Połączenie ul. Ks. Jolanty z ul. Wrocławską

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie ul. Ks. Jolanty z ul. Wrocławską

Nieprzeczytany post autor: jp » 9 lis 2020, o 18:31

Droga kategorii GP? Jestem trochę zaskoczony, ale pozytywnie. Chociaż nie bardzo wierzę w realizację. W Studium mamy tylko jeden taki odcinek. Jest nim przedłużenie obwodnicy Skalmierzyc do ul. Poznańskiej i dalej do granicy miasta. Wytyczenie drogi GP w kier. południowym od węzła "Castorama" do ul. Częstochowskiej oraz dalej do ul. Łódzkiej formułuje fajny prawie ring kategorii GP. Byłby to ring miejski. Pierwszy (śródmiejski) ring kategorii G lub Z stanowią ulice: Piłsudskiego, Stanczukowskiego, Podmiejska i Trasa Bursztynowa wraz z planowanym przedłużeniem w północno -wschodniej części miasta.
Niepełny trzeci, już pozamiejski, tworzyłyby obwodnice dróg krajowych nr 12 i 25 (GP lub S)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie ul. Ks. Jolanty z ul. Wrocławską

Nieprzeczytany post autor: jp » 9 lis 2020, o 21:15

Wracając do połączenia Częstochowskiej z Wrocławską i al. Wojska Polskiego. Bez względu na kategorię drogi, przebudowy wymaga skrzyżowanie al. WP, Wrocławskiej i Zachodniej. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przedłużenie al. WP w linii prostej. Obecny zygzak można też "wyprostować" poprzez duże rondo, które wraz z nowym drugim wiaduktem tworzyłby dwujezdniową przeprawę przez tory.

Prowizoryczne rozwiązanie sprzed około 10 lat, polegające na obniżeniu niwelety jezdni pod istniejącym wiaduktem kolejowym można usprawiedliwiać. Miało na celu wyeliminowanie tirów z ul. Górnośląskiej oraz poprawę dostępu do strefy przemysłowej. Mam nadzieję, że koncepcja nowej drogi pozwoli wreszcie rozprawić się z tą prowizorką.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Połączenie ul. Ks. Jolanty z ul. Wrocławską

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 lis 2020, o 22:45

O ile mnie pamięć nie myli to rozwiązanie sprzed 10 lat polegało na przebudowie istniejącego wiaduktu. Pierwotnie planowana metoda obniżenia jezdni była niewystarczająca zarówno jeśłi chodzi o wysokość jak i szerokość.
Jeśli planowany jest w tym miejscu a raczej okolicach łącznik do Częstochowskiej na dodatek planowany w dwóch jezdniach to obawiam się, że nie obejdzie się bez budowy wiaduktu w nowym miejscu.Z Zachodniej dwóch jezdni z pasem zieleni nie zrobimy .

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie ul. Ks. Jolanty z ul. Wrocławską

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 lis 2020, o 00:02

Dokładnie tak. Pisząc o rozprawieniu się z prowizorką miałem właśnie na myśli budowę wiaduktu w nowym miejscu, najlepiej w prostej linii na przedłużeniu al.WP. Myślę, że w grę może też wchodzić duże rozsunięcie jednokierunkowych jezdni przy wykorzystaniu obecnego wiaduktu dla ruchu w jednym kierunku.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Połączenie ul. Ks. Jolanty z ul. Wrocławską

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 10 lis 2020, o 11:33

Powiązaniem centralnej części miasta z tą trasą powinien być wiadukt lub tunel w ciągu Podmiejska- Piwonicka.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Połączenie ul. Ks. Jolanty z ul. Wrocławską

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 lis 2020, o 11:53

kaliszanin2 pisze:
10 lis 2020, o 11:33
Powiązaniem centralnej części miasta z tą trasą powinien być wiadukt lub tunel w ciągu Podmiejska- Piwonicka.
Wiadukt/ Tunel... w Kaliszu brzmi to jak SF. Niestety.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ