PKS KALISZ

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 1 cze 2023, o 14:39

Ostatnio żółte Citaro, teraz czas na czerwone Crosswaye. Powinny być 3 egzemplarze, jeden już nawet chyba gotowy do ruchu. Kompletacja typowo regionalna, klima, niska podłoga. Rocznik 2013.
Załączniki
irisbus-crossway-klima-automat-model-2014-633da04e4d747.jpg
irisbus-crossway-klima-automat-model-2014-633da04e4d747.jpg (124.17 KiB) Przejrzano 2142 razy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: filip » 1 cze 2023, o 17:10

To nie jest niskopodłogowy autobus tylko niskowejściowy (LE - Low Entry). Ale widzę, że PKS idzie w bardzo dobrą stronę pod względem taborowym. Crosswaye LE to bardzo fajny sprzęt dla transportu regionalnego. Zastanawia mnie tylko czemu nie starają się uzyskać jakiegoś dofinansowania (np. z UE lub to, które wcześniej podsyłałem). Cenowo wyszłoby pewnie podobnie, ale autobusy dłużej by służyły.

Swoją drogą to mam nadzieję, że ujednolicą kolorystykę autobusów w przyszłości, bo to nie kosztuję zbyt dużo.

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 1 cze 2023, o 21:20

filip pisze:
1 cze 2023, o 17:10
To nie jest niskopodłogowy autobus tylko niskowejściowy (LE - Low Entry). Ale widzę, że PKS idzie w bardzo dobrą stronę pod względem taborowym. Crosswaye LE to bardzo fajny sprzęt dla transportu regionalnego. Zastanawia mnie tylko czemu nie starają się uzyskać jakiegoś dofinansowania (np. z UE lub to, które wcześniej podsyłałem). Cenowo wyszłoby pewnie podobnie, ale autobusy dłużej by służyły.

Swoją drogą to mam nadzieję, że ujednolicą kolorystykę autobusów w przyszłości, bo to nie kosztuję zbyt dużo.
Nie ucz ojca dzieci robić. :D Wejścia są z poziomu niskiej podłogi. Schody zaczynają się za drugimi drzwiami.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 cze 2023, o 23:46

To oznacza, że jest autobus niskowejsciowy, gdzie wejście tylnymi drzwiami jest po stopniach, a nie niskopodłogowe. Są też autobusy sredniopokładowe, gdzie z każdych drzwi dostęp jest dostęp po jednym, może dwóch stopniach
Więc większość tych autobusów, zarówno jak Mercedesów, jak i Irisbusów (Iveco) są niskowejsciowe.

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 2 cze 2023, o 10:46

XD. W tym autobusie wejście drugimi drzwiami nadal jest wejściem z niskiej podłogi. Nie napisałem, że ten autobus jest niskopodłogowy, tylko ma niską podłogę. Ma? No ma, EOT.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 2 cze 2023, o 11:55

No i zgadza się, ale niska podłoga nie na długości całego pojazdu. Bo ten nie posiada trzeciej pary drzwi.
Więc jest to autobus niskowejsciowy, w środku są stopnie
Nawet model to Crossway LE
Na zdjęciu jest wnętrze z takiego modelu
]

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: filip » 3 cze 2023, o 12:12

ochotnik pisze:
1 cze 2023, o 23:46
To oznacza, że jest autobus niskowejsciowy, gdzie wejście tylnymi drzwiami jest po stopniach, a nie niskopodłogowe. Są też autobusy sredniopokładowe, gdzie z każdych drzwi dostęp jest dostęp po jednym, może dwóch stopniach
Więc większość tych autobusów, zarówno jak Mercedesów, jak i Irisbusów (Iveco) są niskowejsciowe.
Dokładnie o to mi chodziło.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: filip » 2 lis 2023, o 08:46

A tak wygląda sieć Grodziskich Przewozów Autobusowych z Grodziska Mazowieckiego. Obsługiwać ją będzie 120 autobusów, to dwa razy więcej, niż w… Kaliszu.
Załączniki
IMG_0465.png
IMG_0465.png (725.21 KiB) Przejrzano 1236 razy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: filip » 3 lis 2023, o 20:10



W wywiadzie ze starostą powiatu kaliskiego można dowiedzieć się, że właśnie tworzony jest związek powiatowo-gminny w skład, którego wchodzić mają wszystkie gminy pow. kaliskiego, m. Kalisz oraz gminy chętne. Według mnie w przyszłości ten związek powinien objąć pow. ostrowski i pleszewski. Wtedy mielibyśmy spójny system transportowy na jednym dużym obszarze i ograniczałoby to koszty (efekt skali).

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 1 gru 2023, o 00:14

Przygotowujemy dla Was kilka nowości, które chcielibyśmy uruchomić w najbliższym czasie. 💛❤️
Jesteśmy obecnie w fazie przygotowań i testów do wdrożenia.

Już dziś w aplikacji Mapy Google możecie wyznaczyć trasę do okolicznych miejscowości, do których docierają nasze autobusy (zakładka „transport publiczny”). 🚌
W aplikacji autobusy oznaczone są numerem – na chwilę obecną nie są to właściwe docelowe oznaczenia linii (oznaczenia testowe).

W najbliższym czasie rozpoczniemy testy wyświetlaczy z właściwym numerem linii – będą to oznaczenia trzycyfrowe, ale spokojnie obok będzie tradycyjna informacja o kierunku dokąd jedzie autobus.

Obserwujcie nasze autobusy i śledźcie nasze najnowsze informacje aby być na bieżąco z wszystkimi zmianami. 🕵️‍♀️🚌

Podkreślamy, że jesteśmy w fazie testów i mogą nam zdarzyć się małe potknięcia, które będziemy eliminować na bieżąco. 📝

Zrodlo pks kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: PKS KALISZ

Nieprzeczytany post autor: filip » 27 gru 2023, o 21:10

Zmiany w PKS Kalisz. https://pks.kalisz.pl/ogloszenie-22/
Pojawiło się oznaczenie cyfrowe oznaczenie, strefowe stawki i dodano kursy. Myślę, że zmiany są na plus, oby tak dalej. Uważam jedynie, że numeracja jest nieco problematyczna, jest w niej straszny bałagan.

ODPOWIEDZ