący. To, że nasze państwo nie ma pieniędzy na zabytki wszyscy wiedzą, ale bardzo szkoda gdy nawet się ich nie szanuje, a jedynie traktuje jako przeszkodę.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 mar 2009, o 17:51

Tomku z Wrocka :) ,
nie trafił do RZ, bo jego prywatny, nowy właściciel nie widział w tym interesu. Rozmawialiśmy na ten temat z p.KZ. Był już w najpodlejszym z możliwych - stanie.
Pozdrawiamy z Kalisza.

[ Dodano: Sro, 06.05.2009, 21:39 ]
Kudlaty pisze:Znaczy sie macie na mysli KOPIEC KALISKI ?? by moc ogladac cale miasto z gory
Nie ,nie, nie kopiec w tym miejscu. Zobaczycie, że za jakiś czas będą nielegalnie zasypywać glinianki - wyrobiska po cegielni Pedów i bloki kaliskich deweloperów zasłonią Rezerwat na Zawodziu :).!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 maja 2009, o 10:30

Byłem,zobaczyłem,fotki zrobiłem.Obraz nędzy i rozpaczy.
Obrazek

Obrazek

Tylko taki widok widać z tego miejsca,reszta jest niewidoczna zasłaniają drzewa.
Obrazek

Czyżby tylko jeden staw się zachował??

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 maja 2009, o 10:48

Przecież chyba każdy widzi, że o zadno plattformę tu nie chodzi.Ale o zwykłe gruzowisko połączone ze smieciami.Jestem bardzo ciekaw kto wpadł na ten genialny pomysł, ajkie firmy zwoziły tu gruz i smieci.I jak wygladają kwestie finansowe, czy miasto płaciło za ten simieci i gruz do budowy tej "ultranowczesniej platformy", czy może zarobiło kilka groszy na tworzeniu smietniska z gruzowiskiem z widokiem na grodzisko.W tym mieści dziją się istne cuda, dziennikarze lokalni tego nie widzą, albo nie chcą widzieć.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 maja 2009, o 10:57

Prasa , prasa... Nie oczekujmy , że gazety bedą samobójcami. Przecież utrzymują sie z ogłoszeń , również miejskich i od miejscowego biznesu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 maja 2009, o 12:11

K-man pisze:Przecież chyba każdy widzi, że o zadną platformę tu nie chodzi.Ale o zwykłe gruzowisko połączone ze smieciami.
To był przewał z wywałem gruzu i śmieci.Co do platformy to może chodziło ale o tą-Obywatelską :lol:
milo pisze:Prasa , prasa... Nie oczekujmy , że gazety bedą samobójcami. Przecież utrzymują sie z ogłoszeń , również miejskich i od miejscowego biznesu.
Odpowież w 100-tu%-tach trafna.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 maja 2009, o 17:44

Ostatnio zmieniony 25 kwie 2010, o 12:14 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 mar 2010, o 19:38

Jeszcze ze trzy inwestycje typu TB to platforma urośnie do pokażnych rozmiarów.Będzie widok na cały Kalisz.Jakby co to niech ktoś strzeli fotkę jak to wygląda.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 mar 2010, o 19:56

Obecnie przechowują tam sprzęt, który jest używany do budowy TB.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 mar 2010, o 20:19

Oni już jej w górę nie podsypują tylko wyciągają ją w kierunku Zawodzia :( jak tak dalej pójdzie to zasypią stawy na dole :( Ostatnio jak tam byłem to wywrotki wjeżdżały z częstotliwością 1 na 5 minut :(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 mar 2010, o 21:17

Przed chwilą zerknąłem do Studium UiKZP (rysunek ST). Wynika z niego, że wyznaczono tam tereny "urządzeń obsługi komunikacji"- oznaczone ogólnym symbolem KU, oraz tereny "zabudowy usługowej"- symbol U. Na rysunku jest też zaznaczona planowana ulica lokalna, biegnąca od ul.B.Pobożnego do Częstochowskiej. Połączenie z Częstochowską wypada mniej więcej w okolicach wysypiska gruzu.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 mar 2010, o 10:05

Jeśli to tego dojdzie to bedzie to oznaką niepojetej głupoty.Mam na mysli ta drogę.Nie ma to jak wczesnośredniwieczne grodzisko otoczone domami, wokół którego przebiega droga.Zaprawdę niesamowty klimat.Może ta droga ma słuzyc mieszkańcom nowego osiedla wybudwanego przez firmę Novum.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 mar 2010, o 10:27

Jak znam życie, to nabudują ,,kuczek'', ktore zasłonią całą panoramę na Zawodzie i na dolinę rzeki Prosny. Przykładem jest chociażby ulica Nowy Świat, gdzie ,,kuczki'' wtopiły się w parzystą pierzeję tej ulicy pomiędzy Czaszkowską i Ułańską. Wiadomo przecież, że prowizorki mają najdłuższy żywot. Wszystko oczywiście ,,w imię prawidłowego rozwoju usług'' :).
Jeżeli Rezerwat Piastów na Zawodziu ma być najlepszym i najcenniejszym walorem w turystycznym zagospodarowania miasta Kalisza , to przedewszystkim nie można dopuścić do żywiołowej zabudowy tego tak cennego terenu. Może wreszcie Miasto rozpisze pożądny konkurs architektoniczny!
Pamiętać musimy, że ul.Cżęstochowska, wąziutka do ,,granic możliwości'' posadowiona jest na grobli przeciwpowodziowej i ,,pływa'' . Glinianki i teren terasy powinny być zagospodarowane w ,,stylu'' parku Przyjażni, a punkty handlowe powinny być lużno i przemyślanie rozrzucone oraz ich ilość musi byc minimalna, niezbędna dla bieżącej obsługi turystów. Osobiscie jestem za budową lekko wyniesionej ponad poziom ulicy platformy widokowej, odpowiednio zaprojektowanej . ktora może dla Miasta przynosić nieduży dochód( bilety, płatne lunety, pamiątki i gadżety).
Proszę potraktować moje pisanie wyłącznie jako głos w dyskusji, a nie ostateczne, docelowe rozwiązanie.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Platforma...

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 29 mar 2010, o 11:45

Sobieray-3 , to zbyt rozsądny pomysł,nie kupią go.Prędzej łykną mój: dowieżć gruz zalegający obok Tesco na WP plus ten po młynie i PKS (jak rozbiorą) usypać sporą górę a spółka "Aqwapark" będzie wypożyczać sprzęt do wspinaczki- za kasiorę.
JP - WRÓĆ !!!!!!

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 29 mar 2010, o 13:53

sobieray-3 pisze:Glinianki i teren terasy powinny być zagospodarowane w ,,stylu'' parku Przyjażni, a punkty handlowe powinny być lużno i przemyślanie rozrzucone oraz ich ilość musi byc minimalna, niezbędna dla bieżącej obsługi turystów. Osobiscie jestem za budową lekko wyniesionej ponad poziom ulicy platformy widokowej, odpowiednio zaprojektowanej . ktora może dla Miasta przynosić nieduży dochód( bilety, płatne lunety, pamiątki i gadżety).
Piekarz pisze:Sobieray-3 , to zbyt rozsądny pomysł,nie kupią go.
Dlaczego nie, studium UiKZP jak najbardziej pasuje do pomysłu Sobieraya.
Teren oznaczony symbolem KU -"urządzeń komunikacji", może oznaczać parkingi przy platformie widokowej, a teren U-"zabudowa usługowa", punkty handlowo-gastronomiczne dla turystów. Dla KU oraz U wyznaczono teren przyległy do ul.Częstochowskiej, w miejscu gruzowiska.
Pozostałe niezabudowane tereny mają symbol ZP-"zieleń urządzona", a więc można je zagospodarować w "stylu" parku Przyjazni.
IMO najbardziej kontrowersyjna jest droga od Czestochowskiej (wys. Hotelu 7) do B.Pobożnego (w pobliżu skrzyżowania z B.Chrobrego)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 29 mar 2010, o 14:43

K-man pisze:Jeśli to tego dojdzie to bedzie to oznaką niepojetej głupoty.Mam na mysli ta drogę.
Poprowadzenie drogi przez teren niezabudowany, bezpośrednio do grodziska, faktycznie byłoby głupotą. Wydaje mi się jednak, że przebieg drogi wyznaczono na granicy zabudowań, co już takie głupie nie jest.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: ,,Platforma Widokowa'' ul.Częstochowska 78

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 20 mar 2023, o 19:56

sobieray-3 pisze:
11 mar 2009, o 21:20
Swojego czasu władze Miasta szumnie zapowiadały budowę platformy widokowej na terenie po dworku właścicieli rypinkowskiej cegielni - pp. Pedów. Dworku nie ma i nie ma platformy~Jest za to gruz i wysypisko śmieci. Któryś z deweloperów pozbył się tanio balastu, a widoku na Rezerwat Kaliskich Piastów NIE MA. A czy są może jakieś widoki na inaugurację tej inwestycji, ważnej dla turystów???
Platforma widokowa powstała:
Platforma1.jpg
Platforma1.jpg (452.84 KiB) Przejrzano 1550 razy
Platforma2.jpg
Platforma2.jpg (305.88 KiB) Przejrzano 1550 razy
Do zrealizowanych?

ODPOWIEDZ