Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 sty 2015, o 19:34

oonaa22 pisze:Tak tylko nie jestem pewna czy przy opuszczeniu skrzyżowania nie zapaliło się czerwone światło
To jest tak naprawdę kwestia, co do której nikt nie jest całkowicie zgodny. Teoretycznie, tak jak pisze Cristof i tak jak podaje ZDM, lokalne media, karane będzie wyłącznie przejeżdżanie na czerwonym świetle. System powinien wykryć czy wjechało się jeszcze na żółtym czy już na czerwonym, do czegoś ta "inteligencja" w nazwie systemu musi się sprowadzać.

Inna sprawa jest taka, że chyba mało kto wierzy, że OPP będzie służył jedynie celom statystycznym. Jak już wiele razy to tu padało, OPP razem z systemem kamer to świetna maszynka do robienia pieniędzy. Co poradzić w tej sprawie? Wydaje się, że najprościej powiedzieć - nie jeździć za szybko, równiutko 50 i nie przejeżdżać na żółtym. Tylko przy tak niewykalibrowanym systemie drugie zalecenie w zasadzie jest niewykonalne :)

kubas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 7 maja 2012, o 00:04
Lokalizacja: Południowa

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kubas » 16 sty 2015, o 22:17

W jakim celu są maszty na dalszym odcinku Wrocławskiej? Na których swoją drogą instalowano dzisiaj jakieś ekrany?
Tym pomiędzy skrzyzowaniem z Wojska Polskiego a Skalmierzycami.
Z tego co wiem to nie jest planowany tam odcinkowy pomiar prędkości.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 17 sty 2015, o 10:28

kubas pisze:W jakim celu są maszty na dalszym odcinku Wrocławskiej? Na których swoją drogą instalowano dzisiaj jakieś ekrany?
Tym pomiędzy skrzyzowaniem z Wojska Polskiego a Skalmierzycami.
Z tego co wiem to nie jest planowany tam odcinkowy pomiar prędkości.
może tylko zwykły informacyjny o jakiś utrudnieniach na drodze itp

Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

rafix
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 18 gru 2014, o 17:00
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: rafix » 17 sty 2015, o 15:29

damianfarba pisze:
kubas pisze:W jakim celu są maszty na dalszym odcinku Wrocławskiej? Na których swoją drogą instalowano dzisiaj jakieś ekrany?
Tym pomiędzy skrzyzowaniem z Wojska Polskiego a Skalmierzycami.
Z tego co wiem to nie jest planowany tam odcinkowy pomiar prędkości.
może tylko zwykły informacyjny o jakiś utrudnieniach na drodze itp

Obrazek
Dokładnie nazywa się to VMS Board ( https://en.wikipedia.org/wiki/Variable-message_sign ). W Kaliszu ma powstać kilka takich tablic, co zdążyłem zapamiętać z jeszcze działającego systemu UTMS.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 sty 2015, o 18:04

Z tego co widziałem na mapach działającego systemu UTMS zaraz za wylotem ze Skalmierzyc oraz na zjeździe z obwodnicy Skalmierzyc koło Castoramy mają być zlokalizowane są czujniki od preselekcyjnego ważenia pojazdów. Taki system też ma działać w Kaliszu i wspomagać budżet. Prawdopodobnie te tablice będą miały również funkcję nakazu zatrzymania dla pojazdów przeładowanych. Później pojazdy będą kierowane na dokładną wagę kolo cmentarza komunalnego.
Na Wrocławskiej będą też dwa odcinkowe pomiary prędkości. Jeden przed wlotem al.W.P a drugi za nim.

https://www.youtube.com/watch?v=Nu-NwgJ8Zyc#t=22" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.wirtualnyzgierz.pl/gospodarka/1894" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.truck.pl/pl/article/945/wych ... %C4%99,892" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 17 sty 2015, o 22:21

przeciez juz dawno pisali ze na tych tablicach beda wyswietlane informacje o utrudnieniach w ruchu, np. ze gdzies jest wypadek badz jakies inne utrudnienie. Dla nie miejscowego to moze bedzie klopot znalezc inna droge ale dla mniejscowego to zaden problem zmienic droge i wtedy tam zmniejsza sie korek

a co do mandatow to zapraszam na fanpage https://www.facebook.com/anulujmandat?fref=ts goscie praktycznie spolecznie pomagaja w odwolywaniu sie od mandatow. Jest tam wiele wskazowek odnosnie tego tematu

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 22 sty 2015, o 18:31

Bramownica na wysokości BigStara/Nomi już uzbrojona w kamerę i czujniki.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 22 sty 2015, o 20:44

taki sam system jak w Kaliszu zaczela montowac ITD w calej Polsce.

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ ... atek-wideo

Czy nie wyszlo troche taniej jak w Kaliszu? czy sie myle?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 sty 2015, o 21:18

kaczorkalisz pisze:taki sam system jak w Kaliszu zaczela montowac ITD w calej Polsce.

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ ... atek-wideo

Czy nie wyszlo troche taniej jak w Kaliszu? czy sie myle?
Mylisz się bo w Kaliszu zafundowano system sterowania ruchem mający teoretycznie upłynnić jazdę. Inne bajery zrobiono przy okazji. Tam jest mowa o samych 20 kamerach do fotografowania wykroczeń.
Myślę że na ocenę naszego systemu trzeba poczekać z pół roku jak na dobre ruszy i wtedy miarodajnie ocenić.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3281
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 sty 2015, o 19:17

Kto dziś stał w gigantycznym korku przy Galerii Amber i nie wie dlaczego? Wyjaśniamy, co spowodowało przerwę w pracy sygnalizacji świetlnej do której doszło dziś przed 16.00.
Przez kilkanaście minut sygnalizatory świetlne na skrzyżowaniu ul. Dworcowej ze Szlakiem Bursztynowym paliły się na żółto. Tryb awaryjny został wprowadzony, bo jak tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich na skrzyżowaniu prowadzone były prace związane z wprowadzeniem i synchronizacją Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem Drogowym. Prawdziwy paraliż skrzyżowania nastąpiły gdy przez niemal 10 minut wszystkie światła były czerwone. Część zdezorientowanych i zdenerwowanych kierowców przejeżdżało na czerwonym, inni pokornie czekali bez skutku na zielone.
http://www.faktykaliskie.pl/korki-na-pr ... rzyzowania" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 23 sty 2015, o 19:32

Jak slysze takie cos to kur... az mnie trzesie, ten Galka to ogarnia w ogole ten temat? Myslalem ze Sapinski zmieni wreszcie ten stolek ale wydaje sie ze tak nie bedzie. Takie samo wylaczenie widzialem miedzy swietami na Gornoslaska/Serbinowska. Korki z kazdych stron.

Ktos wreszcie z tym porzadek zrobi? Jak ta inwestycja bedzie tak samo odebrana jak te inwestycje drogowe gdzie, przejazd dla rowerow konczy sie na lancuchach to az boje sie o finisz tych swiatel i ze tak zostanie na stale...

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 23 sty 2015, o 21:00

kaczorkalisz pisze:Jak slysze takie cos to kur... az mnie trzesie, ten Galka to ogarnia w ogole ten temat? Myslalem ze Sapinski zmieni wreszcie ten stolek ale wydaje sie ze tak nie bedzie. Takie samo wylaczenie widzialem miedzy swietami na Gornoslaska/Serbinowska. Korki z kazdych stron.

Ktos wreszcie z tym porzadek zrobi? Jak ta inwestycja bedzie tak samo odebrana jak te inwestycje drogowe gdzie, przejazd dla rowerow konczy sie na lancuchach to az boje sie o finisz tych swiatel i ze tak zostanie na stale...
przedwczoraj to samo bylo przy starym Tesco, Pan sobie majstrowal przy skrzynce, a wszyscy stali, bo czerwone dla kazdego kierunku.

co się wyprawia w tym ZDM to ja nawet nie...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 sty 2015, o 21:08

Widzę, że co raz ciekawsze atrakcje system nam serwuje. Ciekaw jestem tylko kiedy przeleje się ta czara goryczy. Cierpliwość kierowców ma swoje granice. Mam nadzieję, że cierpliwość Pana Prezydenta również ma swoje granice...

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 sty 2015, o 22:45

Ciekawi mnie jak to będzie z mandatami,sporo kierowców ma już po montowane rejestratory jazdy i czy nagranie takie może stanowić dowód w sprawie.Bo tak czytając wasze wypowiedzi i widząc osobiście co się dzieje to uważam,ze ktoś kiedyś puści z dymem cały ten burdel zwany ZDM-m.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 23 sty 2015, o 23:59

Gumiś pisze:Ciekawi mnie jak to będzie z mandatami,sporo kierowców ma już po montowane rejestratory jazdy i czy nagranie takie może stanowić dowód w sprawie.Bo tak czytając wasze wypowiedzi i widząc osobiście co się dzieje to uważam,ze ktoś kiedyś puści z dymem cały ten burdel zwany ZDM-m.
Czytalem ostatnio taka dlugawa historie o tym jak kierowca zarejestrowal duzo za duza predkosc policji, niestety sprawa nie zainteresowala policjantow bo urzadzenie nie ma homologacji. Nie da sie odczytac predkosci po mijajacych slupkach itd.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: klocek » 24 sty 2015, o 14:05

Nie wiem czy zauważyliście; wszystkie zmiany/przestoje/remonty w newralgicznych punktach ZDM organizuje by zaczynały się w godzinach popołudniowych w piątki.
Podejrzewam, że chodzi o to by do nich nie dzwonić z opr i ciśnienie przez łikend zejdzie z człowieka.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 25 sty 2015, o 00:04

Z 30min temu jechałem przy Amber skrecając z Górnosląskiej w Podmiejską, kierunek zielone na wprost, zapaliło się 3 razy; natomiast dla skrętu w prawo wcale!! Ludzie zróbcie coś z tymi światłami w tym mieście, kuźwa :twisted:

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3667
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 25 sty 2015, o 16:41

Jacenty pisze:zróbcie coś z tymi światłami w tym mieście
Robić coś to trzeba było kiedy w mieście były tylko proste światła, których nijak NIEDASIE wyregulować. Już wtedy gołym okiem było widać, że w Kaliszu "inżynier ruchu" to ksywa, a nie nazwa profesji. Teraz jest już "po ptokach", z tak skomplikowaną maszynerią "inżynier ruchu" na pewno sobie nie poradzi. Wymagać tego od niego to jakby mieć pretensje do analfabety, że nie potrafi wykładać.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 sty 2015, o 23:05

A ja mam pytanie kiedy wrócą znaki "Os. Widok" na skrz. WP-Serbinowska?
Chyba wszystko poszło w niepamięć...

A i tak przy okazji napisze to tu, bo jest sporawe zainteresowanie więc może zerka tu jakaś ważna osobowość Kaliska. :mrgreen:

Tydzień temu na fanpagu "Wielkopolscy Kibice" powstał taki post...
Obrazek

Nasze województwo jak widać nas kocha...
Bo zgaduję że to oczywiście przesłanie od kibiców z wlkp...

Po zdjęciu wnioskuję że to wlot na Wrocławskiej.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 sty 2015, o 23:15

A co ma wspólnego kretyński wybryk chuligański ograniczonych umysłowo uwstecznionych neandertalczyków do kaliskiego CSR? :)

ODPOWIEDZ