Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 paź 2018, o 23:14

Teraz uśmiechniętego Grega zobaczymy jedynie na autobusach, które wciąż obklejone jego wizerunkiem jeżdżą po mieście.
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 paź 2018, o 10:08

Piekarz pisze:
22 paź 2018, o 22:35
No proszę ,jaka miła odmiana na forum a niespełna cztery lata wstecz prawie mnie ukamienowano kiedy pisałem , że szanowni forumowicze doznają orgazmu z powodu wyboru pana S .Jeśli mnie pamięć nie zawodzi , to na pierwszej sesji rady miejskiej urzędujący prezydent , zanim zdążył poruszyć palcem w bucie domagał się wynagrodzenia równego wynagrodzeniu poprzednika( trzy kadencje ), no myślę sobie , teraz to facet ruszy ostro z kopyta no i ruszył .Nie chcę przypominać konfliktów z radnymi , koalicjantami ,dziennikarzami , nawet dzieci w szkole mu podpadły , bo niespecjalnie były zainteresowane nudnawym przemówieniem. Ale nadszedł czas zmian , rozsypała się koalicja , nastała nowa pani wiceprezydent - nieudacznicy poszli w odstawkę ooo teraz to na pewno doczekam się domknięcia wewnętrznej ramy komunikacyjnej . rewitalizacji starówki ,wiaduktów a może nawet przejść podziemnych w niebezpiecznych miejscach - nic z tych rzeczy. Kocham to miasto więc zabolało mnie ,kiedy straciło rangę stutysięcznika ale to było nic w porównaniu z tym jak upokorzył nas wójt gminy Żelazków po nieudolnej próbie rozszerzenia granic miasta i do tego jeszcze " dziurella" na klombie przed ratuszem. Dobra , żeby nie było ,że jestem tendencyjny muszę wymienić osiągnięcia obecnego włodarza , które pozostawię bez komentarza : ukończenie przebudowy stadionu miejskiego , 150 m ul. Biskupickiej ,łącznik Wyszyńskiego -Dobrzecka (chyba ciągle w budowie ) no i wreszcie sztandarowa inwestycja w naszym prastarym grodzie - kontrapas. Na zakończenie życzę wszystkim, którym los tego miasta nie jest obojętny aby dokonali mądrego i przemyślanego wyboru.
Ok, no ale nie oszukujmy się. Pęcherz miał dobrą TYLKO pierwszą kadencję. TYLKO 4 lata. Potem już była równia pochyła. Trzeba pamiętać, że w poprzednich wyborach również nie było za bardzo alternatywy na zmianę. Kandydatury typu Plichta, Pawliczak czy wcześniej Bąkowska, Rogowski - no sorry.
Sapiński miał wizerunkowo bardzo dobrą kampanię i chyba większość poczuła powiew świeżości w mieście. A że dobra była tylko jego kampania to nie ulega wątpliwości. Sama prezydentura marna.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 23 paź 2018, o 11:01

No a teraz Kinastowski człowiek Rogowskiego wyrasta na faworyta do objęcia urzędu PREZYDENTA KALISZA...
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 paź 2018, o 11:22

Nie oszukujmy się, ale Grodziński też w sumie od Pęcherza, tylko gorszy od swojego konkurenta.
Dla mnie wybór prosty w tym zestawieniu.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 paź 2018, o 13:27

Grzegorz Sapiński żegna się ze stanowiskiem prezydenta
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/gr ... id,tm.html
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 paź 2018, o 14:12

jeszcze z rc:

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński żegna się z polityką, pracą w samorządzie i po urlopie chce wrócić do biznesu. Zapowiedział to podczas wtorkowej konferencji, komentując swoją porażkę w wyborach samorządowych. Jako główną przyczynę wskazał niewystarczającą promocję swoich działań dla Kalisza wśród mieszkańców. Jak dodał wygrali kandydaci, którzy mieli lepszy PR w lokalnych mediach, a nowa rada miejska będzie upolityczniona:

"Są to zwycięskie wybory dla największych partii, które mogą niepodzielnie rządzić, bo 8 mandatów zdobyła koalicja Platformy i Nowoczesnej, a 7 mandatów Prawo i Sprawiedliwość. W nowej radzie bezpartyjnych kandydatów jest tylko pięcioro, no i trzy mandaty trafiły do SLD. Takiego wyboru dokonali mieszkańcy, z wyborami się nie dyskutuje, można tylko pogratulować zwycięzcom. Najważniejsze, żeby Kalisz na tym nie stracił, tylko jak najwięcej uzyskało miasto".
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 23 paź 2018, o 14:54

Aż biedakowi z tego wszystkiego się herb do góry nogami na marynarce obrócił. A może to celowe działanie i symboliczny wymiar? ;)
fot. fakty kaliskie
Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 paź 2018, o 15:00

Z ciekawości pytam, bo nigdy wcześniej o tym nie słyszałem, jakim biznesem zajmował / zajmuje się Prezydent Sapiński?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 23 paź 2018, o 15:14

Na pewno był dyrektorem chyba regionalnym kin Helios
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 lis 2018, o 10:27

OŚWIADCZENIE GRZEGORZA SAPIŃSKIEGO

Szanowni Państwo!

Za nami druga tura wyborów samorządowych. Kaliszanie wybrali nowego prezydenta. Gratuluję zwycięzcy niedzielnego głosowania, życząc mu osiągnięć równych tym, jakie były moim udziałem w ostatnich czterech latach. Był to dla mnie czas intensywnej pracy, w której zgodnie z moim wyborczym hasłem zawsze dawałem z siebie sto procent. Praca ta przyniosła i wciąż przynosi wymierne efekty w postaci licznych inwestycji, rozwoju nowoczesnej infrastruktury, modernizacji żłobków, przedszkoli i szkół, programów mieszkaniowych i wielu innych przedsięwzięć służących mieszkańcom. Celem wszystkich moich działań był rozwój przez inwestycje i zwiększenie dostępności, aby w naszym mieście żyło się wygodniej i lepiej. Jestem dumny z tego, jak zmienił się Kalisz pod moimi rządami. Mam nadzieję, że ten kierunek zostanie utrzymany i że będą kontynuowane projekty, które rozpocząłem.

Liczę na to, że dojdzie do skutku zaplanowana przeze mnie przebudowa ulic Piskorzewskiej, Śródmiejskiej, Zamkowej i rewitalizacja Plant, że powstaną centra aktywności mieszkańców i akcelerator kultury, że będzie kontynuowana budowa ulicy Inwestorskiej, że będą realizowane projekty dla ulic Pokrzywnickiej, Żwirki i Wigury, alei Wojska Polskiego, połączenie ulicy Wyszyńskiego z Dobrzecką, połączenie stref gospodarczych od ulicy Łódzkiej do ulicy Zachodniej, przedłużenie Szlaku Bursztynowego od ulicy Łódzkiej Moniuszki i od ulicy Warszawskiej do Godebskiego.

Za jedno ze swoich największych osiągnięć uważam to, że udało mi się doprowadzić do powstania Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, w ramach którego pozyskaliśmy olbrzymie środki na inwestycje w naszym regionie. Liczę na kontynuację tej cennej inicjatywy, a także na dalszą współpracę Kalisza w ramach Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.

Dziękuję moim współpracownikom i wszystkim, którzy wspierali mnie przez ostatnie cztery lata. Dziękuję mojej Rodzinie, która cierpliwie znosiła moją nieobecność w domu i zaangażowanie w tysiące spraw, które składają się na zarządzanie miastem. Opuszczam Ratusz z poczuciem dobrze wypełnionej misji i z głębokim przekonaniem, że zostawiam po sobie trwały ślad oraz dobrą perspektywę dla dalszego rozwoju naszego miasta i regionu. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem. Przede mną nowe wyzwania, z pewnością jednak będę nadal angażował się w życie Kalisza i bacznie obserwował poczynania nowych władz.
g13k

thorinek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 12 lip 2016, o 18:20

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: thorinek » 7 lis 2018, o 08:28

Mógł napisać że jego największym osiągnięciem było sparaliżowanie budowy tak ważnej i potrzebnej miastu obwodnicy bo nie chciał żeby mu przy domu auta jeździły. Zgodnie z tradycją polskiej polityki, udało mu się utrzymać wyższość interesów prywatnych nad publiczne.

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 7 lis 2018, o 17:09

pełna zgoda ile to razy już w polskiej polityce wygrywała wyższość interesów prywatnych nad publicznymi
Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 lis 2018, o 09:25

Każdy orze jak może. Nie wiem, czy to dla Ostrzeszowa dobry wybór. Dla Kalisza to był czas stracony. http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... ,1224.html
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: dybek » 9 sty 2019, o 10:49

Prezydent zleci zewnętrznej kancelarii prawnej zbadanie czy czynności podjęte, na koniec kadencji Kierownictwa Urzędu i Rady Miasta, przez członków Rady Fundacji były zgodne z interesem Miasta Kalisza oraz czy czynności członków Rady Fundacji (wówczas funkcjonariuszy publicznych) nie naruszyły przepisów art. 231 §1 i §2 Kodeksu Karnego.
https://www.calisia.pl/articles/niepoko ... -uprawnien

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 cze 2019, o 12:42

Zachowania tego Pana od początku nie należały do kulturalnych
http://www.rc.fm/news/kalisz-w-rzeczywistosci.html
Wielu kaliszan zastanawia się, co robi były prezydent miasta. Grzegorz Sapiński po przegranych wyborach samorządowych w 2018 roku oficjalnie zniknął z politycznej i samorządowej sceny. Tuż po wyborach Sapiński zapowiadał, że zamierza "wrócić do biznesu".

Jak potoczyła się zawodowa ścieżka byłego prezydenta? radioCENTRUM próbowało dowiedzieć się u źródła:

"Czy mógłby pan powiedzieć słuchaczom i kaliszanom, jak to właściwie wygląda i jak jest w rzeczywistości?

"W rzeczywistości jest tak, że nie mam wam nic do powiedzenia. Dziękuję za rozmowę..."

Tymczasem - według nieoficjalnych informacji, które dotarły do radiaCENTRUM - dla byłego prezydenta Kalisza utworzono nowe stanowisko w Poczcie Polskiej przy ul. Zamkowej.

Według niepotwierdzonych informacji jednym z jego zadań miałby być nadzór nad jednostkami w regionie. Informacje radioCENTRUM usiłowało potwierdzić u naczelniczki Urzędu Pocztowego przy ul. Zamkowej, która poinformowała, że Sapiński nie pracuje w podległym jej urzędzie.

Jednocześnie dodała, że po sąsiedzku działa wiele innych jednostek związanych z Pocztą Polską i być może w którejś z nich pracuje lub będzie pracować były prezydent.
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 cze 2019, o 13:15

No, ale co mu się dziwić. Wiadomo jaką "reklamę" robiło mu od samego początku radio centrum.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 cze 2019, o 07:57

Najlepszą reklamę to sobie robił swoimi rządami. A nie raz ten pan pokazał, ze kultura osobista jest mu daleka.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 lip 2019, o 21:10

Raport o stanie Kalisza za rok 2018
... Tego typu dokument Miasto opracowało po raz pierwszy, co wynika z nowych wymogów ustawowych. Opracowanie liczy ponad sto stron i tylko w niewielkim stopniu dotyczy okresu rządów prezydenta Krystiana Kinastowskiego, który objął władzę dopiero w listopadzie 2018 r. Tym razem nie chodzi jednak o to, kto rządzi, tylko co nas boli. A na nasze bolączki składają się słabości, problemy i zaniedbania z wielu lat i okresów rządów kilku prezydentów. ...
https://zyciekalisza.pl/artykul/raport- ... sza/715656

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 paź 2019, o 11:37

Nie wiem gdzie to dać ale można sobie przeczytać
https://lokalnapolityka.pl/potrzeba-zmi ... we-2018-r/
Największą potrzeba zmian jest u nas
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: milo » 6 paź 2019, o 23:28

gawronik13kalisz pisze:
6 paź 2019, o 11:37
Nie wiem gdzie to dać ale można sobie przeczytać
https://lokalnapolityka.pl/potrzeba-zmi ... we-2018-r/
Największą potrzeba zmian jest u nas
Ale to są badania z ub. roku, gdy rządził jeszcze Greg.
Z drugiej strony to przy dalszych takich rządach Kinastowskiego dość szybko wyniki będą podobne...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ