Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 wrz 2022, o 21:41

Byłem z Rym-kiem i K2 nie wiem jak oni odebrali to spotkanie. Ale ja odebrałem jako przejaw głupoty, chamstwa i prostactwa zdecydowanej większości przeciwników KDP. Szczyt chamstwa to kobieta, chyba z Rypinka, która podeszła do stołu, gdzie siedzieli eksperci od KDP i zwyczajnie zabrała im butelki z wodą. I dała później przypadkowym ludziom na sali. Co za wstyd dla Kalisza za jego mieszkańców. A gość z Błaszek niezły był. Sam w Błaszkach nie dopuścił do spotkania, a w Kaliszu co jakiś czas gadał. Zabierając cenny czas kaliszanom.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Robert AB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2022, o 17:48

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: Robert AB » 14 wrz 2022, o 21:43

filip pisze:
14 wrz 2022, o 21:09
Robert AB pisze:
14 wrz 2022, o 21:08
filip pisze:
14 wrz 2022, o 21:04

Ale czy to były warianty stworzone przez innych, czy przez CPK?

Tylko CPK: W1, W2, W3, W4.
Ale też transmisja z Faktów się wcześniej zakończyła, może później coś jeszcze było nie wiem.
No to mi chodziło o wersję stworzoną przez ciebie i tą opublikowaną na fb Mój Kalisz.

Teraz transmisja z Latarnika się skończyła więc będę mógł przesłuchać, czy te nasze warianty były dyskutowane.

Przy okazji można tego przesłuchiwać w przeglądarce na komputerze w przyspieszeniu, zwolnieniu (czy też przeskakiwać do przodu/tyłu o określony czas przy użyciu klawiatury).
Trzeba tylko zainstalować w przeglądarce (Chrome, Firefox, Edge) rozszerzenie/wtyczkę Video Speed Controller.
Środkowopolska = ziemia łęczycko-sieradzka (kraina historyczna położona w środkowej Polsce między Wielkopolską, Kujawami, Mazowszem, Małopolską i Śląskiem)

KDP w Polsce: www.skyscrapercity.com/threads/KDP.1193 ... -177787962

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 14 wrz 2022, o 21:45

Ja odbieram spotkanie pozytywnie. Nastawiałem się, że będą mieszane reakcje i najwięcej będzie protestów, ale wariant alternatywny dla W1 został pozytywnie odebrany i będzie brany pod uwagę. Pan prezydent również nie wyobraża sobie dworca poza Kaliszem.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 14 wrz 2022, o 21:47

rym-ek pisze:
14 wrz 2022, o 21:45
Ja odbieram spotkanie pozytywnie. Nastawiałem się, że będą mieszane reakcje i najwięcej będzie protestów, ale wariant alternatywny dla W1 został pozytywnie odebrany i będzie brany pod uwagę. Pan prezydent również nie wyobraża sobie dworca poza Kaliszem.
Czyli ktoś przedstawił ten wariant? Mógłbyś powiedzieć kiedy to mniej więcej było, bo jestem ciekawy i z chęcią tego przesłucham.
Ja słuchając prezydenta miałem mieszane uczucia. Jakby chciał coś przekazać, ale nie za bardzo mógł powiedzieć.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 wrz 2022, o 21:48

satori pisze:
14 wrz 2022, o 21:17
Kalisz zasługuję na kolej "na chłopski rozum", taką drewnianą...

Była laska 18 lat, na 100% instagrmerka i płacz ze jej rodzice zbierali na domek...
I ta opowieść o drzewie... laska pusta jak bęben.
Na szczęście młodzież reprezentował chłopak z latarnika. Wyważona, konkretna wypowiedź. Szacun.
Duże ukłony też dla pana, który przedstawiał wariant alternatywny i odsyłał do naszego forum. Klasa i merytoryka. Dziękuję za to z całego serca.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 14 wrz 2022, o 21:51

Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 14 wrz 2022, o 21:53

Ja również dziękuję Panu który przedstawił wariant alternatywny i Panu Maciejowi z Latarnika. Plus też jest taki, że ludzie którzy usłyszeli o tym wariancie, a wcześniej byli na nie zaczęli zmieniać zdanie na pozytywne.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
Robert AB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2022, o 17:48

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: Robert AB » 14 wrz 2022, o 22:00

rym-ek pisze:
14 wrz 2022, o 21:51
rym-ek pisze:
14 wrz 2022, o 21:53
Ja również dziękuję Panu który przedstawił wariant alternatywny i Panu Maciejowi z Latarnika. Plus też jest taki, że ludzie którzy usłyszeli o tym wariancie, a wcześniej byli na nie zaczęli zmieniać zdanie na pozytywne.

Bardzo dobrze!
Cieszy pozytywna reakcja CPK.
Środkowopolska = ziemia łęczycko-sieradzka (kraina historyczna położona w środkowej Polsce między Wielkopolską, Kujawami, Mazowszem, Małopolską i Śląskiem)

KDP w Polsce: www.skyscrapercity.com/threads/KDP.1193 ... -177787962

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 14 wrz 2022, o 22:04

rym-ek pisze:
14 wrz 2022, o 21:51
Pełen szacunek dla tego pana, zdecydowany RiGCZ. Bardzo dobra wypowiedź, spokojna, merytoryczna. Nawet wiem co to za pan, bo bardzo dużo udzielał się komentarzach w sprawie szybkiej kolei.
A ktoś ma jeszcze wypowiedź chłopaka z Latarnika?

Awatar użytkownika
Robert AB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2022, o 17:48

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: Robert AB » 14 wrz 2022, o 22:23

filip pisze:
14 wrz 2022, o 22:04
rym-ek pisze:
14 wrz 2022, o 21:51
Pełen szacunek dla tego pana, zdecydowany RiGCZ. Bardzo dobra wypowiedź, spokojna, merytoryczna. Nawet wiem co to za pan, bo bardzo dużo udzielał się komentarzach w sprawie szybkiej kolei.
A ktoś ma jeszcze wypowiedź chłopaka z Latarnika?

Zobacz od 1:37:00

Środkowopolska = ziemia łęczycko-sieradzka (kraina historyczna położona w środkowej Polsce między Wielkopolską, Kujawami, Mazowszem, Małopolską i Śląskiem)

KDP w Polsce: www.skyscrapercity.com/threads/KDP.1193 ... -177787962

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 14 wrz 2022, o 22:36

Robert AB pisze:
14 wrz 2022, o 22:23
Zobacz od 1:37:00

Też bardzo w punkt. Mam nadzieję, że wypowiedź pana Macieja i starszego pana zostaną wzięte pod uwagę, a krzykaczy oleją.

Awatar użytkownika
Robert AB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2022, o 17:48

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: Robert AB » 14 wrz 2022, o 22:40

rym-ek pisze:
14 wrz 2022, o 21:51

Tutaj ta sama wypowiedź od 2:03:00

Środkowopolska = ziemia łęczycko-sieradzka (kraina historyczna położona w środkowej Polsce między Wielkopolską, Kujawami, Mazowszem, Małopolską i Śląskiem)

KDP w Polsce: www.skyscrapercity.com/threads/KDP.1193 ... -177787962

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: tomash » 14 wrz 2022, o 22:46

Brawa dla tego Pana, niestety wyszedłem zaraz po wystąpieniu Pana Antczaka (bardzo dobra wypowiedź), gdyż nie spodziewałem się już żadnych konkretnych wypowiedzi - myliłem się. Jeszcze raz dziękuję.

Moje odczucia po spotkaniu:
-Gość z Mazowsza, Błaszek i jeszcze ktoś z poza miasta nakręcali ludzi "aby nie było niczego"
-Gość z Mazowsza w notatniku z ulotką Polska2050 :)
-P. Pawliczakowa wypowiedź dno. Nie ma się co rozpisywać.
-Prezydent Kinastowski lawiruje, niby chce szybką kolej ale najlepiej z dworcem na Sulisławicach lub gdzieś w polach obok strefy gospodarczej na Inwestorskiej. Przecież jak wytyczą taką trasę to i tak będzie dochodziło do wyburzeń.
-Gdyby Prezydent powiedział "tak" dla wariantu 1A wówczas ma w garści całe Sulisławice, Szczypiorno, Dobrzec, oraz ulice Wygon, Kubusia Puchatka, Baśniowa. Jedynie straci głosy na Rypinku - jednak to mała skala. W dawnych wsiach, które zostały włączone do miasta frekwencja wyborcza jest znacznie większa wiec osiedla te odpowiednio zagłosują przy wyborach.
Jeśli ktoś powiedział, że chce szybką kolej w Kaliszu to z sali można było usłyszeć komentarz "ile Ci dali" lub "zabrać mikrofon". Taka demokracja ;p
Wiadomo że nikt nie chciał eskalacji konfliktu ale co to ma być że jakiś gość polityczny z Mazowsza robi ustawkę na spotkaniu konsultacyjnym w Kaliszu - powinni się go wyprosić albo dać do zrozumienia że jego chamskie zachowanie nie będzie tolerowane.

Jeśli dzisiaj tylu forumowiczów udało się wybrać na spotkanie to może za równy tydzień spotkamy się np. w Warce, porozmawiamy i pomyślimy co moglibyśmy zrobić dalej.

Uważam że mogło by się odbyć jeszcze jedno spotkanie konsultacyjne tym razem on line. Firma projektująca mogła by być zainteresowana spotkaniem.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: milo » 14 wrz 2022, o 22:46

"Nasz" forumowy wariant przedstawił na koniec kaliszanin2, którego wczoraj wraz z jp mieliśmy okazję wreszcie poznać.
Uważam, że będzie dobrze.
Konsultacje się odbyły bo odbyć się musiały i czego można się było spodziewać po tych w Stobnie - ludzie pokrzyczeli ale...karawana jedzie dalej, a rolę odegrają pozakulisowe naciski.

Jeżeli tylko "nasz" projekt będzie możliwy pod względem technicznym, a sam projekt będzie w ogóle realizowany to moim zdaniem mamy poważne szanse na kdp na naszym dworcu.
tomash pisze:
14 wrz 2022, o 22:46

Jeśli dzisiaj tylu forumowiczów udało się wybrać na spotkanie to może za równy tydzień spotkamy się np. w Warce, porozmawiamy i pomyślimy co moglibyśmy zrobić dalej.

Uważam że mogło by się odbyć jeszcze jedno spotkanie konsultacyjne tym razem on line. Firma projektująca mogła by być zainteresowana spotkaniem.
Można a nawet trzeba.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 14 wrz 2022, o 22:58

satori pisze:
14 wrz 2022, o 21:17
(...) Była laska 18 lat, na 100% instagrmerka i płacz ze jej rodzice zbierali na domek... (...)
Nie pomyliłeś się, jest instagramerką. Co prawdą jej profil to kurdupelek, ale jest prowadzony tak "na serio".
milo pisze:
14 wrz 2022, o 22:46
(...) Jeżeli tylko "nasz" projekt będzie możliwy pod względem technicznym, a sam projekt będzie w ogóle realizowany to moim zdaniem mamy poważne szanse na kdp na naszym dworcu. (...)
Oby, naprawdę oby. Bo po wypowiedziach młodych ludzi, szczególnie tej w moim wieku tracę nadzieję w społeczeństwo tego miasta. Na szczęście były osoby, które potrafiły sensownie gadać i rozumiały powagę sytuacji, a nie darły japę na całą salę. Wielki szacunek dla nich.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 wrz 2022, o 23:21

Ten kurdupelek co kocha rury?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
filip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1744
Rejestracja: 27 paź 2021, o 19:50

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: filip » 14 wrz 2022, o 23:32

K-man pisze:
14 wrz 2022, o 23:21
Ten kurdupelek co kocha rury?
jakie rury? :wink:

Awatar użytkownika
Robert AB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2022, o 17:48

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: Robert AB » 15 wrz 2022, o 00:02

Jeszcze takie uwagi do przebiegu kolei KDP przez Kalisz.


Jeżeli udało by się zrealizować wariant W1-A (lub W1-C) to sugeruję jeszcze:

* linia LK14 między stacją w Kaliszu i granicą z gm. Opatówek powinna iść razem z LK85 jako linia czterotorowa w układzie 2 (LK85) +2 (LK14); nadarza się świetna okazja, aby zmniejszyć poszatkowanie miasta przez kolej;

* obecny łuk LK14 można wykorzystać jako część jednotorowej łącznicy z LK14 w kierunku Ostrowa;
łącznica zaczynała by się po wschodniej stronie stacji Kalisz, przechodziła przez obecny łuk LK14, po czym za ul. Piwonicką szła w kierunku punktu między skrzyżowaniem Sulisławickiej/Słowiańskiej i placem składowym General Motors, następnie szła na zachód na północ do rzeczki Piwonia i między Sąsiedzką i Zachodnią łączyła się z LK14 w kierunku południowo-zachodnim.
Szczęśliwie tereny, gdzie miałaby być dobudowana część łącznika są pomiędzy strefą przemysłową i mieszkalną, tak więc nie rozcinałyby żadnej z nich.
https://openrailwaymap.org/?style=stand ... 68&zoom=15
Dzięki temu możliwy byłby przejazd pociągów PKP Intercity relacji Szczecin – Poznań – Kalisz – Ostrów Wlkp. – Górny Śląsk (zamiast Szczecin – Poznań – Ostrów Wlkp. – Górny Śląsk) oraz pociągów Kolei Wielkopolskich relacji Poznań – Jarocin – Pleszew – Kalisz – Ostrów Wlkp – Kępno (zamiast Poznań – Jarocin – Pleszew – Ostrów Wlkp – Kępno), co dawałoby Kaliszowi dodatkowe cenne relacje na stacji. Teraz jak znakomita większość pociągów omija Kalisz (zamiast tego jedzie przez Ostrów Wlkp.).
W obrębie Kalisza pociągi jechałyby LK85 (od strony Poznania) przez stację Kalisz, łącznicę zbudowaną w oparciu o istniejący łuk do LK14 w kierunku południowo-zachodnim do Ostrowa Wlkp.


Dodatkowo powinna być możliwa jazda pociągów Warszawa - Łódź - Sieradz - Kalisz - Ostrów Wlkp. - Kępno - Wrocław za pośrednictwem LK85, LK272, LK181, LK86. W tym celu powinny powstać łącznice kolejowe umożliwiające jazdę pociągiem tej relacji, zwiększona przepustowość LK272 i wydłużony peron na LK181 w Kępnie w kierunku zachodnim (aby pociągi jadące z Kalisza/Ostrowa do Wrocławia mogły się zatrzymywać przy łącznicy w Kępnie).
Ostatnio zmieniony 13 paź 2022, o 08:01 przez Robert AB, łącznie zmieniany 2 razy.
Środkowopolska = ziemia łęczycko-sieradzka (kraina historyczna położona w środkowej Polsce między Wielkopolską, Kujawami, Mazowszem, Małopolską i Śląskiem)

KDP w Polsce: www.skyscrapercity.com/threads/KDP.1193 ... -177787962

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jp » 15 wrz 2022, o 08:24

Słowa uznania i podziękowania należą się kaliszaninowi2 za merytoryczne wystąpienie. W atmosferze jaka panowała na hali nie było to łatwe.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 wrz 2022, o 08:33

jp pisze:
15 wrz 2022, o 08:24
Słowa uznania i podziękowania należą się kaliszaninowi2 za merytoryczne wystąpienie. W atmosferze jaka panowała na hali nie było to łatwe.
Kaliszanin2, jesteś naszym bohaterem ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ