Nowe osiedle na Majkowie

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nowe osiedle na Majkowie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 mar 2011, o 09:14

Studenci zaprojektowali osiedle.
21 osób z Politechniki Poznańskiej przygotowało projekty zespołu mieszkaniowo -usługowego przy ulicy Szerokiej, Długiej i Grzybowej w Kaliszu. Sposród nich jury wybrało i nagrodziło finansowo 7 najlepszych studentów. Być może ich projekty będa wykorzystane do inwestycji na Majkowie. Konkurs zorganizowała firma Novum. NFK.
Szkoda, że są na to małe sznanse.
Praca Kuby Pawlaka dostała tylko wyróżnienie, a według mnie byłoby to najładniejsze osiedle w Kaliszu. Pierwsze miejsca zajął Adam Sobota. Dla mnie to osiedle wygląda jak wieś. No, ale taki maja gust w Novum.Jak ktos może niech wrzuci ten artykuł.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 2 mar 2011, o 09:38

To chyba drugi taki konkurs organizowany przez Novum.Poprzedni dotyczył rozbudowy osiedla Korczak.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 2 mar 2011, o 10:11

Majków czy Chmielnik? Zawsze wydawało mi sie, ze te osiedla dzieli ulica Stawiszynska.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 mar 2011, o 10:30

Zgadza się Paweł to drugi taki konkurs firmy Novum.
JP było napisane Majków, ja tylko przepisałem :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 2 mar 2011, o 16:10

nowe Fakty kaliskie :
"Projekt zabudowy mieszkaniowej na Majkowie ma powstać jeszcze w tym roku, z kolei jej budowa rozpocznie się w przyszłym roku."
Czyżby ten teren należał już do Novum ?

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 2 mar 2011, o 20:39

Ziemia podobno nalezy do Pana Ryszarda Augusta Tomaszka.Z tego co wiem on jest wspólnikiem z firmą Novum.Właścicielem tej ziemi jest jego syn Michał Tomaszek.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 mar 2011, o 21:59

Studenci zaprojektowali osiedle
21 osób z Politechniki Poznańskiej przygotowało projekty zespołu mieszkaniowo-usługowego przy ulicy Szerokiej, Długiej i Grzybowej w Kaliszu. Spośród nich jury wybrało i nagrodziło finansowo 7 najlepszych studentów. Być może ich projekty będą wykorzystane do inwestycji na Majkowie.

W konkursie wzięli udział studenci III i V roku studiów na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Rozstrzygnięto go 23 lutego po pełnej prezentacji prac w auli Collegium Oecologicum w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. - Poziom prac był bardzo wysoki. Konkurs jest dla nas wspaniałą okazją do zaczerpnięcia świeżych pomysłów młodych ludzi. Dla nich z kolei jest możliwością przełożenia nauki na zamówienie klienta - mówi Ryszard Kubiak, współwłaściciel firmy budowlanej Novum, organizatora konkursu.
Zadaniem studentów było zagospodarowanie terenu przy ul. Długiej, Szerokiej i Grzybowej (os. Majków) pod zabudowę jednorodzinną wolnostojącą, bliżniaczą, szeregową oraz wielorodzinną w postaci willi miejskich (2-3 kondygnacje, jedna klatka, ogródek, mieszkania z możliwością wyjścia na ogród, podziemny parking). Oprócz samych projektów oceniane było również podejście studenta do pracy i sposób jej prezentacji. - Wykorzystałam charakterystyczny spadek terenu. Dzięki temu w mojej pracy powstało osiedle na skarpach z widokiem na centrum miasta. Stworzyłam też ulicę prowadzącą przez całe osiedle - mówi Magdalena Andruszkiewicz z Piły, uczestniczka konkursu. (…)

--------------------------------------------------------------------------------

Obrazek



żródło NFK

Firma Novum pewnie kupiła tam sporą działkę ze ogłosiła konkurs tak jak na budowę wieżowców w Kaliszu , tylko cisza i na konkursie się skończyło

nie kojarzę tego rejonu Majkowa
_________________
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 mar 2011, o 08:42

No własnie, czy to oznacza, że Novum nie będzie budowac wieżowców na Korczaku.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 6 mar 2011, o 14:54

Obrazek

Obrazek

NFK

w przyszłym roku będą budować , tak samo mówili w sprawie wieżowców 2 lata temu mieli zacząć budować
Andrzej

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 6 mar 2011, o 22:56

http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtopic.php?t=571

tu już kiedyś był wątek na ten temat, ale czy to te same tereny to nie wiem
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 7 mar 2011, o 00:09

Andrzeju ja bym się pokusił o podłączenie tego tematu pod nowe osiedle. Pamiętacie studenta potrzebującego pomocy:

http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... ht=szeroka

No i planowany przebieg nowej drogi idealnie wytycza miejsce pod nowe osiedle:

Obrazek

Przy samej Grzybowej nie ma tyle miejsca ponieważ tam zlokalizowana jest fabryka Killargo (byłe Augusto). Miromakrt jest zaraz za skrętem w Grzybową jednak sam zakład jest bardzo mały a aktualnie działają tam inne firmy.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 mar 2011, o 09:34

Właściciele będą parkować na uliczkach, czy w podziemnym garażu? Bo na posesjach garaży nie widać, a może mi się wydaje?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 8 mar 2011, o 18:23

sobieray-3 pisze:Właściciele będą parkować na uliczkach, czy w podziemnym garażu? Bo na posesjach garaży nie widać, a może mi się wydaje?
To jest projekt idealistyczny, więc mieszkańcy będą się poruszać pieszo ewentualnie na rowerach ;)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 mar 2011, o 23:33

Jak zaczną ten projekt realizować to upłynie parę lat tak jak z innymi inwestycjami tej firmy
Maja problem ze sprzedażą mieszkań na Korczaku , to wiec na razie nie będą topić kolejny pieniędzy w Kaliszu, widać ze ostatnio nastawili się inwestycje typu publiczne
Andrzej

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowe osiedle na Majkowie

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 cze 2013, o 14:00

Ciekawe czy kiedyś ta inwestycja doczeka się realizacji?

Znalazłem przez przypadek projekt jednej ze studentek - http://martawiktoriarosada.wordpress.co ... w-kaliszu/" onclick="window.open(this.href);return false;
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowe osiedle na Majkowie

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 29 cze 2014, o 22:38

Osiedle Chmielnik w Kaliszu. Władze miasta chcą wprowadzić w życie nowy plan zagospodarowania przestrzennego osiedla, uwzględniający zmieniającą się na nim sytuację. Założeń planu nie akceptują jednak ani właściciele prywatnych posesji, ani firma Kilargo. Będą protesty?
Nowe osiedla domów jedno-i wielorodzinnych wymagać będą odpowiedniej drogi.
Plan przewiduje poszerzenie obecnej ul. Szerokiej. Cel ten może być zrealizowany poprzez wykup gruntów od właścicieli lub przejęcie ich za odszkodowaniem na podstawie specustawy. Temu sprzeciwia się zarówno firma Kilargo, jak i osoby prywatne.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/os ... ,t,id.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ