A gdzie Kalisz

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 lip 2022, o 14:23

Wrocław wypada słabo w porównaniu do Poznania? 😂😂😂😂
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 24 lip 2022, o 14:38

Nie oceniam Wrocławia przez pryzmat Starego Miasta i Przedmieścia Świdnickiego. :wink: To typowa wydmuszka turystyczna. Za to po Nadodrzu, Ołbinie, Trójkącie to strach chodzić. Wrocław ma słaby transport publiczny. To takie pierwsze z brzegu. poznań jest znacznie bardziej zadbany, ma lepszy transport publiczny. Rozrywkowo i kulturalnie nie ma specjalnych różnic. Rozumiem, że poznania można nie lubić, ale trzeba być obiektywnym.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 24 lip 2022, o 16:59

Wrocław ma słaby transport ???????????? 😂😂😂😂😂 Skąd ty człowieku się urwałeś....

A o Nadodrzu to jakaś utarta opinia sprzed półwiecza. Mieszkałem ponad 7 lat na granicy Ołbina i Nadodrza i żadnego strachu nie odczułem ani w dzień ani w nocy. Bzdura totalna.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 lip 2022, o 17:30

Filip- nazwy miast piszemy dużą literą. Nawet jeżeli to Ostrów czy Poznań :)
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 lip 2022, o 18:23

Filip, masz poczucie humoru, chłopie.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 24 lip 2022, o 19:02

ANewDay pisze:
24 lip 2022, o 16:59
Wrocław ma słaby transport ???????????? 😂😂😂😂😂 (...)
W porównaniu z kaliskim może wydawać się świetny, ale nie jest. Dzień we Wrocławiu bez tramwaju, który się roz***ie to dzień stracony. Poza tym Wrocławskie tramwaje mają słabą prędkość komunikacyjną.
ANewDay pisze:
24 lip 2022, o 16:59
(...) A o Nadodrzu to jakaś utarta opinia sprzed półwiecza. Mieszkałem ponad 7 lat na granicy Ołbina i Nadodrza i żadnego strachu nie odczułem ani w dzień ani w nocy. Bzdura totalna.
Jestem stałym bywalcem tych okolic i ja jednak strach odczuwam.

Nie oburzajcie się, bo wyraziłem swoją opinię opartą o doświadczenia własne i znajomych. Wrocław lubię, ale jak każde miasto ma swoje ciemne strony.
gawronik13kalisz pisze:
24 lip 2022, o 17:30
Filip- nazwy miast piszemy dużą literą. Nawet jeżeli to Ostrów czy Poznań :)
Przez gardło mi to nie przejdzie. :lol: Ostrów to jeszcze ok.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 lip 2022, o 07:20

Gdynia, najszczęśliwsza do życia, ale...
Załączniki
FB_IMG_1658801582648.jpg
FB_IMG_1658801582648.jpg (161.72 KiB) Przejrzano 1258 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 26 lip 2022, o 13:42

jasiek20 pisze:
26 lip 2022, o 07:20
Gdynia, najszczęśliwsza do życia, ale...
Bo jest obok Gdańska i robi po części za jego sypialnie. ;) Zresztą ul. Świętojańska nie jest martwa od dzisiaj. Za to u nas wydaje mi się, że jest trochę więcej ludzi i to w kryzysie, więc to dobry znak.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 30 lip 2022, o 01:04

https://dziennikpolski24.pl/zarobki-w-p ... 0-16028197
opolskie: Opole – 6.680 zł, region 6.027 zł

Skąd w tym Opolu mają tak wysokie średnie zarobki? Przecież Opole biję na głowę kilka razy większe miasta. Od Opola większe zarobki mają tylko Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Katowice i Rzeszów (z wojewódzkich). Jeżeli takie miasta jak Lublin, Białystok i Kielce wypadają tak miernie to strach się bać co jest w Kaliszu. Patrząc jak takie Opole sobie radzi to chyba Kalisz jest bez szans na rywalizację nawet w swojej grupie.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 lip 2022, o 12:54

Zastanawiające, tym bardziej, że Opole nie wyróżnia się in plus na tle miast podobnej wielkości pod względem utraty mieszkańców. Gdyby nie zwiększenie powierzchni w 2017 roku aż o 80 km2, ubytek wynosiłby ponad 10% !

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 30 lip 2022, o 13:14

Długo nad tym myślałem i po prostu Opole ma dwie uczelnie, na których łącznie studiuję +/- 21500 studentów, położenie przy A4, dobre połączenia kolejowe. To daje świetne perspektywy rozwojowe (przy mądrych zarządcach miasta). Problemem jest tu bardzo słabe województwo i położenie obok sporego Wrocławia i potężnego (w skali Polski) GZM-u.
A co do tego powiększenia to szczerze nie wiem co myśleć. Niby zatrzymało to rozlewanie miasta (przynajmniej za granice miasta), budżet pc Opola jest gigantyczny, a przed powiększeniem był tylko trochę większy. Tylko czy to dałoby coś w przypadku Kalisza? Kalisz ma bardzo małą uczelnię, nie ma połączeń drogowych, kolejowych.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 lip 2022, o 14:25

filip pisze:
30 lip 2022, o 01:04
https://dziennikpolski24.pl/zarobki-w-p ... 0-16028197
opolskie: Opole – 6.680 zł, region 6.027 zł

Skąd w tym Opolu mają tak wysokie średnie zarobki?

To województwo słynie z tego, że dużo mieszkańców pracuje za Odrą. Jeśli tu rozliczają PIT , pewnie powiększają średnią.

Heniu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 8 cze 2021, o 18:29

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Heniu » 1 sie 2022, o 18:40

Tymczasem... LPG w Ostrowie na Orlenie 3,15zł. U nas 50 gr drożej! Jak to możliwe??? A ogródki piwne w ostrowskim rynku? To trzeba zobaczyć. Restauratorzy jedźcie i zobaczcie jak to się robi w Ostrowie. Macie trochę czasu zanim rynek nam zrewitalizują 😉

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 sie 2022, o 06:28

Nie wiem, co wy z tymi ogródkami w Ostrowie. Byłem tam ostatnio w niedzielę co prawda dość wcześnie bo około 10. Ale mimo wszystko dupy nie urywa.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: faust » 2 sie 2022, o 11:15

Także nie rozumiem tego fenomenu, ja już myślę, że ludzie szukają sobie problemów na siłę. Poza tym ciągle słyszę o jednej knajpie w Ostrowie, chyba nazywa się Weranda. Naprawdę jest czego zazdrościć, niektórzy całe Patio z Calisia One oddaliby za Werandę.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 6 sie 2022, o 15:20

https://m.rc.fm/news/ostrow-wielkopolsk ... enowy.html

Ciekawe jak to będzie wyglądać u nas, ale wzrost cen ogrzewania o 115% to jest masakra.😕
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 6 sie 2022, o 16:47

Minister Moskwa powiedziała, że Urząd Regulacji Energetyki ma zamrozić podwyżki taryfowych cen ciepła na maksymalnym poziomie 40 proc. Innymi słowy: o tyle maksymalnie wzrosną rachunki za ciepło, które są często wpisywanie do czynszu.
Jeśli taka podwyżka nie wystarczy, by pokryć koszty ciepłowni, otrzymają one rekompensaty z budżetu państwa. Ten sam mechanizm dotyczyć będzie mniejszych ciepłowni, których taryfy nie zatwierdza URE.
Jak pisaliśmy w money.pl, rachunki za systemowe ciepło już zaczęły rosnąć. I to czasem bardziej niż o 40 proc. Rafał Gawin, prezes URE, przekazał, że w takich sytuacjach "nadpłata" zostanie przeznaczona na poczet dalszych opłat.
https://www.money.pl/gospodarka/ure-ma- ... 1008a.html

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 6 sie 2022, o 17:09

Ostatnimi czasami bywam często w Ostrowie i co do LPG jest to fakt.
Tak się składa że tankowałem na lotosie przy podmiejskiej za 3,62zł jak na złość byłem ostatnim klientem po wyższej cenie bo po mnie akurat zmieniali i cenę na 3,59zł
Natomiast na przeciwko Ostrovi na Orlenie LPG kosztowało już 3,15zł
Niestety częste konsekwencje większych miast.

Co do Ostrowskiego rynku sądzę że jest tam o wiele lepiej ale oczywiście to nie Wrocław czy Poznań do których Kaliszanie lubią się tak porównywać.

Myślę że ilość usług gastro (w tym kawiarni i lodziarni) jest zbliżona na rynkach z tym że ten OSTROWSKI rynek jest mniejszy, a ilość punktów gastro ta sama przez co zdecydowanie większy natłok jest tam.

Druga kwestia to co to są za lokale, nie ma ich za wiele tu i tu natomiast Ostrowski rynek zaklasyfikowałbym samymi barami i restauracjami (W których spędza się więcej czasu) niż w Kaliskich lodziarniach czy kawiarniach.

Trzecia kwestia do której są te lokale w Ostrowie czynne wszelakie gastro zwija się tam dopiero po godzinie 23 w weekendy a u nas? Bussola Coffee 21 a Dobro&Dobro Cafe 20.

Ponadto nie każdy lokal widać z zewnątrz na przykład oblegany lokal Bistro Bravo nie posiada ogródków na rynku, a z tyłu od podwórka ponadto posiada jeszcze piętro u góry.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 10 sie 2022, o 23:46

milo pisze:
6 sie 2022, o 15:20
https://m.rc.fm/news/ostrow-wielkopolsk ... enowy.html

Ciekawe jak to będzie wyglądać u nas, ale wzrost cen ogrzewania o 115% to jest masakra.😕
"Powodem wzrostu kosztów ciepła są rosnące ceny surowców energetycznych i bezprecedensowo wysokie koszty zakupu prawa do emisji CO 2. "
Wincyj wungla spalajmy to na pewno będzie taniej.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 11 sie 2022, o 11:01


ODPOWIEDZ