Kaliski rap

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Kaliski rap

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 2 lut 2010, o 19:37

Na witrynach popularnych serwisów takich jak: YT, wrzuta itp. coraz częściej przewijają się kaliskie składy hip-hopowe. Wiadomo ,że jest to pewna subkultura, która nie trafia do wszystkich, niektórzy wręcz starają się omijać tego typu twórczość oraz całą tą kulturę, być możę wiąże się to ze społecznym spojrzeniem na hip-hop jako zło wychodzące z blokowisk. Według mnie jest to zbyt ogólnikowe spojrzenie na temat. Ci ludzie mają nieraz wiele do przekazania i w całości oddają się swojej pasji jaką jest robienie muzyki. Być może nie jest to światowy poziom i to jest wina tego ,że większość z nich tworzy w zaciszu domowym ale co niektórzy zaczynają naprawdę robić dobry rap. Ciekawi mnie czy ktoś z Was miał już okazję słyszeć jakiś kawałek ludzi wywodzących się z naszego miasta. Mam na myśli ludzi tworzących w tzw podziemu. Piszcie co się komu podoba, co można by z dumą zaprezentować znajomym z innego miasta.
To nieistotne ,że nie słuchasz tego typu muzyki, jeśli słoń na ucho nie nadepnął będziesz potrafił stwierdzić czy coś jest dobre czy nie...

[ Dodano: Wto, 02.02.2010, 19:42 ]
Przy okazji pragnę dodać ,że wśród młodych ludzi muzyka ta może działać jako bardzo dobra reklama promująca miasto. Przykładem może być np to ,że Peje każdy kojarzy z Poznaniem, Ostrego kojarzy się z Łodzią itd. itp. W wielu utworach tego typu, autorzy przejawiają ogromny patriotyzm terytorialny...
Ostatnio zmieniony 2 lut 2010, o 22:13 przez KalishaQ, łącznie zmieniany 1 raz.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 2 lut 2010, o 21:02

heheh :) Hom to mój zajebisty kumpel

Rap tez robi dobry. W Kaliszu jeden z lepszych.

http://www.youtube.com/watch?v=EwmYKhgyH-A

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lut 2010, o 22:02

Jesli temu Kalisz zyska jakis rozgłos, to okey.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 2 lut 2010, o 22:07

Polecam Szkło

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 5 lut 2010, o 11:06

a Gorzki gdzie pamietam jego kawałek z podkładem zapożyczonym z "Livin Proof" Group Home :lol:

Awatar użytkownika
Gaahl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2010, o 11:10
Lokalizacja: Werginki

Nieprzeczytany post autor: Gaahl » 5 lut 2010, o 11:17

a kogo obchodzi śmieszny rap, większość raperów to 'white nigger loosers' ;)
Because... I Just Fucking Hate This World

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 5 lut 2010, o 16:35

Smieszny to Ty jestes i wez sie lepiej nie wypowiadaj jak nie masz nic madrego do powiedzenia. Wedlug ciebie jaka muzyka zasluguje na szacunek i nie jest smieszna?

[ Dodano: Pią, 05.02.2010, 16:42 ]
Gorzki to nie raper, to taka sprzedajna dziweczka z chorym mozgiem i wyobrazni ktora pomaga mu pisac niewyobrazalne historie na swoj temat i swojej ''swiatowej'' kariery.

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 5 lut 2010, o 16:58

KalishaQ pisze:Smieszny to Ty jestes i wez sie lepiej nie wypowiadaj jak nie masz nic madrego do powiedzenia. Wedlug ciebie jaka muzyka zasluguje na szacunek i nie jest smieszna?


Kolega tylko wyraził w tej ironii jak sądze swój pogląd na temat czerpania małpich wzorców z afroamerykańskich wykonawców i w ten sposób lansowania się, co ma obecnie miejsce przy wtórowaniu mtv i kolorowych pisemek. Szkoda że większośc z tych kolesi nie wie że na dzielnicy afroamerykańskiej ich pojawienie się mogło by spowodowac na ich twarzy kilka sińców i soalne podeszwy nowych butów.
[ Dodano: Pią, 05.02.2010, 16:42 ]
Gorzki to nie raper, to taka sprzedajna dziweczka z chorym mozgiem i wyobrazni ktora pomaga mu pisac niewyobrazalne historie na swoj temat i swojej ''swiatowej'' kariery.
Oho zaczyna się coś jak walka creeps kontra bloods jeszcze w żałosnym polskim wydaniu, znam Gorzkiego bo chodził do tej samej szkoły co ja, nie mam nic do niego chodż zachowanie miał takie troche śmieszne i znam pare anegdot przynajmniej tych z przeszłości na jego temat, ale batko moska, walka internetowa jest śmieszna w USA by takie coś załatwili albo przy pomocy klamek albo pojedynek na scenie, a tutaj wojowanie w necie. Chyba ze chodzi o zazdrośc w stosunku do Gorzkiego albo jakies sprawy z odbijaniem sobie lasek, nie wiem :lol:

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 5 lut 2010, o 17:03

Moja siostra zna Gorzkiego nawet nie wiedziała, ze Gorzki "rapuje", bo pracowała z nim w rok temu w Tesco na Wojska Polskiego, bo teraz już pracuje gdzie indziej nie wiem jak teraz, ale pewnie jeszcze pracuje na monitoringu.
Zobaczyło go kiedyś na teledysku i powiedziała, ze to jej kolega.

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 5 lut 2010, o 17:07

wątpie koleś z tego co wiem to prowadzi program muzyczny na tej telewizji amazing (zwie się Muzzzik) i jeszcze widziałem go we wiadomościach kaliskich jak była wzmianka o schronisku dla zwierząt, odpowiadał na pytania dziennikarki

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 5 lut 2010, o 17:08

Ciekawe jak rozwinie się ten wątek, czuję że będzie żenujący, będzie dużo kłótni i wyzwisk. Tym bardziej mnie to ciekawi ponieważ sam słucham hip hopu, ale bardzo wybiórczo.

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 5 lut 2010, o 17:10

zawsze możesz zrezygnować z odwiedzania tego topicu, proste

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 5 lut 2010, o 17:11

Na pewno tam pracował jeszcze kilka miesięcy temu, nie wiem jak teraz, ale moja siostra chyba poznaje, jak wygląda jej kolega z pracy.

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 5 lut 2010, o 17:16

nie neguje tego, może ma z 3 posady z tego co wiem może w każdej z tych instytucji pełnić swoje obowiązki, przecież program nie jest na zywo, w schronisku tez ma określone godziny pracy, podobnie jak na monitoringu, już nie takie rzeczy w Kaliszu się działy przykład Frąszczaka z fuchą w Energetyce i UAMie albo Dziubek emerytowany milicjant, fucha w straży miejskiej, PWSZecie i jeszcze jakaś teraz nie pamiętam

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 5 lut 2010, o 17:19

Wpiszcie sobie na YouTube w wyszukiwarkę Szkło i Respo, albo samo szkło są na nim dwa teledyski i na obu jest Kalisz ;-)

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 5 lut 2010, o 17:35

Wpisałem, pierwszy wynik.
http://www.youtube.com/watch?v=VjfIr_-E2E0
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy (i w uszy) to prawie dobry podkład muzyczny (brzmienie fajne, ale bardzo monotonny) i prawdziwy pokaz inteligencji w opisie. :wink:

Awatar użytkownika
Gaahl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2010, o 11:10
Lokalizacja: Werginki

Nieprzeczytany post autor: Gaahl » 5 lut 2010, o 17:49

KalishaQ pisze:Smieszny to Ty jestes i wez sie lepiej nie wypowiadaj jak nie masz nic madrego do powiedzenia. Wedlug ciebie jaka muzyka zasluguje na szacunek i nie jest smieszna?
Black Metal

Awatar użytkownika
CTHULHU FHTAGN!
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2010, o 18:35
Lokalizacja: CZASZKI

Nieprzeczytany post autor: CTHULHU FHTAGN! » 5 lut 2010, o 18:25

:roll:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 lut 2010, o 18:59

Ludzie dajcie se siana.Kazdy słucha czego lubi.Jestem pewien, że znalazłby sie na forum miłosnik majteczki w kropeczki, czy jak to tam szło.Trochę luzu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 5 lut 2010, o 19:39

CTHULHU FHTAGN! pisze:wątpie koleś z tego co wiem to prowadzi program muzyczny na tej telewizji amazing (zwie się Muzzzik) i jeszcze widziałem go we wiadomościach kaliskich jak była wzmianka o schronisku dla zwierząt, odpowiadał na pytania dziennikarki
Pracował w tesco na monitoringu bo raz próbował mnie oskarżyć o zniszczenie książki. Powiedziałem żeby zadzwonił na policję i wycofał sie rakiem.

Ale faktem jest ,że największy gangsta raper w Polsce robił na monitoringu w Tesco LOL.

ODPOWIEDZ