Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 lis 2017, o 14:45

Przeglądając poznańską część forum Skyscraper City, natrafiłem na taką oto ładną mapkę: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 48082&z=15

Co sądzicie o pomyśle abyśmy jako forumowicze stworzyli analogiczną mapę dla Kalisza? Niby to zwykła, prosta mapa, ale bardzo ładnie obrazuje gdzie i co w danym miejscu powstaje lub ma w przyszłości powstać. Myślę, że to ciekawa i zacna idea, a jej efekty moglibyśmy udostępniać na fb, co jeszcze bardziej mogłoby zwiększyć popularność naszego forum :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 lis 2017, o 15:19

Mariusz, kiedyś coś podobnego robił :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 lis 2017, o 15:43

jasiek20 pisze:
26 lis 2017, o 15:19
Mariusz, kiedyś coś podobnego robił :)
To może warto wrócić do tego pomysłu? Przede wszystkim dla mnie takie obrazowe wykazanie inwestycji jest o wiele bardziej czytelne niż jakaś sucha, pisemna informacja :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 lis 2017, o 16:13

Tylko jakie inwestycje Przemku? :roll:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 lis 2017, o 19:04

jasiek20 pisze:
26 lis 2017, o 16:13
Tylko jakie inwestycje Przemku? :roll:
No cóż, to już jest inna kwestia... :) Załączona przeze mnie mapka jest dla mnie tym bardziej interesująca i praktyczna, że obrazuje nie tylko miejsca obecnych inwestycji, ale również tych zrealizowanych oraz z dodatkowymi opisami na ich temat. W kontekście np. inwestycji drogowych to trochę takie przełożenie studium czy mpzp na zdjęcia satelitarne Googla :)

No ale to ogólnie taki pomysł. W Poznaniu po prostu część forum się skrzyknęła i tworzą takie małe inwestycjne arcydzieło :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 lis 2017, o 20:18

Jasiek20 nie popadajmy w skrajności nie jest tak dobrze jak mówi prezydent, ale nie jest też tak źle jak Ty piszesz. Miejskie inwestycje leżą i kwiczą, ale prywatnych coś się tam dzieję. Taka mapka to fajny pomysł, tylko komu się będzie chciało przy tym grzebać?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 lis 2017, o 19:05

Czuje się ktoś dobrze w robieniu tego typu rzeczy i chciałby się tym zająć? :D
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lis 2017, o 19:35

gawronik13kalisz pisze:
28 lis 2017, o 19:05
Czuje się ktoś dobrze w robieniu tego typu rzeczy i chciałby się tym zająć? :D
Teoretycznie można nadać uprawnienia kilku osobom, które systematycznie mogłyby dodawać kolejne inwestycje, czy to zrealizowane, czy to w realizacji, czy też w końcu planowane.

Wydaje mi się, że coś takiego można zrobić w kreatorze map Googla choć jeszcze dokładnie się temu nie przyglądałem.

Zoltar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2019, o 10:09
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: Zoltar » 11 lut 2019, o 10:15

Myślę, ze ma to miejsce bytu i szczerze ja bym się na to pisał.
just smile :D

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 20 wrz 2019, o 16:25

Przeglądam sobie forum inwestycji Rzeszowa, podziwiam to miasto niegdyś jeszcze raz mniejsze od Kalisza dziś jeszcze raz takie :)
Inwestycje o których co najwyżej za 100 lat będziemy mogli pomarzyć.
Posiadają własne forum z wydzielonymi kategoriami pod drogi,mieszkania, przemysł itd.

Jest tam też jakiś większy porządek w tytułach odnośnie inwestycji.

no ale nie o tym jest ten temat.
Na dole forum możemy zobaczyć mapkę google z zaznaczonymi inwestycjami klikając w dany znacznik pojawia się nazwa oraz link do tematu z inwestycją fajna sprawa :)

https://inwestycje-rzeszow.pl/
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7135
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 wrz 2019, o 16:44

A ile wieżowców w tym Rzeszowie budują...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 20 wrz 2019, o 18:19

jasiek20 pisze:
20 wrz 2019, o 16:44
A ile wieżowców w tym Rzeszowie budują...
Nie chcę tutaj zbytnio wychwalać tutaj Rzeszowa.
Ale dla mnie to stosunkowo małe miasto o aspiracjach wielkiego miasta i widać to na każdym kroku.
Ponadto te aspiracje im bardzo wychodzą i przynoszą oczekiwane skutki.
Tak jak wcześniej wspominałem jak Rzeszów z małej mieściny zjadł na śniadanie 100 tysiączniki.

W 1955r. przepaść jaka dzieliła Kalisz a Rzeszów wynosiła około 15 tysięcy na korzyść Kalisza

15 lat później Rzeszów nas przebija czyli mamy rok 1970r. wtedy Kalisz liczy prawie 81 500 mieszkańców tym czasem
Rzeszów już 83 100.

6lat później czyli w 1976r. Rzeszów osiąga już 100 tysięcy mieszkańców, dla porównania Kalisz taką liczbę ma dopiero w 1981r.

Najwyższa ludność Kalisza datuje się na rok 2000r, wtedy też Kalisz przez ten jedyny rok liczy sobie 110tyś mieszkańców Rzeszów w tym czasie ma już 160tyś.

Dla Kalisza nastają smutne czasy wyludniania się aż po dzień dziś.

Rzeszów też miał z tym problem już w 1999r miał pierwszy spadek jednak w 2000r miał już wzrost następnie tendencje spadkową miał aż od 2001r. do 2005r. co ciekawe w tym czasie ubyło nawet u nich więcej mieszkańców jak u nas natomiast z ogromnym impetem odbijają piłeczkę wchodząc w 2006r wtedy też odnotują 4 tysięczny wzrost mieszkańców

Czyli w okolicach 2006r czyli jakieś 13 lat temu dzieliło nas około 50 tyś mieszkańców
Dziś już dzieli nas prawie 100 tysięcy bo Rzeszów aktualnie posiada 194 500 mieszkańców.

Jednak przepaść między naszymi miastami jest ogromna Rzeszów jest mały ale jest bardzo wielkomiejski.
Kalisz jest mały ale jak na swoją wielkość po za samym centrum jest bardzo mało miejski.

Rzeszowskie drogi wyglądają jak te z wielkich miast tym czasem Kaliskie jak rozbudowane drogi osiedlowe.
Powstają tam różne ciekawe pomysły które mogą aspirować.
Jedne powstają inne nie ale słychać o nich.
Słynna już kładka nad ziemna w formie Ronda jedyna na świecie.
Plan budowy miejskiej kolei nad ziemnej który niestety nie wypalił.

I tak jak wspomniałeś Jasiek wieżowce pominę te małe budynki którymi byśmy się zachwycali w Kaliszu jakimiś 8 piętrowymi.
W Rzeszowie nie brakuje wieżowców 18 kondygnacyjnych czyli takich które raczej są standardem w wielkim Poznaniu .
Z tą różnica że w Poznaniu to głównie wielka płyta a tutaj ciekawe nowe ładne projekty.

Po za 18 kondygnacyjnymi budynkami są też wyższe np: Capital Towers 75m budynek składający się z 25 kondygnacji

Dla porównania gdyby ten budynek mieścił się w Poznaniu byłby to 4 największy budynek Poznania,
W Wrocławiu pod względem wysokościowym byłby 3 a pod względem ilości kondygnacji 2 zaraz po sky tower.
W Krakowie byłby na 3 miejscu.

Jednak to nie koniec ambicji Rzeszowa co prawda ta wydaje się być troszkę przesadzona rodem jak ta z tą kolejką miejską ale plany są.
Mianowicie https://www.urbanity.pl/podkarpackie/rz ... park,b2682
160m wieżowiec składający się z 36 kondygnacji

Jeżeli jednak taki by powstał to Poznań nawet niema takiego wieżowca który ma podobne parametry, podobnie jest z Łodzią, Krakowem no i Wrocławiem już totalnie oczywiście pomijając tutaj sky towera.

Tak potężny rozwój miasta bardzo wpływa na samych mieszkańców u nas jest to słynne nie da się i narzekanie.
Tym czasem obczaicie wątki z Rzeszowa cytuję
Dla mnie Rzeszów byłbym miatem idealnym, gdyby powstawało więcej miejsc pracy. Pod tym względem mamy duże braki, tym bardziej że szczycimy się coraz to większą liczbą studentów :x Na szczęście to powoli zaczyna się zmieniać i mam nadzieję, że w przyszłości stolica Podkarpacia zostanie okrzyknięta liderem miast wojewódzkich Polski wschodniej :D
Cytat wypowiedzi z ciekawej inwestycji w Lublinie na Rzeszowskim forum
Osobiście nie lubię takich porównań, gdyż jestem zagorzałem resoviocentrystą i tylko w bardzo jaskrawych przypadkach jestem skłonny uznać wyższość innych miast względem Rzeszowa.
Generalnie na Rzeszowskim forum mają fajną kategorię mianowicie "Zazdrościmy / Podziwiamy" w którym to rozmawia się właśnie o innych miastach czy też krajach czegoś takiego brakuje u nas może nie kategorii ale chociaż tematu.

Bo tak to zawsze odbijamy gdzieś od dyskusji danego wątku.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: imigas » 11 lis 2019, o 15:36

Moim zdaniem mapka poznańska z pierwszego postu (jak ktoś już wspomniał) bardzo czytelna, szczególnie dla osób które nie są na bieżąco z inwestycjami albo nie mają chęci czytać pojedynczych długich tematów na forach.

Ktoś już może zaczął taki kaliski projekt?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 lis 2019, o 17:21

Teraz tak na szybko chciałem zobaczyć jak wygląda to z punktu logistycznego w kontekście pracy nad tym i mógłbym to ogarnąć, chodź trochę to czasochłonne tak od zera.
Pozostaje kilka ale, oraz czy ktoś to doceni i wrzuci to jakoś na forum a nie jako pusty link w poście.

O to screeny z testów:
Obrazek
Obrazek

Czekam na jakiś odzew :wink:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Mops
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 18:24
Lokalizacja: Korczak

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: Mops » 11 lis 2019, o 17:50

Z pewnością taka mapa będzie przydatna, będzie można zobaczyć co za inwestycje są w Kaliszu. Tylko musi być na bieżąco aktualizowana

satori
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 11 sty 2009, o 20:11

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: satori » 11 lis 2019, o 19:40

Albo urzędnicy zapomnieli że jest albo nie ma inwestycji w mieście: http://msip.kalisz.pl/msip/index.php?op ... ile=700719
TAK DLA Szybkiej Kolei w Kaliszu i CPK!
Mapka DK25 + KDP

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Kaliska Mapa Inwestycji (KMI)

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 18 sie 2023, o 19:16

Nie wiem, czy Vocatont "poległ" przy tworzeniu mapy z powodu nikłego zainteresowania forowiczów i braku wsparcia, czy też po prostu porzucił projekt. Myślę, że to pierwsze. Czy temat ma szansę na reaktywację? Dajcie znać. Przygotowałem tymczasem roboczą mapę inwestycji (są pewno jakieś błędy i braki, ale jeżeli będzie zainteresowanie to wspólnie możemy "pociągnąć" taki rodzaj prezentacji).

https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing

ODPOWIEDZ