Zintegrowane Centrum Przesiadkowe

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Zintegrowane Centrum Przesiadkowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 24 mar 2023, o 21:56

Miałem dziś okazję gościć na wspaniały ZCP, przy okazji odbioru karty mieszkańca, z której mam nadzieje że kiedyś skorzystam.
Bo była to raczej decyzja, a może przy okazji kiedyś się przyda, bo ostatni raz autobusem nie pamiętam kiedy jechałem.
Chodź z chęcią bym z nich korzystał jednak niestety w miejscu gdzie pracuje zbytnio nie docierają chodź jest to jedna z większych dzielnic przemysłowych.
Nie wiem czy coś się zmieniło, bo słyszałem że karta jest darmowa jednak przy odbiorze musiałem zapłacić 20zł.

W poście nie będę narzekał na kiepski układ parkingów na ZCP jak i również o generalnym braku autobusów miejskich przez ZCP.

Osobiście bardzo żałuję że w ramach ZCP nie przeniesiono dworca autobusowego do kolejowego.
Bo to jak to wszystko funkcjonuję woła o pomstę do nieba.
Konkretnie mam namyśli brak lokali gastronomiczno-handlowych.

A więc moją wizytę zacząłem od odbioru karty mieszkańca na dworcu PKS, nie wiem czemu ale mam wrażenie że wnętrze tego dworca najlepsze lata ma już za sobą.
Niestety na dworcu po za obsługą pasażerską oraz płatną toaletą nie uświadczymy totalnie żadnej innej formy biznesu.
Kiedyś był tam kiosk ale już go niema jeszcze pamiętam BAR, zresztą napis jest do dziś a nawet reklama "do każdego dania 0.5L Napój np: Cola za 4zł" dziś chyba przyjdzie nam więcej zapłacić w sklepie za taki napój więc chyba baru już niema od dłuższego czasu.
Obrazek
Obrazek

A więc to tyle z naszego wspaniałego dworca autobusowego, po długiej podróży niema nawet możliwości kupna wody, nic nawet automatu vendingowego.
Z dworca autobusowego udałem się na kolejowy, podziwiając piękny pas zieleni w teorii, na którym stoją sobie taksówki.
Jakby tego było mało stoją one również na chodniku.
I nie byłoby to nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że to widok codzienny.
A żeby było śmieszniej, często widzi policja która nawet załapała się na zdjęciu (stoi przy wejściu głównym) jednak żaden z patroli tych taksówek nie dostrzega.
Swoją drogą to taki ewenement mało kto korzysta z PKP w Kaliszu, a często na jego terenie dochodzi do interwencji :lol:
Obrazek

A co na naszym pięknym dworcu kolejowym słychać, który miał przejąć formę autobusowego.
A no nic ciekawego...
Mamy informację że punkt obsługi klienta KLA znajduje się w dworcu autobusowym a nie tutaj.
Obrazek
Coś co często wspominam to niegdyś miasto wprowadziło takie specjalne telewizory z informacjami o odjazdach autobusów KLA spod Amber niestety dożyliśmy budowy ZCP i ekran znikł.
Na holu głównym niegdyś mieliśmy Kiosk z tego co pamiętam o nawie Jędruś aktualnie lokal do wynajęcia
Obrazek

A szkoda, bo przydałaby się tu jakaś ,mini Żabka bądź w klimatach dworcowych sieć 1Minute jak w Ostrowie.
Która by zapewniła podstawowe produkty oraz małą gastronomie typu hot dog.

Coś co różni dworzec kolejowy od autobusowego, to to że na kolejowym mamy maszyny sprzedające.
I nie mam tu namyśli tylko i wyłącznie biletomatu, ale znajdziemy tu też maszyny vendingowe, jedną do kawy, oraz dwie z przekąskami i napojami jedną na hol głównym a druga w poczekalni nr 2?
Obrazek


Jedyna dobra informacja to że znów dla pasażerów udostępniono poczekalnie nr 3.
Dawniej znajdował się tam bankomat a potem przez długi czas nic aż przestaną ją otwierać.
Jednak do gry wskoczył InPost i postawił sobie na dworcu paczkomat
Obrazek

I to tyle z mojej dygresji wnioski zostawiam dla was, osobiście jednak nie jestem przekonany by w tak dużym mieście takie obiekty funkcjonowały w taki sposób.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Zintegrowane Centrum Przesiadkowe

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 mar 2023, o 00:19

Vocatont pisze:
24 mar 2023, o 21:56
Nie wiem czy coś się zmieniło, bo słyszałem że karta jest darmowa jednak przy odbiorze musiałem zapłacić 20zł.
Brak opłaty był dla wniosków złożonych w ub. roku.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ