Nazwy ulic i rond

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: ww » 14 cze 2020, o 22:47

jp pisze:
14 cze 2020, o 18:46
Ograniczę się tylko do bardzo mi bliskiej ul. Asnyka. To jest ulica osiedlowa, więc już z definicji nie może łączyć różnych dzielnic miasta.
J., ja z rozmysłem dałem przykład ul. Adama Asnyka. :P
To nie jest ulica osiedlowa. W Polsce w 1905 pojęcie osiedla (miasta ogrodu) nie było jeszcze implementowane, „Garden cities of tomorrow” wydano w 1898 (znana jest pod tym drugim tytułem z 1902), pierwsze osiedle (Letchworth) zaprojektowano w 1904; do Polski idea dotarła w międzywojniu, kiedy powstała Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa (1921) i rozpoczęto budowanie osiedli żoliborskich, a przecież same Sady Żoliborskie to dopiero lata 1960–1972 . Jest to ulica miasta kapitalistycznego, rosyjskiego „nowego planu” (ros. новий план), tak jak np. w Kownie, a w zachodniej Europie jak np. w Barcelonie. Jest to w zasadzie ulica dziewiętnastowieczna, na którą nałożono dwudziestowieczne osiedle mieszkaniowe (po wyburzeniu budynków wcześniej wzniesionych). Ta ulica to pomylenie formy z treścią. :(
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: ww » 14 cze 2020, o 23:13

kaliszanin2 pisze:
14 cze 2020, o 22:21
ww pisze:
14 cze 2020, o 16:53
K2, przeczytaj proszę jeszcze raz mój post z 29 maja z godz. 15:32; starałem się w nim przedstawić pokrótce mój pogląd na zmiany nazw ulic i placów w K. Sądzę, że kiedy przeczytasz mój post jeszcze raz, dojdziesz do zaskakujących wniosków. :roll:
Niestety na liście Twoich postów nie znalazłem postu, który wskazujesz, a który kiedyś cytowałem. Nie wiem gdzie i kiedy przepadł, może administratorzy to wyjaśnią.
Ja też nie znalazłem, a przecież ja pisałem, a ty cytowałeś. Tak sobie dumam i dumam i dumam, że chyba nie wyjaśnią... Nie będę też zbytnio zdumiony, jeśli i twoje posty zaczną znikać, o ile nie przestaniesz szerzyć antypolskiej propagandy/ szargać świętości/ obrażać uczuć religijnych administratorów. Najwyraźniej wolno już tu pisać „ch** w du**” :shock: , ale nie wolno używać słowa „skandal”. Tu są wInwestycje.pl, heheszki się kończą.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 cze 2020, o 20:25

ww pisze:
14 cze 2020, o 23:13
Nie będę też zbytnio zdumiony, jeśli i twoje posty zaczną znikać, o ile nie przestaniesz szerzyć antypolskiej propagandy/ szargać świętości/ obrażać uczuć religijnych
Gdyby żył jeszcze biskup Ignacy Krasicki, książę poetów, i jakimś cudem przeczytał moje posty, np. zaciął się w windzie, gdzie ja upuściłem ich wydruki, które byłyby tam jedyną dostępną publikacją, to co najwyżej zganiłby mnie za grafomańskie zapędy.
Gdyby żył jeszcze biskup Józef Kossakowski, współtwórca Targowicy i lokator warszawskiej latarni, to nie wątpię, że po lekturze moich postów w hurra-patriotyczno-religijnym uniesieniu rozszerzyłby przytoczoną przez Ciebie listę zarzutów o te wszystkie, dużo cięższe, które można usłyszeć w świętej uralskiej rozgłośni.

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Ulice Kalisza.

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 17 mar 2021, o 13:58

Witam, jestem nowy na forum. Czy ktoś ma może pełny spis ulic (bez rond) Kalisza? Pytam, ponieważ chodząc po mieście, fotografuję tabliczki z nazwami ulic i na mapie znalazłem ulicę Ronalda Reagana, której tak naprawdę chyba nie ma (nie ma jej też w spisie ulic), z kolei w spisie znajduje się ulica Achajska, której nie ma na mapie. Jak to wygląda? Ile jest ulic w Kaliszu?
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Ulice Kalisza.

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 mar 2021, o 14:42

Rafał950707 pisze:
17 mar 2021, o 13:58
Witam, jestem nowy na forum. Czy ktoś ma może pełny spis ulic (bez rond) Kalisza? Pytam, ponieważ chodząc po mieście, fotografuję tabliczki z nazwami ulic i na mapie znalazłem ulicę Ronalda Reagana, której tak naprawdę chyba nie ma (nie ma jej też w spisie ulic), z kolei w spisie znajduje się ulica Achajska, której nie ma na mapie. Jak to wygląda? Ile jest ulic w Kaliszu?
https://www.bip.kalisz.pl/index.php?s=4 ... wykaz-ulic
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Re: Ulice Kalisza.

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 17 mar 2021, o 14:48

jasiek20 pisze:
17 mar 2021, o 14:42
Rafał950707 pisze:
17 mar 2021, o 13:58
Witam, jestem nowy na forum. Czy ktoś ma może pełny spis ulic (bez rond) Kalisza? Pytam, ponieważ chodząc po mieście, fotografuję tabliczki z nazwami ulic i na mapie znalazłem ulicę Ronalda Reagana, której tak naprawdę chyba nie ma (nie ma jej też w spisie ulic), z kolei w spisie znajduje się ulica Achajska, której nie ma na mapie. Jak to wygląda? Ile jest ulic w Kaliszu?
https://www.bip.kalisz.pl/index.php?s=4 ... wykaz-ulic
Dziękuję, ale dziś szedłem (z mapą włączoną w telefonie) przez ulicę Ronalda Reagana, a w żadnym spisie takiej ulicy nie ma, nie ma też tabliczek z taką nazwą. Można więc uznać, że tej ulicy nie ma?
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 17 mar 2021, o 18:47

Na mapach Google jest : między dobrzecką a graniczną.

Gajusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 22 paź 2020, o 18:30

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Gajusz » 17 mar 2021, o 20:04

To sobie ktoś na Google'u zaszalał. Nie, nie ma w Kaliszu ulicy Reagana. Mapa Google nie jest rzetelnym źródłem informacji. Większość rzeczy będzie poprawnie, ale nie wszystko. Wiedzieliście przykładowo, że od zbiornika Szałe do Prosny płynie Krępica? Żal na to patrzeć. No i ciągle mamy roboczą nazwę "Trasa Bursztynowa", mimo że już niemal 11 lat temu uchwalono Szlak Bursztynowy.

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 18 mar 2021, o 10:50

Dzięki za rozruch w temacie :D Jest też kilka ulic, po których nie można poznać, że to ulice (nie ma tabliczek z nazwą, a nawet zabudowań). Niedźwiedzia, Podwale, Tarczowa, Toporowa, Wenedów, jest też mistyczna ulica Achajska, której nie ma na mapie.
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 18 mar 2021, o 12:43

Rafał950707 pisze:
18 mar 2021, o 10:50
jest też mistyczna ulica Achajska, której nie ma na mapie.
Achajowie wynieśli się z naszego starożytnego grodu (ostatnio bywali tu za czasów Ptolemeusza) i nie ma kto nanieść na mapę.

Trzeba jednak doceniać mistyczne procedury zmiany nazw ulic. Ileż to dobrego osiągnięto na przykład jedną zmianą nazwy głównej ulicy osiedla Dobrzec, imię dawniejszej jej patronki, tej ..... ........., vel ..... ........ ......., niech będzie na zawsze zapomniane.

Od czasu cudownej zmiany nazwy, o której powszechnie sądzono, że zmienić jej NIEDASIE, panie, NIEDASIE, za wstawiennictwem nowego Patrona tej ulicy, Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego nastąpił trzeci już cud. Pierwszy, czyli sama zmiana nazwy dotyczył całej ulicy. Drugi nastąpił u jednego z końców ulicy, który został połączony z Dobrzecką, o czym wiadomo było z całą pewnością, że zrobić tego NIEDASIE, panie, NIEDASIE. Trzeci cud ma właśnie miejsce u drugiego końca ulicy pod patronatem Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Powstaje tam rondo, czyli obiekt, którego przecież bez cudownej interwencji Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego w tym mieście i tym miejscu wybudować NIEDASIE, panie, NIEDASIE.

Chociaż ludzie słabego ducha wątpią w cudowną interwencję Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego twierdząc, że skoro budowa trwa tak długo, to widocznie zakończyć jej NIEDASIE, panie, NIEDASIE, to przecież nie mają racji, bo w porównaniu z sytuacją, kiedy czegoś naprawdę osiągnąć NIEDASIE, panie, NIEDASIE, to zaledwie kilkumiesięczny czy nawet kilkuletni czas realizacji jest nieskończenie krótki. A od poważnych, autorytatywnych osobistości reprezentujących czcigodnych włodarzy naszego starożytnego grodu dowiadujemy się, że budowa zostanie zakończona, będzie miała cudowny finał. Gołym okiem widać więc nadprzyrodzoną interwencję Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Skoro już jesteśmy przy zmianach nazw ulic, to podzielę się nadzieją, że cudowne wstawiennictwo Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego nie ograniczy się do ulicy pod Jego patronatem, ale że np. natchnie on też Radę Miejską do rozróżnienia dwóch Alej Wojska Polskiego krzyżujących się na światłach pod kątem prostym. Rada Miejska sama z siebie takiej inicjatywy nie podejmie, bo jest przekonana, że podjąć jej NIEDASIE, panie, NIEDASIE. Przy krótszej z Alej Wojska Polskiego jest bowiem JEDEN budynek (z numerem porządkowym 1), czyli mogłyby być protesty, których Rada Miejska śmiertelnie się boi. Gdyby trzy opisane wyżej cudowne wydarzenia nie wystarczyły, to skuteczna interwencja w sprawie dwóch Alej Wolska Polskiego byłaby już z pewnością przeważającym argumentem za szybkim pomyślnym zakończeniem procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W historii Rady Miejskiej ostatnich dziesięcioleci taki akt odwagi byłby przecież wydarzeniem po prostu niebywałym. NIEDASIE, panie, NIEDASIE wyzwolić go niczym innym niż cudowną inspiracją Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 18 mar 2021, o 19:03

kaliszanin2 pisze:
18 mar 2021, o 12:43
Rafał950707 pisze:
18 mar 2021, o 10:50
jest też mistyczna ulica Achajska, której nie ma na mapie.
Achajowie wynieśli się z naszego starożytnego grodu (ostatnio bywali tu za czasów Ptolemeusza) i nie ma kto nanieść na mapę.

Trzeba jednak doceniać mistyczne procedury zmiany nazw ulic. Ileż to dobrego osiągnięto na przykład jedną zmianą nazwy głównej ulicy osiedla Dobrzec, imię dawniejszej jej patronki, tej ..... ........., vel ..... ........ ......., niech będzie na zawsze zapomniane.

Od czasu cudownej zmiany nazwy, o której powszechnie sądzono, że zmienić jej NIEDASIE, panie, NIEDASIE, za wstawiennictwem nowego Patrona tej ulicy, Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego nastąpił trzeci już cud. Pierwszy, czyli sama zmiana nazwy dotyczył całej ulicy. Drugi nastąpił u jednego z końców ulicy, który został połączony z Dobrzecką, o czym wiadomo było z całą pewnością, że zrobić tego NIEDASIE, panie, NIEDASIE. Trzeci cud ma właśnie miejsce u drugiego końca ulicy pod patronatem Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Powstaje tam rondo, czyli obiekt, którego przecież bez cudownej interwencji Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego w tym mieście i tym miejscu wybudować NIEDASIE, panie, NIEDASIE.

Chociaż ludzie słabego ducha wątpią w cudowną interwencję Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego twierdząc, że skoro budowa trwa tak długo, to widocznie zakończyć jej NIEDASIE, panie, NIEDASIE, to przecież nie mają racji, bo w porównaniu z sytuacją, kiedy czegoś naprawdę osiągnąć NIEDASIE, panie, NIEDASIE, to zaledwie kilkumiesięczny czy nawet kilkuletni czas realizacji jest nieskończenie krótki. A od poważnych, autorytatywnych osobistości reprezentujących czcigodnych włodarzy naszego starożytnego grodu dowiadujemy się, że budowa zostanie zakończona, będzie miała cudowny finał. Gołym okiem widać więc nadprzyrodzoną interwencję Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Skoro już jesteśmy przy zmianach nazw ulic, to podzielę się nadzieją, że cudowne wstawiennictwo Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego nie ograniczy się do ulicy pod Jego patronatem, ale że np. natchnie on też Radę Miejską do rozróżnienia dwóch Alej Wojska Polskiego krzyżujących się na światłach pod kątem prostym. Rada Miejska sama z siebie takiej inicjatywy nie podejmie, bo jest przekonana, że podjąć jej NIEDASIE, panie, NIEDASIE. Przy krótszej z Alej Wojska Polskiego jest bowiem JEDEN budynek (z numerem porządkowym 1), czyli mogłyby być protesty, których Rada Miejska śmiertelnie się boi. Gdyby trzy opisane wyżej cudowne wydarzenia nie wystarczyły, to skuteczna interwencja w sprawie dwóch Alej Wolska Polskiego byłaby już z pewnością przeważającym argumentem za szybkim pomyślnym zakończeniem procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W historii Rady Miejskiej ostatnich dziesięcioleci taki akt odwagi byłby przecież wydarzeniem po prostu niebywałym. NIEDASIE, panie, NIEDASIE wyzwolić go niczym innym niż cudowną inspiracją Sługi Bożego Księcia Kościoła Prymasa Tysiąclecia Jego Eminencji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Przepraszam, ale jak to rozumieć? Bo prawdę mówiąc - nic nie rozumiem.
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 18 mar 2021, o 23:07

Jak by tu objaśnić. Jeśli chodzi o Achajów to inaczej starożytni Grecy, podobnie jak Ptolemeusz (chociaż ten z egipskiej Aleksandrii). Dalej mniej więcej chodzi o to, że bez cudu prawie nic się w Kaliszu w pewnych sprawach nie wydarza, bo NIEDASIE, panie, NIDASIE. A cud może spowodować tylko odpowiedni specjalista.

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 18 mar 2021, o 23:14

kaliszanin2 pisze:
18 mar 2021, o 23:07
Jak by tu objaśnić. Jeśli chodzi o Achajów to inaczej starożytni Grecy, podobnie jak Ptolemeusz (chociaż ten z Egiptu). Dalej mniej więcej chodzi o to, że bez cudu prawie nic się w Kaliszu w pewnych sprawach nie wydarza, bo NIEDASIE, panie, NIDASIE. A cud może spowodować tylko odpowiedni specjalista.
Rozumiem, wiem też kim byli Achajowie, tylko że tej ulicy nie ma na mapie, a jest ulica Koszutskiego zamiast Reymonta, czyli ogólnie google maps leci w kulki.
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: dybek » 19 mar 2021, o 10:39

Ulicy Achajskiej nie ma na mapie ale znajduje się ona w Piwonicach. Łączy ona działki budowlane z ulicą Egipską oraz Latyńską. Obie odchodzą od Celtyckiej po stronie nr nieparzystych.

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 19 mar 2021, o 11:16

dybek pisze:
19 mar 2021, o 10:39
Ulicy Achajskiej nie ma na mapie ale znajduje się ona w Piwonicach. Łączy ona działki budowlane z ulicą Egipską oraz Latyńską. Obie odchodzą od Celtyckiej po stronie nr nieparzystych.
Dziękuję za krótkie i proste objaśnienie :) Wybiorę się tam i zbadam co i jak.
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

Gajusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 22 paź 2020, o 18:30

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Gajusz » 19 mar 2021, o 13:19

Rafał950707 pisze:
18 mar 2021, o 10:50
Jest też kilka ulic, po których nie można poznać, że to ulice (nie ma tabliczek z nazwą, a nawet zabudowań). Niedźwiedzia, Podwale, Tarczowa, Toporowa, Wenedów, jest też mistyczna ulica Achajska, której nie ma na mapie.
Sporo ulic, jakby to rzec, jest wyznaczonych "na przyszłość". Gdzieś wśród łąk i pól, planując możliwe inwestycje budowlane w danym rejonie. Po prostu żeby już była ulica, przy której można budować. Większość ulic, które wymieniłeś, wytyczono już dość dawno. Ulica Podwale z kolei nie jest już taka, jak kiedyś. Choć wydaje mi się, że jakiś czas temu widziałem jeszcze tabliczkę z nazwą ulicy. Achajska z kolei jest dość nowa - ledwie z 2017 roku - i należy do dość sporego grona ulic Kalisza, które jeszcze nie zaznaczyły mocno swojej obecności. https://www.bip.kalisz.pl/uchwaly/2017_43_531.pdf

Przypomniało mi to uchwałę z 2001 roku, kiedy to stworzono aktualny wykaz ulic i placów w Kaliszu - przy okazji wykreślono ze spisu aż 50 ulic wytyczonych w 1988 roku. Nigdy nie przystąpiono do tworzenia tych ulic, plany przestrzenne uległy zmianie, a gruntów nie wykupiono. Nazwy tych ulic wróciły na listę oczekujących i już całkiem sporo zostało użytych ponownie. Kto wie, może jeszcze któreś ulice będziemy wykreślać, choć teraz nie wyznacza się ulic tak hurtowo, jak zrobiono to w 1988 roku. https://www.bip.kalisz.pl/uchwaly/2001_32_461.pdf

Polecam Ci zamiast mapy Google'a taką oto mapę: https://www.openstreetmap.org/search?query=kalisz Edytują ją zwykli ludzie i jest dość na bieżąco, co widać chociażby po rondzie na Podmiejskiej. (Kiedyś mapę Google'a też można było mocno edytować, ale już nie da rady). Nie będzie jednak w OpenStreetMap dróg, których nie ma - także jak poszukasz tam omawianej Achajskiej, to nakieruje Cię na miejsce, gdzie ją wytyczono, ale samej ulicy nie naniesiono jeszcze na mapę, bo jej nie ma. Myślę, że to całkiem rozsądne podejście.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 19 mar 2021, o 15:30

dybek pisze:
19 mar 2021, o 10:39
Ulicy Achajskiej nie ma na mapie ale znajduje się ona w Piwonicach.
To tak jak przypuszczałem. Odkąd Achajowie nie mieszkają przy tej ulicy, nie ma jej kto nanieść na mapę. :lol:

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 19 mar 2021, o 16:11

Gajusz pisze:
19 mar 2021, o 13:19
Rafał950707 pisze:
18 mar 2021, o 10:50
Jest też kilka ulic, po których nie można poznać, że to ulice (nie ma tabliczek z nazwą, a nawet zabudowań). Niedźwiedzia, Podwale, Tarczowa, Toporowa, Wenedów, jest też mistyczna ulica Achajska, której nie ma na mapie.
Sporo ulic, jakby to rzec, jest wyznaczonych "na przyszłość". Gdzieś wśród łąk i pól, planując możliwe inwestycje budowlane w danym rejonie. Po prostu żeby już była ulica, przy której można budować. Większość ulic, które wymieniłeś, wytyczono już dość dawno. Ulica Podwale z kolei nie jest już taka, jak kiedyś. Choć wydaje mi się, że jakiś czas temu widziałem jeszcze tabliczkę z nazwą ulicy. Achajska z kolei jest dość nowa - ledwie z 2017 roku - i należy do dość sporego grona ulic Kalisza, które jeszcze nie zaznaczyły mocno swojej obecności. https://www.bip.kalisz.pl/uchwaly/2017_43_531.pdf

Przypomniało mi to uchwałę z 2001 roku, kiedy to stworzono aktualny wykaz ulic i placów w Kaliszu - przy okazji wykreślono ze spisu aż 50 ulic wytyczonych w 1988 roku. Nigdy nie przystąpiono do tworzenia tych ulic, plany przestrzenne uległy zmianie, a gruntów nie wykupiono. Nazwy tych ulic wróciły na listę oczekujących i już całkiem sporo zostało użytych ponownie. Kto wie, może jeszcze któreś ulice będziemy wykreślać, choć teraz nie wyznacza się ulic tak hurtowo, jak zrobiono to w 1988 roku. https://www.bip.kalisz.pl/uchwaly/2001_32_461.pdf

Polecam Ci zamiast mapy Google'a taką oto mapę: https://www.openstreetmap.org/search?query=kalisz Edytują ją zwykli ludzie i jest dość na bieżąco, co widać chociażby po rondzie na Podmiejskiej. (Kiedyś mapę Google'a też można było mocno edytować, ale już nie da rady). Nie będzie jednak w OpenStreetMap dróg, których nie ma - także jak poszukasz tam omawianej Achajskiej, to nakieruje Cię na miejsce, gdzie ją wytyczono, ale samej ulicy nie naniesiono jeszcze na mapę, bo jej nie ma. Myślę, że to całkiem rozsądne podejście.
Dzięki za informację, dziś wyłapałem dwa kolejne wynalazki - Ulica Szlachecką (odnoga świętego Michała) i Maciejkową (według mapy w aplikacji Caynax Sports Tracker, znajduje się ona na jednym z gospodarstw :D
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

Gajusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 22 paź 2020, o 18:30

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Gajusz » 19 mar 2021, o 17:16

Nie znam tej aplikacji, ale na mapie Google'a ulica Maciejkowa jest źle oznaczona. Kolejne akrobacje. Jest to jednak prawdziwa, fizycznie istniejąca droga asfaltowa. Chyba jechałem nią kiedyś. Jest dobrze podpisana w OpenStreetMap. Ulica Szlachecka również istnieje, ale jest o tyle specyficzna, że - zgodnie z oznakowaniem - mogą na nią wjechać tylko jej mieszkańcy. (Także podglądu ulicy w Google'u z niej nie będzie). Także w sumie nie wiem, co miałeś na myśli z wynalazkami. Ale obie te ulice powinny mieć tabliczki, swoją drogą.

A jakby ktoś chciał zobaczyć ciekawe nazwy kaliskich ulic, to przypomniała mi się jedna rzecz. Na planach od PPWK z lat 1977 i 1981 jest garść tworów na osiedlu domków na Zagorzynku. Mnie najbardziej podoba się ulica Trzech Koron.

Rafał950707
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 17 mar 2021, o 13:40
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nazwy ulic

Nieprzeczytany post autor: Rafał950707 » 19 mar 2021, o 18:39

Gajusz pisze:
19 mar 2021, o 17:16
Nie znam tej aplikacji, ale na mapie Google'a ulica Maciejkowa jest źle oznaczona. Kolejne akrobacje. Jest to jednak prawdziwa, fizycznie istniejąca droga asfaltowa. Chyba jechałem nią kiedyś. Jest dobrze podpisana w OpenStreetMap. Ulica Szlachecka również istnieje, ale jest o tyle specyficzna, że - zgodnie z oznakowaniem - mogą na nią wjechać tylko jej mieszkańcy. (Także podglądu ulicy w Google'u z niej nie będzie). Także w sumie nie wiem, co miałeś na myśli z wynalazkami. Ale obie te ulice powinny mieć tabliczki, swoją drogą.

A jakby ktoś chciał zobaczyć ciekawe nazwy kaliskich ulic, to przypomniała mi się jedna rzecz. Na planach od PPWK z lat 1977 i 1981 jest garść tworów na osiedlu domków na Zagorzynku. Mnie najbardziej podoba się ulica Trzech Koron.
W Maciejkową może zaszedłem od złej strony, bo na mapce podanej przez Ciebie, wygląda ona zupełnie inaczej niż w mojej aplikacji (to aplikacja dla biegaczy, chodziarzy, kolarzy itd.). Ze Szlachecką mam na myśli to, że ta ulica wygląda normalnie (czyli jest tam pełno domków, a nie polna dróżka), a chyba tylko jej mieszkańcy wiedzą, że to jest ulica Szlachecka. Za to ulica Pszczela? Natrafiłem na nią przypadkiem, bo to jest ulica bez niczego. Ulica Piekart - polna droga, a oznaczona. Nie ufam do końca aplikacjom, bo wciąż widnieje Koszutski zamiast Reymonta. Do ulic nieoznaczonych dodam Lotniczą.
Obszedłem Kalisz wzdłuż i wszerz.

ODPOWIEDZ