Tereny pod nowe inwestycje

Tereny niezagospodarowane.
Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 26 sty 2022, o 23:49

Wiadukt mocno podnosi koszt i myślę, że chodziło o 2x2.
Tutaj cytat z GDDKiA: "Dla dróg kasy GP średnia wartość 1 km to ok. 26,7 mln zł w 2020 roku, a obecnie ok. 14,6 mln zł. Przypomnijmy, że to głównie jednojezdniowe drogi."
To koszt już bliżej 50mln zł, ale nadal nie jest to 100mln. Myślę, że jeżeli tak to potaniało to wykorzystać okazję i to zrobić. To inwestycja na lata, która może być bardzo ważną ramą komunikacyjną miasta. Nie ma co czekać na GDDKiA kiedy łaskawie nam zrobią tą obwodnicę tylko robić samemu, myślę, że jeszcze na 3km odcinek drogi jesteśmy sobie w stanie pozwolić. Częstochowska jest niewiele tańsza od tej obwodnicy, starać się o dofinansowanie i robić. Nie czekać. Niestety nikt o tym pewnie o nas nawet nie pomyślał..

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 sty 2022, o 08:53

Kosztorys był dla drogi jednojezdniowej, ale z pozostawiona rezerwa terenu pod rozbudowę do 2x2. Koszt odcinka : węzeł Castorama-Poznanska z pewnością będzie wyższy niż średnia dla dróg klasy GP. Projekt zakładał budowę 400 m estakady nad ul. Korczak i św. Michała

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 27 sty 2022, o 11:07

Długa ta estakada, ale dobra. Spróbujmy policzyć. Załóżmy, że kilometr odcinka samej drogi to około 16 mln zł. Estakada to około 20-30mln zł + rondo na ul. Poznańskiej (nie zakładam tam węzła, bo to trochę przerost formy nad treścią w tym miejscu) to ok. 1,5-3mln zł. Myślę, że koszt wykupu gruntów przez miasto to koszt ok. 30mln zł.
Odcinek 3,3km samej drogi to około 52,8mln zł. W tej tańszej (bardzo optymistycznej wersji) wychodzi 104,3 mln zł (bez gruntów 74,3 mln zł). Mniej optymistyczna wersja (bardziej realna) to 115,8mln zł (bez działek 85,8 mln zł). No myślę, że to jest wykonalne. W jednym roku wykupić grunty, a w drugim wybudować (Wątpię, że udałoby się to wybudować od razu, bo albo byśmy tylko na tym się skupili, albo musielibyśmy dostać dość wysokie dofinansowanie. Inaczej byśmy mieli tylko jedną, ale bardzo ważną inwestycję w rok).
Rzeczywiście wychodzi o wiele więcej niż 50mln, o których mówiłem, ale nie zakładałem budowy estakady ani nie wliczałem ceny wykupu gruntów (szacunkowego).

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 4 lut 2022, o 12:41

K-man pisze:
26 sty 2022, o 22:52
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem artykuł. Czy chodzi o nowe 47 hektarów?
https://zyciekalisza.pl/artykul/szykuja ... ny/1267404
Na Facebookowym FP Prezydenta jest już informacja o tych terenach. Ponoć inwestorzy już pytali o te tereny. :D

Edit. Jest jeszcze informacja na FB Kalisz - przestrzeń dla profesjonalistów.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 lut 2022, o 13:35

Tak słyszymy to od ponad roku. Przecież tam jest chyba ze 40 hektarów. Jakoś na nie ma chętnych od lat.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: milo » 5 lut 2022, o 07:11

K-man pisze:
4 lut 2022, o 13:35
Tak słyszymy to od ponad roku. Przecież tam jest chyba ze 40 hektarów. Jakoś na nie ma chętnych od lat.
To jest inny teren, na północ-połnocny zachód od osi ulic Batalionów Chłopskich i Rozwojowej.
Nareszcie następuje stopniowe zagospodarowanie włączonych kiedyś terenów Dobrzeca.

p.s. dobrze by było przy powiększeniu Kalisza o osiedla Antczaka przy Poligonowej, pójść troszkę dalej i włączyć teren przyszłego węzła na obwodnicy Kalisza.
Załączniki
Screenshot_20220205-071043.jpg
Screenshot_20220205-071043.jpg (229.08 KiB) Przejrzano 2745 razy
Screenshot_20220205-071029.jpg
Screenshot_20220205-071029.jpg (245.42 KiB) Przejrzano 2745 razy
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 5 lut 2022, o 08:37

milo pisze:
5 lut 2022, o 07:11
p.s. dobrze by było przy powiększeniu Kalisza o osiedla Antczaka przy Poligonowej, pójść troszkę dalej i włączyć teren przyszłego węzła na obwodnicy Kalisza.
Te tereny to w ogóle w planach do włączenia są? Ja to bym ten teren włączył osobiście. Same pola (z wyjątkiem 3 bloków i kilku domów) Idealne, żeby rozwijać strefę ekonomiczną w tamtą stronę.

Off-topic dzisiaj natknąłem się na FB Kalisz - przestrzeń dla profesjonalistów na coś takiego: "Jeżeli Twoja inwestycja spełni określone kryteria – masz również szansę na otrzymanie decyzji o wsparciu nowej inwestycji, którą przyznaje 👉 Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Oznacza to zwolnienia z podatku CIT lub PIT."
To my w końcu jesteśmy w Wałbrzyskiej SSE czy Łódzkiej SSE?
Załączniki
boczkow.png
boczkow.png (186.94 KiB) Przejrzano 2719 razy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 lut 2022, o 15:42

Milo bardziej mi chodziło ze zwiększa się tereny inwestycyjne. Zresztą bardzo dobrze jak dla mnie to tam miasto mogłoby mieć ze 400 hektarów pod firmy. Dziwi mnie za ponad 20 hektarów około Castoramy ciągle są wolne.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: milo » 5 lut 2022, o 16:05

K-man pisze:
5 lut 2022, o 15:42
Milo bardziej mi chodziło ze zwiększa się tereny inwestycyjne. Zresztą bardzo dobrze jak dla mnie to tam miasto mogłoby mieć ze 400 hektarów pod firmy. Dziwi mnie za ponad 20 hektarów około Castoramy ciągle są wolne.
Chodzi Ci zapewne o te tereny, około 25 ha.
No fakt, coś szczęścia nie mają ale długo były pod zabudowę stricte handlową. Ktoś liczył na budowę centrum handlowego... 😆
https://www.kalisz.pl/biznes/oferty-inw ... od-2pu,167
Załączniki
Dobrzec Zachód 2PU.png
Dobrzec Zachód 2PU.png (876.76 KiB) Przejrzano 2659 razy
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 5 lut 2022, o 16:43

Do tych terenów jest kiepski dojazd i mają taki kształt, że prawdopobnie jeszcze sobie bardzo długo poczekają.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: milo » 5 lut 2022, o 16:56

filip pisze:
5 lut 2022, o 16:43
Do tych terenów jest kiepski dojazd i mają taki kształt, że prawdopobnie jeszcze sobie bardzo długo poczekają.
A to też prawda, Tylna to chyba w części zwykła gruntówka no i ten języczek na końcu...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 lut 2022, o 21:58

Tym lepiej ze zwykła gruntówka. Byłoby łatwiej tę ulicę wyprostować, aby zniknął ten "języczek" na końcu. Przecież od strony Wrocławskiej też są firmy produkcyjne, czy hurtownie. A więc nie powinno być żadnych protestów właścicieli, że nie chcą pod oknem fabryk czy magazynów. Hej Jp specjalisto od dróg co sądzisz o moim pomyśle?

Strefa Gospodarcza Dobrzec-Zachód 1U z tego co pamiętam miała chyba jakieś 82 ha dodać do tego należy kolejnych 48 ha to daje nam już 130 ha. Do tego to co wrzucił Filip ŁSS która ma 189.52 ha. Z tego większość na terenie Kalisza. Między strefą gosp na Dobrzecu i ŁSS są jeszcze wolne ha. Nie sądzę aby ktoś chciał tam budować osiedle. Gdyby i te rolnicze tereny przeznaczyć na strefę gospodarczą. Mielibyśmy piękny kawał terenu w Kaliszu pod inwestycję.
Największe atuty to DK25 i bliskość Dobrzeca i NS.

Do tego strefa pod inwestycje Zachodnia - Metalowców, gdzie jeśli pamiętam była mowa o około 90 ha. Tu chyba największy problem to komunikacja.


I strefa gospodarcza Rypinek 49,05 ha. Chyba najsłabsza ze stref. Pytanie czy jej istnienie ma sens. Czy może lepiej przeznaczyć na duże osiedle domów wielorodzinnych.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2022, o 23:26 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: jp » 5 lut 2022, o 23:22

K-man, nie wiem co obecnie planuje miasto w tym zakresie, ale kiedyś wizje były takie:
https://www.bip.kalisz.pl/uchwaly/2005_34_529.jpg
Z tego mpzp wynika, że planowany był dojazd zarówno od Tylnej jak i Wrocławskiej oraz także połączenie stref po obu stronach obwodnicy wiaduktem na wys. ul. 25 Pułku Artylerii i nowopowstałej Batalionów Chłopskich.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 lut 2022, o 23:25

Dzięki za pomoc. :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 lut 2022, o 08:11

K-man pisze:
5 lut 2022, o 21:58
Tym lepiej ze zwykła gruntówka. Byłoby łatwiej tę ulicę wyprostować, aby zniknął ten "języczek" na końcu.
No można się pokusić o wykupienie tego i zrobić tam normalną drogę, wtedy prawdopodobnie byśmy mieli ulicę zagospodarowaną z dwóch stron (DK25). Jakoś by to wyglądało.
K-man pisze:
5 lut 2022, o 21:58
Do tego strefa pod inwestycje Zachodnia - Metalowców, gdzie jeśli pamiętam była mowa o około 90 ha. Tu chyba największy problem to komunikacja.
I strefa gospodarcza Rypinek 49,05 ha. (...)
Jestem tego zdania, że nic, a nic nie powinno się tam już wpychać. Mamy grubo, ponad 3,5km2 nie zagospodarowanych terenów na Dobrzecu (w okolicach strefy Dobrzec-Zachód). Przestrzeń miejska jest cena, a ty chcesz rozsiać po całym mieście magazyny i produkcje? Z automatu tracimy tereny pod zabudowę mieszkaniową, usługową etc, bo kto Ci będzie chciał mieszkać czy budować biurowiec obok magazynów i produkcji? Powinniśmy właśnie jak najwięcej firm (magazyny i produkcja) wpychać na Dobrzec. Starać się jakoś te obecne (firmy), żeby przenosiły się powoli tam. Trzeba tą przestrzeń odzyskać. Zobacz jaki potencjał drzemie w Zagorzynku, pozbyć się magazynów, fabryk, działkowców i z czasem tej wsi w postaci zabudowy jednorodzinnej.
Stworzyć jakiś masterplan dla tego terenu (bo same MPZP daje pewnej części ciała, polecam zobaczyć jak deweloperzy potrafią się popisać. Nie mówiąc o WZ) i możemy mieć piękną miejską przestrzeń. Przede wszystkim potrzebni są urbaniści, którzy zrobią coś porządnego z tym terenem. Od zachodu moglibyśmy się uczyć jak tworzyć miasta. Trochę odleciałem, ale taka jest moja opinia.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 lut 2022, o 12:20

Kolego to nie ja tworzę MPZP. Wszystko na Dobrzec? A co z dojazdami? Wszyscy mają się autami pchać do pracy do jednej dzielnicy? Miasto robi bardzo dobrze strefy gospodarcze powinny być w różnych rejonach. Dzięki temu mniej osób musi dojeżdżać,a jeśli już muszą to mają dużo bliżej co się przekłada np na zanieczyszczenie powietrza. Myślę ze idealne miasto to takie, gdzie wszędzie mamy dość blisko. Do pracy, szkoły, sklepy, czy jakiejś rozrywki. Mam na myśli na piechotę, no ewentualnie rowerem.
A po co usuwać przemysł z Zagorzynka? Ja tam nie widzę żadnego potencjału, który odróżniałby tę dzielnice od innych, Jeśli już to potencjał ma Śródmieście, czy teren między ul Wrocławską, a Al. Wojska Polskiego. Jak na obecny potencjał Kalisza, to już są przedsięwzięcia ponad jego miarę. A
Serio patrząc na te kilka stref chcesz mi powiedzieć ze w Kaliszu nie będzie miejsca na mieszkaniówkę? hahaha Wystarczy budować wyżej. O jakich biurach mówisz? Nie sądzę, aby Kalisz stał się atrakcyjny pod takie inwestycję. A jeśli się stanie to miejsca u nas też dostatek. Nie wszyscy mają możliwość pracy w biurach. Przemysł jest bardzo ważny co pokazały ostatnie czasu, kiedy zachód przeniósł mnóstwo zakładów do Chin. I Chiny stały się potęgą gospodarczą, która trzyma, lub niedługo będzie trzymała za jaja zachód. To jest oczywiście tylko moje zdanie, a więc mogę się mylić w części. A nawet w całości. :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 lut 2022, o 12:54

K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
(...) A co z dojazdami? Wszyscy mają się autami pchać do pracy do jednej dzielnicy? (...)
Powinna już dawno tam być puszczona komunikacja miejska, powinno się promować zbiorkom, a nie go zabijać. Czas do tego dorosnąć (jako społeczeństwo). Niestety u nas nadal faworyzowane są tylko indywidualne środki transportu.
K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
Miasto robi bardzo dobrze strefy gospodarcze powinny być w różnych rejonach. Dzięki temu mniej osób musi dojeżdżać, a jeśli już muszą to mają dużo bliżej co się przekłada np na zanieczyszczenie powietrza. (...)
Strefy gospodarcze ok, ale z magazynami i fabrykami jest ten problem, że nie dość, że nie są zbyt estetyczne to na dodatek nikt nie chce zbyt blisko nich mieszkać. Dlatego tak, upchnąć to w miarę możliwości w jedno miejsce.
K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
(...) Myślę ze idealne miasto to takie, gdzie wszędzie mamy dość blisko. Do pracy, szkoły, sklepy, czy jakiejś rozrywki. Mam na myśli na piechotę, no ewentualnie rowerem. (...)
Zgadzam się, też jestem zwolennikiem miasta 15-minutowego. Powinno być jak najwięcej miejsc rozgrywki, usług i kultury w miejscach o odpowiednim zagęszczeniu ludnościowym. Tylko to co pisałem wyżej. Akurat to wyjątkowo powinno być upchane w miarę w jednym miejscu. Reszta powinna być dobrze zdywersyfikowana, a nie zcentralizowana.
K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
(...) Ja tam nie widzę żadnego potencjału, który odróżniałby tę dzielnice od innych, Jeśli już to potencjał ma Śródmieście, czy teren między ul Wrocławską, a Al. Wojska Polskiego.
A ja widzę. Bardzo blisko dworca i niedaleko Śródmieścia, ale wystarczająco daleko, żeby pozwolić sobie na nieco wyższą zabudowę (oczywiście nie przesadzajmy). Jest też tam sporo pól do wykorzystania, a na terenie, o którym mówisz już ich nie ma. Śródmieście ma potencjał stricte turystyczny, nie biznesowy. Sorry, ale ja tam za bardzo nie widzę biurowców czy już szczególnie fabryk (nie wspominając o magazynach). Zagorzynek ma potencjał do wykreowania nowego miasta (nowej, gęsto zaludnionej dzielnicy) o nowoczesnym charakterze. Tu wszystko można zrobić od zera. Zadbać o odpowiednią ilość zieleni, dobre skomunikowanie. Tam gdzie występuję bardziej zabudowany teren będzie o to bardzo ciężko.
O ile dobrze kojarzę to Kraków planuję taką nową część miasta. Oczywiście ktoś powie, że inna skala, inny potencjał. Tak, ale róbmy to na miarę swoich możliwości. Nie musimy mieć jak Kraków w takim miejscu 100 metrowych budynków. Zresztą sam nie jestem fanem takiej zabudowy z wielu względów.
K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
(...) Jak na obecny potencjał Kalisza, to już są przedsięwzięcia ponad jego miarę. (...)
Miasta nie planuję się na teraz, 5 czy 10 lat. Tylko na dziesiątki, setki lat. To pomysł na przyszłość. Oczywiście na razie powinniśmy się skupić na ogarnięciu Śródmieścia (a jest co robić), ale już w między czasie powinniśmy się zająć innymi częściami, chociaż ich planowaniem. Później jest ciężko odkręcić wiele rzeczy.
K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
(...) Serio patrząc na te kilka stref chcesz mi powiedzieć ze w Kaliszu nie będzie miejsca na mieszkaniówkę? (...)
Oczywiście, że w Kaliszu nie brakuję miejsca na mieszkaniówkę. Mi bardziej chodzi o nową dzielnicę, która się kupy trzyma (jak np. Dobrzec, czy Śródmieście), a nie, że obok kilku domów jednorodzinnych będą 10 piętrowe bloki, zero usług i beznadziejna komunikacja.
K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
O jakich biurach mówisz? Nie sądzę, aby Kalisz stał się atrakcyjny pod takie inwestycję.
Kiedyś na pewno jakieś powstaną, jak się ktoś o to postara. Ktoś by pomyślał, że powstanie u nas taki obiekt jak kompleks Calisia One jeszcze z 10 lat temu? No nie powiedziałbym. Kalisz stanie się atrakcyjny jeżeli będzie miał trochę studentów, bo to głównie w takich miejscach powstają biura.
K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
Przemysł jest bardzo ważny co pokazały ostatnie czasu, kiedy zachód przeniósł mnóstwo zakładów do Chin. I Chiny stały się potęgą gospodarczą, która trzyma, lub niedługo będzie trzymała za jaja zachód.
Oczywiście, że przemysł jest bardzo ważny. Tylko jest jedna zasadnicza różnica. Chiny to High-techowa potęga, a my jesteśmy Euro-montownią i wielkim magazynem. Chiny głównie stały się potęgą przez efekt skali i pracowanie za miskę ryżu. To nadal państwo o niezbyt wysokim poziomie życia.
K-man pisze:
6 lut 2022, o 12:20
To jest oczywiście tylko moje zdanie, a więc mogę się mylić w części. A nawet w całości. :)
Nie twierdzę, że się mylisz, a nawet masz sporo racji. Po prostu strefy przemysłowe to taka specyficzna część miasta, która w miarę możliwości powinna zostać odseparowana od stref zamieszkania.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 14 lut 2022, o 12:29

Kalisz rozszerza tereny inwestycyjne. Blisko 100 ha na osiedlu Dobrzec-Zachód
https://kalisz.wyborcza.pl/kalisz/7,181 ... achod.html

To łącznie byłoby ich prawie 100ha (wolnego terenu)? Niech ktoś mnie rozjaśni, bo nie mogę zobaczyć całego artykułu.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 lut 2022, o 12:46

filip powielasz informację, nad którą dyskusja toczy się wyżej i to chyba nie pierwszy raz. Prośba- rozeznaj się o czym piszemy, tym bardziej że raczej informacje są tu podawane na bieżąco- dopiero później wklejaj linki 😉
g13k

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Tereny pod nowe inwestycje

Nieprzeczytany post autor: filip » 14 lut 2022, o 12:52

Przecież wiem, że piszemy o tym (sam nawet pisałem o tym). Pytanie było o to czy łącznie będzie 100ha wolnego terenu, czy 100ha łącznie z tymi co są już wykorzystane.

ODPOWIEDZ