Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 23 gru 2005, o 11:55

Śmieszy mnie ta cała Gazeta Wyborcza.. dla mnie to taki sam szmatławiec jak np. Fakt...

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 23 gru 2005, o 14:37

Wyborcza szmatławcem nie jest. Po prostu władze lokalne muszą się faktycznie włączyć w inwestycję, a nie czekać na mannę z nieba :!:
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

(...)-ABSOLUT/CHRONOS

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 24 gru 2005, o 02:35

Nie no jak czytam wypowiedzi K177 to mi rece opadaja Wyborcza to szmatlawiec dziecko zacznij czytac ta Wyborcza nie Bravo bo twoj poziom wiedzu jest zenujacy a inteligencji zero <kks2>

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 24 gru 2005, o 10:17

Michałku miales tu nie wchodzić .. a tak w ogole to Wesołych Świat Tobie.. obyś zmądrzał i nie dostał kolejnego bana na ecentrum 8)

oraz szczęśliwego Nowego Roku :lol:

veyron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 30 lis 2005, o 15:17

Nieprzeczytany post autor: veyron » 24 gru 2005, o 13:37

mlody pisze:Śmieszy mnie ta cała Gazeta Wyborcza.. dla mnie to taki sam szmatławiec jak np. Fakt...
Nie mogę się z Tobą zgodzić, w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów, Gazeta Wyborcza zajmuje pierwsze miejce. W rankingu mediów najczęściej cytowanych poza przeglądami prasy również zwyciężyła Gazeta Wyborcza... To chyba świadczy na korzyść tej gazety :wink:

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 24 gru 2005, o 16:52

ja tez uważam, że się grubo mylisz. można nie zgadzać się z linią polityczną preznetowaną przez wyborczą ale porównaj sobie treści jakie znajdują się w gw i fakciei wtedy się wypowiedz! jak dla mnie najlepszy jest wprost!!

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 24 gru 2005, o 18:58

Wprost, Polityka, Wyborcza, Rzeczpospolita - 4 najlepsze gazety w Polsce jak dla mnie :) no ale nie dyskutujemy tu o prasie tylko o szybkiej kolei :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

veyron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 30 lis 2005, o 15:17

Nieprzeczytany post autor: veyron » 24 gru 2005, o 19:33

no ale nie dyskutujemy tu o prasie tylko o szybkiej kolei
czyli o Super Expressie :!: :wink: :lol:

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 24 gru 2005, o 21:35

nie wiem .. dla mnie to słabiutka gazeta... niestety.. no ale każdy lubi coś innego.. a co do Faktu to to już jest przegięcie.. Pozdro

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

(...)-ABSOLUT/CHRONOS

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 26 gru 2005, o 13:49

mlody pisze:nie wiem .. dla mnie to słabiutka gazeta... niestety.. no ale każdy lubi coś innego.. a co do Faktu to to już jest przegięcie.. Pozdro
Tak masz racje wszyscy sie z Toba zgadzaja Wyborcza to slabiutka gazeta,Bravo rzadzi i Tydzien na Działce to stamtad czerpiesz swoj swiatopoglad,zycze ci zeby specjalnie dla Ciebie wybudowano w Kaliszu jeszcze przynajmniej z 6 hipermarketow z ruchomymi schodami,wkoncu wyobraznia jest od tego.......buahaahahahhaahahaaha,rozumie ze jeszcze nie skonczyles szkoly sredniej i Twoje myslenie ogranicza sie do POKEMONOW i innych zabawek ale prosze nie pisz swoich glupot bo niektorych to naprawde drazni moze z nocy 31 na 1 Stycznia cos ci sie w tej glowie zmieni i zaczniesz myslec jak kazdy normalny czlowiek 8)

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 26 gru 2005, o 15:58

Michałku napisz cos jeszcze prosze.... może i tu dostaniesz bana.. wszedzie cie banują :)

Gość

Re: (...)-ABSOLUT/CHRONOS

Nieprzeczytany post autor: Gość » 26 gru 2005, o 22:12

(...)-ABSOLUT/CHRONOS pisze:
mlody pisze:nie wiem .. dla mnie to słabiutka gazeta... niestety.. no ale każdy lubi coś innego.. a co do Faktu to to już jest przegięcie.. Pozdro
Tak masz racje wszyscy sie z Toba zgadzaja Wyborcza to slabiutka gazeta,Bravo rzadzi i Tydzien na Działce to stamtad czerpiesz swoj swiatopoglad,zycze ci zeby specjalnie dla Ciebie wybudowano w Kaliszu jeszcze przynajmniej z 6 hipermarketow z ruchomymi schodami,wkoncu wyobraznia jest od tego.......buahaahahahhaahahaaha,rozumie ze jeszcze nie skonczyles szkoly sredniej i Twoje myslenie ogranicza sie do POKEMONOW i innych zabawek ale prosze nie pisz swoich glupot bo niektorych to naprawde drazni moze z nocy 31 na 1 Stycznia cos ci sie w tej glowie zmieni i zaczniesz myslec jak kazdy normalny czlowiek 8)
Mimo wszystko chwała młodemu za za "fanatyczną" walkę z całą PL na SkyscraperCity Forums

veyron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 30 lis 2005, o 15:17

Nieprzeczytany post autor: veyron » 2 sty 2006, o 21:05

O kolei jednym głosem
Kalisz | Z życia samorządów

Istnieje aż sześć wariantów przebiegu trasy szybkiej kolei pomiędzy Warszawą, Łodzią, a Wrocławiem i Poznaniem. Prezydent Kalisza podkreśla, że szybka kolej to obecnie temat bardziej medialny niż realny projekt.

Pomimo tej opinii władze miasta zamierzają aktywnie działać, aby pociąg jechał przez Kalisz i tutaj miał swój przystanek.

Z informacji przedstawionych przez przedstawicieli PKP,wstępne studium wykonalności nie przesądza przebiegu trasy szybkiej kolei. Dokument pokazuje 6 możliwych wariantów przebiegu linii.

Prezydent podkreśla, że teraz najważniejsze jest stworzenie wspólnego lobby Kalisza i Ostrowa, bo umieszczenie w ostatecznej wersji Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 linii superszybkiej kolei wiodącej przez te miasta, wcale nie jest pewne.

Janusz Pęcherz zamierza się także spotkać z prezydentem Poznania - zapraszał Ryszard Grobelny.

Nie wiadomo, kiedy dojdzie do spotkania i jakie będą jego efekty.

żródło: rc.fm

w sumie nic nowego, teraz nasze lokalne władze powinny wziąć przykład z "fanatycznej walki" młodego o dobre imię Kalisza na internetowych forach (choć czasem może trochę przesadza :wink: ) i równie zaciekle walczyć o szybką kolej, a nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość... :?

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 4 sty 2006, o 15:33

hmm, szkoda, że nie możemy tego zobaczyć

Po wpisaniu w Googlach "szybka kolej" lub coś w tym stylu, nie wyskakuje nam prawie nic o TEJ szybkiej kolei... :shock:

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 4 sty 2006, o 18:46

Sprawdziłem, częściowo prawda, jakby ucichł ten temat, ale znalazłem tylko stare wiadomości, może niedługo znowu coś o tym usłyszymy, cieszę się, że Kalisz jednak będzie miał szybką kolej :P

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 5 sty 2006, o 12:04

Unia Europejska zatwierdziła dwa z kilku projektów budowy szybkiej kolei. Mimo prób sabotowania inwestycji przez Poznań, wiadomo już że trasa kolei przebiegnie przez południową Wielkopolskę. Wiadomo też, że przez jakiś czas paląca mieszkańców kwestia, gdzie będzie przystanek, czy w Kaliszu czy Ostrowie, też jest już najprawdopodobniej zamknięta. Główny dworzec powstanie w Kaliszu (tzw. Kalisz - Północ), a dla mieszkańców Ostrowa utworzony zostanie przystanek na północnych obrzeżach Antonina.

Koszty budowy, pokryje w znacznym stopniu Europejski Fundusz Spójności, który wyłoży 1,7 mld euro. Resztę pokryje budżet państwa. Budowa pierwszego odcinka trasy, Wrocław - Kalisz, rozpocznie się prawdopodobnie w 2007 roku. Następnie powstaną odcinki Kalisz - Łódż, Łódż - Warszawa i Kalisz - Poznań.

Znalazłem taką wiadomość i jeszcze dodam, że pociąg będzie zatrzymywał się tylko w Kaliszu i że ta budowa jest realna pod warunkiem, ze tego nie spieprzą odpowiedzialni za nią ludzie :? pożyjemy, zobaczymy

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 5 sty 2006, o 16:23

co to znaczy "tylko w Kaliszu"??

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 5 sty 2006, o 16:44

tzn że tylko w Kaliszu w sensie ze nie bedzie sie zatrzymywał w Ostrowie :)

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 5 sty 2006, o 17:36

No ale jak nad Antoninem budują stacje, to chyba po to, by tam też sie zatrzymywał pociąg (przynajmniej jakiś jeden), nie? Ale czy to oznacza, ze wszystkie beda sie zatrzymywaly w Kaliszu na trasie Warszawa-Wrocław?? Powinny, bo na mapce odcinek Kalisz-Łódż jest prawie taki sam jak Łódż-Warszawa, a w Łodzi na pewno zatrzyma się każdy :/

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 6 sty 2006, o 12:22

lepiej już czekajmy na 2007 rok, wtedy wszystko będzie jasne 8) skończą się spekulacje

ODPOWIEDZ