Przekształcenie gruntów użytkowania wieczystego w Kaliszu

Miejsce na forumowe rozmówki, niekoniecznie związane z Kaliszem.
nayem
Użytkownik
Użytkownik

Przekształcenie gruntów użytkowania wieczystego w Kaliszu

Post autor: nayem » 8 sty 2019, o 15:35

Cześć

Przepraszam jak temat się nie nadaje na forum albo do innego działu, przejrzałem na szybko wątki ale nic o tym aspekcie nie znalazłem a temat jest na czasie.
Jak to wygląda u nas w mieście? Kogo obejmie, jest jakaś ustawa już u nas przegłosowana na ten temat?
Pół Polski żyło zniżkami w Warszawie które uchwalili ichni radni, a jak to wygląda u nas?

Sam mam np. mieszkanie w zasobach SM Dobrzec i zastanawiam się jaka jest moja sytuacja....czy np mogę sprzedać swoje mieszkanie czy nie.
Myślę że znajdą się ludzie z podobnymi problemami więc założyłem ten temat :)

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Re: Przekształcenie gruntów użytkowania wieczystego w Kaliszu

Post autor: kaliszanin2 » 8 sty 2019, o 21:49

nayem pisze:
8 sty 2019, o 15:35
Sam mam np. mieszkanie w zasobach SM Dobrzec i zastanawiam się jaka jest moja sytuacja....czy np mogę sprzedać swoje mieszkanie czy nie.
Jeżeli mieszkanie stanowi odrębną własność, a grunt (udział w gruncie przypadający na mieszkanie) jest użytkowany wieczyście, to przekształcenie niczym się nie różni od przekształcenia na rzecz innych użytkowników wieczystych. Jeżeli natomiast jest to spółdzielcze prawo do lokalu (własnościowe lub lokatorskie), to na gruncie uwłaszcza się spółdzielnia (jeśli jest użytkownikiem wieczystym, a nie właścicielem gruntu), a Ty ewentualnie przejmujesz na własność udział we współwłasności gruntu, dopiero jeśli zdecydujesz się na przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu w odrębną własność.

ODPOWIEDZ