Park Miejski

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 lis 2009, o 11:50

Ta druga - choć jest mniej plastyczna (oświetlenie), też ma swój urok .
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 28 lis 2009, o 17:40

Dzięki wszystkim.
Co do zdjęć - paradoksalnie osobiście podoba mi się bardziej ta druga fotka. Kolory są dość brudne i szarawe, brak jakiegoś wyrażnego elementu, czy kontrastu, ale drzewa i ścieżka wyglądają na niej... magicznie ;).
Oczywiście to tylko moje zdanie ;)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 gru 2009, o 13:37

Może by tak zgłosic nasz park.Wiem, że daleko mu do lat świetnośći :( ale i tak jest piękny.Z tego co wyczytałem pani konserwator chce otoczyc ten park(mam na myśli warszawski) płotem mimo sprzeciwu mieszkańców.Gdyz już kiedys płot otaczał ten park.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... rkiem.html
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 30 gru 2009, o 17:33

Nic tylko brać przykład i wystartować do jednej z nastepnych edycji tego konkursu. A jest co naśladować :

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... edzie.html
...Dokumentacja przygotowana przez firmę "Ogród Park Krajobraz Jakub, Zemła Tomasz Zwiech" liczy kilkanaście tomów. Zawiera m.in. projekt zieleni, remontu układu wodnego, modernizacji placu zabaw, remontu oświetlenia. Zmiany będą widoczne już od wejścia do parku. Z głównej alei zniknie zasłaniający perspektywę pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej. Zamiast wylanego w PRL-u asfaltu w alejkach pojawi się żwir. Zainstalowane będą także iluminacje rzeżb.

Odtworzony zostanie też płot, co od początku ostro krytykowali mieszkańcy Saskiej Kępy. - Wytyczne stołecznego konserwatora Zabytków są takie, żeby odtwarzać historyczny park. Pierwotnie był on ogrodzony - mówi Iwona Fryczyńska, rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta, który administruje parkiem. Skaryszewski został zaprojektowany w 1905 r. przez Franciszka Szaniora. Od 1973 roku jest zabytkiem, więc wszelkie zmiany konsultowane są ze Stołecznym Konserwatorem. ...
Nasze Parki ten kaliski i skaryszewski mają coś wspólnego - tego samego ogrodnika - Franciszka Szaniora i ... płot, o którym wspominaliśmy już w innym wątku :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 3 sty 2010, o 21:14

Obrazek

[ Dodano: Nie, 03.01.2010, 21:23 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f0b ... 5.html[img]

[ Dodano: Nie, 03.01.2010, 21:25 ]
Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 3 sty 2010, o 22:08

Tam pewnie schowała sie ogrodniczka Maciaszek ze Środowiska :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 4 sty 2010, o 15:51

Andre to chciałeś osiągnąć ;p

Obrazek

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 4 sty 2010, o 18:12

Zgadza się, tylko że nigdy nie dodawałem zdjęć, a tym zdjęciem które wysłałem na konkurs UM, chciałem uzmysłowić naszym władzom że renowacja flory nie musiała trwać aż pół roku.Dziwne, bo byłem jednym z laureatów tego konkursu.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 lip 2011, o 10:26

Kopia ,,Florci'' powróćiła dawno na ,,swoje'' miejsce, ale czy stoi jeszcze nietknieta tego nie wiem. Podróżowałem po kraju troszeczkę i nie zdążyłem sprawdzic. To nie zmienia jednak naszych odczuc, że Park Miejski niby na pierwszy rzut oka wydaje się być ładnym. Jednak jak się dobrze przyjrzeć wygląda jednak na zapuszczony i zaniedbany.
Podróże nasze zmuszaja do refleksji i chęci przenoszenias czegoś ładnego do swojego miasta. A dlaczego by nie? Skoro niewielki ogród na Pomorzu może sobie pozwolic na tą czy inną atrakcję, to kaliski Par powinien sprostać. Oto kilka moich propozycji :

- ,,aleja miłości'' wprost z kołobrzeskiego parku, formowana na stelażach stalowych :

Obrazek

Obrazek

Na rzeżby tego typu nasz Ratusz też jest w stanie zapłacić

Obrazek

Obrazek

Władzo, samorządzie - o d w a g i !
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 13 lip 2011, o 20:55

sobieray-3 - aleja miłości i ten pareczek to 2 lata temu wyglądał jak lęgowisko żuli a nasz park nie jest nim już od dawna :)

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 18 lip 2011, o 20:14

Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 lip 2011, o 21:14

FERRER pisze:sobieray-3 - aleja miłości i ten pareczek to 2 lata temu wyglądał jak lęgowisko żuli a nasz park nie jest nim już od dawna :)
Hmm, ale gwałcą tam od jakiegoś czasu :wink: ? Ufajmy, że to była ,,cichodajka'', póki co. Jednak ja nie proponowałem przenosin żuli, bo swoich nam wystarczy. Pokazałem tylko jeden z możliwych sposobów formowania zieleni miejskiej. Dzisiaj bym jednak tego nie zaproponował
, bo stróże miejscy żle się sprawują i pozwolili rezszabrować latarnie parkowe.

Wracając do kołobrzeskiego parku nadmorskiego, pamiętam jak jego skrajem swojego czasu wtaczała się dysząca i sapiąca ,,Piękna Helena'' - Pm2-36. Nasz Px48-1726 stoi zimny w Zbiersku i czeka na zmiłowanie Pana Starosty.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 lip 2011, o 10:56

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/10 ... 661f,1,3,4
w 100% ich popieram! Jak na pewno każdy z forumowiczów.
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 lip 2011, o 11:47

gawronik13kalisz pisze:http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/10 ... 661f,1,3,4
w 100% ich popieram! Jak na pewno każdy z forumowiczów.
Gawronik, twoja postawa uradowała mnie. . Jednak niepokoi mnie coś innego . Portal ... nasdze miasto.pl a;bo niestosownie cytuje, albo przeinacza treści . Kolega Maciej nigdy nie skojarzyłby destrukcji domku szwajcarskiego, oran zerii parkowej, straży ogniowej czy koży z NR z obskurantami działającymi pd września 1939 roku :)! Te zniszczenia trzeba jednak przypisać władzy ludowej, kaliskiej władzy!
Podobnie ma się inna sprawa. Kaliskim studentom ODK przypisuje się zastępczy projekt rewaloryzacji Głównego Rynku. Trzeba podkreślić, że jest to tylko próba nakłonienia władz do dyskusji na temat GR. Pokazanie drogi, że można inaczej. Studenci, jako nieprofesjonaliści jeszcze - zdają sobie sprawę, że ich trud i tak nie będzie zrealizowany. Mągą być ewentualnie wykorzystane jego elementy. Tymczasem media typu nasze miasto czy RC podają treści tak, jakby ODK z kol.Maciejem chcieli dokonać rewolucji w Kaliszu. Chcieć, a móc - to duża różnica. Należy sądzić, że nie tylko członkom kaliskiego koła TOnZ, studentom ODK czy części mieszkańców Kalisza zależy na odtworzeniu dawnych rzeżb, przywróceniu świetności zabytkowym częściom Miasta, że zależeć powinno także władzom i samorządowi miasta. Tak , do tego ,,tańca'' trzeba dwojga - mądrej władzy i odpowiedzialnego społeczeństwa.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 lip 2011, o 13:58

Nestel, Pratt, Kaliszanka, każda z tych firm mogłaby zasponsorwać po jeden rzeżbie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 lip 2011, o 14:42

K-man pisze:Nestel, Pratt, Kaliszanka, każda z tych firm mogłaby zasponsorwać po jeden rzeżbie.
Niestety Kaliszanki już nie ma, nawet na ,,Grześkach'' Jest jednak tyle innych instytucji np. finansowych, które królują w centrum miasta. Im chyba też zależy na jego wizerunku.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 20 lip 2011, o 18:22

Przecież Kaliszanka istnieje, tyle że należy do Jutrzenki i właśnie ona widnieje na Grześkach. Poza tym obecnie na wszelakich produktach umieszcza się adres siedziby firmy "matki" a nie zakładu produkcyjnego.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 20 lip 2011, o 20:47

Sprawdż dokładnie.Na Grześkach od dawna jest napis Goplana.Na herbatnikach Jutrzenka.Kaliszanki już nie ma.Może to i dobrze bo wraz z nazwą zmieniła się chyba tez receptura ciastek bo przestały być smaczne.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 lip 2011, o 22:15

No przecież wiermy o co chodzi. Jak miałem zamiar kupić w Ścinawce Średniej , w Radkowie czy w schronisku pod Śnieżnikiem i poprosiłem o kaliskiego ,,Grzesla'' zawsze dostawałem i przy okazji pogadałem ze sprzedawczynią o Kaliszu :). Nieraz miałem mały zapasik, to częstowałem . A teraz Goplana kojarzy sie z Pyrlandia , a Jutrzenka z jakimś obcym landem. Druk nalezy czytać z lupą, a o Kaliszu juz nie pogadacie. Heh, a ilu kaliszan w świecie poznałem dzięki Grześkom! Choćby w Polanicy ,,Pod Pawiami'' - pan z Tykadłowa, w sklepie w Darnkowie k/Kudowy kaliszanka - z uśmiechem w lutym grzała piwo :wink:.
A teraz pozostało tylko takie ,,sweet nothing'' zwane kaliskim andrutem.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ