Ukraińcy w Kaliszu

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ww » 15 cze 2022, o 11:57

Słuchałem wywiadu z prezydentem Jaśkowiakiem w RMF, mówił, że (według danych operatorów sieci komórkowych) w Poznaniu (532 tys.) przebywa obecnie 101 tys. migrantów (uchodźców?).
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 gru 2022, o 20:05

A tu widzę Filip chyba zbyt dużą nadzieję pokładasz w emigracji. Nie chciałbym z Polski robić drugiej Francji, czy Szwecji.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: filip » 28 gru 2022, o 20:23

Hurr durr złe imigranty zniszczą mi Wielką Polskę!
Ja nie chcę ci burzyć światopoglądu, ale pierwsze i drugie pokolenie imigrantów we Francji to lepiej mówi po francusku, niż arabsku. Oni są już zasymilowani, mimo że umieszczali ich w gettach. Z następnymi też się tak stanie, kwestia czasu. Nie wiem jak w Szwecji, bo nie wgłębiałem się w temat, ale pewnie podobnie.
Poza tym, czy ja mówiłem konkretnie o mieszkańcach Maghrebu? Może miałem na myśli tereny byłego ZSRR, Bałkany i Azję?

Wracając to ja mówiłem o Kaliszu (średnio mnie interesuję TenKraj). A więc imigracja dotyczyła Miasta, więc nie ma znaczenia, czy to będzie Wietnamczyk, czy mieszkaniec Koziej Wólki. Ważne, że będzie czuł się Kaliszaninem i będzie chciał tu żyć.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 gru 2022, o 19:06

Pisałem coś o wielkiej Polsce? Nie jesteś w stanie mi zburzyć mojego światopoglądu. :)
I co z tego ze mówią lepiej po francusku niż arabsku? To wcale nie oznacza asymilacji. Czytałem trochę na ten temat, czy widziałem dokumenty. O dziwo to właśnie to młodsze pokolenie jest zdecydowanie bardziej zradykalizowane niż ich ojcowie. Umieszczali w gettach? Ktoś im bronił kształcić się, czy wyjechać do innej części Francji? Najlepiej zgonić winę na państwo, a nie swoją nieudolność. Czytam takie teksty zaraz kojarzy mi się lewacki bełkot. Widziałem ostatnio film na arte gdzie ludzie odchodzący z islamu nie mówią o tym rodzinie. Bo grozi im śmierć z rąk rodziny, czy sąsiadów. Mimo ze od kilkudziesięciu lat mieszkają w Europie.

W Szwecji wojny gangów muzułmańskich. Nawet szwedzkim władzom coraz trudniej to ukryć.

Czytałem i widziałem sporo artykułów w tym o emigrantach w Niemczech. Tam bywa ze 4 pokolenie emigrantów tureckich prawie nie zna języka niemieckiego. Kompletnie nie czują związku z krajem w którym się urodzili nie tylko oni, ale także ich rodzie. Brak chęci kształcenia, czy utożsamiać z niemiecką kulturą. Rozumiem też wina złych Niemców.

Emigracja powinna być kontrolowana. Wpuszczamy tylko sprawdzone jednostki. I tylko takie, których potrzebuje nasz rynek pracy.

Ogólnie to wątek do skasowania, albo przeniesienia do innego tematu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: filip » 29 gru 2022, o 19:52

K-man pisze:
29 gru 2022, o 19:06
Pisałem coś o wielkiej Polsce?
Nie musiałeś nic pisać. Zastosowałeś dog whistling, który był ewidentnym przekazem z twojej strony, że ta Francja i Szwecja to nie te same kraje, bo przecież są tam inni ludzie, niż Ci "prawdziwi".
K-man pisze:
29 gru 2022, o 19:06
I co z tego ze mówią lepiej po francusku niż arabsku? To wcale nie oznacza asymilacji.
Jeżeli mówią sprawnie językiem może to oznaczać, że się zintegrowali ze społeczeństwem. Asymilacja to nie polonizacja, germanizacja, rusyfikacja itp.
K-man pisze:
29 gru 2022, o 19:06
Umieszczali w gettach? Ktoś im bronił kształcić się, czy wyjechać do innej części Francji? Najlepiej zgonić winę na państwo, a nie swoją nieudolność. Czytam takie teksty zaraz kojarzy mi się lewacki bełkot.
Stosujesz typową retorykę hierarchiczną.
Nie, nikt im nie bronił. Tylko jak "wrzucisz" kogoś do osiedla/dzielnicy z samymi nizinami społecznymi, bez perspektyw to jest duże prawdopodobieństwo, że sam nimi zostanie. Dlatego miks społeczny jest lepszy, ponieważ nie tworzą się patologiczne getta biedy i zamożnych oraz nie dzieli społeczeństwa ze względu na jego pochodzenie.
Zresztą porządna edukacja może być jednym z elementów integracji ze społeczeństwem.
K-man pisze:
29 gru 2022, o 19:06
Widziałem ostatnio film na arte gdzie ludzie odchodzący z islamu nie mówią o tym rodzinie. Bo grozi im śmierć z rąk rodziny, czy sąsiadów. Mimo ze od kilkudziesięciu lat mieszkają w Europie.

Film o niczym nie świadczy, można go nagrać pod tezę.
Pomyślałeś może o tym, że takie rzeczy dzieją się z braku edukacji? Właśnie dlatego pokolenia umieszczane w gettach często są często mniej zasymilowane, Francuzi do dzisiaj tego żałują.
Zresztą Katolicy wcale nie są lepsi, w miarę nieźle rozwiniętym państwie (bo chyba takim jest Polska?) są regiony (np. małopolskie i podkarpackie), w których za powiedzenie, że jest się gejem lub niewierzącym można spotkać się z szykanowaniem i wykluczeniem społecznym.
K-man pisze:
29 gru 2022, o 19:06
W Szwecji wojny gangów muzułmańskich. Nawet szwedzkim władzom coraz trudniej to ukryć.

Czytałem i widziałem sporo artykułów w tym o emigrantach w Niemczech. Tam bywa ze 4 pokolenie emigrantów tureckich prawie nie zna języka niemieckiego. Kompletnie nie czują związku z krajem w którym się urodzili nie tylko oni, ale także ich rodzie. Brak chęci kształcenia, czy utożsamiać z niemiecką kulturą. Rozumiem też wina złych Niemców.
Proszę o źródło.
K-man pisze:
29 gru 2022, o 19:06
Emigracja powinna być kontrolowana. Wpuszczamy tylko sprawdzone jednostki. I tylko takie, których potrzebuje nasz rynek pracy.
Co to znaczy "sprawdzone jednostki"? Jakieś specjalne kryteria rasowe, czy co?
Rynek pracy potrzebuję każdego. W Polsce (jeżeli mówimy o kraju) jest wielkie "ssanie" na każdego pracownika. Z tak niskim wiekiem emerytalnym, starzejącym się społeczeństwem, niską dzietnością potrzebny jest każdy w wieku produkcyjnym, aby chociaż utrzymać obecny poziom życia. No chyba, że ważniejsze jest "żeby Polacy (ci etniczni) stanowili ponad 90% ludności naszego kraju".

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: filip » 29 gru 2022, o 20:23

milo pisze:
29 gru 2022, o 20:09
Właśnie w tym kierunku mniej więcej zmierzamy, i to olaboga pod rządami tzw "prawicy".
Także k-man jedyne co Ci pozostaje to usiąść w fotelu, kupić popcorn i obserwować. :lol:
Ja tam w ogóle nie widzę, aby Polska była choć bliska posiadania tak dużej liczby imigrantów z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu.
Poza tym ten cudzysłów przy prawicy lekko nie uzasadniony, bo ZP jak najbardziej jest prawicowa. Jeżeli jednak nie jest to prosiłbym o uzasadnienie.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: milo » 29 gru 2022, o 21:03

Nie widzisz ale zobaczysz. :lol:
Gdyby ktoś mi powiedział w roku 2010 że w Polsce roku 2022 będzie 2 mln imigrantów to bym się popukał w czoło, a jednak się dało...
W skrócie - takie są schematy imigracyjne,
Polska je tylko powiela ale szybciej - np. Niemcy podobny wskaźnik imigracji jaki mamy w Polsce, osiągnęły po 20 latach od jej masowego rozpoczęcia ( datowanego na lata 1954-55 czyli podpisanie pierwszych umów międzyrządowych o gastarbeiterach), a większość imigrantów też pochodziła z Europy + oczywiście Turcja.

p.s to chyba najlepszy wątek do rozmów o imigracji/imigrantach czy to w Polsce czy Kaliszu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: filip » 29 gru 2022, o 21:19

milo pisze:
29 gru 2022, o 21:03
Nie widzisz ale zobaczysz. :lol:
Mi to tam nie przeszkadza. Jak będą potrafili się zachować to niech przyjeżdżają. Wrócimy do najlepszego fragmentu historii Polski (a tak właściwie to większości historii, bo przecież monoetniczna Polska to historia świeża), czyli kraju przenikających się kultur.
milo pisze:
29 gru 2022, o 21:03
Polska je tylko powiela ale szybciej - np. Niemcy podobny wskaźnik imigracji jaki mamy w Polsce, osiągnęły po 20 latach od jej masowego rozpoczęcia ( datowanego na lata 1954-55 czyli podpisanie pierwszych umów międzyrządowych o gastarbeiterach), a większość imigrantów też pochodziła z Europy + oczywiście Turcja.
To dobrze. Patrząc na sytuację demograficzną Polski to ten kraj nie byłby się w stanie utrzymać już teraz, a co dopiero za 10-15 lat. Zresztą to samo tyczy się Kalisza i innych miast średnich. Tak to imigranci ratują sprawę. Ważne, aby w końcu zaczęli ich liczyć jako mieszkańców, aby nie tworzyć coraz to większej dziury w statystykach i zwiększyły się budżety samorządów.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 gru 2022, o 10:05

filip pisze:
29 gru 2022, o 19:52
K-man pisze:
29 gru 2022, o 19:06
Emigracja powinna być kontrolowana. Wpuszczamy tylko sprawdzone jednostki. I tylko takie, których potrzebuje nasz rynek pracy.
Co to znaczy "sprawdzone jednostki"? Jakieś specjalne kryteria rasowe, czy co?
Rynek pracy potrzebuję każdego. W Polsce (jeżeli mówimy o kraju) jest wielkie "ssanie" na każdego pracownika. Z tak niskim wiekiem emerytalnym, starzejącym się społeczeństwem, niską dzietnością potrzebny jest każdy w wieku produkcyjnym, aby chociaż utrzymać obecny poziom życia. No chyba, że ważniejsze jest "żeby Polacy (ci etniczni) stanowili ponad 90% ludności naszego kraju".
W pełni popieram kolegę K-man.
Przecież jak Polak chce wyemigrować np. do Kanady czy Australi musi posiadać odpowiednie wykształcenie, przeważnie wyższe przydatne w tamtych krajach, mile widziany sponsor czy odpowiednia gotówka. Gołodupców i leserów tam raczej nie przyjmują. Nawet my po wejściu do unii mieliśmy na początku spore utrudnienia w zatrudnieniu czy osiadaniu w Niemczech. Preferowane były wysokospecjalistyczne zawody.
Ostatnia fala pontoniarzy w Niemczech to przeważnie młode byczki, ubrani w markową odzież i flagowe komórki. Oni tu przypływają nie po uczciwą pracę tylko aby żyć dostatnio na koszt przyjmującego ich społeczeństwa.
Mam kolegę w Bawarii to chyba kolebka Niemiec. Jak przyjeżdża do polski do poruszamy różne tematy. Ci ostatni emigranci dostają duże zasiłki jakie może im pozazdrościć rodowity Niemiec. Darmowe mieszkanie, opiekę medyczną to czy on jest głupi żeby poszedł do pracy. Nie kwapią się też do nauki w tym języka. A wymagania mają coraz większe.
Czy ktoś ich widział przy pracach w rolnictwie czy zbiorze szparagów - NIE. Robią to robotnicy z krajów dawnego bloku wschodniego.
Czemu ci nielegalni imigranci jak jakoś dostaną się do Polski to przy pierwszej nadarzającej się okazji, uciekają na zachód. Czytałem o rodzinach które dostały od miasta mieszkanie i jakąś pracę i mimo to po ciuchu w nocy uciekły z Polski.
Bo u nas są niskie zasiłki (w porównaniu do zachodu) i trzeba ciężko pracować.
Czy ktoś widział pochodzącego z Afryki, tak piszę ogólnie przy pracy na taśmie w fabryce, w hurtowni na budowie czy rolnictwie. Wielu Ukraińców widziałem w marketach ale Afroamerykanina zadnego. Przecież tam nie trzeba na początek ogromnej wiedzy. Jak już pracują to w gastronomii czy niezbyt legalnym handlu, trafia się lekarz ale to już co innego.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Statystyki ludności Kalisza i okolic.

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 sty 2023, o 12:56

filip pisze:
28 gru 2022, o 20:23
Hurr durr złe imigranty zniszczą mi Wielką Polskę!
Ja nie chcę ci burzyć światopoglądu, ale pierwsze i drugie pokolenie imigrantów we Francji to lepiej mówi po francusku, niż arabsku. Oni są już zasymilowani, mimo że umieszczali ich w gettach. Z następnymi też się tak stanie, kwestia czasu. Nie wiem jak w Szwecji, bo nie wgłębiałem się w temat, ale pewnie podobnie.
W noc sylwestrową w Berlinie doszło do masowych ataków na interweniujących funkcjonariuszy policji, strażaków, a nawet ratowników medycznych. Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul poinformował, że sprawcami w większości byli "młodzi mężczyźni o pochodzeniu migracyjnym
Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, Herbert Reul przekazał, że sprawcy to w większości "młodzi mężczyźni o pochodzeniu migracyjnym". W mediach społecznościowych pojawiło się też wiele filmów, na których zarejestrowano agresywnych napastników "otwarcie gardzących państwem, wykonujących radykalne gesty i mówiących przede wszystkim w języku arabskim", jak podaje "Bild".
https://wiadomosci.wp.pl/sylwestrowe-at ... 559226784a

Tu widać jak się dobrze asymilują.
A że dobrze mówią po francusku, toż przecież wywodzą się z kolonii francuskich w Afryce gdzie język francuski był urzędowym.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: filip » 4 sty 2023, o 20:14

^^
Równie dobrze można powiedzieć, że Polacy też się potrafią zachowywać jak hołota i oceniać w taki sposób wszystkich Polaków na imigracji. Czy to jest mądre? Odpowiedz sobie sam.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 sty 2023, o 20:15

...Od początku 2022 roku w Szwecji zastrzelono 60 osób. To niechlubny rekord w czasach współczesnych - poinformował pod koniec grudnia rząd. Policja i władze obwiniają za nie gangi działające w miastach takich jak Sztokholm. ...
"Spośród tych zatrzymanych ostatnio w rejonie Sztokholmu, około 80 procent ma poniżej 18 lat" - powiedział gazecie "Expressen".
...Wcześniej były to nieco starsze osoby, w przedziale wiekowym 20-25 lat. "W 2022 wiedzieliśmy, że średnia spada, że mają po 14-17 lat, gdy wkraczają na przestępczą ścieżkę" - dodał policjant. ...
Szwedzki ekspert od gangów - Fredrik Gardareadded - podkreślił, że coraz więcej młodszych osób przebywa w areszcie. 
..."To zmiana. Wcześniej dzieci i nastolatków traktowało się lżej pod kątem kary, ale teraz jest inaczej. Władze muszą sobie z tym poradzić. Nasz system sprawiedliwości nie jest do tego przystosowany" - wyjaśnił. ...

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... gn=firefox

W tych gangach to działają oczywiście rodowici Szwedzi bo imigranci się zasymilowali w społeczeństwie.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: filip » 5 sty 2023, o 21:06

Cristof pisze:
5 sty 2023, o 20:15
W tych gangach to działają oczywiście rodowici Szwedzi bo imigranci się zasymilowali w społeczeństwie.
Ale zaleciało ksenofobią. Dosłownie nie ma napisane jakiego pochodzenia są przestępcy, ale ty już wydajesz wyrok.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 sty 2023, o 21:24

filip pisze:
5 sty 2023, o 21:06
Cristof pisze:
5 sty 2023, o 20:15
W tych gangach to działają oczywiście rodowici Szwedzi bo imigranci się zasymilowali w społeczeństwie.
Ale zaleciało ksenofobią. Dosłownie nie ma napisane jakiego pochodzenia są przestępcy, ale ty już wydajesz wyrok.
Szwecja: Islamskie gangi opanowały miasto!
W Goeteborgu walczące ze sobą gangi przejmują funkcję policji, kontrolując wjeżdżające do ich dzielnic samochody. Lokalne służby są bezradne, a sytuacja wywołała ogólnokrajową debatę na temat zaostrzenia w Szwecji kar za przestępstwa.
Zgłoszenia o kontrolach przeprowadzanych w północno-wschodnich dzielnicach Goeteborga, gdzie działa kurdyjski klan rodziny Ali Khan, szwedzka policja otrzymuje od kilku tygodni. „Zdarzało się, że gangi zatrudniały młodych zwiadowców, którzy ostrzegali ich przed policją. Teraz jednak poszli o krok dalej” - powiedział agencji prasowej TT Erik Nord, szef goeteborskiej policji.
https://wgospodarce.pl/informacje/84673 ... aly-miasto

Kolega jest taki elokwentny a nie potrafi skorzystać z wyszukiwarki. Wszystko trzeba podać na tacy. Wpisz gangi w Szwecji i będziesz miał wiele informacji w tym temacie. Nie podali narodowości, to za pewnie był przedruk z prasy Szwedzkiej. A tam poprawność polityczna ponad wszystko.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: filip » 5 sty 2023, o 21:39

^^

uu.. ale poleciało ad personam. Tylko na tyle Cię stać?
Jeżeli stawiasz jakieś tezy to na tobie ciąży odpowiedzialność ich udowodnienia. Tak, to zdecydowanie wina poprawności politycznej.

Przypominam co wcześniej pisałem. Ocenianie wszystkich imigrantów przez pryzmat ułamka procentowego pajaców nie jest spoko.
filip pisze:
4 sty 2023, o 20:14
^^
Równie dobrze można powiedzieć, że Polacy też się potrafią zachowywać jak hołota i oceniać w taki sposób wszystkich Polaków na imigracji. Czy to jest mądre? Odpowiedz sobie sam.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 sty 2023, o 21:47

filip pisze:
5 sty 2023, o 21:39

Jeżeli stawiasz jakieś tezy to na tobie ciąży odpowiedzialność ich udowodnienia. Tak, to zdecydowanie wina poprawności politycznej.
Niemcy: Związek Nauczycieli wzywa do wdrożenia limitu migrantów w szkołach
W szkołach i klasach należy wprowadzić limit migrantów - ocenił przewodniczący Niemieckiego Związku Nauczycieli Heinz-Peter Meidinger. Dodał, że jeśli 35 procent dzieci w klasie ma pochodzenie migracyjne "spadają niewspółmiernie wyniki nauczania". Tłem dla jego wypowiedzi były incydenty, do których doszło w sylwestra, a w których młodzież, w dużej mierze pochodzenia migracyjnego, atakowała pełniących służbę policjantów.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... gn=firefox

Chyba nie podważysz opinii Niemieckich pedagogów.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: filip » 5 sty 2023, o 21:54

^^

Najważniejsza kwestia, czy oni przybyli do Niemiec jako migranci, czy oni się już tam urodzili? Asymilacja przebiega znacznie łatwiej, gdy są urodzeni na miejscu, bo od małego łapią lokalne nawyki.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 sty 2023, o 13:37

Filip patrzysz na świat przez różowe okulary, albo jesteś naiwnym dzieciakiem jeszcze. Pisałem przecież ze w Niemczech 3 a nawet 4 pokolenie Turków nie chce sie uczyć języka niemieckiego. A tym bardziej niemieckiej kultury. Widziałem dokument niemieckiej telewizji, który w Niemczech wywołał szok i oburzenie. Czy coś z tym zrobiono? Oczywiście, że nie. Poprawność polityczna rządzi na szkodę rodowitych mieszkańców danego kraju.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: filip » 6 sty 2023, o 14:12

Nie patrzę na świat przez różowe okulary. Jestem pesymistą i marudą. :lol:
No spoko, ja mogę napisać sobie cokolwiek, nawet najbardziej abstrakcyjnego. Tylko, że bez źródła jest to wyjątkowo mało wiarygodne. Cristof to chociaż wysłał cokolwiek na swój dowód.
A ten dokument to jak się nazywa? Czy może nie ma nazwy, bo po prostu go sobie wymyśliłeś na poczekaniu? :wink:

W Polsce też mamy poprawność polityczną; ochronę uczuć religijnych, nie można nawoływać do pobicia kogoś, nie można pomawiać itd. To zamach na wolność słowa.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Ukraińcy w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 sty 2023, o 18:11

Widziałem to ze 3 lata temu. Ale postaram się znaleźć.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ