"Kaliskie własne M" ul. Długosza

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

"Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 sie 2018, o 14:03

"– Przy rzece, u zbiegu ul. Długosza i Wodnej będzie dwupoziomowy parking, ponad 6.000 m² i mamy na celu też udostępnienie tego tego parkingu dla mieszkańców miasta. Jeden z budynków będzie 5-cio, a drugi 6-cio kondygnacyjny z windami. Pracujemy nad tą lokalizacją już od ponad dwóch lat ze względu na decyzję środowiskową ze względu na gabaryty tych obiektów, również mieliśmy zwolnienie z zakazu budowy na terenie zalewowym, a już takim terenem nie jest, więc te wszystkie formalności przeszliśmy i na obecnym etapie negocjujemy wygląd tych budynków i ich wysokość z nadzorem konserwatorskim. – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Górski, prezes zarządu Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Obrazek
Powstać ma 205 mieszkań.
Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 1 sie 2018, o 18:19

wiadomo w którym miejscu dokładnie?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 sie 2018, o 18:23

Jest napisane, Długosza/Wodna. Tam spora działka.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 sie 2018, o 19:12

to jest ta dzialka co Tabaka chcial zbudowac fabryke tytoniu? A miasto nie wyrazilo zgody

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: jp » 1 sie 2018, o 19:37

Ponieważ jestem zwolennikiem miasta zwartego, bardzo mnie cieszą mieszkaniowe inwestycje w śródmieściu i w sąsiedztwie śródmieścia. Szczególnie w rejonach które nie miały szczęścia do wielkomiejskiej zabudowy. A takich bezpośrednio przylegających do śródmieścia rejonów z zaniedbaną przestrzenią mamy wiele. Do zaniedbań w znacznym stopniu przyczynił się sposób planowania i asymetryczny rozwój miasta.
Dobrze, że wreszcie to się zmienia.
Hotel Hilton, teren po Tekni, Majkowska, czy wreszcie Długosza to inwestycje i plany zmierzające we właściwym kierunku.
Niepokoją mnie tylko te wieczne spory z urzędem konserwatorskim o wysokość zabudowy. Jestem bardzo wrażliwy na punkcie osi widokowych, sekwencji przestrzennych, ale na litość… niech mi ktoś wytłumaczy, z jakiego powodu przy Długosza budynki nie mogą mieć tych 2,3 kondygnacji więcej, tak jak to było pierwotnie planowane?
Ostatnio zmieniony 1 sie 2018, o 19:40 przez jp, łącznie zmieniany 1 raz.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 1 sie 2018, o 19:40

tam gdzie było boisko?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 sie 2018, o 09:09

jp pisze:
1 sie 2018, o 19:37
ale na litość… niech mi ktoś wytłumaczy, z jakiego powodu przy Długosza budynki nie mogą mieć tych 2,3 kondygnacji więcej, tak jak to było pierwotnie planowane?
Zgadzam się. Także uważam, że teren osiedla Piskorzewie to idealne miejsce (chyba jedyne) do budowy "Nowego Kalisza", który powinien posiadać zabudowę średnio-wysoką, wysoką, nowoczesną i w formie apartamentów. Idealny przykład to planowana (oby nie porzucona) koncepcja Wistil Biznes Parku.
Przy Długosza, Majkowskiej, a także po Tekni (mimo, że to raczej Śródmieście) to znakomite tereny na budowę tego typu obiektów. Widać na planie zagospodarowania terenu przy Długosza, że ten 6 kondygnacyjny budynek będzie także widoczny od strony rzeki- to także impuls do zagospodarowania brzegów Prosny. Tam naprawdę nie zaszkodziłoby zbudowanie budynków wysokości przynajmniej Panoramy Dobrzec.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 sie 2018, o 09:56

Z prezentacji p. Prezesa KTBS A. Górskiego
Załączniki
Screenshot_20180802-094333.jpg
Screenshot_20180802-094333.jpg (496.4 KiB) Przejrzano 7462 razy
Screenshot_20180802-094312.jpg
Screenshot_20180802-094312.jpg (497.32 KiB) Przejrzano 7462 razy
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 sie 2018, o 15:54

Czy te budynki nie mogły być frontem do rzeki? Ludzie mieliby ładny widok z okna, a tak na co będą mieli widok?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: milo » 2 sie 2018, o 16:30

Będa mieli widok na rozsypujące się magazyny i zagracony teren...niestety.
Myślę i mam też taką nadzieję, że za kilka lat ten teren w kwadracie Przybrzeżna-Wodna-Długosza-Piskorzewie będzie również do zagospodarowania na cele mieszkaniowe.
Ale i tak szkoda, że nie odwrócono pierzei do rzeki.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 sie 2018, o 16:50

Słuszne spostrzeżenie. Nie zwróciłem na to uwagi. Niezła lipa w takim razie. I niech nikt nie mówi, że miasto nie jest odwrócone plecami do rzeki. W takiej Łodzi, Zielonej Górze itp. mogą tylko o tym pomarzyć. My mamy szansę i od lat jej nie wykorzystujemy. (pseudo plaży nie liczę).
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 sie 2018, o 16:56

Może konserwator też miała swoje ale i musieli obrócić?
g13k

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: jp » 2 sie 2018, o 18:05

milo pisze:
2 sie 2018, o 16:30
Będa mieli widok na rozsypujące się magazyny i zagracony teren...niestety.
Myślę i mam też taką nadzieję, że za kilka lat ten teren w kwadracie Przybrzeżna-Wodna-Długosza-Piskorzewie będzie również do zagospodarowania na cele mieszkaniowe.
Też mam taką nadzieję
Ale i tak szkoda, że nie odwrócono pierzei do rzeki.
Też zwróciłem na to uwagę. Jest to kolejny przykład odwracania się miasta dupą do rzeki. Z rysunku wynika, że budynek będzie wyniesiony ponad poziom gruntu i tym sposobem dwupoziomowy parking nie powinien go przesłonić, ale... Nie znam projektu, nie wiem czy w ogóle istnieje, ale jeśli ściany od strony rzeki miałyby być ślepymi, to lepiej żeby ta inwestycja nie powstała...

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 2 sie 2018, o 21:49

ale bez sensu! i dla mieszkańców beznadziejnie i dla estetyki miasta, zupełnie inaczej prezentowałyby się mieszkania nad wodą

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 sie 2018, o 22:46

Nie wiem kuźwa, kto to projektuje. Ale tak jak pisał MIlo, cały ten teren powinien iść pod zabudowę mieszkaniową. Dziś specjalnie tam pojechałem. Jest tam kilka firm, ale z reguły to hurtownie lub małe firmy. Myślę, ze mogłyby się stamtąd przenieś, gdyby potencjalny inwestor im zaproponował lepszy teren.
Tam powinna powstać zabudowa pierzejowa, choć gastronomik trochę to psuje. Mimo wszystko miasto powinno dążyć do takiej zabudowy, gdzie tylko się da. Zwłaszcza nad rzeką.
Jakby mieli jaja to mogliby dać jeszcze jedne bok zabudowy nad rzeką. Wtedy można zrobić zamknięte podwórko jakw kamienicach, tylko zamiast parkingu jakiś ładny ogród. Dziś jest mnóstwo w Kaliszu firm od projektowania i utrzymania ogrodów. Pewnie za niewielkie pieniądze mogliby stworzyć małe cudo. No, ale do tego trzeba mieć wizję jak ma wyglądać miasto.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 sie 2018, o 13:00

K-man pisze:
2 sie 2018, o 22:46
Nie wiem kuźwa, kto to projektuje. Ale tak jak pisał MIlo, cały ten teren powinien iść pod zabudowę mieszkaniową. Dziś specjalnie tam pojechałem. Jest tam kilka firm, ale z reguły to hurtownie lub małe firmy. Myślę, ze mogłyby się stamtąd przenieś, gdyby potencjalny inwestor im zaproponował lepszy teren.
Tam powinna powstać zabudowa pierzejowa, choć gastronomik trochę to psuje. Mimo wszystko miasto powinno dążyć do takiej zabudowy, gdzie tylko się da. Zwłaszcza nad rzeką.
Jakby mieli jaja to mogliby dać jeszcze jedne bok zabudowy nad rzeką. Wtedy można zrobić zamknięte podwórko jakw kamienicach, tylko zamiast parkingu jakiś ładny ogród. Dziś jest mnóstwo w Kaliszu firm od projektowania i utrzymania ogrodów. Pewnie za niewielkie pieniądze mogliby stworzyć małe cudo. No, ale do tego trzeba mieć wizję jak ma wyglądać miasto.
Jaki gust, takie wizje :( i nie chodzi mi tylko o obecne działania mogące mieć wpływ na oblicze miasta w przyszłości. Wcześniej nie działo się lepiej, może nawet gorzej. Wystarczy rzut oka na architekturę lat 90-tych, żeby popaść w depresję. A wcześniejsze "dokonania", bloczyska poustawiane prostopadle do głównych/reprezentacyjnych ulic (Górnosląska, 3-Maja).
Wytyczenie Al.WP przez zabudowania i tym samym odsłonięcie podwórek. Sam pomysł takiego przebiegu nie był zły, główna ulica przebiegająca w pobliżu śródmieścia była i jest potrzebna, ale pozostawienie otoczenia, budzi odrazę. Z biegiem lat, zamiast porządkować otoczenie, wyburzać niepasujące do nowego układu budynki, tworzyć nowe pierzeje, główna ulica miasta obrosła pawilonikami, magazynami i widok odsłoniętych oficyn pozostał.
To wszystko, no może już tylko prawie wszystko dałoby się jeszcze naprawić, ale do tego potrzebna jest właśnie WIZJA.
Tylko kto i dla kogo ma się tym zająć, skoro ludziom to nie przeszkadza. Skoro mieszkańcom nie przeszkadza nawet ohydny widok wyrwy w zabudowie Złotego Rogu i widzieliby tam plac, to jak tu marzyć o porządkowaniu tkanki miejskiej jeszcze dalej od ratusza :(

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 sie 2018, o 15:39

Dokładnie tak JP :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 maja 2019, o 08:33

"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 maja 2019, o 21:03

Zapytałem prezesa KTBS co z zapowiadanymi inwestycjami.
Zrezygnowano z realizacji tej koncepcji. Prezes ma nadzieję że prezydent powierzy do realizacji przez KTBS na terenach należących do miasta nową koncepcję którą wstawił Vocatont
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: "Kaliskie własne M" ul. Długosza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 maja 2019, o 08:42

Ta stary projekt był słaby.
Dlaczego studenci tak unikali zabudowy pierzejowej?
No i budynki mają być mega niskie. Mają mieć po 2 i 3 piętra.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ