Nowy PSZOK

To co już wybudowano.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nowy PSZOK

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 wrz 2020, o 18:28

Teraz nasze władze to jednak genialni ludzi. Zmienili plan, aby mogły powstawać biurowce na tym terenie, a teraz chcą umieścić tam PSZOK. Suma też konkretna.
https://kalisz.naszemiasto.pl/kalisz-mi ... c1-7909069
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Nowy PSZOK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 16 sty 2021, o 17:43

Do zrealizowanych, kilka zdjęć tej inwestycji pojawiło się w wątku "Małe Inwestycje" nie świadom co tam się tworzy.
A więc na zakończenie, kilka zdjęć z Kaliskiego Sybiru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Nowy PSZOK

Nieprzeczytany post autor: A » 16 sty 2021, o 22:38

Pszok ofi otwarcie w środę 10-18 a jak zdążysz to masz szansę w sob 8-16! Dzisiaj pierwsze agenty podjeżdżały z towarem.
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowy PSZOK

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 lut 2021, o 17:02

Miasto chce poprzez PWiK wywozić gabaryty. PUK i EKO zaskarżają samorząd
Co z wywozem odpadów wielkogabarytowych? Po przerwie, gdy ta usługa nie była w ogóle wykonywana, teraz ma zostać przywrócona. I na swoje barki bierze je Miasto, bo tak ma być taniej. Ale to nie podoba się konsorcjum firm EKO i PUK, które odwołują się do Krajowej Izby Odwoławczej i tym samym blokują regularny odbiór gabarytów.
Miasto postanowiło też przejąć wywóz gabarytów – ma się tym zająć miejska spółka Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, bo kwoty, które zażądały PUK i EKO za tę usługę, były zaporowe…
- W naszej ocenie ceny przedstawione przez Konsorcjum firm PUK i EKO były dużo za wysokie. Miejska spółka – Wodociągi jest w stanie zrobić to dużo taniej i równie sprawnie – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.
PUK i EKO w ogłoszonym przetargu podały kwotę blisko 1500 zł brutto za każdą tonę odpadów. PWiK tę samą usługę ma wykonać za 960 zł brutto.
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/ ... ,1703.html

Nareszcie Miasto wzięło stronę mieszkańców. Rozbieżności na tonie są olbrzymie.Ciekawe z czego wynikają. Może Miasto powinno też powołać spółkę zajmującą się wywozem śmieci z Kalisza.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Nowy PSZOK

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 2 lut 2021, o 18:13

z tego PUK i EKO to niezle smieszki :) jak Cekow Mycielin i inne gminy chcialy zalozyc swoja spolke odbioru smieci to nagle zjawili sie w gminach ze jednak zrobia nawet troszke taniej niz te gminy by to zrobily :) Da sie? oczywiscie

Ta cala ustawa smieciowa to jest jeden wielki gniot. Przez te bodajze 7 lat w regionach porobily sie monopole, male firmy padly. Duze firmy rosna i chca wiecej. U mnie odbiera smieci EKO, jesli chodzi o smieci zmieszane to odbieraja zgodnie z harmonogramem, jesli chodzi o surowce wtorne to do zeszlego roku przyjezali kiedy chcieli. Z pojemnikow sie wysypywalo.

Male tego, dzwonie do EKO rozmowa bardzo nieprzyjemna. Pan mnie zwyzywal ze skad ja wiem kiedy oni maja odbierac? :) wyjasnilem mu ze na ich stronie internetowej jest harmonogram :) no idioci. Na koncu powiedzial mi ze nie przyjmuje reklamacji bo ja nie jestem 'strona' ze to Urzad Miasta za usluge placi :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Nowy PSZOK

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 maja 2021, o 10:15

Prawda leży tam…, gdzie leży. Czy PUK S.A. jest droższy od PWiK?
W przestrzeni publicznej Kalisza uporczywie forsowana jest opinia, jakoby miejski Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych prowadzony przez PWiK przy ul. Smolnej, był tańszy od jego poprzednika przy ul. Bażanciej. Koszt funkcjonowania obiektu za pierwsze dwa miesiące bieżącego roku wyliczono na „niecałe” 113 tysięcy zł. Wynik porównano do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy Miasto zapłaciło Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych S.A. zgodnie z umową „aż” ponad 486 tysięcy zł. Dane „ujawnił” prezydent Krystian Kinastowski i powieliły lokalne media. Niestety prawda wygląda nieco inaczej
...w styczniu i lutym 2020 roku PSZOK przy ul. Bażanciej przyjął łącznie prawie 419 ton odpadów. Rok później PSZOK przy ulicy Smolnej przyjął przez pierwsze dwa miesiące 2021 roku nieco ponad 156 ton. Należy przy tym mocno podkreślić, że punkt przy ulicy Bażanciej działał bez limitów, które wprowadzono rok później. ...
...Tylko pobieżna symulacja pozwala przyjąć, że za masę odpadów w ilości 156 ton wartość usługi brutto dla PUK S.A wyniosłaby 117.637,92 zł, przy kwocie wydanej na miejski PSZOK - 111.822,10 zł. Daje to zatem jedynie 5 % różnicy w kwocie 5.815,82 zł a nie - jak to przedstawiono w jednej z gazet - o 330 %. ...
...Żeby jednak obnażyć prawdę do końca należy jeszcze raz przypomnieć niepodważalny fakt, że Miasto Kalisz jest właścicielem prawie 40% akcji PUK S.A. Otrzymało z tego tytułu dywidendę w wysokości 167.200,00 zł. wypłaconą w lipcu 2020, a więc także w czasie, kiedy działał już PSZOK przy ul. Bażanciej. Jeżeli podobną kwotę przeznaczono na pokrycie kosztów funkcjonowania przez dwa miesiące nowego punktu zbiórki odpadów przy ulicy Smolnej, to można nie bez szczypty ironii pogratulować tej gospodarności. Nasuwa się zatem pytanie, kto tak naprawdę zapłacił za funkcjonowanie PSZOK-u przy ul. Smolnej…?
https://zyciekalisza.pl/artykul/prawda-lezy-tam/1167581

Teraz się zastanawiam kto mija się z prawdą delikatnie mówiąc.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Nowy PSZOK

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 3 maja 2021, o 18:53

Biorąc pod uwagę dywidendę, to wygląda to na zarzynanie kury złotych jaj może nie znoszącej, ale zwykłe jak najbardziej.

ODPOWIEDZ