Planty - rewitalizacja

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Planty - rewitalizacja

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 mar 2016, o 16:55

Myślę, że zasługuje to na osobny wątek. Są przedstawione kolejne wizualizacje, pierwsze rozmowy z mieszkańcami już odbyły się jakiś czas temu ;)

Tylko szkoda, że brak konkretów - kiedy zacznie się ta przebudowa.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 mar 2016, o 20:50

Wizualizacje wyglądają dość ciekawie. Ale czy planty i pl.św. Józefa wymagały takiej dość nagłej rewitalizacji. Jest wiele bardziej zapuszczonych miejsc na starówce. Odnośnie plant to jest tam masa dzikich wydeptanych poprzez żywopłoty ścieżek. Nie wiem jak sobie poradzą z tym problemem, bo chyba nie płotki. Szybko może się okazać że planty dalej będą żyć swoim życiem, a nie wizjami alejek projektanta . Odcinek miedzy Złotą a Kanonicką jest najbardziej opanowany przez podejrzane towarzystwo z okolicy, co nie sprzyja rodzinnym spacerom. Trawniki są zasrane przez psy, śmierdzą i nieciekawie wyglądają wysypywane na trawnikach odpadki dla gołębi. Zlatujące się nadmiernie gołębie też dokładają swoje. Daje się to odczuć latem przy bezdeszczowej pogodzie.
Nie wiem czemu też zrezygnowano chociaż z najprostszego placu zabaw dla dzieci. W tej okolicy brakuje takich atrakcji dla najmłodszych. Jak to się wpisuje w politykę pro rodzinną władz miasta. Piaskownice bym pominą ze wględu na higienę, ale jakiś mini tor przeszkód mógłby powstać. Czyżby obawa ze nasi dzielni stróże prawa nie upilnują tych konstrukcji przed miejscową chuliganerią. Takie na szybko naszły mnie spostrzeżenia, które należało by rozwiązać aby planty szybko nie powróciły do czasów sprzed rewitalizacji.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 mar 2016, o 23:14

Przez pomyłkę wkleiłem tam dwie te same wizualizacje. Pominąłem tą, na której coś a'la plac zabaw jest naniesione:
Obrazek
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 mar 2016, o 23:17

kompletnie bez sensu.

Rewitalizacja tam niepotrzebna, są ważniejsze rzeczy. Zbędne wydawanie pieniędzy...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 kwie 2016, o 09:57

gawronik13kalisz pisze:Przez pomyłkę wkleiłem tam dwie te same wizualizacje. Pominąłem tą, na której coś a'la plac zabaw jest naniesione:[/img]
Wiadomo, że konserwator nie wyraża zgody, aby na plantach powstał plac zabaw dla dzieci, o który wcześniej postulowano.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/pl ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dziwi mnie wybiórcza twórczość konserwatora zabytków. W jednych sprawach jest skrupulatny a inne olewa. Patrz szpetny płotek na peronie ponoć zabytkowego dworca PKP.

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 1 kwie 2016, o 16:31

Trans 8) Gaj 8)
© Tomek

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 2 kwie 2016, o 14:51

Mozna w sieci glosowac konsultacje spoleczne. I napisac co jest warte uwafi co trzeba zmienic etc. Mysle ze jak kolwiek by nie bylo zawsze nam bedzie zle. Ja uwazam projekt za ciekawy i spojny i bardzo mi sie podoba. Pytanie kiedy by to ruszylo. Uwazam tez ze przydlby sie program rewitalizacji dziedzincow kamienic jak i wogole kamienic wewnetrznych bo jest naprawde zle, w berlinie sa bardzo fajnie od owione dziedzince kamienic, poprostu zabrukowane w jednym kacue sa kosze ba smieci i jest bardzo przyjemnie czysto

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 maja 2016, o 21:19

Jak zmienią się Planty i skwer z fontanną? Znamy decyzję Miasta
...W projekcie przewidziana zostanie natomiast kombinacja kilku form fontann: posadzkowej, nieckowej i przelewowej (kaskadowej), a wszystko to będzie podświetlone, tworząc "grę światła i wody". Niewykluczone, że elementem tej konstrukcji stanie się tryskający wodą fortepian, o który wnioskowała radna Małgorzata Zarzycka. ..

...Termin realizacji inwestycji uzależniony jest od ostatecznego zakresu prac, ustalonego na etapie projektu, oraz wysokości pozyskanych środków finansowych – zastrzega Grzegorz Sapiński....

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... a,305.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Znając operatywność naszych Władz jeszcze długo na to poczekamy.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 18 maja 2016, o 22:28

Cristof pisze:Jak zmienią się Planty i skwer z fontanną? Znamy decyzję Miasta
...W projekcie przewidziana zostanie natomiast kombinacja kilku form fontann: posadzkowej, nieckowej i przelewowej (kaskadowej), a wszystko to będzie podświetlone, tworząc "grę światła i wody". Niewykluczone, że elementem tej konstrukcji stanie się tryskający wodą fortepian, o który wnioskowała radna Małgorzata Zarzycka. ..

...Termin realizacji inwestycji uzależniony jest od ostatecznego zakresu prac, ustalonego na etapie projektu, oraz wysokości pozyskanych środków finansowych – zastrzega Grzegorz Sapiński....

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... a,305.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Znając operatywność naszych Władz jeszcze długo na to poczekamy.
albo umilknie temat jak wiele któych w mieście było i zostanie zakopany na amen
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 maja 2016, o 22:54

niepotrzebnie wydane pieniądze

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 lip 2016, o 21:33

Miały być do końca maja, ale kiedy będą - nie wiadomo.
Projekty zagospodarowania kaliskich plant i placu Kilińskiego, do tej pory nie doczekały się opracowania. "Nie otrzymaliśmy uzgodnionej dokumentacji od projektanta" - powiedział Radiu Centrum z rozbrajająca szczerością Daniel Kaparuk, nowy szef miejskiego wydziału inwestycji w Kaliszu:
"Termin wiążący to był 31 maja. Projektant będzie miał naliczone kary umowne. Każdy dzień opóźnienia to jest kara dla projektanta, a dla nas powód do zniecierpliwienia, jeśli chodzi o termin oddania dokumentacji."

http://www.rc.fm//polityczne/kalisz-mia ... ie-ma.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czyli wszystko w normie, bo nie przypominam sobie inwestycji rozpoczętych i zakończonych w terminie.

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 5 paź 2016, o 01:17

Projekt już jest można go obejrzeć w Wydziale Rozbudowy i Inwestycji po powołaniu się na ustawę o dostępie do informacji publicznej - trudno go ocenić bo trzeba by się znać na ogrodnictwie zakłada - dużo drzew do usunięcia , dużo cięć korekcyjnych. Nie wiem co o tym sądzić najbardziej niepokoją mnie zwroty typu "drzewo do usunięcia bo koliduje z projektem" (a może to projekt koliduje z drzewem i należałoby się zastanowić czy nie można dostosować projektu do istniejącego drzewostanu. Duża przebudowa pod względem nawierzchni, latarni itp. Moim zdaniem wystarczyłoby tylko o planty zadbać ale chodzi o to, że pieniądze na przebudowę władze zamierzają pozyskać. Mam nadzieję, że nowe planty po wycinkach i nowych nasadzeniach nie będą się prezentowały łyso.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 5 paź 2016, o 14:50

jak dla mnie nic nie trzeba zmieniać, niech zostawią drzewa w spokoju! znowu dadzą jakieś badyle i zanim urosną okazale to miną wieki. Teraz wystarczyłoby nawierzchnię alejki/ławki zmienić i najwyżej podosadzać rośliny... ale po co usuwać?
czy trzeba zmieniać wszystko zmieniać na siłę? byle było po "naszemu", "inaczej", choć teraz jest po prostu dobrze.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 paź 2016, o 15:25

Drzewa jak najbardziej powinny zostać... nie mówię o żywopłotach, bo to to szybko odrośnie, ale żeby uzyskać taki wygląd drzew to trzeba będzie poczekać. Przebudować to co należy do sfery "nieożywionej" i potem dbać O PORZĄDEK. Bo jak pieski będą srały na nowy chodniczek to po co to wszystko?
A drzewa przycinać w ostateczności, jedne częściej (np. wierzby płaczące - skracać tak, żeby przechodząc przez alejkę nie czuć się jak w dżungli) a drugie rzadziej.
g13k

Awatar użytkownika
M.B.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 17 wrz 2016, o 03:43
Lokalizacja: Kalisz

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: M.B. » 5 paź 2016, o 18:14

Słyszałem z dziennikarskich ploteczek, że koszt inwestycji to 11 mln. Ale powtarzam to tylko plotka

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 5 paź 2016, o 21:54

M.B. pisze:Słyszałem z dziennikarskich ploteczek, że koszt inwestycji to 11 mln. Ale powtarzam to tylko plotka

to chyba by musieli jakieś egzotyczne okazy sprowadzić...

można by te pieniądze wydać na bardziej palące i... brzydkie, zaniedbane miejsca w centrum

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 lis 2016, o 13:41

Zdemontowano kiosk RUCHu, który stał vis a vis byłego przystanku autobusowego na Parczewskiego ;)
Taka mała poprawa krajobrazu ;)
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Planty - rewitalizacja

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 paź 2018, o 10:05

Szkoda, że zniknęły obrazy z pierwszego posta w tym wątku. Nie wiem teraz, czy projekty się pokrywają? Bo nie mogę znaleźć tych starych
Załączniki
planty1.png
planty1.png (603.93 KiB) Przejrzano 9180 razy
planty.png
planty.png (443.08 KiB) Przejrzano 9180 razy
1-2.png
1-2.png (235.83 KiB) Przejrzano 9180 razy
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Planty - rewitalizacja

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 10 paź 2018, o 18:13

gawronik13kalisz pisze:
10 paź 2018, o 10:05
Szkoda, że zniknęły obrazy z pierwszego posta w tym wątku. Nie wiem teraz, czy projekty się pokrywają? Bo nie mogę znaleźć tych starych
Zdjęcia z fejsa polecam przetwarzać przez jakąś stronę ponieważ szybko stają się niedostępne.
Pomimo tego że na fejsie istnieją.
Znalazłem tylko jedno zdjęcie
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
ophelia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2018, o 12:37

Re: Planty - rewitalizacja!

Nieprzeczytany post autor: ophelia » 6 lis 2018, o 12:49

M.B. pisze:
5 paź 2016, o 18:14
Słyszałem z dziennikarskich ploteczek, że koszt inwestycji to 11 mln. Ale powtarzam to tylko plotka
:shock: :shock: :shock: 11 mln, masakra. I wcale nie muszą sprowadzać egzotycznych okazów. To jest jakaś niesamowita umiejętność, że cos takiego by sie dało zrobić za milion czy 2 a ktoś chce na to dać 11 :D
Zapisz sie na badanie cebulek włosów trichogramem clinicacosmetologica.pl/zabieg/trichogram-badanie-wlosow/ i uporaj sie z łysieniem.

ODPOWIEDZ