Kalisz ośrodkiem rozwoju przemysłu lotniczego?

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Kalisz ośrodkiem rozwoju przemysłu lotniczego?

Nieprzeczytany post autor: target » 22 lis 2007, o 13:36

Kalisz ośrodkiem rozwoju przemysłu lotniczego?
22-11 12:06 Kalisz | Ciekawostki

Ośrodek rozwoju przemysłu lotniczego ma powstać w Kaliszu. Tak ustalono na wspólnym spotkaniu władz Urzędu Marszałkowskiego, Kalisza, powiatu kaliskiego i przedstawiciela firmy Pratt&Whitney.


W realizacji pomysłu pomogą eksperci z Frankfurtu. "To plany realne" - wyjaśnia Lech Wojtasiak, wicemarszałek Wielkopolski.


W Kaliszu powstałby park technologiczny, który pomógłby Kaliszowi w rozwoju przemysłu lotniczego. "Byłyby tam nowoczesne laboratoria, z których korzystałyby nawet uczelnie" - dodaje Wojtasiak:


"Mamy informację, że PWSZ zainteresowana jest poszerzeniem kształcenia w tych dziedzinach. To będzie taką osią rozwoju klastra lotniczego w aglomeracji kalisko- ostrowskiej. Przeznaczyliśmy kilkaset tysięcy złotych na wszelkiego rodzaju ekspertyzy i opracowania".


Władze województwa podchodzą do sprawy bardzo poważnie, w opracowaniu dokumentacji będą im pomagać eksperci z zagranicy, po to, by inwestycja mogła powstać na najwyższym europejskim poziomie. Żeby zrealizować park technologiczny potrzeba kilku milionów euro.


Jest szansa na pozyskanie pieniędzy z Unii Europejskiej na innowacyjną gospodarkę. Na początku przyszłego roku w Kaliszu odbędzie się konferencja z udziałem zainteresowanych przedsięwzięciem osób, nakreślone zostaną wtedy dokładne plany.

rc.fm

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10890
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 lis 2007, o 18:17

Mam nadzieje,ze coś z tego wyjdzie.To jedna z tych gałęzi przemysłu,która będzie się ciągle rozwijać wykorzystyjąc coraz to nowsze technologie.Może to przyspieszy powstanie,nowych kierunków technicznych,na kaliskiej uczelni.A wiadomo,ze szkoły politechniczne(na dobrym poziomie,co gwarantuje wysoko wykwalifikowana kadra,której w Kaliszu niestety brakuje i dlatego władze muszą zrobić wszysko zeby sciągnąc,doskonałą kadre)przyciągają inwestorów,wykorzystujących w produjcji nowoczesne technologie.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 11 sty 2008, o 18:56

Rozwój branży lotniczej
11-01 17:42 Kalisz | Gospodarka

Powiększ zdjęcie
W Kaliszu ma powstać centrum nowych technologii związane z przemysłem lotniczym. Na razie nad wspólnym projektem pracują samorządowcy, właściciele kaliskich firm z branży lotniczej, a także kaliska PWSZ.

Chodzi o to, by powstało coś w rodzaju instytutu, który ma poprawić konkurencyjność kaliskich firm z branży lotniczej, kształcić kadry, robić specjalistyczne badania i opracowywać nowoczesne technologie.

Choć, póki co nie ma konkretów dotyczących miejsca i czasu powstania przedsięwzięcia, to już dziś zgodnie zainteresowane strony tłumaczą, że takie centrum jest potrzebne.

Jak mówi Bogdan Zmyślony prezes Pratt& Whitney w Kaliszu, trzeba patrzeć w przyszłość, a takie centrum jest przyszłością:

"Ja liczę, że będzie wspierało nasze działania, jeśli nie będziemy mieli takiej szansy robienia na miejscu i jednocześnie nie będziemy mogli rozwijać naszych pracowników, którzy będą mogli zdobywać nowe doświadczanie, to wcześniej czy póżniej zostaniemy z tyłu

W dzisiejszym spotkaniu brał udział wicemarszałek wielkopolski Lech Wojtasiak, który podkreślał, że projekt jest we wstępnej fazie. W tym roku samorządowcy i przedsiębiorcy będę rozmawiać o tym, co chcą wspólnie stworzyć i jakie są potrzeby:

"Musimy poszukać takich dróg by działanie centrum zaawansowanych technologii skoncentrować na jak najlepszym przygotowaniu kadrowym środowiska przez kapitał ludzki, by wzmocnić siłę tych przedsiębiorstw"

Senator Mariusz Sebastian Witczak, który wspiera inicjatywę, podkreślał, że trzeba stworzyć coś co wpłynęłoby na rozwój konkurencyjności kaliskich firm z branży lotniczej. A unijne pieniądze na takie innowacje ma urząd marszałkowski:

"Marszałek ma narzędzia, które pozwalają sfinansować postanie takiej jednostki naukowo- badawczej"

Prezydent Kalisza, Janusz Pęcherz, jest również przekonany o zasadności utworzenia w Kaliszu instytutu nowych technologii.

"To jest poważna i trudna sprawa. To co dziś tutaj jest, to dopiero drugi krok i wcale nie kończący, a rozpoczynający, walkę o środki unijne w zakresie innowacji"

Według planów powstanie przedsięwzięcia miałoby być finansowane ze środków unijnych. Po utworzeniu musiałoby już utrzymać się samodzielnie.

www.rc.fm
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 gru 2008, o 10:08

Lotniczy Kalisz – reaktywacja
Czy Kalisz stanie się krajowym centrum przemysłu lotniczego?

Kalisz ma szansę pozyskać 50 mln zł lub więcej na stworzenie Centrum Zaawansowanych Technologii. Jest już decyzja władz województwa, że pomysł ten będzie traktowany priorytetowo. Gdyby doczekał się realizacji, w naszym mieście powstałby pierwszy tego typu ośrodek w Polsce

O idei powołania CZT mówimy od wielu miesięcy, jednak dopiero od niedawna zaczyna ona obrastać w konkrety. W budżecie województwa wielkopolskiego zarezerwowane jest ok. 100 mln zł na działania innowacyjne. Zdaniem senatora Mariusza S. Witczaka, jednego z pomysłodawców Centrum, mamy dużą szansę pozyskać z tej puli przynajmniej połowę. Urząd Marszałkowski w Poznaniu już zlecił opracowanie ekspertyzy szans i zagrożeń dla budowy centrum innowacyjności dla przemysłu lotniczego w Kaliszu. Opracowanie to będzie gotowe jeszcze przed końcem grudnia. W ubiegłym tygodniu w kaliskiej siedzibie firmy Pratt & Whitney odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano główne założenia stworzenia i działania tego ośrodka w naszym mieście. Uczynił to dr Christian Garbe, prezes Frankfurckiego Centrum Innowacji (FIZ). Niemieckie doświadczenia są tu dla nas wzorem już choćby z tego powodu, że polskich doświadczeń w tej dziedzinie po prostu nie ma. Z kolei specjaliści z Urzędu Marszałkowskiego pokusili się o analizę prawną zaproponowanej przez Niemców formuły organizacyjnej i możliwości jej przeniesienia w ramy prawne obowiązujące w naszym kraju. – Wszyscy zgadzamy się co do tego, że mamy w Kaliszu przemysł lotniczy z tradycjami. Poprzez innowacyjność można go rozwinąć. Dla mnie istotne było, aby znależć coś, co wyróżnia nas spośród innych miast w Wielkopolsce. Nieprzypadkowo kierownictwo Pratt & Whitney na siedzibę tej firmy w Polsce wybrało właśnie Kalisz. Ale obok Pratta mamy nowe podmioty, które z nim współpracują i dzierżawią hale przy ul. Częstochowskiej i Elektrycznej. To nie są spółki-córki Pratta. One powstawały samoistnie, ale my nie chcemy, żeby to się działo przypadkowo. My chcemy pracować, żeby to się działo. To prawda, że tego typu instytucji nie buduje się w tydzień ani nawet w pół roku, bo to nie jest garaż ani kawałek chodnika. W Niemczech takie instytuty buduje się przez 10 lat. Ale my zamierzamy zrobić to dużo szybciej – mówi senator M.S. Witczak. (kord)

Więcej w Życiu Kalisza


Nareszcie coś się ruszyło w temacie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Lotniczy Kalisz

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 gru 2008, o 10:26

Lotniczy Kalisz – reaktywacja

Czy Kalisz stanie się krajowym centrum przemysłu lotniczego?

Kalisz ma szansę pozyskać 50 mln zł lub więcej na stworzenie Centrum Zaawansowanych Technologii. Jest już decyzja władz województwa, że pomysł ten będzie traktowany priorytetowo. Gdyby doczekał się realizacji, w naszym mieście powstałby pierwszy tego typu ośrodek w Polsce

O idei powołania CZT mówimy od wielu miesięcy, jednak dopiero od niedawna zaczyna ona obrastać w konkrety. W budżecie województwa wielkopolskiego zarezerwowane jest ok. 100 mln zł na działania innowacyjne. Zdaniem senatora Mariusza S. Witczaka, jednego z pomysłodawców Centrum, mamy dużą szansę pozyskać z tej puli przynajmniej połowę. Urząd Marszałkowski w Poznaniu już zlecił opracowanie ekspertyzy szans i zagrożeń dla budowy centrum innowacyjności dla przemysłu lotniczego w Kaliszu. Opracowanie to będzie gotowe jeszcze przed końcem grudnia. W ubiegłym tygodniu w kaliskiej siedzibie firmy Pratt & Whitney odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano główne założenia stworzenia i działania tego ośrodka w naszym mieście. Uczynił to dr Christian Garbe, prezes Frankfurckiego Centrum Innowacji (FIZ). Niemieckie doświadczenia są tu dla nas wzorem już choćby z tego powodu, że polskich doświadczeń w tej dziedzinie po prostu nie ma. Z kolei specjaliści z Urzędu Marszałkowskiego pokusili się o analizę prawną zaproponowanej przez Niemców formuły organizacyjnej i możliwości jej przeniesienia w ramy prawne obowiązujące w naszym kraju. – Wszyscy zgadzamy się co do tego, że mamy w Kaliszu przemysł lotniczy z tradycjami. Poprzez innowacyjność można go rozwinąć. Dla mnie istotne było, aby znależć coś, co wyróżnia nas spośród innych miast w Wielkopolsce. Nieprzypadkowo kierownictwo Pratt & Whitney na siedzibę tej firmy w Polsce wybrało właśnie Kalisz. Ale obok Pratta mamy nowe podmioty, które z nim współpracują i dzierżawią hale przy ul. Częstochowskiej i Elektrycznej. To nie są spółki-córki Pratta. One powstawały samoistnie, ale my nie chcemy, żeby to się działo przypadkowo. My chcemy pracować, żeby to się działo. To prawda, że tego typu instytucji nie buduje się w tydzień ani nawet w pół roku, bo to nie jest garaż ani kawałek chodnika. W Niemczech takie instytuty buduje się przez 10 lat. Ale my zamierzamy zrobić to dużo szybciej – mówi senator M.S. Witczak. (kord)
Życie Kalisza
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10890
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 gru 2008, o 13:56

Mam nadzieję,że to wyjdzie.Szkoda,że nie mamy własnej politechniki, która współpracowała z kaliskimi zakładami przemysłu lotniczego.Mam nadzieję, że dojdzie przemysł włókienniczy, spożywczy, a może coś też przemysł związane z energią odnawialną.Koncentrowanie się tylko na jednym gałęzi przemysłu jest błędem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 10 gru 2008, o 15:21

Kuriozum- centrum lotnicze bez nawet małego lądowiska.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 gru 2008, o 16:33

Andrzej Ty czytasz forum???Założyłeś następny temat o tej samej tematyce.
http://www.inwestycje.kalisz.fastom.pl/ ... .php?t=904
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 gru 2008, o 18:08

Gumiś pisze:Andrzej Ty czytasz forum???Założyłeś następny temat o tej samej tematyce.
http://www.inwestycje.kalisz.fastom.pl/ ... .php?t=904
tak widocznie wyszło przepraszam za założenie drugiego tematu, ale to jest w news , a to jest inwestycja która będzie realizowana
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 gru 2008, o 11:50

W branży lotniczej Kalisz jest jakby trochę do tyłu....

Branża lotnicza zyskuje na współpracy
poniedziałek, 29. września 2008 , 09:55
Amerykańska grupa United Technologies Corporation planuje kolejne inwestycje w Polsce. Wkrótce w PZL Mielec powstanie International Black Hawk, najnowszy śmigłowiec wojskowy firmy Sikorsky należącej do UTC
Rękę amerykańskiego właściciela widać w WSK Rzeszów, PZL Mielec czy Pratt & Whitney Kalisz – które łącznie z ropczyckim zakładem Gloria produkującym sprzęt gaśniczy zatrudniają już ponad 8 tys. pracowników. W zeszłym roku przychody firm UTC w Polsce przekroczyły 830 mln zł. Szacuje się, iż w modernizację fabryk Amerykanie zainwestowali ponad 200 mln dolarów – znacznie więcej, niż zakładały umowy prywatyzacyjne.
Cała globalna korporacja, w której są jeszcze Carrier, producent urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, a także znany dostawca wind Otis, przyniosła w 2007 r. ponad 150 mld dolarów przychodów.


Po przejęciu w 2002 r. WSK Rzeszów, największej firmy lotniczej na Podkarpaciu, modernizację rozpoczęto od radykalnych posunięć w dziedzinie ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy. Rewolucję w tej dziedzinie przeżyły też zakłady Pratt & Whitney w Kaliszu, producent części do silników lotniczych, oraz PZL Mielec, które w zeszłym roku przeszły w ręce Sikorsky Aicraft – światowego potentata śmigłowcowego. Do polskich fabryk oprócz technologii i inwestycji UTC wniosło wiele ze swej korporacyjnej kultury, choćby zwyczaj współpracy badawczej z uczelniami i oryginalny system fundowania pracownikom studiów. W firmach korporacji na świecie w ciągu dziesięciu lat na dokształcanie, także językowe, tysięcy osób personelu wydano blisko 750 mln dol. Polscy pracownicy stanową dziś najliczniejszą grupę: w sumie 1200 osób zdobyło dyplom lub kształci się za pieniądze UTC.
Rzeszowska WSK, której zeszłoroczne przychody przekroczyły 200 mln dol., do niedawna montowała silniki do polskich jastrzębi, czyli F-16. Dziś uznawana jest za jeden z najlepszych zakładów produkcyjnych amerykańskiego koncernu pod względem jakości produkcji, terminowości dostaw i warunków bezpieczeństwa pracy. Rzeszowskie blaszane komponenty, precyzyjne odlewy czy przekładnie instalowane są w większości silników lotniczych sygnowanych przez P&W.
Amerykański potentat helikopterowy Sikorsky w zeszłym roku kupił PZL Mielec i szykuje w nich produkcję wojskowego śmigłowca International Black Hawk. Prezes firmy Janusz Zakręcki zapowiedział ostatnio, że za pół roku podkarpacka fabryka zmontuje jego prototyp. Seryjna produkcja nowoczesnej wersji jednego z najbardziej rozpowszechnionych bojowych helikopterów świata ruszy nad Wisłokiem w kolejnych latach. Sikorsky już szuka polskich poddostawców lotniczych komponentów i wyposażenia. Planuje też następny krok: w Mielcu powstanie centrum prób w locie i końcowego odbioru wojskowych śmigłowców.
836 mln zł wyniosły w 2007 roku przychody polskich firm należących do koncernu United Technologies Corp.
żródło: Rzeczpospolita
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 kwie 2009, o 21:57

Awans technologiczny
28 kwietnia, 2009 - 16:13 —rc.fm


Senator Mariusz Sebastian Witczak (PO)Centrum Zaawansowanych Technologii w Kaliszu coraz bliżej. Właśnie powołano klaster lotniczy, który jest w trakcie rejestracji sądowej. "Prace nad budową Centrum posuwają się w bardzo dobrym kierunku" - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej senator Platformy Obywatelskiej, Mariusz Sebastian Witczak.

"Zgromadzenie założycielskie wybrało Bogdana Zmyślonego na szefa Kaliskiego Klastra Lotniczego, w skład którego wchodzą 4 najważniejsze firmy przemysłu lotniczego, funkcjonujące na naszym rynku. Klaster to taka organizacja, która pozwoli na pozyskiwanie środków na szereg działań z budżetu Województwa Wielkopolskiego. W przyszłości będzie to baza, swoisty fundament do stworzenia Centrum Zaawansowanych Technologii".

Południowa Wielkopolska może liczyć w tym względzie na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu w kwocie 30 milionów złotych. "A tymczasem przed nami bardzo istotne forum gospodarcze, które odbędzie się w lipcu" - dodaje senator Witczak. Na spotkanie zaproszone zostaną kanadyjskie firmy, z którymi Kalisz może współpracować w przyszłości.

poczekamy zobaczymy , na razie to wszystko na papierze czkamy na faktyczne realizacje tego projektu jak wielu innych
Andrzej

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 kwie 2009, o 22:38

jak na razie w sektorze lotnictwa to sa zwolnienia, co tu marzyc o jakis instytutach

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10890
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 kwie 2009, o 22:45

No własnie są zwolnienia, ale jednym z powodów jest zacofanie technologiczne, mam tu na myśli kaliskie WSK.Co reszty, kryzys się kiedys skończy.Chodzi o to, że jesli w Kaliszu nie powstanie uczelnia technicza na wysokim poziomie, klaster lotnczy mozne będzie wsadzić między bajki.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 22:55

Branża lotnicza ogólnie przeżywa kryzys w całym kontekście tego znaczenia.Kryzys dosięgnął wszystkich.Służę przykładem;na terenie lotniska w Shannon działa potężna firma jedna z niewielu w europie która zajmuje się remontami i servisem samolotów pasażerskich,w ostatnim roku Shannon Aeorspace odnotowała 80%-wy spadek zamówień na przeglądy i remonty.Niewiele lepiej jest w firmie Lufthansa Technik Turbine która działaw specjalnej strefie ekonomicznej,kryzys dosięgnął i ją.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 kwie 2009, o 22:56

kaczorkalisz pisze:jak na razie w sektorze lotnictwa to sa zwolnienia, co tu marzyc o jakis instytutach


Był nawet jeden pogrzeb w ub środę . Zwolniony z Pratta 54-roletni facet popełnił samobójstwo. :(.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10890
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 kwie 2009, o 23:08

Ja słyszałem, że już dówch popełniło samobójstwó z powodu zwolnienia.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 kwie 2009, o 23:11

Smutna sprawa.....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 kwie 2009, o 23:12

Kalisz: inwestuje w technologie


Ma pomóc w rozwoju firm z branży lotniczej a region ma zyskać dzięki niemu siłę napędową. W Kaliszu powstaje Centrum Zaawansowanych Technologii. Na początek skupi się wokół przemysłu lotniczego, który w mieście rozwija się na bardzo wysokim poziomie.
"Pierwszym krokiem do jego powstania jest utworzenie klastra lotniczego" - mówi jeden z pomysłodawców centrum, senator Mariusz Witczak.


Uruchomienie Centrum Zaawansowanych Technologii sprawi, że istniejące w Kaliszu firmy lotnicze będą bardziej konkurencyjne na rynku europejskim. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z budżetu województwa, a także Unii Europejskiej.

Podobne centrum powstało we Frankfurcie nad Menem. Jak podkreślają jego założyciele instytucja ciągle się rozwija i przynosi ogromne zyski.

Radio Merkury
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10890
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 kwie 2009, o 23:25

Ciągle to samo od miesięcy, a gdzie jakieś efekty.Same słowa.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 kwie 2009, o 00:04

K-man pisze:Ciągle to samo od miesięcy, a gdzie jakieś efekty.Same słowa.
To coś jak za kampanii Tuska,BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ słowa,słowa,słowa,nic więcej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ