Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Sting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2 paź 2017, o 13:05

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Sting » 24 maja 2019, o 01:04

Witam po dłuższej nieobecności na forum...
Panie Dawidzie odpowiem na Pana pytanie na podstawie obserwacji "przekształcania" pierwszego biurowca na mieszkania - ogólnie lipa. Na wstępie ogólnie przytoczę przepis, że zmiana sposobu użytkowania budynku wiąże się z dostosowaniem go do obowiązujących przepisów czyli to tak jak byśmy budowali nowy blok. A tu mamy stare mury - tylko malowanie, stare okna... Nie mam pojęcia co jest w środku ale ciekawe czy windy spełniają rygorystyczne przepisy, czy klatka schodowa jest oddymiana i czy są zachowane długości dróg ewakuacji. Pod projektem podpisał się zapewne jakiś starszy Pan z końca Polski, któremu już nie zależy i mamy "rewelację" za 2 tyś za metr.
Mam nadzieję, że kolejny etap będzie pozbawiony powyższych uwag bo lokalizacja jest naprawdę ciekawa i szkoda tego budynku.
Czekam na projekt w rejestrze ginbu...

Awatar użytkownika
MASTER ADMIN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 15 sty 2018, o 10:26
Lokalizacja: Stok... Słoneczny Stok...

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: MASTER ADMIN » 24 maja 2019, o 07:49

dawidborowiak.pl pisze:
22 maja 2019, o 22:28
Czy w pierwszym budynku udało im się dotrzymać słowa dot. dachu, ocieplenia, standardów wykonania? Ktoś ma jakieś info? :)
Ogłoszenia sprzedaży mieszkań nawet wykończonych są na rynku od jakiegoś czasu - można podpytać albo nawet obejrzeć z ciekawości - jeśli ktoś ma czas 8)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 maja 2019, o 08:03

W pierwszym budynku jest też sporo lokali na wynajem dla turystów.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 2 cze 2019, o 10:30

"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 cze 2019, o 11:06

Nie przeczytałeś co jest nspisane w linku, który wstawiłeś? 😅 No jest napisane że to Złota 71 czyli blok oddany do użytku jako pierwszy
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 2 cze 2019, o 11:17

gawronik13kalisz pisze:
2 cze 2019, o 11:06
Nie przeczytałeś co jest nspisane w linku, który wstawiłeś? 😅 No jest napisane że to Złota 71 czyli blok oddany do użytku jako pierwszy
A to tam jeszcze jakiś inny blok :oops: ?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 cze 2019, o 12:05

Tak... będzie teraz robiony, są linki wyżej
g13k


DeKaro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2019, o 11:06

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: DeKaro » 5 cze 2019, o 11:17

Z rzutu wynika że mieszkania są nieprzewietrzane, niema nawet minimalnego nasłonecznienia - strona od klatki schodowej :( . Ciekawe kto kupi ciemne mieszkania, z jedynym widokiem na dach hali produkcyjnej. Czy atrakcyjna cena przyciągnie chętnych ?

copcorp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2019, o 15:21

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: copcorp » 16 cze 2019, o 15:52

Zarezerwowałem sobie od strony parkingu jedno mieszkanie... ciekaw jestem czy wszystko pójdzie bez dziwnych problemów

xblazej85x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2019, o 16:24

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: xblazej85x » 2 lip 2019, o 16:31

Ma ktoś jakaś informację jak wygląda sytuacja z tymi mieszkaniami? Zarezerwowalem jedno. Umowy miały być na koniec czerwca A tu nic. Biuro nieruchomości cały czas mówi że wszystko idzie w dobra stronę A okazało się że deweloper z Litwy (istnieje od roku) nadal nie ma pozwolenia na przekształcenia. Słyszałem też że podobno biuro zwraca niektórym pieniądze za prowizje bo podobno nic z tej inwestycji nie wypaliło. Dodam jeszcze, że właścicielem jest Pan R.Radomski oraz spółki: VEA z.o.o Kalisz, Stakon sp. zo.o, które wg KRS są w stanie likwidacji. Zachęcam do weryfikacji księgi wieczystej (jest hipoteka i sporo wierzycieli) : KZ1A/00055912/4 a także firmy Litewskiej UAB 304839892. Jeśli ma ktoś jakieś inne konkretne informacje będę wdzięczny...

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 2 lip 2019, o 21:46

Czy pan Radomski to ten od magazynu z syfem w Szczypiornie?

xblazej85x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2019, o 16:24

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: xblazej85x » 3 lip 2019, o 21:31

raczej to nie on.
cytuję :
26-letni Patryk M. z Poznania, którego firma składuje w Szczypiornie niebezpieczne chemikalia odpowie za to przed sądem. Grozi mu 5 lat odsiadki.

link do artykułu: https://wkaliszu.pl/8042571/TEMIDA_Wlas ... sadem.html
inny link do artykułu : http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/sk ... id,tm.html

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 4 lip 2019, o 22:14

A czy Patryk M.nie wynajął czasem tego magazynu od firmy p. Radomskiego?
http://www.krs-online.com.pl/agroma-sp- ... 06548.html

Walery
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2019, o 22:54

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: Walery » 3 sie 2019, o 22:57

xblazej85x pisze:
2 lip 2019, o 16:31
Ma ktoś jakaś informację jak wygląda sytuacja z tymi mieszkaniami? Zarezerwowalem jedno. Umowy miały być na koniec czerwca A tu nic. Biuro nieruchomości cały czas mówi że wszystko idzie w dobra stronę A okazało się że deweloper z Litwy (istnieje od roku) nadal nie ma pozwolenia na przekształcenia. Słyszałem też że podobno biuro zwraca niektórym pieniądze za prowizje bo podobno nic z tej inwestycji nie wypaliło. Dodam jeszcze, że właścicielem jest Pan R.Radomski oraz spółki: VEA z.o.o Kalisz, Stakon sp. zo.o, które wg KRS są w stanie likwidacji. Zachęcam do weryfikacji księgi wieczystej (jest hipoteka i sporo wierzycieli) : KZ1A/00055912/4 a także firmy Litewskiej UAB 304839892. Jeśli ma ktoś jakieś inne konkretne informacje będę wdzięczny...
Również dokonałem i szukam informacji o obecnej sytuacji. Co że zwrotami prowizji? Umowa nie jest zrealizowana. Proszę o informację.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: milo » 21 paź 2019, o 07:38

Inwestycja na razie wstrzymana, budynek trafił z powrotem do sprzedaży. https://www.otodom.pl/oferta/nieruchomo ... 3b9y6.html
Powrót do poczekalni w inwestycjach planowanych. ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

zetor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2019, o 17:01

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: zetor » 28 paź 2019, o 09:31

Może ktoś się skupi, bo to jednak łakomy kąsek się wydaje. Fakt, że musi to być ktoś kto dysponuje dużą ilością wolnego kapitału, bo przerobienie tego budynku, wyremontowanie, oddanie do stanu używalności, to wcale nie jest takie proste zadanie, jakby się chciało aby było.
Zarówno koszt pracy jak i materiałów budowlanych nie należy do najtańszych.
Nie mniej przy odpowiedniej cenie, nie powinno być większego problemu ze sprzedażą.

copcorp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2019, o 15:21

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: copcorp » 30 paź 2019, o 11:58

Dzwoniłem jakiś czas temu do agencji, pewna uprzejma Pani poinformowała mnie o tym, że " były już inwestor z Litwy" odpuścił tą inwestycję z powodu niskiej lub nawet zerowej opłacalności (podczas rezerwacji mieszkania 50m2 było w okolicach 100k PLN).
Na dzień dzisiejszy podejmowane są rozmowy z kolejnym Developerem i w przeciągu najbliższych kilku miesięcy cała inwestycja stoi pod wielkim znakiem zapytania, a do tego bardzo prawdopodobne jest, że cena mieszkań podniesie się do 3500-3700 za m2.....

Przez telefon powiedziano mi także, że kwoty wpłacone na rezerwację są zawracane w 100% po wystąpieniu z podaniem..

xblazej85x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2019, o 16:24

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: xblazej85x » 30 paź 2019, o 18:02

Witam,
również się dowiadywałem w tej sprawie a także rozmawiałem z Litwinami. Litwini się wycofali. Pan Radomski miał samemu "przekształcić" budynek ale ogłoszenie sprzedaży całej nieruchomości (przez pana Radomskiego) pojawiło się na OTO tak jak pisał kolega wyżej. O prawdopodobnym wzroście cen do poziomu 3500-3700 informują przez telefon i także o zwrotach, które wypłacają.
Nasuwają się trzy pytania :
1. Czy te nowe ceny za m2 nie są po to by część zapisanych zrezygnowała a na ich miejsce wszedł ktoś "wcześniej zaplanowany" ? Przy tym poziomie ceny za m2 to mieszkanie bez ścian działowych, elektryki, wody i ogrzewania to cena trochę przesadna :)

2. Czy podpisanie podania o rezygnację z rezerwacji nie oznacza, że biuro się wywiązało a to my rezygnujemy (i kasa nie będzie oddana - o czym dowiemy się już po podpisaniu ) ?

3. Czy komukolwiek udało się odzyskać wpłatę od biura ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Biurowiec dawnego Polo przekształcany na mieszkania

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 lis 2019, o 21:27

Krzysztof Ścisły - Od pewnego czasu śledzę losy rewitalizacji budynku, może nie tak spektakularnej, jak po fabryce fortepianów Calisia, ale równie ważnej dla naszego miasta. Biurowiec Polo przy ulicy Złotej 71 kupił Pan z zamiarem przekształcenia w obiekt mieszkaniowy. Ale są problemy. Wyjaśni Pan kaliszanom, na jakim etapie jest inwestycja? Jarosław Czopek - Naturalnie... jednak na ten temat mogę opowiadać długo, nie wiem czy wystarczy Panu czasu, cierpliwości i miejsca w gazecie, żeby wysłuchać historii, na którą składa się kilka segregatorów z dokumentami. KŚ - Proszę o duży skrót. JCz - Inwestycja jest zakończona, ale to chyba jest zbyt duży skrót? KŚ - No... tak. Czyli mam rozumieć, że wszystko jest w porządku, mieszkania wykupione i ludzie mieszkają w nich zadowoleni z lokalizacji i warunków? JCz – Wiem, że rozmawiał Pan właścicielami lokali zlokalizowanymi w budynku i byli zadowoleni. Tak jak Pan wie, obiekt jest obecnie budynkiem mieszkalnym, działka została przekształcona jako przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową oraz przekształcona z użytkowania wieczystego na własnościową. Wszystkie mieszkania zostały sprzedane. Niestety za tym prostym zadaniem kryje się prawdziwa droga przez mękę z powodu nieustannych donosów. KŚ - Kto i do kogo donosił? JCz - Do policji, prokuratury, CBA, nadzoru budowlanego, straży pożarnej, a nawet do straży granicznej, Prezydenta Miasta Kalisza, do Wojewody Wielkopolskiego. Robiła to jedna osoba. KŚ - Kto i dlaczego? JCz - Ze względu na fakt, toczących się postępowań, w tym sądowych, nie wymienię nazwiska. KŚ - CBA i nadzór budowlany to rzeczywiście musiała być niezła jazda. JCz - Sprawa jest bardziej prozaiczna. Klient chciał kupić ode mnie mieszkanie, właśnie przy ulicy Złotej 71, w tym celu sporządziliśmy umowę przedwstępną. Lokal nie był jeszcze formalnie wydzielony z powierzchni budynku, lecz po podpisaniu umowy przedwstępnej udostępniłem przedmiotowy lokal klientowi, tak by mógł rozpocząć prace remontowe. Pewnego dnia, kiedy zgodnie z umową nastał termin sporządzenia umowy przyrzeczonej – umowy sprzedaży, klient odstąpił od transakcji, żądając ode mnie 120 tysięcy złotych odszkodowania za rzekomy remont lokalu, a jednocześnie odmówił wydania kluczy do lokalu. KŚ - Jaki był powód żądania? JCz - Dostałem wiele pism od adwokata tego klienta, ale musiałbym od początku prześledzić korespondencję, wszystkie wezwania do zapłaty i uzasadnienia. Generalnie przyczyną był wstępny projekt aktu notarialnego - umowy sprzedaży. Klient ostatecznie stwierdził, że działam w zorganizowanej grupie przestępczej wraz z pracownikami UM Kalisz i notariuszem. Z tego powodu nie stawił się w kancelarii notarialnej i nie przystąpił do umowy sprzedaży. Już przy pierwszym żądaniu odszkodowania klient stwierdził, że jeżeli mu nie zapłacę żądanej kwoty to za rzekome wałki, przekręty, wyrządzone mu szkody, krzywdy i za wszystkie nieprawidłowości mnie zamkną oraz że na tę budowę wyśle wszystkie możliwe kontrole. W tym momencie zaczął się dla mnie dość ciężki czas - wszystkie służby jawne i tajne po tych donosach po prostu rzuciły się na mnie. Wydaje mi się, że służby uznały, że podano im przestępcę na talerzu, którego można zamknąć bez ryzyka pomyłki. Wszyscy podeszli do mnie ostro i stanowczo, choć na szczęście nikt nie rzucił mnie na ziemię i nie założył kajdanek. Ale... żeby nie przedłużać, wszystkie sprawy umorzono, bo donosy okazały się być oparte na bzdurnych zarzutach, a przed sądem cywilnym sprawę o zwrot lokalu po dwóch latach sądowej udręki wygrałem - klient ma nakaz opróżnienia, opuszczenia i wydania mojej własności. KŚ - Ale administracja nie do końca przyznała Panu rację i sprawa nadal jest w toku. Wiem to od urzędnika z kaliskiego magistratu. JCz – Musi to być jakaś stara informacja. Raczej jest przeciwnie choć jest pewien lapsus /śmiech/, który wydarzył się ze względów proceduralnych. Klient powiadomił, jak wcześniej wspomniałem wszystkie instytucje kontrolne, także straż pożarną. Straż pożarna w Poznaniu wydała postanowienie dla mnie negatywne. To zrodziło potem problem administracyjny, który ciągnie się i nieznacznie komplikuje sprawę, przy czym podkreślam raz jeszcze - ze względów proceduralnych. KŚ - Co straż pożarna z Poznania dostrzegła, czego nie widziała straż pożarna w Kaliszu? JCz – Straż pożarna w Poznaniu unieważniła uzgodnienia rzeczoznawcy do spraw pożarowych w projekcie budowlanym, a informacja ta trafiła do nadzoru budowlanego, urzędu miasta i gdzie tylko było to konieczne. Na postanowienie straży pożarnej w Poznaniu złożyłem odwołanie do Komendy Głównej Straży Pożarnej. Mimo tego inspektor nadzoru budowlanego wydał decyzję o obowiązku wykonania projektu zamiennego, po której to decyzji UM Kalisz uchylił pozwolenie na budowę do czasu złożenia projektu zamiennego, czyli poprawionego. W sumie nic takiego. Jednak decyzje inspektora nadzoru budowlanego jak i UM miasta zostały wydane mimo, że postanowienie Straży Pożarnej w Poznaniu nie było ostateczne. Od decyzji UM Kalisz o uchyleniu pozwolenia na budowę odwołałem się do wojewody, który utrzymał ją w mocy mimo, że Komendant Główny Straży Pożarnej w międzyczasie uchylił postanowienie Straży pożarnej w Poznaniu, która była podstawą wszystkich niekorzystnych dla mnie decyzji. Z uwagi jednak na uchylenie przez Komendanta Głównego Straży Pożarnej postanowienia Straży w Poznaniu nadzór budowlany umorzył swoje postępowanie i uchylił swoją wcześniejszą decyzję nakazującą wykonanie projektu zamiennego. KŚ - I zaczęło się uchylanie uchyleń...?
http://www.7dnikalisza.com/artykul/dono ... o-zlota-71
g13k

ODPOWIEDZ