Rewitalizacja budynków poprzemysłowych

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Rewitalizacja budynków poprzemysłowych

Nieprzeczytany post autor: LUK » 14 sty 2010, o 21:48

Dzięki Mazkowi Kalisz zyskał (zyska) kilka nowych inwestycji, o których piszemy na naszym forum. Może budynek przy Dobrzeckiej nie jest perełką architektury ale wyróżnia się (choćby wysokością) spośród realizowanych w naszym mieście inwestycji mieszkaniowych. Spory fragment Pułaskiego zmienił się na plusi dzięki Mazkowi nowy i to pewnie jeszcze nie koniec jego planów...

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 14 sty 2010, o 21:52

Może budynek przy Dobrzeckiej nie jest perełką architektury ale wyróżnia się (choćby wysokością) spośród realizowanych w naszym mieście inwestycji mieszkaniowych.
To tak jak by na Kazimierzu w Krakowie wybudowac wiezowiec...

Przejrzyjcie na oczy. Na tego faceta w tym miescie nie ma mocnych. Gdzie do K*+wy nędzy był konserwator zabytków gdy pan Mazek złożył projekt tego badyla???

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 14 sty 2010, o 21:58

Michał ale Dobrzecka to nie Kazimierz! Zresztą okolice tej ulicy rozsypują się same i na tym należy sie skoncentrować.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 14 sty 2010, o 22:04

O matko i córko. To po co w ogole mamy dbać o zabytki i ich otoczenie?? Zaorać Jabłkowskiego , Podgórze i Kopernika. Cmentarną i Widok zabudujmy wiżowcami marnej architektury i będzie cacy.

W miescu po zaorany Podgórzu postawmy Galerie Kalisz III i gitara.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 14 sty 2010, o 22:09

Nigdzie nie pisałem, że budynek Mazka przy Dobrzeckiej jest cackiem! Faktycznie na Jabłkowskiego, Gołębiej, Dobrzeckiej jest masa zabytków.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 sty 2010, o 23:47

Hmm tak w zasadzie to nie wiem o co koledze Michałowi chodzi.Znalazł się facet który ruszył trochę zaniedbane pustostany (Kalpo i Przełom).
20 lat jak sam wspominasz świecił stalową konstrukcją plac przy Młynarskiej.Jest szansa że się to zmieni chociaż pewnie jeszcze droga daleka.
A że gość na tym przy okazji zarabia niemałe pieniądze mnie osobiście to nie dziwi.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 14 sty 2010, o 23:58

LUK pisze:Nigdzie nie pisałem, że budynek Mazka przy Dobrzeckiej jest cackiem! Faktycznie na Jabłkowskiego, Gołębiej, Dobrzeckiej jest masa zabytków.
A nie ma ??:| Przeciez to cały kwartał zabytków. Ta nijaka buda pasuje tam jak pięść do nosa i co wiecej burzy jaki kolwiek ład architektoniczny.

Dałem sobie już spokój i nie zwracam uwagi na nowe "budownictwo" w Kaliszu bo zwyczajnie nic sobą nie reprezentuje. Za to burzy wszystko co można w koło.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 15 sty 2010, o 09:29

To dlaczego nie psioczysz na meble Wajnert na Wodnej, Hale Sportową 2 LO, Biuro podróży i bank na Szopena, bloki na 3-go Maja? To jest nowe budownictwo, powstało w centrum i ok, ale ruina obrócona w blok z apartamentami i mieszkaniami o podwyższonym standardzie to już żle?
Tamten rejon nie był zabytkowy, i żelbet niegdy zabytkowy nie bdzie.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 15 sty 2010, o 11:15

A kto Ci powiedział ,że nie psiocze?? Nie wiedziałęś o istnienieu tego forum jak razem z ww jechałem wszystko co sie w tym miescie budowało. Nie wiem czy pisałem to juz po mojej rekatywacji ,ale nie zwracam uwagi kompletnie na nic co sie buduje w tym miescie. Nic tu nie jest warte zawieszenia oka nawet na pół sekundy. A takie debilizmy jak wieżowiec w kwartale zabytkowych kamienic jest tylko tego potwierdzeniem . Nie wiem czy wiesz co to są tzw Lofty ale żeby nie byc gołosłownym to pokaże Ci jak sie w Polsce adaptuje stare przemysłowe budynki.

Kraków :

Obrazek

Obrazek

Gliwice :

Obrazek

Warszawa :

Obrazek

Poznań :

Obrazek

Obrazek


Łódż :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łódż :

Obrazek

Obrazek

Bydgoszcz :

Obrazek

Płock :


Obrazek

Łodż :

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy miedzy tym co pokazałem a badylem pana Mazka to wybacz ale współczuje ci wyczucia estetyki i gustu.

Sram na inwestora dla którego szyby ze szkła refleksyjnego i żółty tynk to szczyt nowoczesności. Na dodatek postawione w miejscu w którym pasuje jak pięść do nosa. ŻENIA.

Poza tym jaki to niby powiększony standard? Basen jest?? Sauna jest?? Siłownia jest?? Klimatyzacja jest??
Dobra niech chociaż bedzie odkurzacz wbudowany... nie ma?? LOL
To co to za powiększony standard? Chyba ze masz na myśli to 9 pięter i 2 nowe windy?

I ten żenujący opis: Budynek ten to przykład architektury nowoczesnej, z którego roztacza się piękna panorama Kalisza

Chyba na Krymie.

Obrazek

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 sty 2010, o 11:52

Michał - wkleiłeś wizualizację tego budynku a nie zdjęcia ( bo on już dawno stoi )
viewtopic.php?t=854&start=380
Żóltego tynku tam nie ma.

Zgoda co do powiększonego standardu - bardzo to naciągane...jak i co do lokalizacji.

Weż pod uwagę , że to był już wcześniej klocek żelbetonowy z lat ( chyba ) 70-tych , tylko ze znacznie niższy. Z g... ładnego budynku nie zrobisz.
Pokazane przez Ciebie zdjęcia z Łodzi i Poznania to zupełnie inny typ architektury poprzemysłowej.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 15 sty 2010, o 11:53

Michał które budynki w Kaliszu zaadoptowałbyś na inne cele?
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 15 sty 2010, o 11:54

Uwierz mi milo ,że jak sie zatrudni architekta który ma troszkę wiekszę ambicje niz nasi lokalni tuzowie to da się. I akurat typ architektury która była wcześniej nie ma nic do tego.

[ Dodano: Pią, 15.01.2010, 12:00 ]
wollny pisze:Michał które budynki w Kaliszu zaadoptowałbyś na inne cele?
Całą masę. Że wymienie 2 najoczywistsze:)

Calissia na Złotej :

Obrazek

i Modelana na Towarowej :

Obrazek

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 sty 2010, o 12:25

Michał pisze:Uwierz mi milo ,że jak sie zatrudni architekta który ma troszkę wiekszę ambicje niz nasi lokalni tuzowie to da się. I akurat typ architektury która była wcześniej nie ma nic do tego.
Michał - tylko ze trzymając się przykładu budynku Kalpo , to już nie byłaby adaptacja zastanej architektury lecz budowa czegoś zupełnie nowego z wykorzystaniem działki , fundamentów i konstrukcji żelbetonowej budynku. Dla mnie budynek Kalpo nie był polem do popisu architektonicznego...

Calisia to oczywiście doskonały obiekt do adaptacji.
Tylko zostaje mały szczegół - cena lokali w takim budynku , byłaby jak na Kalisz nie do zaakceptowania dla klientów.
Lofty po fabryce Scheiblera w Łodzi również nie są wyprzedane.

Bez klientów skłonnych zapłacić 5 tys lub więcej za metr , nikt Calisii nie zaadoptuje na mieszkania. Tu jest częściwo pies pogrzebany jezeli chodzi o marną jakość budownictwa w Kaliszu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 15 sty 2010, o 12:28

Z manufakturą w Łodzi (wybudowaną nie w XX wieku, ale w 1871) nie porównuj PRL-owskiego kloca.

Każda manufaktura jest piękna, tylko drzemie w niej potencjał, a zapewne żaden budynek fabryczny z okresu PRL nie może być porównywany do budynków, które wstawiłeś. Jesteś w stanie wyobrazić sobie zmodernizowaną w ten sposób OBECNĄ, jeszcze nie zburzoną Tęczę, albo dawny SDH przy danej ul. Armii Czerwonej w Poznaniu? 5 wielkich wieżowców z metalu i szkła, klocki, symetryczne. Czegoś takiego nie da się przerobić na manufakturę.
to jest tak, jakbyś z hipermarketu Tesco na Wojska Polskiego chciał zrobić Petronas Towers. Bez całkowitego zburzenia nic nie zrobisz.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 sty 2010, o 13:03

Mam ,,Modelanę'' od strony podwórza ;

Obrazek


Tak na ,,pierwszy ogien'' dołożyłbym dawną ujeżdzalnię pułkową przy ul. Pułaskiego ( d. Wiejska )

Obrazek

no i może zniekształcone go granic możliwości zabudowania d.F-ki Fortepianów Bettiga, potem ,,Rękodzieło Artystyczne'' przy Granicznej

Obrazek

Reszta - może z wyjątkiem pozostałości ,,Runotexu'' starego - została praktycznie unicestwiona.

Bo ,,zabudowania pokościelne, pojezuickie'' - to juz inna ,,para kaloszy''

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 sty 2010, o 13:15 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 15 sty 2010, o 13:04

Kondycja współczesnej architektury w Kaliszu jest katastrofalna.
Kondycja gustów kaliskich inwestorów jest równie katastrofalna.
Nawet kondycja (większości) komentatorów na tym forum jest katastrofalna.

Najgorsze jest jednak to, że największe katastrofy architektoniczne w mieście cieszą się ogólną aprobatą. Króluje strategia "lepsze takie gówno, niż nic". Smutek po prostu ogarnia. :cry:

Przecież przy odrobinie zaangażowania Miasta, SARPu, stowarzyszeń twórczych i nietwórczych, taka (dla przykładu) ul. Towarowa mogłaby być (małą) perłą architektury XX w., której NIKT by się nie powstydził. Wystarczyło tylko odpowiednio zająć się fabryką Meissnera i odbudować most w ciągu ulicy Ciasnej. Tam nawet ten jasny biurowiec z lat (chyba) 60-tych jest udany. Ale w Kaliszu NIKT takimi rzeczami się nie zajmuje (opinię publiczną zajmują natomiast potworki w rodzaju pawilonów u zbiegu ul. Górnośląskiej i Legionów, Netto na Legionów, tęczowy "apartamentowiec", o którym mowa wyżej i in. Ludzie, czy was oczy nie bolą, jak na te gówna patrzycie!?) W zamian w Ratuszu gada się bez przerwy o rewitalizacji (ulubione słowo urzędników). Słowa, słowa, słowa, a w tym czasie oszpeca się nam miasto na potęgę.

(To chyba nie biurowiec, tylko budynek fabryczny. Nie wiem, oceniam tylko z oglądu bryły od strony ul. Towarowej.)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2010, o 13:30 przez ww, łącznie zmieniany 2 razy.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 sty 2010, o 13:18

Masz rację , momentami czuję się jakbym żył w Polsce sprzed ukazu z 1864, czyli jak chłop pańszczyżniany :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 15 sty 2010, o 14:19

milo pisze:
Michał pisze:Uwierz mi milo ,że jak sie zatrudni architekta który ma troszkę wiekszę ambicje niz nasi lokalni tuzowie to da się. I akurat typ architektury która była wcześniej nie ma nic do tego.
Michał - tylko ze trzymając się przykładu budynku Kalpo , to już nie byłaby adaptacja zastanej architektury lecz budowa czegoś zupełnie nowego z wykorzystaniem działki , fundamentów i konstrukcji żelbetonowej budynku. Dla mnie budynek Kalpo nie był polem do popisu architektonicznego...

Calisia to oczywiście doskonały obiekt do adaptacji.
Tylko zostaje mały szczegół - cena lokali w takim budynku , byłaby jak na Kalisz nie do zaakceptowania dla klientów.
Lofty po fabryce Scheiblera w Łodzi również nie są wyprzedane.

Bez klientów skłonnych zapłacić 5 tys lub więcej za metr , nikt Calisii nie zaadoptuje na mieszkania. Tu jest częściwo pies pogrzebany jezeli chodzi o marną jakość budownictwa w Kaliszu.
Wcale nie mam na myśli adaptacji tej fabryki na cele mieszkaniowe. Według mnie jest to idealne miejsce na przyszłe Muzeum Żydów czy co to tam miało być.

[ Dodano: Pią, 15.01.2010, 15:07 ]
Stara kotłownia w Gliwicach :

Obrazek

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 sty 2010, o 15:11

... ale dla tegfo Muzeum wybrano inną lokalizację , przy ul.błog.Jolenty :

Obrazek

właśnie panowie z PLK przygotowuja bocznicę do dowozu eksponatów. Te brzózki będą przesadzone.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 15 sty 2010, o 15:16

O prosze! Nie wiedziałem. Jeżeli to prawda to nie tak żle.

ODPOWIEDZ