Kiepska jakość powietrza i oczyszczacz

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
hiper
Użytkownik
Użytkownik

Kiepska jakość powietrza i oczyszczacz

Post autor: hiper » 5 paź 2018, o 10:15

Mieszkam w bloku, ale w pobliżu jest sporo domków, które w okresie jesienno letnim potrafią stworzyć naprawdę gęstą atmosferę - chodzi o smog. Wystarczy 3-4 domki, aby zanieczyścić całe osiedle.
Przymierzam się do zakupu oczyszczacza do powietrza. Jestem po lekturze niezliczonej ilości poradników... ale nie ma to jak opinia kogoś kto użytkuje taki sprzęt.

Ragtt
Użytkownik
Użytkownik

Re: Kiepska jakość powietrza i oczyszczacz

Post autor: Ragtt » 8 paź 2018, o 12:31

A nie można gdzieś tego zgłosić? Dlaczego te domki wytwarzają tyle smogu? W niektórych miastach np zakazywane jest paleniem z pieców, które wytwarzają dużo zanieczyszczeń

Korki777
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Korki777 » 10 paź 2018, o 15:49

To zależy czym jest palone w piecach? Dla przykładu używanie do opału eko groszku, bądź peletu wytwarza niewielka ilość smogu do atmosfery. Wiąże się to jednak z poniesieniem kosztów za specjalny piec do tego typu opału. Pare lat temu takie piece były nieco droższe od tych na zwykły węgiel czy drewno. Wydaję mi się jednak, że obecnie te ceny nieco się wyrównują. Wracając jednak do oczyszczaczy.. uważam, że jest to słuszna inwestycja, a jego zakup na pewno nie okaże sie bezużyteczny. Z tego co słyszałem najpraktyczniejsze są oczyszczacze węglowe bądź katalistyczne, bo filtr wymienia od 1 do 2 razy w roku. Znajomy u siebie w domu użytkuje akurat węglowy, ponieważ bardzo dobrze oczyszcza powietrze z dymu papierosowego.
Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości

grett
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: grett » 22 paź 2018, o 17:34

hiper, zależy jaki masz budżet ale już taki dobry oczyszczacz powietrza poniżej tysiąca kupisz, sharp - https://homespot.pl/kategoria/oczyszczacze-powietrza , mamy go w pracy. Z pyłami zawieszonymi sobie ładnie radzi, alergeny też oczyszcza. Do powierzchni ok. 21m2

ODPOWIEDZ