Remont al.Wojska Polskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 maja 2014, o 16:24

Jakoś przeoczyliśmy termin zakończenia prac na w/w skrzyżowaniach. A roboty w polu. Pogoda była idealna , klęski żywiołowej nie było więc nie ma na co zrzucić winy.
Za Kalisz NaszeMiasto.pl

W drugim etapie na tym samym skrzyżowaniu roboty obejmą zewnętrzne pasy ruchu jezdni alei Wojska Polskiego oraz wjazd na os. Dobrzec. W tym przypadku wyjazd oraz wjazd na osiedle poprzez to skrzyżowanie nie będzie w ogóle możliwy. Objazdy wyznaczone zostaną przez Rondo Westerplatte, ul. Podmiejską, ul. Hanki Sawickiej oraz drogi wewnętrzne na terenie osiedla. Prace powinny zostać zakończone do 17 maja.

W drugim etapie roboty obejmą zewnętrzne pasy ruchu jezdni Al. Wojska Polskiego. Wyjazd oraz wjazd na teren Tesco możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Marii Skłodowskiej – Curie. ZDM w Kaliszu przewiduje, że prace zakończą cię najpóźniej 28 maja.

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/zd ... ,t,id.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy jest jeszcze ktoś aby przy inwestycjach drogowych zatrudniać kaliskie firmy.I tych nieudaczników z Ratusza ponownie wybierać. Wybory samorządowe już niedługo.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 maja 2014, o 16:52

Warto w sumie wskazać taką inwestycję, która zasadniczo została oddana w terminie, a nie była to modernizacja skweru czy prace typu postawienie ławek lub nowych ogrodzeń w parku, hmm. A co do wyborów to frekwencja będzie pewnie zabójczo niska, przez co znowu wygrają te same twarze z tych samych stronnictw. Ale za to chętnych do narzekania na władze będzie multum.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 maja 2014, o 23:12

Wg mojego kalendarza dzisiaj mamy 26 a zakończenie prac ma nastąpić najpóźniej do 28 więc mają jeszcze dwa dni ;) i praktycznie nie ruszone skrzyżowanie z Skłodowskiej na przebudowie którego pewnie im miesiąc znowu zejdzie :lol:

szymonk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2014, o 15:56

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: szymonk » 27 maja 2014, o 16:03

Kolego przeczytaj dokładnie hormonogram bo nie ma tam słowa o remoncie skrzyżowania Wojska Polskiego z Curii Skłodowskiej w tym okresie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 27 maja 2014, o 16:42

Wiem ze nie ma.Bedzie w drugim etapie ;)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 29 maja 2014, o 13:39

A jednak można zwalić na pogodę. Nieudacznikom wszystko będzie przeszkadzać. Jeśli się nie jest pewnym terminu oddania lepiej wyznaczyć dłuższy termin, a potem oddać przed czasem i odtrąbić sukces. Ale i na to są za głupi.

Kalisz jest wielkim placem budowy, kierowcom roboty budowlane spędzają sen z powiek. Słuchacze dzwoniący na Linię Interwencyjną Radia Centrum (62 503 11 99) pytają "kiedy zakończą się prace na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z wjazdem na osiedle Dobrzec w Kaliszu? Prace miały się zakończyć do 17 maja, a nadal trwają".

"Okazuje się, że tym razem za opóźnieniami stoi głównie pogoda, która nie pozwala aktualnie m.in. na namalowanie pasów poziomych, choć to nie jedyna przyczyna" - powiedział Radiu Centrum Krzysztof Gałka z Zarządu Dróg Miejskich.

"Nie sposób jest ustalić wszystkiego na etapie wykonywania projektu. Mapy geodezyjne są jakie są. Za to mogę jedynie przepraszać. Kolejne poważne utrudnienia jakie nas czekają będą na skrzyżowaniu Marii Curie-Skłodowskiej i Wojska Polskiego. Te prace zaplanowaliśmy na czerwiec."
http://www.rc.fm/polityczne/kiedy-koniec.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 maja 2014, o 20:57

Dziś malowano linie na jezdni. Brakuje natomiast sygnalizatorów dla pieszych co nie wróży nic dobrego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 cze 2014, o 20:30

Dziś już jest całkowita przejezdność skrzyżowania i działają światła na pierwszym wjeździe z al.W.P.w osiedle Dobrzec.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 cze 2014, o 13:01 przez Cristof, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 3 cze 2014, o 23:33

Czy mi ie zdaje czy była mowa o remoncie całej WP od ronda (rondo tez remontowane) do granicy miasta A oni kawałkami porobili i koniec...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 cze 2014, o 06:36

Mrc86 pisze:Czy mi ie zdaje czy była mowa o remoncie całej WP od ronda (rondo tez remontowane) do granicy miasta A oni kawałkami porobili i koniec...
Przeczytaj tutaj http://www.faktykaliskie.pl/kalisz-wiel ... cem-budowy" onclick="window.open(this.href);return false; . Z opisu wynika że są to dwie różne inwestycje. Dziwi mnie tylko dlaczego nie można połączyć ich w czasie by zaoszczędzić na kosztach i nerwach kierowców. Na końcu może się okazać że nie dostaniemy kasy jak w przypadku Dobrzeckiej. I będzie inwestycja mniej. Drugi wariant trochę bardziej optymistyczny, to prace zaczną się jesienią, później drogowców zaskoczy zima, a prace przeciągną się do wiosny.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 cze 2014, o 20:01

Skończono remont skrzyżowania przy wjeździe do Tesco.

Obrazek

Drogowcy przenieśli się na skrzyżowanie pod makro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: tomash » 10 cze 2014, o 20:35

mnie nurtuje jedno, jak oni teraz zamierzają zrobić remont pozostałych odcinków?
bo teraz robią to jako zintegrowany system ruchu drogowego. Skończą i zaczną ponownie remont al Wojska Polskiego na tym samym odcinku?

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 cze 2014, o 22:05

tomash pisze:mnie nurtuje jedno, jak oni teraz zamierzają zrobić remont pozostałych odcinków?
bo teraz robią to jako zintegrowany system ruchu drogowego. Skończą i zaczną ponownie remont al Wojska Polskiego na tym samym odcinku?
Polska to taki dziki kraj. Nie można zaplanować i skoordynować wszystkich prac na jednym odcinku drogi. To pieniądze i zadanie z Unii, reszta będzie z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju . Wiadomo może nie wszystkim że jednoczesne zrobienie danego odcinka jest tańsze niż dwukrotne robienie fragmentów. Remont zaczął się w marcu jak skończy się w sierpniu będzie dobrze. Pozostało nie ruszone skrzyżowanie Marii Curie-Skłodowskiej i Wojska Polskiego.
Na jesień jak będą środki zaczną remontować kawałki miedzy skrzyżowaniami co zajmie pół roku,pod warunkiem że nie będzie szybkiej zimy. Łączenia tych kawałków na pewno będziemy odczuwać podczas jazdy. Cały remont będzie trwał dwa razy dłużej niż inwestycja przy Górnoślaskiej. I doprowadzał będzie do pasji kierowców.
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Czytałem że zaplanowano ścieżkę rowerową do Castoramy. Pójdzie za pewnie po stronie osiedla bo tam są już jej fragmenty. Natomiast sygnalizacje świetlne póki co nie mają sygnalizatorów dla rowerzystów. Czyje to nie dopatrzenie, bo później będzie problem. Z tego co wiem bodajże przez pięć lat nie można ingerować w Unijne inwestycje. A nawet czy nie prościej zamontować sygnalizatory i je zakryć.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 cze 2014, o 23:01

Ja bym wogóle nie nazywał tego remontem.Wymiana dobrych sygnalizatorów na dobre-nowe.Położenie dywanika na starej podbudowie,brak przebudowy źle zaprojektowanych wjazdów/wyjazdów z MM i Makro czy dostosowaniu do obecnych realiów wyjazdu Skłodowskiej i marketu Tesco.Bez sensu wydane pieniądze na szumny projekt zintegrowanej sygnalizacji.

Awatar użytkownika
Miś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 2 maja 2012, o 16:50
Lokalizacja: PK, DW, DL, EN4

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Miś » 11 cze 2014, o 00:20

do wyborów się utrzyma...
"To jest miś na skalę naszych możliwości..."

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 12 cze 2014, o 18:53

A mnie dziwi dlczego nikt w ratuszu nie poszedł po rozum do głowy i nie buduja drog z betonu ...

heledore
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2011, o 11:09
Lokalizacja: Czaszki

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: heledore » 12 cze 2014, o 20:02

Mnie nurtuje jedna sprawa, czemu nie wyremontowano najbardziej zniszczonego fragmentu przy skrzyżowaniu WP i Skłodowskiej? Przecież to chyba najgorszy kawałek asfaltu i to nie tylko na WP, ale chyba w całym mieście.

Awatar użytkownika
Pecolt nieruchomości
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2013, o 23:26
Lokalizacja: Kalisz, Al.Wolnosci 15

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pecolt nieruchomości » 12 cze 2014, o 22:05

heledore pisze:Mnie nurtuje jedna sprawa, czemu nie wyremontowano najbardziej zniszczonego fragmentu przy skrzyżowaniu WP i Skłodowskiej? Przecież to chyba najgorszy kawałek asfaltu i to nie tylko na WP, ale chyba w całym mieście.
Jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji zapowiadano, że ta krzyżówka ze względu na zły stan będzie realizowana w pierwszej kolejności.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 cze 2014, o 22:18

Pecolt nieruchomości pisze:
heledore pisze:Mnie nurtuje jedna sprawa, czemu nie wyremontowano najbardziej zniszczonego fragmentu przy skrzyżowaniu WP i Skłodowskiej? Przecież to chyba najgorszy kawałek asfaltu i to nie tylko na WP, ale chyba w całym mieście.
Jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji zapowiadano, że ta krzyżówka ze względu na zły stan będzie realizowana w pierwszej kolejności.
Pamiętam takie hasło jeszcze z wojska. Ciągła zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia. Za pewnie to skrzyżowanie będzie realizowane po skończeniu pod makro. Dochodzi jeszcze temat drogi pomocniczej która biegnie obok i ma być przedłużona i włączona na tym skrzyżowaniu. Do wyborów jeszcze kilka miesięcy.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 cze 2014, o 16:42

Kolejne utrudnienia w ruchu czekają kierowców w Kaliszu. Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu od 20 czerwca wprowadza istotne zmiany w organizacji ruchu w Al. Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Marii Skłodowskiej-Curie.
Roboty prowadzone będą przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej i przebiegać będą etapowo.

W etapie I roboty prowadzone będą na wewnętrznych pasach ruchu jezdni Al. Wojska Polskiego. W związku z tym niemożliwy będzie wyjazd z ul. Marii Skłodowskiej – Curie w lewo w kierunku Ronda Westerplatte, a także wjazd w w tę ulicę dla pojazdów jadących od strony Makro. Ponadto niemożliwy będzie zjazd z Al. Wojska Polskiego w lewo na tereny położone po przeciwnej stronie do ul. Marii Skłodowskiej – Curie.
Roboty prowadzone będą przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej i przebiegać będą etapowo.

W etapie I roboty prowadzone będą na wewnętrznych pasach ruchu jezdni Al. Wojska Polskiego. W związku z tym niemożliwy będzie wyjazd z ul. Marii Skłodowskiej – Curie w lewo w kierunku Ronda Westerplatte, a także wjazd w w tę ulicę dla pojazdów jadących od strony Makro. Ponadto niemożliwy będzie zjazd z Al. Wojska Polskiego w lewo na tereny położone po przeciwnej stronie do ul. Marii Skłodowskiej – Curie.
W etapie II roboty obejmą zewnętrzne pasy ruchu jezdni Al.
Wojska Polskiego. Wyjazd z osiedla poprzez to skrzyżowanie nie będzie w ogóle możliwy, a wjazd wyłącznie przez teren parkingu Tesco.
Prace mają potrwać do 10 lipca.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ut ... ,t,id.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jestem ciekaw czy choć raz oddadzą skrzyżowanie w terminie. Obawiam się że nie. Średnio skrzyżowanie remontują trzy miesiące a nie trzy tygodnie. Chociaż krawężniki na tym odcinku są w większości już wymienione,więc teoretycznie powinno iść sprawnie.

ODPOWIEDZ