Kaliskie absurdy.

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: glootech » 23 cze 2014, o 21:21

<Przemek> pisze:Obrazek

Czy tylko ja dostrzegłem, że - mówiąc kolokwialnie - ktoś podrąbał logo Biedronce? No chyba, że Jeronimo Martins przejęło sieć sklepów o wdzięcznej nazwie "Radość"? :D
Też mi się rzuciło w oczy ;)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 cze 2014, o 11:34

damianfarba pisze:a to ciekawe, poszukałem na necie jednak o żadnym przejęciu nie słyszałem, własność leży nadal w rękach pierwotnych właścicieli, chyba faktycznie logo "zgapione" :D
Z tym przejęciem to raczej zażartowałem, nie wierzę żeby taki gigant się zainteresował lokalną siecią (chyba?) malutkich sklepiczków. :D A logo jest ewidentnie wzorowane na Biedronce, co aż bije po oczach i wywołuje u mnie śmiech zawsze kiedy obok tego miejsca przechodzę, a że mieszkam tuż obok to można powiedzieć, zawsze mam dobry humor. :D

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 24 cze 2014, o 11:57

Abstrahując od tematu to Jeroninmo Martins otworzyła w kilku miastach w zazwyczaj w miejscu starszych sklepów, sklepy tylko z artykułami nieżywnościowymi :-) Nazwy teraz nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 cze 2014, o 13:36

glootech pisze:
<Przemek> pisze:Obrazek

Czy tylko ja dostrzegłem, że - mówiąc kolokwialnie - ktoś podrąbał logo Biedronce? No chyba, że Jeronimo Martins przejęło sieć sklepów o wdzięcznej nazwie "Radość"? :D
Też mi się rzuciło w oczy ;)

Zdjęcie wypasionego bo w kolorze złotym loga Biedronki z Koszar Godebskiego. Można by pomyśleć że to sklep jubilerski. W słońcu blask aż daje po oczach. Jednak podobieństw widzę niewiele. Może jak politykom koledze wszystko się z czymś kojarzy, niekoniecznie dobrze.

Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 cze 2014, o 13:40

Zapewne chodzi o stare logo Biedry :D
Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: glootech » 24 cze 2014, o 19:04

gawronik13kalisz pisze:Zapewne chodzi o stare logo Biedry :D
Obrazek
Dokładnie o to :)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 cze 2014, o 19:24

Jak wyżej. :) No sory, ale to aż daje po oczach, a jak widać nie tylko ja to zauważyłem. :D

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 lip 2014, o 16:43

To tak dla rozlużnienia,ale co sobie pomyśli oglądający TOM ofertę kupujący :?: :?: :?: :?:

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 wrz 2014, o 02:29

Wracając właśnie z nocnej wyprawy po mieście naszła mnie mała refleksja nad sensownością rozstawienia znaków drogowych w naszym mieście oraz sygnalizacji świetlnej. Otóż w wielu miejscacach Kalisza niedawno pojawiły się znaki ograniczenia prędkości, często do 30 lub 40. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że stoją one na takich ulicach jak Częstochowska, Nowy Świat, Łódzka czy na Szałe. Rozumiem, że jest to oznakowanie tymczasowe związane z remontami czy rozsypywaniem gresu na ulice, ale no można było to z sensem ustawić:) W wielu miejscach, jak np. na Częstochowskiej jest 30 km choć nie ma takiej rzeczywistej potrzeby, a sam znak nie jest nigdzie dalej odwołany. Dalej za krzyżówką z Budowlanych jest do 40, które stoi tam już od dawna, tyle, że te 40 przeplata się co chwile z 30, mało tego, raz oba ograniczenia praktycznie się nakładają. Na Szałe przy pętli jadąc w stronę Kalisza znak 30, ale nigdzie nie jest odwołany. Kierowca widzi, że przy pętli znak jest zasadny bo droga zła a i przy okazji ją remontują, więc może i do ograniczenia się zastosuje, ale jadąc dalej widzi, że droga się polepsza, ale znaku o innej prędkości nie ma. I jest wybór, albo dać sobie w tyłek wjechać za przeproszeniem przez szybsze i poganiające auta, albo samemu przyśpieszyć i natknąć się na często patrolujące tamtejsze rewiry policje. Ostatnio robiąc objazd po całym mieście miałem wrażenie, że ustawodawca zmienił maksymalną dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym z 50 do 30. Mam nadzieję, że drogowcy się nieco ogarną.:)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 wrz 2014, o 15:18

<Przemek> pisze: W wielu miejscach, jak np. na Częstochowskiej jest 30 km choć nie ma takiej rzeczywistej potrzeby, a sam znak nie jest nigdzie dalej odwołany.
Znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania, więc przejeżdżając skrzyżowanie, znak automatycznie jest odwołany.
Ale rzeczywiście, za dużo tych znaków, a mało kto je przestrzega. Dobrze że stróże prawa, z tego nie korzystają za dużo :)
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 gru 2014, o 21:14

Przyjeżdżasz sobie na zakupy i dupa :D :D :D :D bo jakaś tępa dupa zaparkowała na dwóch miejscach :D :D :D :D

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 9 gru 2014, o 00:00

Gumiś pisze:Przyjeżdżasz sobie na zakupy i dupa :D :D :D :D bo jakaś tępa dupa zaparkowała na dwóch miejscach :D :D :D :D
to fakt od razu bym wylał maślankę na szybę :D :D

Widać gdzie jeździsz teraz Gumiś na zakupy, stare dobre Tesco ;p pozdro
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 gru 2014, o 00:32

Damian, chyba raczej stary dobry HIT! :D A choc parkowanie uchwycone przez Gumisia jest skandaliczne, to jednak nie stanowi wylacznie kaliskiego absurdu, ale chyba calego kraju :)

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 9 gru 2014, o 17:45

Można do absurdów dodać wywalanie cennych rzeczy lub dowodów zbrodni czy wg mnie tego:
http://www.faktykaliskie.pl/skarby-z-wysypiska-smieci#


Najciekawsze już przez jakiś czas zapomniane stare logo kaliszanki i to na porcelanie... oto jest dla przypomnienia nie tak odległych czasów

Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 gru 2014, o 19:14

Ehh, stara dobra Kaliszanka... Kiedys to byly dobre slodycze...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 gru 2014, o 15:09

Dziś będąc w centrum chciałem kupić znaczki na list. Poczty w niedzielę pozamykane. Jedyna czynna w niedzielę to w Tesco przy Majkowskiej. Okazało się że kioski nie prowadzą znaczków. Ale przechodząc koło czynnej w niedzielę informacji turystycznej , gdzie można kupić widokówki z Kalisza, pomyślałem że tu na pewno kupię. Okazało się że też nie prowadzą. Na pytanie jak turyści mają wysyłać zakupione widokówki pani bezradnie wzruszyła ramionami.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 gru 2014, o 23:00

Jak widać Poczta Polska nie pracuje w "niedziele handlowe" :D

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 gru 2014, o 09:30

<Przemek> pisze:Jak widać Poczta Polska nie pracuje w "niedziele handlowe" :D
Jakbym miał pilną przesyłkę to podjechał bym na dyżurną w niedzielę pocztę, co już czyniłem. Tylko poczta dyżurna powinna znajdować się w centrum a nie na zadupiu przy Majkowskiej.
Druga sprawa to obecnie znaczków w całej Polsce praktycznie nie kupisz poza pocztą. A chcą je kupić na poczcie szlag cię trafi stojąc w długiej kolejce. Może sprawę by rozwiązały automaty do znaczków instalowane na zewnątrz Poczty.
Pamiętam czasy wstrętnej komuny gdzie znaczki były w każdym kiosku , no ale mamy demokrację i wolność gospodarczą.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 22 gru 2014, o 16:29

w miasteczkach turystycznych jak sprzedaja pocztowki to znaczki tez maja, w tym roku spotkalem sie z tym 2 razy nad morzem

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie absurdy.

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 22 gru 2014, o 18:28

Heh ja może opowiem wam 3 sytuacje o parkowaniu w okolicy Amber.

A więc 1 sytuacja...
Bohaterem oczywiście kierowca który zaparkował na drodze...
Szanowny kierowca postanowił zaparkować sobie że tak powiem no niby na planowanym skrz. bo zakrętem tego nie nazwę Chodzi mi o skrz. miast partnerskich z podmiejską przy budowie amber można by powiedzieć ten zakręt został zaprojektowany jako skrz. a że obecnie robi tylko za zakręt to już inna sprawa a więc kierowca postanowił zaparkować w narożniku :lol:

2 sprawa to Taxi...
Kierowca Taxi postanowił czekać za klientem w komfortowym miejscu dla klienta czyli?
Kierowca wjechał sobie na chodnik konkretnie zablokował pieszym przejście dla pieszych...
Staną po stronie Amber wejścia od strony PKP i tak czekał z 15min :lol:

3 sprawa to jeszcze raz Taxi.
Jak wiemy koło PKSu na podmiejskiej jest taka zatoczka dla Taxi.... a że nie wszystkie się mieściły to kierowca Taxi zamiast zaparkować gdzie indziej chociaż by na PKP władował się za zatoczkę a więc stanął na trawie.


Słownik do ręki!!! /HARNAŚ
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ