II wojna światowa - Kalisz

Martyna Kosowska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 13:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: II wojna światowa - Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Martyna Kosowska » 4 wrz 2018, o 13:57

Nacjonalizm w każdym kraju jest rakiem, nie wiem czy jest sens dawać takim ludziom atencje.
Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: II wojna światowa - Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 wrz 2018, o 13:19

Nacjonalizm jest rakiem? Tekst jak z bolszewickiej propagandówki. Nacjonalizm nie jest niczym złym. Zły się staje w rękach złych i głupich ludzi. Podobnie jak broń, sama z siebie nie jest zła. Służy często do obrony, czy zdobywania pożywienia. Ale już w rękach szaleńca sieje zło.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

yonsi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 12:17
GG: 698521647
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: II wojna światowa - Kalisz

Nieprzeczytany post autor: yonsi » 6 wrz 2018, o 12:19

Muszę się zgodzić z K-manem. Właśnie o to chodzi, że nacjonalizm jest jedynie ideą, która może zostać wypaczona i wykorzystana w złych celach. Trudno jest nie stwierdzić, że jednak nacjonalizm jest bardzo kuszącą ideą szczególnie dla ludzi właśnie "złych i głupich ludzi", którzy po prostu widzą w tym możliwość korzyści.
Dowiedz się o depilacji laserowej Vectus - https://www.fit.pl/uroda/vectus-gdynia- ... rze/16615/

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: II wojna światowa - Kalisz

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 wrz 2018, o 13:15

Chyba głupszych ludzi to jednak przyciąga komunizm, czy bolszewizm. Ludzie cwani we wszystkim widzą możliwość korzyści. Od systemów politycznych po religię.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: II wojna światowa - Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 sty 2019, o 10:54

Nie wiem czy ta mapa widniała już na forum ale znalazłem na necie mapę hitlerowską Kalisza.
Część tej mapy (Centrum) jest na stronie kalisz.info tym czasem znałem ją calutką w świetnej jakości (cały Kalisz)
http://maps.mapywig.org/m/City_plans/Ce ... ._77-2.jpg
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

1131
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 20 paź 2017, o 09:40

Re: II wojna światowa - Kalisz

Nieprzeczytany post autor: 1131 » 27 lis 2019, o 16:36

Oglądając w tv program Poszukiwacze Historii przypomniałem sobie że dawno temu chodziły pogłoski o zatopionym czołgu w okolicy mostu kolejowego,czy ten temat był już poruszany?

Awatar użytkownika
SaraaM2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2020, o 11:20

Re: II wojna światowa - Kalisz

Nieprzeczytany post autor: SaraaM2 » 14 sty 2020, o 11:39

1131 pisze:
27 lis 2019, o 16:36
Oglądając w tv program Poszukiwacze Historii przypomniałem sobie że dawno temu chodziły pogłoski o zatopionym czołgu w okolicy mostu kolejowego,czy ten temat był już poruszany?
Bardzo ciekawe . O tym jeszcze nie słyszałam, a w internecie nie mogę jakoś znaleźć informacji na ten temat. Możesz podać jaki dokładnie był to odcinek tych poszukiwaczów historii?
Domowe zabiegi na twoje uda jeszcze nigdy nie były prostsze: https://vialisebodywrapping.pl/

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: II wojna światowa - Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 14 sty 2020, o 20:28

SaraaM2 pisze:
14 sty 2020, o 11:39
1131 pisze:
27 lis 2019, o 16:36
Oglądając w tv program Poszukiwacze Historii przypomniałem sobie że dawno temu chodziły pogłoski o zatopionym czołgu w okolicy mostu kolejowego,czy ten temat był już poruszany?
Bardzo ciekawe . O tym jeszcze nie słyszałam, a w internecie nie mogę jakoś znaleźć informacji na ten temat. Możesz podać jaki dokładnie był to odcinek tych poszukiwaczów historii?
Nie wiem czy o to dokładnie chodzi ale spory czas temu przeszukiwano Prosnę w okolicach mostu kolejowego w miejscu przeprawy wycofujących się Niemców w1945. Znaleziono to:
Po blisko 60 latach z dna Prosny wydobyto wczoraj
szczątki niemieckiego transportera opancerzonego z czasów II wojny światowej.
https://kalisz.naszemiasto.pl/odkryli-i ... c4-5938801

ODPOWIEDZ