Galeria Bursztynowa - inwestycja przy Tesco

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 1 wrz 2007, o 15:38

Ten sector jest męczący;/ Mógłbym prosić o plan centrum: [email protected]

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 1 wrz 2007, o 15:41

jeśli ta osoba co ma plany galerii TESCO nie ma nic przeciwko przesłaniu mi planów w celu zapoznania sie z nimi, oczywiście nie w celu opublikowaniu, tylko do obejrzenia, bardzo proszę o przesłanie na mój e-mail [email protected] komentarze zachowam dla siebie. Z góry dziękuję

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 1 wrz 2007, o 15:42

Masz sector jakiegos linka do informacji, ze OBI będzie w Ostrowie? Bo wydaje mi się, że z rozmów dziennikarzy z przedstawicielami UM w Kaliszu wynika, że jednak będzie w Kaliszu.

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 1 wrz 2007, o 15:43

a jeśli ma powody,że nie może mi przesłać, zrozumiem, i nic się nie stanie, co najwyżej poczekam na wizualkę w gazecie

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 wrz 2007, o 15:46

Nie pisalem, ze bedzie, tylko, ze takie mam przypuszczenia. Moze bedzie w Kaliszu jednak, a moze w Ostrowie. To tylko moje spekulacje. W Ostrowie w UM nie da sie zadnych informacji konkretnych wyciagnac co do tego jaka siec bedzie miala hale i zaslaniaja sie "dobrem inwestora". Zreszta w Kaliszu tez nikt oficjalnie nie potwierdzil, ze gdzies ma byc Obi. To tez byly zawsze spekulacje. Choc niewatpliwie w Klaiszu jest o wiele wiekszy "wyciek" informacji.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 1 wrz 2007, o 16:14

ja tez poprosze o te plany [email protected]

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 wrz 2007, o 19:21

Adi pisze:A co to według Ciebie jest?? Skoro Tesco ma być hipermarketem gigantem jak gdzieś wcześniej było napisane to oznacza że ono nie będzie miało 5 tyś m2 tylko znacznie więcej. A obi nie jest jakoś specjalnie gigantycznym marketem budowlanym. 2 tyś napewno nie będzie miało ale nie będzie podobne wielkością do Castoramy

Nie mówię że będą czekać ze wszystkim do grudnia przyszłego roku ale w tym roku mogą co najwyżej przeprowadzić prace rozbiórkowe niepotrzebnych elementów.
Mam wrażenie że nie widziałes planów nowej galerii.Jak zobaczysz zmienisz zdanie.Market Tesco napewno nie bedzie wiekszy.Raczej wyglada na minimalnie mniejszy niż obecnie.
Hipermarkety budowlane mają przeważnie od 4 tys. w górę.Sa oczywiście małe Castoramy czy Nomi ale przeważnie w adoptowanych halach.Od podstaw raczej buduje sie większe.OBI nie jest wyjątkiem.Przeciętne wielkośc hal to około 8 ty. z tego co pamietam.

Spekulacje Sectora znam już na pamięć.łacznie z powierzchniami sklepów.Rok temu spekulował Castoramę w Ostrowie.Narazie wiecej konkretów jest na temat przyszłych kaliskich galerii niż ostrowskich.Dlatego wszelkie "przypuszczenia" Sectora mnie śmieszą.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 wrz 2007, o 20:47

Pawel, to Tesco ni ebedzie na pewno mniejsze. Zauwaz, ze w starym tesco czesc hali zajmuje jeszcze pasaz sklepow. W nowej ich nie bedzie, b beda wpozostalej czesci kompleksu.

ps. a propo spekulacji to wlasnie one sa najbardziej pasjonujace, prawda? :wink:

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 1 wrz 2007, o 20:54

Sektorem nie ma co się przejmować, wiadomo każdy broni swojego miasta, ale zazwyczaj jego plany spalają na panewce, jak narazie w Ostrowie od roku się tylko mówi a nie wiele tam się dzieje, mam rodzinę wiec jestem w tym mieście dość często. Jak pokazują realia to w Kaliszu skupia się cały handel wielkich hipermarketów i prawdopodobnie tak bedzie dalej. Ostrów moze liczyć na 1 góra 2 galerie i może pare mniejszych dyskontów od 2000 do 3000 m2.
Wystarczy przeczytac ten artykuł i już będzie wiadomo jakie markety będą wchodzić do takich miast jak np. Ostrów. :wink:
http://www.polityka.pl/polityka/index.j ... &page=text

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 wrz 2007, o 21:17

sector-ostrow pisze:Pawel, to Tesco ni ebedzie na pewno mniejsze. Zauwaz, ze w starym tesco czesc hali zajmuje jeszcze pasaz sklepow. W nowej ich nie bedzie, b beda wpozostalej czesci kompleksu.

ps. a propo spekulacji to wlasnie one sa najbardziej pasjonujace, prawda? :wink:
Pewnie że tak ale ile mozna :wink:
Co do Tesco to pewnie masz rację.Wielkość raczej się nie zmieni.
Co do skupiania sie handlu w Kaliszu.Jest to prawda ale nie nalezy się temu dziwić.Jeszcze kilka lat temu w jakimś rankingu Ostrów i Kalisz stanowiące 300 tysięczny rynek zbytu wymieniane były jako jedne z miast gdzie skupia sie inwestycje handlowe.Skupily sie przede wszystkim w Kaliszu ale to chyba nie ma większego znaczenia.W Ostrowie napewno predzej czy póżniej coś powstanie bo nie sposób uniknąc ekspansji wielkich sieci.
Sector zapewne zaraz doda że to zasługa włodarzy Ostrowa.może i tak jest ale tak naprawdę nie wiadomo gdzie i z jakimi propozycjami wystepowaly zachodnie sieci w poszczególnych miastach.W Ostrowie powstał pierwszy Mini Mal.Potem chodziły słuchy o czymś większym.Pytanie co by się stało gdyby powstał wtedy taki kompleks.Być może przyszłyby kolejne sieci a byc może Ostrów miałby tylko to jedno centrum.Chyba nie ma co gdybać.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 wrz 2007, o 22:36

Pawel pisze: Mam wrażenie że nie widziałes planów nowej galerii.Jak zobaczysz zmienisz zdanie.Market Tesco napewno nie bedzie wiekszy.Raczej wyglada na minimalnie mniejszy niż obecnie.
Hipermarkety budowlane mają przeważnie od 4 tys. w górę.Sa oczywiście małe Castoramy czy Nomi ale przeważnie w adoptowanych halach.Od podstaw raczej buduje sie większe.OBI nie jest wyjątkiem.Przeciętne wielkośc hal to około 8 ty. z tego co pamietam.

Spekulacje Sectora znam już na pamięć.łacznie z powierzchniami sklepów.Rok temu spekulował Castoramę w Ostrowie.Narazie wiecej konkretów jest na temat przyszłych kaliskich galerii niż ostrowskich.Dlatego wszelkie "przypuszczenia" Sectora mnie śmieszą.
Spokojnie plany widziałem ja tylko wypisuje pogłoski które chodzą między naszymi pracownikami z Tesco. O tym że stare Tesco ma być zburzone wiedziałem już od praktycznie roku. Jednak o tak dużej Galerii wcześniej nie mówiono. Coraz nowsze spekulacje na ten temat pojawiają się co dziennie dlatego wypisuje co słyszałem. Ile z tego jest prawdy nie wiadomo.

Nie pisze już o takich rzeczach jak plotki na temat tego że na parkingu ma powstać Mc Donald's bo o tym była mowa już przy każdym większym sklepie i chwilowo nigdzie się to nie sprawdza. W takim razie nie będę wypisywał co słyszałem od innych kolegów tylko poczekam aż na ten temat wypowie się centrala. :D

A co do samego sklepu Tesco to chwilowo czynione jest wszystko aby poprawić jego wizerunek. Sklep jest jednym z gorszych w Polsce i ma dużo mniejsze obroty niż Tesco na Majkowskiej (pomimo tego że jest większy). Wielokrotne audyty wysyłane przez centrale mają częste pretensje w kilku ważnych sprawach. Także samo ułożenie kas jest już przestarzała i ponoć bardzo niefunkcjonalne. Sam sklep także potrzebuje trochę innego zagospodarowania niż jest teraz. A i magazyny są ciasne. Powierzchnia sklepu raczej będzie większa niż ta obecna. Poczekamy zobaczymy. Chwilowo oficjalnie jest kilka przecieków z prasy i ogłoszenie o wszczęciu postępowania. Zaczekajmy na oficjalną odpowiedż Tesco w tej sprawie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 wrz 2007, o 23:13

Hmm pełne parkingi i sklep najgorszy w Polsce ?Gorszy od Majkowskiej ?No to chyba jakas pomyłka.Co prawda nie jestem w Tesco na majkowskiej zbyt czesto bo pod nosem mam starego Hita ale po ilości samochodow na parkingu i ludzi w sklepie nigdy bym nie pomyślał że Majkowska lepiej stoi od WP.Raczej powiedziałbym ze jest odwrotnie.No ale pozory mylą.
Co do funkcjonalności sklepu to masz rację.Ale nie zapominajmy ze w tym roku chyba stuknie 10 lat od chwili otwarcia.Hala jest zniszczona,chyba nieklimatyzowana wbrew temu czym się chwali Tesco.Przynajmniej w porownaniu z MM czy Makro w upalne dni w Tesco było fatalnie.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 wrz 2007, o 23:29

No i właśnie tego nikt nie rozumie na parkingu Tesco przy WP jest pełno aut z POS i innych miejscowości ale mimo wszystko przegrywa ono z Tesco na Majkowskiej które jest troszkę mniejsze jednak bardziej przyjazne klientom i tam przeważnie jeżdżą osoby z Kalisza. To samo tyczy się Carrefoura no ale do tego sklepu nic nie będę porównywał. Być może jest to spowodowane tym że Centrala zainwestowała w Tesco na Majkowskiej w stacje benzynową (choć nie jestem pewny czy w porównaniu się to wlicza bo się nikogo nie pytałem). Co by nie mówić racja w tym że WP jest jedną z pierwszych hal hipermarketowych w Polsce i liczy sobie tak jak już napisałeś 10 lat. Dlatego czas na zmianę wizerunku i postawienie czegoś ładniejszego.
A tak propos to o tym iż to Tesco być może będzie większe od obecnego może świadczyć ilość ramp rozładunkowych. Bo na projekcie najprawdopodobniej zaznaczone są 4 choć standardem teraz są 3. I jeszcze jedno nie widać tutaj czy nie zastosowane zostaną tak jak w obecnym Tesco na WP 2 poziomy obiektu. Sam sklep jest jednopoziomowy natomiast zaplecze sklepu jest już 2 poziomowe co zwiększa metraż całego obiektu.

Nie chce mi się już więcej rozpisywać co gdzie i jak bo nie tylko ja miałem styczność z zapleczem tych sklepów lecz zapewne kilka osób z tego forum także i każdy wie jak jest. Czekam na konkretne info w sprawie Tesco i tego kiedy Fabryka Domów zostanie opróżniona z istniejących tam obecnie firm. Wtedy możemy dalej spekulować :)

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 2 wrz 2007, o 12:20

Nie wiem czy zaplecze sklepu wliczane jest w jego metraż.Raczej nie.To dwa oddzielne parametry.Całowita powierzchnia i powierzchnia sprzedaży.Np. Castorama ma całkowita powierzchnie 10 tys. a sprzedaży 7 tys.
Na pierwszy rzut oka wydaje się ze Majkowska jest wieksza od WP.Dlatego zdziwiły mnie w pierwszej chwili dane na stronie Tesco odnośnie wielkości.Zresztą to Tesco na Majkowskiej mogło byc zdecydowanie większe bo wokoło zostało sporo niewykorzystanego terenu.Tym bardziej ze projektowany obiekt na który nie dostali zgody (przy Stanczukowskiego) mial byc jednak sporo większy.Cos kiedyś przebąkiwano o markecie budowlanym ale po wybudowaniu stacji napewno już taki tam nie powstanie.
No i nie nalezy zapominać ze hala przy WP stawiana była z przeznaczeniem hali przemysłowej a nie sprzedażowej.Prawdopodobnie gdyby od początku miał tam stanąć sklep a nie montownia Grundiga wszystko wygladałoby zupełnie inaczej.

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 10 wrz 2007, o 08:44

mógłbym prosić o plan centrum: [email protected]

kaleb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2007, o 11:21

Nieprzeczytany post autor: kaleb » 10 wrz 2007, o 10:11

bardzo prosze o plany centrum
[email protected]

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 wrz 2007, o 10:14

Te plany jeszcze nie zosały opublikowane, ktos brednie opowiada że widział. Ja gdybym widzial te plany to fotke bym zrobil i szybko znalazla by sie tu na forum, jak dostana pozwolenie to pewnie w mediach coś sie ukaże , te spekulacje sa meczące :roll: , a moze jeszcze nie ma kończącego projektu , bo ostatnio słyszalem ze inwestor z branży budowlanej sie wycofał i wyczytalem to tez ostatnio w prasie :roll: :wink:

Pózniej zrobie skan umieszcze to tutaj lub na innym temacie bo ten skan będzie dotyczyl dwóch inwestycji :wink:
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 wrz 2007, o 11:47

Człowieku o co Ci chodzi ?Są plany do wgladu na PW.Trzeba uszanowac decyzje autora który nie godzi sie na publikację.Widac ma powody.Gdyby chcial wogole by tego nie rozsyłał.
Te projekty sa bardziej szczegółowe od tych które dotycza GK2 bo tam poza przecudną komputerową wizualką praktycznie nic nie ma.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 wrz 2007, o 12:15

Są plany a ponoć takie plany robi się przez rok. Zdjęcia są w UM więc to chyba nie lipa :) Kolejną potwierdzoną informacją jest przeprowadza w przyszłym roku włoskiej firmy znajdującej się na tyłach FD do nowej siedziby na ul. Metalowców. Kolejna informacja to to że OBI ciągle jest obecne w planach nowej galerii i chwilowo nie ma mowy o jakimkolwiek lokalizowaniu go w OW :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 10 wrz 2007, o 17:40

czy i ja mogę się dołącyć do prośby o ww. plany??
[email protected]

ODPOWIEDZ