INTERNET w Kaliszu

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Michał » 10 maja 2013, o 13:09

Witam,
Mam pewien problem, gdyż chce założyć sobie internet a wszystkie szuszfole typu TP, NETIA zmuszają mnie do tego żebym wziął też telefon. Ktoś z Was może mi coś doradzić w tej kwestii? UPC odpada bo nie dociągnie tam gdzie potrzebuje a multimedia póki co chce 50zł za 12 mb. Są jakieś tańsze opcje?
ODPADA internet GSM.

Awatar użytkownika
Zacharski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1524
Rejestracja: 9 sty 2011, o 20:06
Lokalizacja: kaliska

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Zacharski » 10 maja 2013, o 15:30

Przemyśl takie coś:
http://taninet.biz/kontakt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Miałem to w biurze. Chodzi naprawdę dobrze. Co ważne bez umowy, bez limitu transferu. Sam określasz co miesiąc, czy chcesz internet i jaką prędkość. Zapłacisz - masz, nie zapłacisz nie masz. Podstawowa opłata miesięczna to 20 zł za 1 mega. Każdy kolejny 1 mega, to dodatkowe 5 zł.
Fundacja "Walkiria"
http://fundacjawalkiria.cba.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Michał » 11 maja 2013, o 12:39

Własnie nad tym myślałem. Skąd wziąć antenę?

Awatar użytkownika
Zacharski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1524
Rejestracja: 9 sty 2011, o 20:06
Lokalizacja: kaliska

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Zacharski » 11 maja 2013, o 14:52

Kupujesz w tej firmie, co ci zakłada neta i świadczy dalsze usługi jego dostarczania. Jest to pewien wydatek, ale jednorazowy i antena twoja. Musiałbyś już tej firmy pytać jakie koszty, bo nie pamiętam nawet ( 200 ?).
Fundacja "Walkiria"
http://fundacjawalkiria.cba.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 16 wrz 2014, o 16:04

Internet ktory jest w ratuszu nie dziala jak trzeba, mowie jeszcze o sytuacji przed remontem. Mimo ze sie episuje login i haslo netland i kalisz to nie wyswietla stron, w kawiarniach osciennych bylem i mi dziala. Uwazam ze kaliski internet powinien byc otwarty dla wszystkich bez zbednegi logowania. Turysci tu przyjezdzajacy na pewno nie znaja loginu i hasla i niektorzy mieszkancy. Zmienmy ta siec na otwarta i ogolno dostepna gdzie po polaczrniu wchodzac w internet mofla by sie pijawic informacja ze zgadzam sie na warunki kozystanai z internetu przez UmK i kliknac polacz i to wszystko. Tak ma miejsce w gdansku. Prosto jasno i dostepna dla wszystkich. Ulatwiajmy sobie zycie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 wrz 2014, o 18:54

Kudlaty pisze:Internet ktory jest w ratuszu nie dziala jak trzeba, mowie jeszcze o sytuacji przed remontem. Mimo ze sie episuje login i haslo netland i kalisz to nie wyswietla stron, w kawiarniach osciennych bylem i mi dziala. Uwazam ze kaliski internet powinien byc otwarty dla wszystkich bez zbednegi logowania. Turysci tu przyjezdzajacy na pewno nie znaja loginu i hasla i niektorzy mieszkancy. Zmienmy ta siec na otwarta i ogolno dostepna gdzie po polaczrniu wchodzac w internet mofla by sie pijawic informacja ze zgadzam sie na warunki kozystanai z internetu przez UmK i kliknac polacz i to wszystko. Tak ma miejsce w gdansku. Prosto jasno i dostepna dla wszystkich. Ulatwiajmy sobie zycie
Mało tego, ja dodam, że ostatnio chciałem skorzystać pilnie z Internetu ratuszowskiego i niestety ale nie udało mi się nawet złapać sygnału. To znaczy minimalny sygnał był, ale dopiero jak stanąłem na wprost ratusza, jak stałem "po boku" to nic nie łapało. I też się zdziwiłem bo kiedyś były szumne zapowiedzi, że darmowe WiFi nawet do Alei Wolności będzie sięgać.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 25 wrz 2014, o 13:49

to rozumiem bo moze byc to spowodowane remontem. Pisalem do miasta w tej sprawie ale jak narazie glucho od 2 tygodni

Piotr_C
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2015, o 22:07

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Piotr_C » 12 lut 2015, o 22:16

Stary temat, ale może komuś się przyda. Łącze w naszej firmie od 6 lat dostarcza Airmax - http://airmax.pl/segmenty/?dp" onclick="window.open(this.href);return false;, obecnie kupujemy 70 Mb symetryczne, mamy trochę serwerów bazodanowych, speed test http://www.speedtest.net/my-result/4138288844" onclick="window.open(this.href);return false;.
Łącze praktycznie bez przerw, nie pamiętam kiedy była ostatnia, cena wśród wszystkich dostawców była najatrakcyjniejsza. Jest też możliwość wykupienia bardzo korzystnego SLA i CIR. Najlepszy w tym wszystkim był czas podłączenia usługi, zrobili to w 24 h po zamówieniu - byłem w szoku. A teraz polecam innym.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 24 mar 2015, o 14:20

Ma ktoś LTE bez limitu w Play jako internet stacjonarny?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 lut 2016, o 21:01

Kaliszanie pytają: co z obiecanym bezpłatnym internetem?

Radny PiS Roman Piotrowski oczekuje od władz miasta, by spełniły wyborczą obietnicę i zapewniły mieszkańcom i turystom bezpłatny dostęp do internetu w okolicach ratusza. Aktualnie sieci Wi-Fi tam nie ma. Z internetu można skorzystać jedynie w Centrum Informacji Turystycznej, a i to w ograniczonym zakresie.
http://www.faktykaliskie.pl/kaliszanie- ... -internetu" onclick="window.open(this.href);return false;

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: satori » 9 kwie 2022, o 15:07

Korzysta ktoś obecnie z www.taninet.biz Jakieś opinie? Jakie są prędkości wysyłania?
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2022, o 19:50 przez satori, łącznie zmieniany 1 raz.
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: filip » 9 kwie 2022, o 15:32

Nie mam, ale internet 6MB/s to standard sprzed co najmniej 15lat, będziesz się tylko denerwował. Na dodatek to radiowy, lekki deszcz, czy wiatr i koniec. Dopłać parę groszy i weź coś lepszego. Jeżeli możesz to weź sobie światłowód z UPC za 50zł (nie jest to najszybszy możliwy światłowód, ale do przeglądania internetu, czy oglądania filmów to starczy z bardzo dużym zapasem).

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: satori » 9 kwie 2022, o 15:58

Dzięki filip ale nie mam innej opcji. To może być jedyny net dostępny na terenie na którym potrzebuję. Stąd moje zainteresowanie czy ktos ma i jak się sprawdza.
Inna sprawa że takie 20Mbit to wystarcza na potrzeby przeciętnego Kowalskiego który nie ściąga co tydzień gier na xboxa... Może jak rodzina to 40Mbit na wszystkich... byle łącze było stabile...
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 kwie 2022, o 18:26

6 mbps? To nie lepiej wziąć sobie jakiś mobilny?

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: satori » 10 kwie 2022, o 18:40

satori pisze:
9 kwie 2022, o 15:58
nie mam innej opcji
Są pod Kaliszem rejony gdzie nie ma wystarczającego zasięgu, ledwo co można wykonać połączenie telefoniczne z szopy... BTS w rejonie są wyposażone w radio pokryciowe pod usługi telefoniczne a nie transmisję danych.
Jeśli czyjś router ma jakieś statystyki to zachęcam do zapoznania się. Większości zobaczy ruch grubo poniżej 20-30Mbit.
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 kwie 2022, o 19:37

Masakra, standard afrykański.

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: satori » 10 kwie 2022, o 19:42

kaliszanin2 pisze:
10 kwie 2022, o 19:37
Masakra, standard afrykański.
Też żałuje że rachunki za komórki nie są na tyle wysokie żeby wszystko łącznie z wiejskimi niezabudowanymi terenami pokryć LTE w czterech pasmach :lol:
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 kwie 2022, o 19:53

Do jakiej takiej szybkości wystarczy 3G.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: INTERNET w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: filip » 10 kwie 2022, o 20:23

kaliszanin2 pisze:
10 kwie 2022, o 19:37
Masakra, standard afrykański.
Standard Afrykański to ja miałem dopiero jak się przeprowadzałem, 1Mb/s (normalny pakiet to było 100GB i wtedy była prędkość 20Mb/s, w miarę znośnie, ale schodziło to po kilku dniach) szło sobie strzelić w łeb. Filmy w 240p (max) i strony wczytujące się co najmniej minutę.

ODPOWIEDZ