Hala widowiskowo-sportowa na Dobrzecu

To co już wybudowano.
andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 18 paź 2006, o 16:08

O co ta dyskusja. Czy ktoś kiedykolwiek widział w hali przy ul. Łódzkiej odsłonięte żaluzje na oknach? Zawsze były i są zasłonięte, bo światło dzienne padające pod różnymi kątami przeszkadza w grze zamiast pomagać.Dlatego lepiej zaoszczędzić na ogrzewaniu, niż stracić jak to powiedział Michał (parę groszy na oświetleniu).

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 18 paź 2006, o 22:20

CONRADOS popieram twoja wypowiedz z tego co widze na zdjeciach w gazecie to wcale tam tak ciemno nie jest bo sa "okna" w dachu i daja wiele swiatla a zreszta jak widac na obrazku hali w Bydgoszczy to i tam pomimo tylu "okien" sa zapalone swiatla !!!!!

Conrados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 paź 2006, o 13:01
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Conrados » 18 paź 2006, o 22:45

No pewnie, że nie jest tam ciemno. KLON ---> Wytłumacz to Michałowi, on i tak wie lepiej i więcej... Wystarczy pójść w dzień i zobaczyć jak to wygląda, ale po co? Lepiej robić burzę w szklance wody, robić wielką aferę na podstawie słabej jakości zdjęcia wykonanego telefonem komórkowym oraz powklejać milion zdjęć innych obiektów na poparcie swojej beznadziejnie słabej i błędnej od początku do końca tezy... Michał nazywa tę halę gniotem, ma do tego prawo, choć obiekt zna tylko ze zdjęć (nie zawsze dobrych) i opowiadań. A ja byłem wielokrotnie w środku hali i mnie się ten "gniot" podoba.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 19 paź 2006, o 11:20

Conrados o co Ci chodzi ? wsiadłeś człowieku na mnie i jedziesz jak po maśle :|

Jeżeli mi mowisz ze hala wybudowana w 21 wieku za 25 baniek : otynkowana jak najgorszy blok bez okien jest szczytem twoich marzeń to naprawde gratuluje Ci gustu.

Tak sie składa ze od wielu lat sledze to co sie dzieje w Architekturze w Polsce i na swiecie i widze jedno ze w czasach gdy wszystko drożeje począwszy od wody przez gaz i rope na prądzie koncząc poprostu takich rzeczy sie nie pomija !

Dziwi mnie to ze większość z Was widzi tylko jeden koniec kija bo faktem jest ze ta "hala" ma być przede wszystkim praktyczna ale istenieje jeszcze coś takiego jak ESTETYKA i tej "hali" niestety tego brakuje!


Pozatym jak ktoś buduje za 25 publicznych baniek hale !<Sam płace podatki > to niestety albo stety mam prawo do krytyki bo jak by nie patrzeć dołorzyłem sie do tego gniota! A argumenty typu lepszy rydz niż nic naprawde odstawcie na bok !

Bo za te same pieniądze w Pile powstała 100x ładniejsza hala niż ta na moim osiedlu...

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 paź 2006, o 12:27

Czy hala w Pile jest ładniejsza to rzecz gustu a o gustach się nie dyskutuje.
Hala została zaprojektowana w taki sposób aby pasowała do istniejacych już budynków szkoły i w jakis sposób do nich nawiązywała.Zamiast tych malowanych atrap okien powino być użyte szkło jak było pierwotnie planowane.I to jest jedyna rzecz do której sie mozna przyczpić.

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 19 paź 2006, o 14:21

A ja się troszkę pobawiłem w PSP i zmontowałem coś takiego na szybko :D

Obrazek

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 19 paź 2006, o 14:41

Hala w Pile z zewnątrz jest bardzo śliczna, z zewnątrz wygląda jak powstający klocek Media Markt.A do tego widać na fotkach Michala jak równomiernie wpada światło dzienne na parkiet.Projektant tego obiektu chyba nie zdawał sobie sprawy, jak uciążliwe jest grać pod słońce w siatkówkę.Mógł chociaż pomyśleć o żaluzjach.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 19 paź 2006, o 14:45

A swoją drogą po co w Opolskiej hali okna skoro na zdjęciach widać że grają w dzień przy zasłoniętych żaluzjach?

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 19 paź 2006, o 16:13

Jakos nie zachwyca mnie ta hala,trybuny jakies takie dosc dretwe,mogli sie lepiej postarac ale moze to takie odczucie po obejrzeniu zdjec a nie po wizycie w srodku i obejrzeniu z bliska :roll:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 20 paź 2006, o 18:32

Dostawa, montaż, uruchomienie wyposażenia hali sportowo-widowiskowej na osiedlu Dobrzec wraz z wykonaniem podłogi sportowej.

1)wykonanie posadzki z paneli sportowych na boisku hali o powierzchni 1984,03m2,
2)dostawę wyposażenia siłowni wraz z montażem i uruchomieniem,
3)dostawę wyposażenia sauny wraz z montażem i uruchomieniem.
6) Szacunkowa wartość całkowita (bez VAT): 1104752,46

Hala będzie miała oświetlenia dojazdów i parkingów (19 słupów i 32 oprawy) oraz monitoring zewnętrzny (8 kamer).

info z http://www.przetargi.egospodarka.pl

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 677
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 20 paź 2006, o 18:48

Obrazek

hiromi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 23:49

Nieprzeczytany post autor: hiromi » 23 paź 2006, o 09:21

Obrazek


Bez komentarza
miało być otwarte w pażdzierniku !

Conrados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 paź 2006, o 13:01
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Conrados » 23 paź 2006, o 11:32

Czyżby kolejny powód do narzekań typowo polskich? Tydzień opóżnienia robi ogromną różnicę, to skandal. Zmiana terminu otwarcia z 27.10 na 4.11 to naprawdę wielka porażka. Jak tak można robić kaliszan w konia?

buahaha

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 23 paź 2006, o 23:04

hahahaha to jest dobre naprawde poracha jak cholerka tydzien spoznienia ( hmmm to chyba trzeba winic Pecherza za to co? ) hahaha :lol: :lol:

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 24 paź 2006, o 01:34

tak na marginesie, to początkowo miało byc wszystko oddane do użytku we wrześniu :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 25 paź 2006, o 11:01

Malkontenci zanim zaczną narzekać, powinni poznać przyczynę owego opóżnienia.Najważniejszą przyczyną opóżnienia, było doniesienie Karoliny Pawliczak z SLD, że halę buduje firma z Kalisza a nie z Wrocławia.Stąd zasadność wygrania przetagu badała NIK i Prokuratura.Drugą przyczyną jest komisja złożona osób związanych z różnymi partiami politycznymi, która będzie robić odbiór teczniczny.Dlatego jest uzasadnione przypuszczenie że owa komisja może torpedować moment oddania hali, szukając nawet pajęczyny na suficie.Dlatego ten tydzień opóżnienia to czas na odbiór techniczny i poprawienie ewentualnych uchybień.Gdyby natomiast przetarg wygrała firma z Wrocławia, znalazło by się również pełno osób niezadowolonych, że nie buduje hali firma z Kalisza zatrudniająca naszych mieszkańców. I słusznie.

Szymon_92
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2006, o 22:00
Lokalizacja: Kalisz/ Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Szymon_92 » 25 paź 2006, o 13:02

Jeśli chcecie zobaczyć halą w środku możecie ją zobaczyć (tylko przez drzwi (szyba)) wystarczy wejść na te schody i z tych drzwi wszystko widać :D

Obrazek Obrazek Obrazek

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 27 paź 2006, o 18:54

mam fotki z hali z wewnątrz :) póżniej je (ale dzisiaj) powrzucam bo dopiero przyszedłem i zabardzo czasu nie mam ;) Schody są na taki niby ultrafioletowy/niebieski kolor podświetlane :D fajnie wygląda i robi w realu większe wrażenie w środku niż na fotkach :) tak... amerykańsko :P:P:P

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 27 paź 2006, o 20:39

Oto fotki hali :) Tak wygląda wewnątrz :) (fotki robione telefonem komórkowym)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Mam nadzieję że przydałem się na coś :P

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 28 paź 2006, o 12:05

Dzieki za fotki!

Zablokowany