Kalisz i ruch turystyczny

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Kalisz i ruch turystyczny

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 mar 2022, o 00:28

ww pisze:
17 mar 2022, o 00:01

Jestem trochę zdziwiony „nieuzasadnionymi ambicjami” (to z pewnego poznanianina, który udziela się na kaliskich fejsbukach) Kalisza w sprawie ruchu turystyczno-krajoznawczego. My naprawdę nie mamy nic, co mogłoby przyciągać ludzi np. na weekend, naprawdę nic.
Muszę się niestety zgodzić.
Tzw. rozwój turystyki to jest nośny zapychacz wszelkich programów/dokumentów miejskich typu "Strategia rozwoju do....". Ładnie i modnie to wygląda...i tyle. Temat odfajkowany do następnej strategii.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Inwestycje mieszkaniowe - statystyki

Nieprzeczytany post autor: filip » 19 mar 2022, o 22:09

ww pisze:
17 mar 2022, o 00:01
filip pisze:
16 mar 2022, o 22:33
U nas nie ma ani (...) uczelni z prawdziwego zdarzenia, ani turystki.
(...)
Jeśli nie uda się utworzyć w Kaliszu uniwersytetu i politechniki, to będzie pozamiatane.
(...)
Wiesz, utworzyć to myślę, że żaden problem. Ważne, aby uczelnia trzymała odpowiednio wysoki poziom, ponieważ tylko to pozwoli zdobyć renomę (uczelni) i przełoży się to na rozwój miasta, a przede wszystkim jego "ducha".
ww pisze:
17 mar 2022, o 00:01
Ja bym tak po Wrześni nie jeździł, 30 tys. mieszk., ale atmosferą wiele od Kalisza nie odbiega (a autostrada jest, szybsza kolej jest, fajny pomnik Marysi K. też jest itd.).
Wrześnię należy za wiele rzeczy pochwalić, ponoć najszybciej rozwijające się miasto Wielkopolski (ile w tym prawdy to nie wiem).
Ale raczej na to gdzie są autostrady czy linie kolejowe niestety wpływu nie mamy.
milo pisze:
16 mar 2022, o 23:50
A to był Twój post ;-).
Jak to przeczytałem to trochę oczy mnie zabolały.

Co do ruchu turystycznego to co możemy obecnie zaoferować?
Obdrapane kamienicę na Nowym Mieście, czy Zawodzie o którym jakby każdy zapomniał (a szkoda)?

A tak serio to w sumie jest kilka ciekawych miejsc w Kaliszu, do których można się udać. Szkoda, że to da się ogarnąć w jeden dzień, bo jednak turysta, który przyjeżdża na dłużej zostawi więcej pieniędzy.
Moje typy to:
Odbudowane Nowe Miasto, Zawodzie, Aleja Wolności, Park Miejski, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, Cmentarz Żołnierzy Radzieckich, Muzeum Sztuki Użytkowej.
To przynajmniej moje pierwsze skojarzenia. Szkoda, że większość z tego co wymieniłem jest w fatalnym stanie, nie ma się czym pochwalić przed przeciętnym turystą, który oczekuję "wypudrowanego" miasta.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Inwestycje mieszkaniowe - statystyki

Nieprzeczytany post autor: ww » 19 mar 2022, o 22:39

filip pisze:
19 mar 2022, o 22:09
(...) Muzeum Sztuki Użytkowej.
:shock:
A gdzie to jest?
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Inwestycje mieszkaniowe - statystyki

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 19 mar 2022, o 22:55

filip pisze:
19 mar 2022, o 22:09
Co do ruchu turystycznego to co możemy obecnie zaoferować?
Cmentarz Żołnierzy Radzieckich,
To przynajmniej moje pierwsze skojarzenia.
Dość specyficzne skojarzenia w dzisiejszych czasach.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Inwestycje mieszkaniowe - statystyki

Nieprzeczytany post autor: filip » 19 mar 2022, o 23:25

ww pisze:
19 mar 2022, o 22:39
filip pisze:
19 mar 2022, o 22:09
(...) Muzeum Sztuki Użytkowej.
:shock:
A gdzie to jest?
W Kaliszu, na ulicy Garbarskiej. :wink:
Chodziło mi o Muzeum Im. G. J. Osiakowskich.
Cristof pisze:
19 mar 2022, o 22:55
filip pisze:
19 mar 2022, o 22:09
Co do ruchu turystycznego to co możemy obecnie zaoferować?
Cmentarz Żołnierzy Radzieckich,
To przynajmniej moje pierwsze skojarzenia.
Dość specyficzne skojarzenia w dzisiejszych czasach.
Kojarzyć się może różnię. Na pewno nie jest to okaz najlepszego okresu w historii Polski i Kalisza, ale miejsce jest nietypowe i ciekawe.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Inwestycje mieszkaniowe - statystyki

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 20 mar 2022, o 08:42

Dalej nie rozumiem dla kogo to jest ciekawe miejsce. Przyznaję że jako dziecko lubiłem być fotografowany na armacie. Później gdy zrozumiałem historię i poznałem relacje świadków wydarzeń z tamtego okresu miałem już negatywny stosunek do tego miejsca.
Ci wyzwoliciele robili dokładnie to co robią teraz na terenach zajętych na Ukrainie. Plądrowanie , kradzieże i gwałty.
Czy to kolega popiera.
Gdybym teraz zaprowadził jakąś wycieczkę na ten cmentarz to można z góry przewidzieć reakcje ludzi.

Czemu kolega nie wspomniał o trzech cmentarzach na Rogatce. Tam w pigułce można poznać wielokulturowość dawnego Kalisza.

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Inwestycje mieszkaniowe - statystyki

Nieprzeczytany post autor: filip » 20 mar 2022, o 11:59

Ciekawe, ponieważ pokazuję kawałek naszej historii i jest na pewno intrygujące oraz na pewno nie wszędzie masz taki cmentarz.

A o cmentarzach na Rogatce zupełnie zapomniałem, pisałem rzeczy, które jako pierwsze przyszły mi do głowy.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Kalisz i ruch turystyczny

Nieprzeczytany post autor: ww » 20 mar 2022, o 17:34

Nowy temat, bo (nie do wiary) nigdy wcześniej nie było. Dziwne, że nie było, bo wszyscy w tym mieście marzą o hordach turystów.
filip pisze:
19 mar 2022, o 22:09
Moje typy to:
Odbudowane Nowe Miasto, Zawodzie, Aleja Wolności, Park Miejski, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, Cmentarz Żołnierzy Radzieckich, Muzeum Sztuki Użytkowej.
No ja zrobiłem :shock:, kiedy przeczytałem, że mamy muzeum sztuki użytkowej. Nie mamy. Powtórzę:
ww pisze:
17 mar 2022, o 00:01
My naprawdę nie mamy nic, co mogłoby przyciągać ludzi np. na weekend, naprawdę nic.
Ale rację ma Filip, kiedy pisze, że muzeum im. Osiakowskich (które, przy całym szacunku, nie jest muzeum sztuki użytkowej, tylko muzeum rupieci), może zaciekawić przeciętnego turystę (bo w takim Krakowie pałac bpa Ciołka, gdzie można sobie zrobić selfie z Madonną z Krużlowej, nie jest jakoś specjalnie oblegany przez turystów, a smok Chromego i stragany z obwarzankami oblegane jednak są). Tylko że to jest jedyna atrakcja (sięgam do źródłosłowu, łac. adtraho ’przyciągać’), która może przyciągnąć do Kalisza przeciętnego turystę. Nieprzeciętnego nie przyciągnie nic, a przeciętni ciągną tam, dokąd ciągną nieprzeciętni, bo przeciętni ciągną za nieprzeciętnymi (Splendor, panie, splendor!). I tak to wygląda.

(Sam jestem trochę zbieraczem rupieci, więc nie sądźcie proszę, że nie lubię muzeum im. Osiakowskich, skoro napisałem, że to jest muzeum rupieci).
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1745
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Kalisz i ruch turystyczny

Nieprzeczytany post autor: filip » 20 mar 2022, o 21:18

ww pisze:
20 mar 2022, o 17:34
(...)
Tylko że to jest jedyna atrakcja (sięgam do źródłosłowu, łac. adtraho ’przyciągać’), która może przyciągnąć do Kalisza przeciętnego turystę. (...)
To co mogłoby przyciągnąć turystę albo co można byłoby zrobić, żeby przyciągnąć turystę?

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Kalisz i ruch turystyczny

Nieprzeczytany post autor: ww » 21 mar 2022, o 00:23

filip pisze:
20 mar 2022, o 21:18
(...) co można byłoby zrobić, żeby przyciągnąć turystę?
Nie wiem, co można by zrobić, ale na pewno wie to p. Grażyna Dziedziak, kierownik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki. :wink:
Po pierwsze to czemu w tym mieście nie ma PTSM-u (skoro np. w Koninie może być).
Btw, co się dzieje w budynku na Wale Piastowskim 3?
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

ODPOWIEDZ