Nowy budynek filharmonii z muzeum

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 maja 2021, o 17:26

Zawodzie zostało chyba zaprzepaszczone. Druga rzecz, że sami kaliscy archeolodzy nazywają je "Disneylandem" MOZK też wygoniło wszystkich pasjonatów historii.
A kto dziś pamięta o projekcie Biblioteki Regionalnej dla Kalisza. Sam projekt wtedy wydawał się dobry, choć nie wiem, czy dziś się już nie zestarzał. Ale kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. A i miejsce jak dla mnie fatalnie dobrane było.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 maja 2021, o 19:36

K-man pisze:
7 maja 2021, o 17:26
A kto dziś pamięta o projekcie Biblioteki Regionalnej dla Kalisza. Sam projekt wtedy wydawał się dobry, choć nie wiem, czy dziś się już nie zestarzał. Ale kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. A i miejsce jak dla mnie fatalnie dobrane było.
Pamiętamy. Przynajmniej niektórzy.
Do zagospodarowania jest teren nie tylko po Teknii ale obszar w kwartale ulic: WP, Złota, Chopina, Piskorzewska. Wystarczy zobaczyć tamtejsze kamienice.
Obszar wystarczający też i dla biblioteki.
Niestety UM nie jest nastawiony na zagospodarowywanie/porzadkowanie całych kwartałów.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 sty 2023, o 09:16

Przeznaczamy jako miasto 100 000 zł na opracowanie koncepcji nowej siedziby i sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej.

Wskazane miejsce tu ul. Majkowska, teren po byłej siedzibie i bazy KLA.

Od koncepcji do projektu daleka droga, o budowie nawet nie wspominając, ale kierunek słuszny i chwalebny.
Dariusz Grodziński/ Fb

Ogólnie ciekawy pomysł, ale który to już na teren po KLA?
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 sty 2023, o 12:47

"Wybudujemy nowoczesną salę koncertową dla Filharmonia Kaliska🎻 Siedziba uznanej w Polsce orkiestry powstanie przy ulicy Majkowskiej, w miejscu dawnej bazy KLA. Budynek nie będzie tylko siedzibą filharmoników - stanie się tętniącą życiem kaliską fabryką kultury🎶
Dzisiaj zabezpieczyliśmy środki finansowe na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla tej inwestycji. Dokument będzie podstawą dla stworzenia projektu nowego budynku📑
O szczegółach będę Was informować na bieżąco"
K.Kinastowski/Facebook


No i to mi się podoba. To są ponadregionalne, miastotwórcze inwestycje. Trzymam kciuki za ten, i inne tego typu, projekty.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 26 sty 2023, o 13:10

Najlepiej nawiązać do pomysłu dyr. Adama Klocka. Sala na do 1000 widzów z możliwością kształtowania widowni (spore wyzwanie akustyczne!), przydatna do organizacji różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych, a nawet sportowych plus muzeum, całość pod zarządem Filharmonii Kaliskiej. Na inaugurację Night in Calisia. Bardziej naturalnym miejscem tej inwestycji byłby kwartał po Tekni, ale z drugiej strony teren byłej zajezdni może zapoczątkować nadanie Majkowskiej bardziej reprezentacyjnego charakteru.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2023, o 14:03 przez kaliszanin2, łącznie zmieniany 1 raz.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: faust » 26 sty 2023, o 13:13

jasiek20 pisze:
26 sty 2023, o 12:47
"Wybudujemy nowoczesną salę koncertową dla Filharmonia Kaliska🎻 Siedziba uznanej w Polsce orkiestry powstanie przy ulicy Majkowskiej, w miejscu dawnej bazy KLA. Budynek nie będzie tylko siedzibą filharmoników - stanie się tętniącą życiem kaliską fabryką kultury🎶
Dzisiaj zabezpieczyliśmy środki finansowe na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla tej inwestycji. Dokument będzie podstawą dla stworzenia projektu nowego budynku📑
O szczegółach będę Was informować na bieżąco"
K.Kinastowski/Facebook


No i to mi się podoba. To są ponadregionalne, miastotwórcze inwestycje. Trzymam kciuki za ten, i inne tego typu, projekty.
Oczywiście masz rację, tylko niestety pojawiają się kolejne pomysły, które kończą się na wizualizacjach. Wczoraj prezydent mówił sporo o podziemnym parkingu na Nowym Rynku, gdy spytałem go ile będzie to kosztowało i kiedy powstanie, odpowiedział, że nie wie. Tak samo było ze Złotym Rogiem, Fabryką Kultury przy Fabrycznej, kaliskim CITY, teraz Domek Szwajcarski i siedziba Filharmonii. Jestem za budową nowej siedzimy dla Filharmonii, chociaż UAM ma doskonałą salę koncertową, jednak podchodziłbym ostrożnie do tych wszystkich deklaracji.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 sty 2023, o 16:05

Teren pod filharmonię i centrum kultury jest dobry. Dobrze skomunikowany. Jest duży, więc daje większe możliwości projektantowi i
umożliwia budowę przyzwoitych parkingów. Najważniejsze to że jest Miasta więc odpadają niemałe koszty nabycia gruntu.
Jednak czy zostanie zrealizowany czy tylko są to wizje naszego Prezydenta?
Swego czasu były wizualizacje Biblioteki Głównej przy wieży ciśnień , wspaniałe plany z których nic nie wyszło.
Bez twardej walki o pozyskanie funduszy unijnych, z tego też nic nie wyjdzie. Sami wiemy że z tym nasze miasto ma problemy. To są koszty których sam Kalisz nie udźwignie.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: filip » 26 sty 2023, o 16:40

Ja mam duże wątpliwości co do tej inwestycji. Lokalizacja jest słaba. Okolica jest słabo zaludniona, zapuszczona. Ta część miasta to jedna z gorzej skomunikowanych w Kaliszu. Dostać się tam zbiorkomem, rowerem lub na nogach to niezły wyczyn.
Duże wątpliwości budzi też jakość tej inwestycji, patrząc na poprzednie i obecnie realizowane inwestycję to pewnie zostalibyśmy uraczeni paskudnym klocem z potężnym parkingiem przed budynkiem. A to nie tak powinno wyglądać. To powinna być wizytówka miasta, coś z czymś Kalisz będzie się kojarzył. To powinna być inwestycja, do której miasto się dobrze przygotuję. Ja bym zorganizował międzynarodowy konkurs na tą filharmonię i przede wszystkim zmienił lokalizację, a nie tam gdzie miasto akurat ma działkę.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: milo » 26 sty 2023, o 16:41

O ile dobrze pamiętam, to był pomysł by w tym miejscu wybudować biurowiec, a jeszcze wcześniej dom dla seniorów ( to za Sapińskiego).

Pożywiom uwidim..
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 26 sty 2023, o 17:05

Przecież to zwykła kiełbasa wyborcza. To wirtualne generowanie "sukcesów' , by podczas kampanii wykazać się "osiągnięciami" . Cóż, jak się jest słabym prezydentem, trzeba pompować "sukcesy"

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 sty 2023, o 18:05

Cristof pisze:
26 sty 2023, o 16:05
Teren pod filharmonię i centrum kultury jest dobry. Dobrze skomunikowany. Jest duży, więc daje większe możliwości projektantowi i
umożliwia budowę przyzwoitych parkingów. Najważniejsze to że jest Miasta więc odpadają niemałe koszty nabycia gruntu.
Jednak czy zostanie zrealizowany czy tylko są to wizje naszego Prezydenta?
Swego czasu były wizualizacje Biblioteki Głównej przy wieży ciśnień , wspaniałe plany z których nic nie wyszło.
Bez twardej walki o pozyskanie funduszy unijnych, z tego też nic nie wyjdzie. Sami wiemy że z tym nasze miasto ma problemy. To są koszty których sam Kalisz nie udźwignie.
Zgadzam się. Lokalizacja jest bardzo dobra. Po remoncie Głównego Rynku, Kanonickiej i Nowego Rynku, będzie to naturalne przedłużenie Śródmieścia. W dodatku inwestycja Coliana po drugiej stronie.
Oby budynek był cielawy architektonicznie i stał się jedną z wizytówek miasta.
Bydgoszcz jakiś czas temu pozyskała ogromne środki na rozbudowę opery więc da się.
LOOK pisze:
26 sty 2023, o 17:05
Przecież to zwykła kiełbasa wyborcza. To wirtualne generowanie "sukcesów' , by podczas kampanii wykazać się "osiągnięciami" . Cóż, jak się jest słabym prezydentem, trzeba pompować "sukcesy"
Taaa i wydaliby 100 tys.zł teraz. Pomysł nie jest nowy.
A czy kiełbasa wyborcza... okaże się za pare lat. Liczę, że jednak ten projekt zostanie zrealizowany.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 sty 2023, o 19:04

filip pisze:
26 sty 2023, o 16:40
Ja mam duże wątpliwości co do tej inwestycji. Lokalizacja jest słaba. Okolica jest słabo zaludniona, zapuszczona. Ta część miasta to jedna z gorzej skomunikowanych w Kaliszu. Dostać się tam zbiorkomem, rowerem lub na nogach to niezły wyczyn.
Nie słyszałem by we fraku czy garniturze razem z małżonką w stroju wieczorowym udawać się rowerem do filharmonii. Ale skąd dzisiejsza młodzież ma mieć wiedzę zachowania savoir vivre w operze. Jak słucha rapu gdzie co drugie słowo jest na k.. i inną łacinę podwórkową.
Pusta przestrzeń blisko centrum jest tylko atutem. Nie trzeba dostosowywać się do okolicznej zabudowy. Konserwator zabytków też tam chyba nie ingeruje. Można wykreować nowoczesne centrum kultury a obok zabudowę mieszkalną.
Za kilka- kilkanaście lat te tereny zmienią się nie do poznania. Tylko od władz miejskich zależy by nie zaprzepaścić tej szansy. Majkowska, Al. W.P. , Piłsudskiego to przelotowe drogi a nie wąskie uliczki śródmieścia skąd chcemy wyprowadzić ruch samochodowy. W miarę rozwoju miasta i potrzeb ta część też będzie obsługiwana przez kolejne linie autobusowe wg. potrzeb.
Oczywiście można to traktować jako kiełbasę wyborczą. Zwłaszcza w obliczu zbliżających się wyborów i nadciągającego kryzysu finansów państwa.
Marzenia póki co nic nie kosztują. Od tego jest to forum.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 sty 2023, o 19:54

Faust napisałeś, ze UAM w Kaliszu ma bardzo dobrą salę koncertową. Ale pod postem pana Grodzińskiego można przeczytać komentarze, które sugerują że raczej sala UAM jest dość kiepska. Podobno to jacyś eksperci w tej dziedzinie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: filip » 26 sty 2023, o 20:27

Cristof pisze:
26 sty 2023, o 19:04
filip pisze:
26 sty 2023, o 16:40
Ja mam duże wątpliwości co do tej inwestycji. Lokalizacja jest słaba. Okolica jest słabo zaludniona, zapuszczona. Ta część miasta to jedna z gorzej skomunikowanych w Kaliszu. Dostać się tam zbiorkomem, rowerem lub na nogach to niezły wyczyn.
Nie słyszałem by we fraku czy garniturze razem z małżonką w stroju wieczorowym udawać się rowerem do filharmonii. Ale skąd dzisiejsza młodzież ma mieć wiedzę zachowania savoir vivre w operze. Jak słucha rapu gdzie co drugie słowo jest na k.. i inną łacinę podwórkową.
Pusta przestrzeń blisko centrum jest tylko atutem. Nie trzeba dostosowywać się do okolicznej zabudowy. Konserwator zabytków też tam chyba nie ingeruje. Można wykreować nowoczesne centrum kultury a obok zabudowę mieszkalną.
Za kilka- kilkanaście lat te tereny zmienią się nie do poznania. Tylko od władz miejskich zależy by nie zaprzepaścić tej szansy. Majkowska, Al. W.P. , Piłsudskiego to przelotowe drogi a nie wąskie uliczki śródmieścia skąd chcemy wyprowadzić ruch samochodowy. W miarę rozwoju miasta i potrzeb ta część też będzie obsługiwana przez kolejne linie autobusowe wg. potrzeb.
Oczywiście można to traktować jako kiełbasę wyborczą. Zwłaszcza w obliczu zbliżających się wyborów i nadciągającego kryzysu finansów państwa.
Marzenia póki co nic nie kosztują. Od tego jest to forum.
Bo mieszkasz w Kaliszu. :lol: Ewentualnie z samochodu nie widzisz albo nie chcesz widzieć. ;) Ja w innych miastach widziałem ludzi w garniaku zasuwających na rowerach. Poza tym pisałem też o innych formach przemieszczania się. Czy to już cherry picking? ;) ;)
Zrównoważony transport w mieście to taki, gdzie możesz się dostać bez problemu w dane miejsce każdym środkiem transportu, z naciskiem na te bardziej ekologiczne. Budowanie miasta pod samochodziki, bo "JA TA TAK MYŚLĘ", albo "TAK MI PODPOWIADA ZDROWY ROZSĄDEK" to nie jest dobry kierunek.
Oczywiście nie twierdzę, że parking nie może powstać. Nawet w operze w Oslo (to w tym od dobrych praktyk transportowych) mają parking. Tylko, że dostanie się tam innym środkiem transportu jest banalne. Budynek stoi przy ulicy z wydzielonymi pasami do ruchu rowerowego, chodnik też jest wygodny. W odległości 200 metrów jest przystanek autobusowo-tramwajowy oraz blisko dworzec kolejowy. Na dodatek jest w otoczeniu miejskiej zabudowy i nad wodą. Czujesz różnicę?

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: faust » 26 sty 2023, o 21:08

Co do sali UAM to słyszałem, że nie jest najgorsza, trudno mi oceniać kwestie techniczne z punktu widzenia wykonawców. Zastanawiam się, czy sala koncertowa UAM nie stanie się kiedyś własnością miasta lub AK/UK, ponieważ ilość studentów kaliskiego wydziału na przestrzeni lat maleje. Nie wiem czy w Kaliszu potrzebna jest oddzielna sala dla filharmonii, skoro ta jest do jej dyspozycji. Twierdzę natomiast, że to kolejna wrzutka władz, typu złoty róg, fabryka kultury, domek szwajcarski. Jeżeli miałbym wybrać obiekt, który powinien powstać w pierwszej kolejności, to wybrałbym nową siedzibą biblioteki. Co do manii jeżdżenia wszędzie i parkowania gdzie się da, to zgadzam się z filipem, trzeba zmieniać tę mentalność.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 sty 2023, o 21:47

Ja uważam, że jeśli Kalisz ma pozostać w grze i być faktycznie centrum regionu to powinna powstać i nowa siedziba filharmonii i biblioteka. Plus oczywiście jasne kwestie jak uniwerek itd.
Czas wyjść z tego marazmu.

Jeszcze odnosząc się do proponowanej lokalizacji inwestycji, jedyna moja obawa, że obok faktycznie ma powstać to centrum handlowe. W innym temacie JP pisał, że miasto zablokowało powstanie Kauflandu na terenie po Tekni. Oby przy Majkowskiej też tak było. To nie są tereny pod blaszaki tylko pod budowę NOWEGO MIASTA.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: jp » 26 sty 2023, o 22:32

Lokalizację uważam za dobrą. Zgadzam się z kaliszaninem2, że dobrze byłoby nawiązać do pomysłu dyr. Adama Klocka i przewidzieć także miejsce na muzeum. A może także na bibliotekę? Zgadzam się też, że taka inwestycja powinna zapoczątkować nadanie ul. Majkowskiej bardziej reprezentacyjnego charakteru. Dlatego nie poprzestałbym tylko na siedzibie filharmoników. Uważam, że wizja kaliskiego CITY w tym miejscu powinna być kontynuowana. Miejsca na biurowiec/biurowce powinno wystarczyć, co w połączeniu z obiektem kultury i mieszkaniówką powinno pozytywnie zmienić oblicze terenu.
Zgadzam się też z Cristofem, że duża pusta przestrzeń jest atutem. W dodatku jest tak blisko śródmieścia, że powinna stać się jego przedłużeniem. Teren jest bardzo dobrze skomunikowany. Nie bagatelizuję obecnego braku dostatecznej oferty komunikacji zbiorowej, na co zwrócił uwagę Filip. Liczę jednak, że w przyszłości oferta się poprawi, właśnie dzięki takim regionalnym inwestycjom miasta na tym terenie. Sprzyjać temu powinien także rozwój mieszkalnictwa w pobliżu.
Pomyślałem jeszcze, że skoro budynek ma być nie tylko siedzibą filharmoników, lecz wg wypowiedzi prezydenta stać się "tętniącą życiem kaliską fabryką kultury", to koncepcję centrum kultury przy Fabrycznej lepiej zarzucić lub przesunąć w czasie, żeby cały wysiłek włożyć w Majkowską.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: tomash » 26 sty 2023, o 22:46

jp pisze:
26 sty 2023, o 22:32
to koncepcję centrum kultury przy Fabrycznej lepiej zarzucić lub przesunąć w czasie, żeby cały wysiłek włożyć w Majkowską.
teren przy Fabrycznej to ja bym zrównał z ziemią a następnie sprzedał pod developerkę - kwotę uzyskaną za transakcje przeznaczyć na wkład na budowę sali koncertowej dla filharmonii.

Mam nadzieje, że temat jest dogadany z władzą i niedługo ogłoszą finansowanie tego wielkiego przedsięwzięcia :)
innej możliwości raczej nie widzę aby to powstało.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 26 sty 2023, o 22:50

jp pisze:
26 sty 2023, o 22:32
Zgadzam się z kaliszaninem2, że dobrze byłoby nawiązać do pomysłu dyr. Adama Klocka i przewidzieć także miejsce na muzeum.
Muzeum można zapoczątkować wykorzystując dawny biurowiec KLA, potem rozbudować w miarę pojawiających się możliwości. A na terenie dawnej zajezdni wybudować salę widowiskową w duchu pomysłu dyr. Klocka. Majkowska powinna stawać się stopniowo arterią reprezentacyjną. Dobrze byłoby, gdyby wszystkie wjazdy do śródmieścia nabrały kiedyś takiego charakteru.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowy budynek filharmonii z muzeum

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 sty 2023, o 10:04

tomash pisze:
26 sty 2023, o 22:46
jp pisze:
26 sty 2023, o 22:32
to koncepcję centrum kultury przy Fabrycznej lepiej zarzucić lub przesunąć w czasie, żeby cały wysiłek włożyć w Majkowską.
teren przy Fabrycznej to ja bym zrównał z ziemią a następnie sprzedał pod developerkę - kwotę uzyskaną za transakcje przeznaczyć na wkład na budowę sali koncertowej dla filharmonii.
Ja też uważam że ta fabryka kultury w tym miejscu to był zły pomysł od samego początku. Ciasnota, brak miejsca na sensowne parkingi oraz w koło gęsta zabudowa mieszkaniowa. Hałasy z koncertów i potoki ludzi wracających z imprez generowały by konflikty z mieszkańcami. Wreszcie sama przebudowa wątpliwej urody budynków pofabrycznych pochłonęła by masę kasy i nikogo by do końca nie zadowoliła.
Wyburzając pozostałości fabryki oraz przybudówki obok uzyskano by ładny teren pod zabudowę pierzejową , nawiązującą do ulicy Puławskiego.

ODPOWIEDZ