Tereny pod nowe inwestycje

Tereny niezagospodarowane.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 1 kwie 2022, o 22:49

Miasto sprzedaje swoje nieruchomości. Wśród nich dwie atrakcyjne działki przy ul. Łódzkiej

To dwie atrakcyjne inwestycyjne działki vis a vis nieczynnego już zakładu karnego, a znajdujące się obecnie pomiędzy dwiema inwestycjami Firmy Budowlanej Antczak, tj. inwestycji budowy apartamentów „Łódzka 7” i „Między Mostami”. Wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorstwem chętnym na zakup nieruchomości będzie właśnie FB Antczak, co wiąże się z nowymi budynkami mieszkalnymi.

https://kalisz24.info.pl/miasto-sprzeda ... Yw2wkO9O0o
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 1 kwie 2022, o 23:00

Ja osobiście mam ciekawy pomysł na ten teren. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć to mogę później wrzucić.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 3 kwie 2022, o 20:06

filip pisze:
1 kwie 2022, o 23:00
Ja osobiście mam ciekawy pomysł na ten teren. Jak ktoś będzie chciał zobaczyć to mogę później wrzucić.
Pokaż
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 4 kwie 2022, o 21:37

Al. Walecznych poszerzyć i zrobić z niej deptak efektowny deptak (z możliwością dojazdu dla mieszkańców nowych budynków) , który będzie prowadził z Parku Miejskiego do Więzienia na Tyńcu (kiedyś je chyba wyremontują) i na pewno będzie to jakaś przyjazna przestrzeń.
Powiększyć Park Miejski o tamte tereny.
Zrobić dwie dodatkowe ulice, które będą lekko oddzielały Park od fasad budynków.

Ale niestety to nigdy nie powstanie (albo coś w podobnym kształcie), bo jak było pisane w innym wątku. Dzisiejszą przestrzenią publiczną rządzi pieniądz nie racjonalne planowanie.

To błękitne to pierzeje jak coś. :wink:

Ps. jest to inspirowane jednym z starych planów miejskich.
Żadnym to urbanistą nie jestem. To po prostu luźny pomysł.
Załączniki
.i..png
.i..png (140.64 KiB) Przejrzano 3275 razy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 kwie 2022, o 09:33

Al. Gen. Sikorskiego, Kalisz 8,7ha – Inwestycja usługowo-mieszkaniowa
http://immobilien.com.pl/portfolio/sikorskiego/#

Teren inwestycyjny o powierzchni 8,6 hektara pod zabudowę budynków wielorodzinnych i usługowych przy głównej arterii dróg i planowanej obwodnicy Kalisza. Znakomity teren o wysokiej rentowności i szybkim zwrotem kapitału. Teren o stabilnym gruncie pod zabudowę wielorodzinną, bardzo dobrze skomunikowany z miastem połączeniami miejskimi oraz dostęp do cąłej niezbędnej infrastruktury (szkoły podstawowe i wyższe, obiekty medyczne i handlowe).


Fajnie by było tam zobaczyć mieszkaniówkę.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: jp » 19 kwie 2022, o 11:26

Teren świetnie położony komunikacyjnie, blisko sródmieścia i tylko 3 kondygnacje mieszkalne. Nie wiem czy znajdzie się chętny deweloper. W ten sposób buduje się na peryferiach, gdzie działki są tańsze albo w pipidowach... Rozumiem, że planowana niska zabudowa i intensywność po części wynikaja z sąsiedztwa osiedli jednorodzinnych. Przed laty popełniono urbanistyczny błąd, pozwalając na tego typu zabudowę w sąsiedztwie śródmieścia. Cała część Kalisza na polnoc i wschód od śródmieścia, przez dziesiątki lat była traktowana po macoszemu i teraz są tego efekty.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: milo » 19 kwie 2022, o 14:03

jasiek20 pisze:
19 kwie 2022, o 09:33
Al. Gen. Sikorskiego, Kalisz 8,7ha – Inwestycja usługowo-mieszkaniowa
http://immobilien.com.pl/portfolio/sikorskiego/#

Teren inwestycyjny o powierzchni 8,6 hektara pod zabudowę budynków wielorodzinnych i usługowych przy głównej arterii dróg i planowanej obwodnicy Kalisza. Znakomity teren o wysokiej rentowności i szybkim zwrotem kapitału. Teren o stabilnym gruncie pod zabudowę wielorodzinną, bardzo dobrze skomunikowany z miastem połączeniami miejskimi oraz dostęp do cąłej niezbędnej infrastruktury (szkoły podstawowe i wyższe, obiekty medyczne i handlowe).

Fajnie by było tam zobaczyć mieszkaniówkę.
To jest dokładnie ta sama nieruchomość na której miało stanąć centrum handlowe ( z IKEA wg plotek).
Pisaliśmy o tym w 2015 r, pojawiało się też info na portalach.
Procedury już wtedy trwały od wielu lat , wg Weiraucha który pilotował ten projekt.
W 2021 działka pojawiła się na gratka.pl.

viewtopic.php?t=2960

Dość logiczne, że skoro budowa centrów handlowych kompletnie zamarła na skutek braku popytu na nowe, teren w końcu trafia pod mieszkaniówkę. :D
jp pisze:
19 kwie 2022, o 11:26
Rozumiem, że planowana niska zabudowa i intensywność po części wynikaja z sąsiedztwa osiedli jednorodzinnych. Przed laty popełniono urbanistyczny błąd, pozwalając na tego typu zabudowę w sąsiedztwie śródmieścia. Cała część Kalisza na polnoc i wschód od śródmieścia, przez dziesiątki lat była traktowana po macoszemu i teraz są tego efekty.
Niestety cały rogalik wokół śródmieścia, począwszy od Ogrodów na zachodzie, przez Chmielnik, Tyniec, Rajsków i Winiary na wschodzie tak zaplanowano, i to pomimo że w PRL prognozowano znaczny wzrost liczby ludności Kalisza...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: jp » 19 kwie 2022, o 14:45

W PRL na Chmielniku i Tyńcu planowano osiedla wielorodzinne o intensywności zabudowy podobnej do osiedli na Dobrzecu. Niestety, cała ofensywa została skupiona na zachodzie. Dodatkowym czynnikiem zaniechania równomiernego rozwoju Kalisza był też wolniejszy od prognozowanego wzrost liczby ludności. Znacznie wolniejszy niż w miastach podobnej wielkości, które obrosły wielorodzinnymi osiedlami z wielu stron.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 19 kwie 2022, o 14:48

jp pisze:
19 kwie 2022, o 11:26
Teren świetnie położony komunikacyjnie, blisko sródmieścia i tylko 3 kondygnacje mieszkalne. Nie wiem czy znajdzie się chętny deweloper. W ten sposób buduje się na peryferiach, gdzie działki są tańsze albo w pipidowach... Rozumiem, że planowana niska zabudowa i intensywność po części wynikaja z sąsiedztwa osiedli jednorodzinnych. (...)
Dlaczego 3 kondygnacje? Nie jestem w stanie tego pojąć, przecież cały teren otaczający pierścień śródmiejski (przez pierścień śródmiejski mam na myśli obwodnicę śródmiejską) powinien mieć 6 pięter (7 kondygnacji). Co do osiedli jednorodzinnych to kogo obchodzi ta wieś, jesteśmy w mieście i budujmy tak jak to się robi w mieście. Włodarze naszego miasta chcą, żeby nasze miasto wyglądało jak Ostrów?
jp pisze:
19 kwie 2022, o 11:26
Przed laty popełniono urbanistyczny błąd, pozwalając na tego typu zabudowę w sąsiedztwie śródmieścia. Cała część Kalisza na polnoc i wschód od śródmieścia, przez dziesiątki lat była traktowana po macoszemu i teraz są tego efekty.
Przez wiele lat te tereny nawet nie były w granicach miasta. Później traktowano po macoszemu, bo środek ciężkości rozwoju miasta był przeniesiony na dworzec (mimo, że był przeniesiony to powinny być plany wyprzedzające to) i przez cały PRL budowały się tam domy jednorodzinne i koniec. Teraz, żeby ten tereny ucywilizować potrzebne byłyby gigantyczne pieniądze, więc nie można pozwolić budować takiej zabudowy w Kaliszu, bo później są takie skutki.
milo pisze:
19 kwie 2022, o 14:03
(...)
To jest dokładnie ta sama nieruchomość na której miało stanąć centrum handlowe ( z IKEA wg plotek).
Pisaliśmy o tym w 2015 r, pojawiało się też info na portalach.
Procedury już wtedy trwały od wielu lat , wg Weiraucha który pilotował ten projekt.
W 2021 działka pojawiła się na gratka.pl.

viewtopic.php?t=2960

Dość logiczne, że skoro budowa centrów handlowych kompletnie zamarła na skutek braku popytu na nowe, teren w końcu trafia pod mieszkaniówkę. :D
Jak jednak IKEA kiedyś by planowała sklep w Kaliszu to proszę o taki jak w Wiedniu. Trochę czuć postmodernizm, ale sam pomysł jest świetny. Tak powinny wyglądać miejskie sklepy.
milo pisze:
19 kwie 2022, o 14:03
(...)
Niestety cały rogalik wokół śródmieścia, począwszy od Ogrodów na zachodzie, przez Chmielnik, Tyniec, Rajsków i Winiary na wschodzie tak zaplanowano, i to pomimo że w PRL prognozowano znaczny wzrost liczby ludności Kalisza...
To się da naprawić, ale gigantycznymi pieniędzmi, niestety.. Tak się kończy fatalne planowanie.
Kiedy Kalisz miał prognozowany niby znaczny wzrost ludności? Pierwsze słyszę, bo zawsze słyszałem, że Kalisz miał być raczej taki jaki jest teraz (mniej więcej).
jp pisze:
19 kwie 2022, o 14:45
W PRL na Chmielniku i Tyńcu planowano osiedla wielorodzinne o intensywności zabudowy podobnej do osiedli na Dobrzecu. Niestety, cała ofensywa została skupiona na zachodzie. Dodatkowym czynnikiem zaniechania równomiernego rozwoju Kalisza był też wolniejszy od prognozowanego wzrost liczby ludności. Znacznie wolniejszy niż w miastach podobnej wielkości, które obrosły wielorodzinnymi osiedlami z wielu stron.
Masz gdzieś te plany?

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: jp » 19 kwie 2022, o 16:13

filip pisze:
19 kwie 2022, o 14:48
jp pisze:
19 kwie 2022, o 14:45
W PRL na Chmielniku i Tyńcu planowano osiedla wielorodzinne o intensywności zabudowy podobnej do osiedli na Dobrzecu. Niestety, cała ofensywa została skupiona na zachodzie. Dodatkowym czynnikiem zaniechania równomiernego rozwoju Kalisza był też wolniejszy od prognozowanego wzrost liczby ludności. Znacznie wolniejszy niż w miastach podobnej wielkości, które obrosły wielorodzinnymi osiedlami z wielu stron.
Masz gdzieś te plany?
Jedyny dokument jaki w tej chwili posiadam, to "strzępy" tekstu planu ogólnego zag. przestrzennego miasta z 1985 roku opracowanego przez Wojewódzkie Biuro Planowania przestrzennego w Kaliszu. W 1985 roku przyjęto założenie, że ludność miasta do roku 1995 wzrośnie do 125 tys. a kierunkowo przewidziano mozliwość zasiedlenia do 170 tys. W perspektywie do 1995 największą dzielnicą miał być oczywiście Dobrzec, dla którego przewidziano największy przyrost budownictwa wielorodzinnego (dla 22 tys. mieszkańców!) ale drugim największym po Dobrzecu placem budowy miał być Tyniec (7 tys. nowych mieszkańców) Dla Chmielnika w 1985 r. w perspektywie 10-letniej nie przewidywano wzrostu, ale widziałem kiedyś plany ogólne zag. przestrzennego z wielorodzinną zabudową Chmielnika. W latach 50/60 ? planowano nawet węzłową stację kolejową na Chmielniku.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: milo » 19 kwie 2022, o 16:44

jp pisze:
19 kwie 2022, o 16:13
Jedyny dokument jaki w tej chwili posiadam, to strzępy tekstu planu ogólnego zag. przestrzennego miasta z 1985 roku opracowanego przez Wojewódzkie Biuro Planowania przestrzennego w Kaliszu. W 1985 roku przyjęto założenie, że ludność miasta do roku 1995 wzrośnie do 125 tys. mieszkanców a kierunkowo przewidziano mozliwość zasiedlenia do 170 tys. W perspektywie do 1995 największą dzielnicą miał być oczywiście Dobrzec, dla którego przewidziano największy przyrost budownictwa wielorodzinnego (dla 22 tys. mieszkańców!) ale drugim największym po Dobrzecu placem budowy miał być Tyniec (7 tys. nowych mieszkańców) Dla Chmielnika w perspektywie 10-letniej nie przewidywano wtedy wzrostu, ale widziałem kiedyś plany ogólne zag. przestrzennego z wielorodzinną zabudową Chmielnika.
Makary Górzyński, bodajże w 2019 w CKiS , miał wykład na temat planów rozbudowy Kalisza w okresie od końca XIX aż do końca PRL.
Z tego co pamiętam to rzeczywiście pojawiły się koncepcje zabudowy wielorodzinnej na obszarze Chmielnik/Tyniec ( były nawet wizualizacje ), opracowywane przez biuro planowania miejskie lub wojewódzkie. Przy czym z naciskiem, że to była koncepcja jedna z wielu, którą zarzucono na rzecz rozbudowy w kierunku poł-zach.

Zabudowa osiedli, wprawdzie dalszych, jest jeszcze z okresu PRL - chodzi mi zarówno o okres powstania domów albo planu z podziałem na działki.
Np. Majków - rozpoczęto zabudowę w okresie planu 6 letniego czyli lata po 1951 i kontynuowano do lat 70 tych.
Rajsków i Winiary - tu piszę z pamięci ale rozpoczęto w końcu lat 80 tych. Również Ogrody to zabudowa prlowska.
Tyniec - zabudowa poza obszarem stricte przy Łódzkiej to chyba już po 90 r., choć nie wiem jaką datę miały plany.

Co do rozwoju ludnościowego to planowano/przewidywano wzrost liczby ludności i powstanie kalisko-ostrowskiego zespołu miejskiego - takie coś widziałem w atlasie gospodarczym Polski z okresu Gierka.
filip pisze:
19 kwie 2022, o 14:48
Przez wiele lat te tereny nawet nie były w granicach miasta. Później traktowano po macoszemu, bo środek ciężkości rozwoju miasta był przeniesiony na dworzec (mimo, że był przeniesiony to powinny być plany wyprzedzające to) i przez cały PRL budowały się tam domy jednorodzinne i koniec. Teraz, żeby ten tereny ucywilizować potrzebne byłyby gigantyczne pieniądze, więc nie można pozwolić budować takiej zabudowy w Kaliszu, bo później są takie skutki.
Nie do końca masz rację.
Chmielnik, Tyniec i Ogrody były włączone w całości już przed wojną - w 1934 Kalisz miał 24 km/2, więc był czas na zaplanowanie ich zabudowy.
Majków włączono w 1963 a Winiary i Rajsko w 1976.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 kwie 2022, o 22:30

Nie wiem czy tu było to info. ja nie mogę znaleźć tego ogłoszenia. Ale Dom pod Aniołami z piwnicami po browarze i całym zielonym terenem jest na sprzedaż za ponad 5 mln zł.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 kwie 2022, o 09:20

K-man pisze:
25 kwie 2022, o 22:30
Nie wiem czy tu było to info. ja nie mogę znaleźć tego ogłoszenia. Ale Dom pod Aniołami z piwnicami po browarze i całym zielonym terenem jest na sprzedaż za ponad 5 mln zł.
Oby ktoś to fajnie zagospodarował bo miejsce ma olbrzymi potencjał, a dom pod Aniołami, mimo, że w ruinie, ma piękną architekturę i jest świetnie położony. Bardzo trzymam kciuki, żeby powstało tam coś z efektem "WOW".
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 26 kwie 2022, o 10:36

Chciałoby się, żeby to miejsce było publicznie dostępne, z jakąś placówką w piwnicach, ale całość jest też chyba dobrym miejscem na hotel - wtedy raczej nie będzie szeroko dostępne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 maja 2022, o 15:58

Słabo wam coś idzie. Po naukę do Leszna. https://radiopoznan.fm/.../w-lesznie-po ... rzecia-juz...
W Lesznie powstaje trzecia już strefa inwestycyjna
RADIOPOZNAN.FM
W Lesznie powstaje trzecia już strefa inwestycyjna
Kalisz - przestrzeń dla profesjonalistów
W ostatnich latach w Kaliszu uchwalone zostały miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego pozwalające na realizację nowych inwestycji biznesowych w rejonie ulic Metalowców i Zachodniej, Wrocławskiej, czy też, jak piszemy w poście, w rejonie ulic Rozwojowej i Batalionów Chłopskich. Przedsiębiorcy mogą tam realizować projekty związane z zabudową produkcyjną, magazynową i usługową. Już niebawem przedstawimy informację o nowych inwestycjach👍 A Leszno serdecznie pozdrawiamy🤝😊 Pana oczywiście również😊

Kalisz - przestrzeń dal profesjonalistów.

Najbardziej interesująco brzmi "Już niebawem przedstawimy informację o nowych inwestycjach" Oby nie tylko magazyny.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 maja 2022, o 16:23

K-man pisze:
23 maja 2022, o 15:58
Słabo wam coś idzie. Po naukę do Leszna. https://radiopoznan.fm/.../w-lesznie-po ... rzecia-juz...
W Lesznie powstaje trzecia już strefa inwestycyjna
RADIOPOZNAN.FM
W Lesznie powstaje trzecia już strefa inwestycyjna
Kalisz - przestrzeń dla profesjonalistów
W ostatnich latach w Kaliszu uchwalone zostały miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego pozwalające na realizację nowych inwestycji biznesowych w rejonie ulic Metalowców i Zachodniej, Wrocławskiej, czy też, jak piszemy w poście, w rejonie ulic Rozwojowej i Batalionów Chłopskich. Przedsiębiorcy mogą tam realizować projekty związane z zabudową produkcyjną, magazynową i usługową. Już niebawem przedstawimy informację o nowych inwestycjach👍 A Leszno serdecznie pozdrawiamy🤝😊 Pana oczywiście również😊

Kalisz - przestrzeń dal profesjonalistów.

Najbardziej interesująco brzmi "Już niebawem przedstawimy informację o nowych inwestycjach" Oby nie tylko magazyny.
K-Man, stronka nie działa. To o nowych inwestycjach dotyczy Kalisza czy Leszna?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 maja 2022, o 17:21

Zdanie o nowych inwestycjach dotyczy Kalisza.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: tomash » 27 maja 2022, o 11:58

nowa mapka
Załączniki
map.JPG
map.JPG (67.83 KiB) Przejrzano 2326 razy

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 maja 2022, o 15:01

Wrzucałem info o wątki o terenach przy DK 25. Ale wtedy z nowych terenów było 16 ha. Teraz przybyło, ale czy znajdą się chętni. Przy Castoramie 20 ha od lat nie budzi zainteresowania inwestorów.
Nie wiem czy to info ktoś tu wrzucał.
https://calisia.pl/na-sprzedaz-miejskie ... R2-Pf3yE7A
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 cze 2022, o 16:50

Kolejne tereny wystawione na sprzedaż przez miasto.
https://www.bip.kalisz.pl/ogloszenia/sn ... VGlGH8ui2Y
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ