A gdzie Kalisz

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 paź 2021, o 23:54

Ten artykuł to coś nowego wnosi czy to kolejny odgrzewany kotlet napisany dla wierszówki?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: ww » 29 paź 2021, o 02:08

Ranking samorządów dziennika „Rzeczpospolita” (2021), Kalisz na 11. miejscu wśród miast na prawach powiatów.
https://regiony.rp.pl/ranking-samorzado ... o-laureaci
https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2021/mnp
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: ww » 29 paź 2021, o 19:13

W sprawie „Gazety Wyborczej”: dziennikarz(e?) są przysłani z Pyrkowa, a serwis podlega pod oddział „Gazety Wyborczej” w Poznaniu. Czyli będą nam tu uprawiać ziemniaczaną propagandę in situ. :roll:

Wczoraj napisałem o mieleniu Calisii, a już dzisiaj cyk, proszę, artykulik o najstarszości. :lol:
https://kalisz.wyborcza.pl/kalisz/7,181 ... alisz.html
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 29 paź 2021, o 22:16

jak to przeglądam to są tam same bezwartościowe artykuły, ciekawe kto to czyta

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: ww » 30 paź 2021, o 01:45

filip pisze:
29 paź 2021, o 22:16
jak to przeglądam to są tam same bezwartościowe artykuły, ciekawe kto to czyta
Ja i K-man. :lol:
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 30 paź 2021, o 15:26

ww pisze:
29 paź 2021, o 19:13
Wczoraj napisałem o mieleniu Calisii, a już dzisiaj cyk, proszę, artykulik o najstarszości. :lol:
Najstarszość to mit założycielski Kalisza. W Pyrlandii prowadzone są ciekawe "badania" naukowo kwestionujące najstarszość. Jeszcze ciekawsze byłoby naukowe wykazanie, że Romulusa i Remusa wcale żadna wilczyca nie karmiła - wręcz przeciwnie, zanim się pobili na śmierć, to tę wilczycę tropili i usiekli.


jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 7 lis 2021, o 09:16


Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 lis 2021, o 10:48

Dobrze że tym razem mówią o Kaliszu w pozytywach. No i nie wiedziałem że mamy burmistrza 😂
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 lis 2021, o 14:38

11 listopada o Kaliszu będzie głośno, szykuje się największą demonstracja w dziejach miasta. https://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci ... ,4758.html
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 7 lis 2021, o 19:38

milo pisze:
7 lis 2021, o 14:38
11 listopada o Kaliszu będzie głośno, szykuje się największą demonstracja w dziejach miasta. https://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci ... ,4758.html
Podejrzewam, że może być bardzo głośno. Tylko pytanie czy to nie będzie idealne miejsce dla różnego rodzaju nieciekawych środowisk? Ciekawi mnie najbardziej czemu akurat Kalisz został wybrany skoro Olszański nie ma nic z tym wspólnego chyba

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 7 lis 2021, o 20:47

Mam nadzieję, że nie będzie zgody na to.
Ciekawe kto ewentualnie pokryje koszty zniszczenia miasta przez te dzicz.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 lis 2021, o 20:53

filip pisze:
7 lis 2021, o 19:38
Ciekawi mnie najbardziej czemu akurat Kalisz został wybrany skoro Olszański nie ma nic z tym wspólnego chyba
To jest pytanie do oficerów prowadzących ten projekt. 😆
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: ww » 8 lis 2021, o 05:28

Borze tucholski, ci kabotyni chcą się zebrać pod pomnikiem Adama Asnyka, członka rządu narodowego w czasie powstania styczniowego. Gdyby Asnyk żył, to by im nakopał w du*ę!

Ciarki człowieka przechodzą, kiedy się słucha „Miejcie nadzieję”. https://www.youtube.com/watch?v=1Tw0_BtJ3as
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 gru 2021, o 21:21

Na czym polega fenomen Rzeszowa? Czy chodzi tylko o wyborców PiS nie sądzę. Jak to jest, że taka Bydgoszcz, Białystok, czy Lublin miasta większe, nie mają takiego rozmachu inwestycyjnego?
Tutaj co się buduje i co może się budować w przyszłości w Rzeszowie. Kalisz przy nich to okręgówka, albo klasa B.
https://www.urbanity.pl/wiezowce/rzeszow
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 5 gru 2021, o 00:40

K-man pisze:
4 gru 2021, o 21:21
Na czym polega fenomen Rzeszowa? Czy chodzi tylko o wyborców PiS nie sądzę. Jak to jest, że taka Bydgoszcz, Białystok, czy Lublin miasta większe, nie mają takiego rozmachu inwestycyjnego?
Tutaj co się buduje i co może się budować w przyszłości w Rzeszowie. Kalisz przy nich to okręgówka, albo klasa B.
https://www.urbanity.pl/wiezowce/rzeszow
Na pewno dużym atutem Rzeszowa w obecnej chwili jest to, że jest bastionem wyborców PiSu i PiS będzie dbał o swój rejon, żeby dalej utrzymać tam swoją dominację. Drugie to korzystne położenie przy autostradzie A4. Rzeszów nie ma w promieniu 120km żadnego poważnego rywala, tymczasem Bydgoszcz ma Toruń i Poznań. Czwarte to, że bardzo mocno rozwija się na kredyt, ciekawe jak to będą spłacać. A tak ogólnie to nie wiem z jakiego względu Rzeszów stał się najsilniejszym miastem ściany wschodniej, ale na pewno to co napisałem ma jakiś większy wpływ

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 gru 2021, o 08:25

Pisaliśmy w innym wątku o tych licznych wieżowcach w Rzeszowie i ich braku w Kaliszu.
Ostatnio jednak czytałem komentarze na facebooku, gdzie jeden pan napisał, że w Kaliszu, deweloperzy boją się budować budynki wyższe niż 10 pięter. Na komentarz odpowiedziała Pani z MTM Consulting (od Mazka), że tak nie jest, tylko po prostu MPZP w Kaliszu, nie przewidują takiej zabudowy.
Parę miesięcy temu, radna Karolina Sadowska, pytała o to prezydenta. Ponoć nie byłoby problemu ze zmianą zapisu w MPZP na wniosek inwestora.

Pytanie, po co miasto z góry daje takie bariery z ograniczeniem wysokości.
Czy nie mogliby od razu wyznaczyć 2-3 miejsc, gdzie plany zagospodarowania, dawałyby możliwość budowania wyżej?
Sprawdzając nowe, wyższe inwestycje w mieście (Panorama Dobrzec, Podmiejska Nova, Nowy Korczak, Wzgórza), widać, że najszybciej sprzedawały się mieszkania na najwyższych piętrach. Szkoda, że to tylko 8 piętro, ale to też jakiś znak.
Myślę, że nie ma przeszkód, aby w Kaliszu mogły powstawać budynki do 20 kondygnacji (19 pięter). Oczywiście z poszanowaniem urbanistyki.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 5 gru 2021, o 10:19

jasiek20 pisze:
5 gru 2021, o 08:25
Pisaliśmy w innym wątku o tych licznych wieżowcach w Rzeszowie i ich braku w Kaliszu.
Ostatnio jednak czytałem komentarze na facebooku, gdzie jeden pan napisał, że w Kaliszu, deweloperzy boją się budować budynki wyższe niż 10 pięter. Na komentarz odpowiedziała Pani z MTM Consulting (od Mazka), że tak nie jest, tylko po prostu MPZP w Kaliszu, nie przewidują takiej zabudowy.
Parę miesięcy temu, radna Karolina Sadowska, pytała o to prezydenta. Ponoć nie byłoby problemu ze zmianą zapisu w MPZP na wniosek inwestora.

Pytanie, po co miasto z góry daje takie bariery z ograniczeniem wysokości.
Czy nie mogliby od razu wyznaczyć 2-3 miejsc, gdzie plany zagospodarowania, dawałyby możliwość budowania wyżej?
Sprawdzając nowe, wyższe inwestycje w mieście (Panorama Dobrzec, Podmiejska Nova, Nowy Korczak, Wzgórza), widać, że najszybciej sprzedawały się mieszkania na najwyższych piętrach. Szkoda, że to tylko 8 piętro, ale to też jakiś znak.
Myślę, że nie ma przeszkód, aby w Kaliszu mogły powstawać budynki do 20 kondygnacji (19 pięter). Oczywiście z poszanowaniem urbanistyki.
Jak dla mnie zabudowa mogłaby być taka (w sensie jej wysokość w strefach)
Strefa czerwona - max wysokość zabudowy: 3-4 piętra, w niektórych miejscach 5. Zwarta zabudowa, najlepiej kamienice. Zabudowa powinna być reprezentacyjna
Strefa pomarańczowa - max wysokość zabudowy: 5-6 pięter. Zwarta zabudowa.
Strefa żółta - miejsce na wysoką zabudowę, biurowo-mieszkalną. --- link do mapy z zaznaczonymi strefami, nie wiem jak wrzucić to na forum normalnie

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: filip » 7 gru 2021, o 18:39

Zobaczcie co się dzieję w Kielcach, niby miasto się gwałtownie wyludnia,a jednak inwestycje na poziomie są
u nich. Uważam, że coś takiego na spokojnie wypaliłoby również w Kaliszu, ponieważ Kaliski rynek o dziwo jest dość chłonny, a coś takiego u nas to byłby wyjątek. Link do artykułu: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/taje ... 3-15939513

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: A gdzie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 gru 2021, o 11:04

Rzeczywiście robi wrażenie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ