Strona 1 z 1

Klimatyzacja

: 6 wrz 2023, o 12:01
autor: wollny
Zakładał ktoś klimatyzację w domu/mieszkaniu? Znacie jakąś firmę godną polecenia?

Re: Klimatyzacja

: 6 wrz 2023, o 12:44
autor: filip
Z tego co pamiętam to mieszkasz w centrum, a więc prawie na pewno w mieszkaniu. Mogą być spore problemy z założeniem klimy. Upewnij się w lokalnej spółdzielni/wspólnocie mieszkaniowej, czy istnieję taka możliwość. Jeżeli będzie się dało to polecam ci markę Gree, samej ekipy, która ci to zamontuję to nie polecę, bo nie pamiętam kto u nas robił. Jeżeli nie będzie się dało to polecam klimatyzator przenośny, mam coś takiego na górze. Fajnie się sprawdza. Jedyny mankament to rura, która trzeba wyrzucać przez okno.

Mam nadzieję, że jakoś udało mi się pomóc.

Re: Klimatyzacja

: 6 wrz 2023, o 21:21
autor: Cristof
Ja bym bardziej zwracał uwagę na markę klimy. Jest sporo Chinczyków ,, noname" ale jak jest z serwisem po kilku latach, to może być różnie. Rozmawiałem z gościem co naprawia lodówki. Latem instaluje też klimy. Mówi że tylko firmowe bo nie ma później problemu z serwisem.
Kolega zakładał w ub. roku, jakaś firma z pod Kalisza. Znalazł w dobrej cenie i w kolorze czarnym aby pasowało do wystroju salonu. Dostał 5 lat gwarancji, lecz coroczny płatny przegląd. Z klimami stacjonarnymi jest dziwna sprawa. Nie można jej kupić indywidualnie i samemu zamontować co ponoć jest dość proste. Przepisy dają w tym względzie monopol wyspecjalizowanym firmom. Chodzi o ochronę środowiska i czynnik chłodzący.
Przy klimie obecnie dość ciekawą opcją jest wi-fi. Znajomi mają i przed powrotem do domu zdalnie ją włączają. Wchodzą już do wystudzonego mieszkania.
Z klimami zaokiennymi jest problem bo spółdzielnie mieszkaniowe nie dają zgony na montaż. Nawet jak się chce postawić na swoim balkonie jest problem. Ponoć trzeba mieć zgodę sąsiadów. Chodzi tu o generowany hałas, co może być na dłuższą metę irytujące.

Re: Klimatyzacja

: 10 wrz 2023, o 13:03
autor: kaczorkalisz
w KSM chyba problemu nie ma bo od dluzszego czasu widac klimatyzacje pomontowane na zewnatrz. Chyba ze jest to samowolka budowlana. Tylko jakby byla jedna - dwie sztuki to ok ale teraz juz chyba nie ma bloku zeby przynajmniej nie bylo 1 sztuki.

Re: Klimatyzacja

: 12 wrz 2023, o 08:55
autor: AntoniC4
Zalecam wybieranie firm z dobrymi opiniami i referencjami od innych klientów, a także sprawdzenie, czy posiadają odpowiednie certyfikaty i doświadczenie w instalacji. Lokalne rekomendacje od sąsiadów lub przyjaciół również mogą być cennym źródłem informacji. Ważne jest, aby firma oferowała profesjonalną obsługę i była odpowiedzialna za serwisowanie i konserwację urządzenia po instalacji.